Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

WItaj Wiazku🖐️ Czy wiesz,ze za 2 godz zacznie porzadnie sypac snieg? Ma padac i padac,,,,moze nawet do rana. O rany___________zima nie zartuje! Mam tylko polbuty! Masz racje_________ze jest tu nam bardzo milo. Dobrze,ze dolaczylas :D Pozdrawiam! Wychodze na dwor____zorientuje sie w sytuacji,,,hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrocilam,,,ale sypie! Jutro pewnie bedziemy zasypani hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sekretarka mówi do zapracowanego biznesmena: - Panie prezesie, zima przyszła! - Nie mam teraz czasu, powiedz jej żeby przyszła jutro! A najlepiej niech wcześniej zadzwoni, to umówisz ją na konkretną godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zimowe popołudnie. Piękna dama wychodzi na spacer w futrze i spotyka na ulicy członków organizacji ekologicznej. - Jak pani nie wstyd nosić futro zdarte z żywych norek? - To nie norki, to poliestry. - A czy pani wie, ile poliestrów musiało oddać życie, żeby pani miała futro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zimowy wieczór gajowy złapał w lesie złodzieja, który kradł ścięte drzewo. - Co, kradniemy drzewo? - Panie gajowy, ja tylko zbieram paszę dla królików! - Chcesz mi wmówić draniu, że króliki jedzą drewno? - Jeśli nie będą chciały jeść, to napalę nim w piecu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Opowieść Wigilijna” Karola Dickensa -/1/ Utwór „Opowieść Wigilijna” powstał w XIX wieku. Jego autor uznawany jest za najwybitniejszego powieściopisarza angielskiego tych czasów. Wybrałam tą książkę, ponieważ zachwyciła mnie jej ekranizacja. Od tamtego czasu w każde Święta Bożego Narodzenia oglądam film pod tytułem Opowieść Wigilijna. Stał się on dla mnie pewnego rodzaju oznaką, że zbliżają się święta. Akcja przypowieści dzieje się w dziewiętnastowiecznym Londynie, w Wigilię Bożego Narodzenia. Wigilia jest najbardziej niezwykła nocą w roku. Wszystko może się wydarzyć. Nawet się nie spostrzeżemy jak usłyszymy dziwne odgłosy, czy…zobaczymy przebywające wśród nas duchy. W zasadzie akcja trwa cztery dni. Pierwszej nocy przychodzi duch, który ostrzega Scrooge’a, że przez kolejne trzy noce przyjdą do niego jeszcze trzy widma. Przed wizytą duchów, Ebenezer – główny bohater książki, jest paskudnym człowiekiem. Ma bardzo wiele pieniędzy, ale ich wcale nie wydaje. Jest strasznym skąpcem. Już dawno odwrócił się od swojej rodziny. Nie ma także żadnych przyjaciół. Czasem, którego nienawidzi są Święta Bożego Narodzenia. Nie lubi tego okresu, ponieważ wtedy pieniądze tracą swą moc. Liczy się miłość, przyjaźń, dobroć. Są to uczucia, których on nie rozumie. Oprócz tego święta przywołują jego złe wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to ojciec go odrzucił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cz.2 W noc przed Wigilią, przychodzi do Ebenezera duch Marleya, współpracownika, który zmarł siedem lat wcześniej. Za swoje skąpstwo został skazany na wieczną tułaczkę. Przestrzega Scrooge’a, że jeśli się nie poprawi, to skończy tak samo. Tak samo jak Marley będzie musiał przez wieczność wlec za sobą ciężki łańcuch wykonany z ksiąg, kluczy i sakiewek pełnych pieniędzy, które już teraz mu się nie przydadzą. Przynosi także informację, że z wizytą przyjdą do niego następne duchy. Ebenezer jest przerażony. Nie wie, czy ma w to wszystko wierzyć, czy to tylko przewidzenia. Po odejściu ducha kładzie się spać. Chwilę później pojawia się zapowiedziana zjawa. Nazywana jest Duchem Wigilijnej Przeszłości. Jest ubrana na biało, w suknię ozdobioną kwiatami. W ręce trzyma metalowe urządzenie, które gdyby założyła na głowę Scrooge’owi, nie byłoby już dla niego ratunku. Duch pokazuje mu całą jego przeszłość, począwszy od dzieciństwa, a skończywszy na ostatnich świętach. Starzec zobaczył, swoją narzeczoną, która naprawdę go kochała. Zerwała z nim, bo nie mogła znieść jego egoizmu. Dowiedział się, że ma ona teraz męża i dzieci. Jest bardzo szczęśliwa. To okazało się najbardziej bolesnym wspomnieniem. Scrooge dopiero teraz zobaczył, że odrzucił prawdziwą miłość. Następnym duchem jest Duch Tegorocznego Bożego Narodzenia. Ten upiór próbuje uświadomić Ebenezerowi jak ważna jest rodzina, przyjaciele i święta. Zjawa pokazuje mu całe miasto, które jest bardzo szczęśliwe. Doprowadza go do domu biednej rodziny, która ma bardzo skromną kolację wigilijną. Koło stołu siedzi chłopiec - Mały Tim. Jest chory i prawdopodobnie nie dożyje następnych świąt. Ostatnim widmem jest Duch Przyszłych Wigilii. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cz.3 Prezentuje on przyszłość, jaka czeka skąpca, jeśli się nie zmieni. Zjawa ta nic nie mówi, w przeciwieństwie do wcześniejszych. Ma na sobie przerażający, czarny płaszcz. Duch pokazuje Scrooge’owi jego przyszłość – śmierć, której nikt nie zauważy. Nikt go nie będzie opłakiwał. Jedyne o czym nie zapomną, to o jego pieniądzach. Ebenezer obiecuje poprawę i prosi o jeszcze jedną szansę. Po wizycie ostatniego ducha, budzi się i zauważa, że jest Boże Narodzenie. Więc minęła tylko jedna noc! Pierwsze co robi, to otwiera okno i wysyła zauważonego przechodnia po indyka. Daje mu za to pieniądze i każe go zanieść do rodziny Małego Tima. Pokrywa też koszt jego leczenia. Podwyższa pensję swojemu pracownikowi. Jest dla wszystkich miły. Idzie w odwiedziny do swojej najbliższej rodziny, gdzie go życzliwie przyjmują. Bardo podobała mi się ta książka, ponieważ jest ucieczką w świat fantazji. Chociaż…może duchy istnieją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______W zyciu liczy się miłość, przyjaźń i dobroć.______________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paszteciki z kapustą i pieczarkami Ciasto ______4 szklanki mąki ? poznańskiej, pszennej 1 szklanka śmietany ? gęstej 3 dkg drożdży 1 kostka masła trochę utartej gałki muszkatołowej 1 łyżeczka soli Drożdże rozpuścić w śmietanie i zostawić na 10 minut. Wszystkie składniki zmieszać z drożdżami ? zagnieść ciasto. Całe jajko rozbełtać i smarować wierzch pasztecików przed upieczeniem. Farsz ______1 kg kapusty kiszonej ? ugotować w wodzie 30 dkg pieczarek ? lekko podsmażyć 1 cebulę średnią - usmażyć sól, pieprz - do smaku 3 łyżki bułki tartej - dać do kapusty do zmielenia Kapustę i pieczarki zmielić, dodać wszystkie składniki i wymieszać. Blachę posmarować tylko tłuszczem. Piec na złoty kolor. Odgrzewać w piekarniku. S m a c z n e g o ! ! !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jodelko super dowcipy! U mnie juz pada snieg. W sobote jak rozmawialysmy na skypie ,smialysmy sie ,ze spadl snieg. Zaraz po naszej rozmowie zerwalo mi w ogrodzie wszystkie przewodu. Galaz na drzewie nie wytrzymala warstwy marznacego sniegu i spadla prosto na kable. Bylam bez pradu!!! Wspomne tylko ,ze tu wszyscy maja ogrzewanie na prad. Na szczescie fachowcy w miare szybko sie z tym uporali. Niestey dopiero w poniedzialek naprawili mi kabel od internetu. Mam nadzieje ,ze zrobili to solidnie ,bo zima zawitala na calego. A lopata lubie pomachac. Super gimnastyka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej,zawital Wiazek👄 Upewnilam sie ,czy wciaz sypie! Pieknie pada,,,,--

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozny wieczor ,a ja czytam o takich smakolykach i juz jestem glodna. Mniam mniam pysznosci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pada snieg, bialy snieg ,dzwonia dzwonki san.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide do lozeczka,,,juz przygotowane od godziny! A Ty kochanie napisz cos na \"pokrzepienie\" do porannej kawki. Dziekuje! Pa,do jutra🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEN DOBRY 🖐️ BIESIADO! Ostatnio mam problemy z wejsciem na nasza Biesiade, moze dzisiaj sie uda! JODELKO! GRABKU! WIAZKU! WIERZBO!❤️ U mnie sniegu nie widac, dzisiaj pada deszcz , wieje wiatr i ma byc +12 st. Anomalia pogodowe, wolalbym zimno i snieg.Ale mam nadzieje,ze jeszcze bedzie, bo zima dopiero sie zacznie . Zostawiam Wam cos do poczytania do porannej kawki! ❤️ http://opowiadania-wigilijne.blog.onet.pl/2,ID156923972,index.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....................... ZLOTE MYSLI!.......................... W raz z nowym dniem pojawiaja sie nowe sily i nowe pomysly. .....................🌻🌻🌻......................... Lzy nie sa oznaka naszej slabosc, ale dowodem na to. ze nasze serce nie wyschlo i nie stalo sie pustynia. ........................🌻🌻🌻.................................. Jest taki moment, ze bol jest tak silny, ze nie mozesz oddychac. .........................🌻🌻............................ Nadzieja to budzace sie marzenia. ............................ 🌻🌻🌻........................... Ciesz sie zyciem i nie porownuj go z innym. ...................🌻..... 🖐️..... 🌻.........................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i pozdrawiam:)🖐️ Jodelka👄,Wiazek👄,Jarzebinka👄,Wierzba👄 Istne cudenka.Jestem pod wrazeniem. Nie gniewajcie sie,jesli wykorzystam te wszystkie slicznosci swiateczne.Sa przecudne.🌻Wlasnie drukuje je. Jarzebinko,wybacz,ze przytocze jedna mysl z Twoich propozycji: \"Kochać kogoś to znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne\". Jarzebinko,wspanialy swiateczny upominek:D Tyle pieknych rzeczy na biesiadzie..Dziekuje👄 Biesiadniczki zza Oceanu... Zadzroszcze wam prawdziwej zimy:) 🖐️🌻👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój ląd Twoje ręce to mój ląd, wiem, nie utonę Twoje ręce to mój brzeg, kiedy dookoła sztorm Twoje ręce to mój ląd, pokonam drogę Do Twych wyciągniętych rąk Czuję, że już blisko jest, to wytęsknione Wtulam się w ramiona Twe, kiedy dookoła chłód Pierwsza gwiazda nieba gest, wskazuje drogę, Może dziś się zdarzy cud Widzę Cię, Jesteś Tam Światło woła mnie... Ref: Coraz bliżej Ciebie być - tego pragnę Chociaż czasem trzeba iść - pod prąd Suchą stopą przejdę dziś - po tej wodzie Twoje ręce to mój ląd Twoje ręce to mój ląd, wiem, nie utonę Twoje ręce to mój ląd i obiecany dom Jedno miejsce wolne wciąż, zaczeka na mnie Twoje ręce to mój ląd Widzę Cię, Jesteś Tam, Słyszę głos, znanych lat Jesteś Tam, widzę Cię Światło woła mnie... 🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×