Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

Gość malamala
dziewczyny pomozcie prosze:-((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akka22
Mam pytanie w imieniu koleżanki która niestety nie ma internetu. Chodzi o to że z jakiegoś powodu nie wzięła tabletki po 7-dniowej przerwie i postanowiła zrobić miesiąc przerwy. Czy można zrobić tak przerwę na miesiąc? Czy może trzeba na dłużej?? Dodam że koleżanka bierze tabletki anty już około 5 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamala
MAGIE Z TEGO CO WIEM TO DZIS BIERZESZ JUZ PIERWSZA TABLETKE POMIMO KRWAWIENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamala
pomozcie prosze!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hela 25
dziękuję ale proszę mi powiedzieć czy mam pani ginek. powiedzieć o tym jak mnie skieruje na laparoskopię?czy nic nie powinno się dziać jak zajdę w ciążę?a może zrobić jakieś badania?proszę panią o odpowiedz .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Postaram sie pomoc dziekuje za odpowiedz.Nie wiem w moim przypadku dupahston na mnie nie dziala nie wiem moze gin kazala brac w zlych dniach cyklu i dlatego mam takie zaburzenia z @.Dodam ze jestem po 2 zabiegach.1 laparoskopia bo mialam torbiel endometrialna.Wizyta u gina po m-c na kontrol i okazalo sie ze zle mi wycieli komorki endometrialne i ze sie odnawia:(postanowilam zmienic lekarza.Pozniej przez rok czasu bralam orgametril.Minal rok mialam kolejna operacja bo te tabletki ktore bralam mi nie pomogly. gin mi mowila ze moze byc tak ze tabletki nie pomoga i bede musiala brac zastrzyki.Nie mialam laparoskopii tylko tak jak ciecie cesarskie poniewaz mialam torbiela wielkosci kiwi i musieli mi wyciac jajnik.Po ostatniej operacji bralam zastrzyki zoladex przez 6 m-c.Bylam wprowadzona w sztuczna menopauze.Przed ta pierwsza laparoskopia mialam tez hsg a jak skonczylam brac te zastrzyki to nie sparwdzali czy nie mam zrostow.Mozliwe ze mam bo czytalam ze powinnam miec zrobione hsg jak skonczylam leczenie zastrzykami.Czy domagac sie skierowania na hsg???Mialam robine hormony,prolaktyna i wszystko gin powiedziala ze jest ok,ze jestem zdrowa wiec czemu nam nie wychodzi???Dwa m-c temu mialam monitorowany cykl.Na pierwszej wizycie a byl to 12 dc pecherzyk mial 11,8mm endometrium II faza w 14 dc pecherzyk mial 16,2mm i juz od tego dnia zaczelam brac duphaston a jak poszlam 16 dc pecherzyk juz pekl .Nie wiem nie znam sie na tym ale moze pecherzyki sa za male.Gin powiedziala ze z mojej strony jest wszystko ok ale czy mowi prawde??? Jakie jeszcze moge zrobic badania???Czy na nowo powtorzyc wyniki hormonow???Mialam je robione gdzies 1,5 roku temu.Gin jeszcze kazala powtorzyc badanie nasienia meza bo mowila ze od tej pory co maz miala robione te badania minelo ponad 2 lata a przez ten czas moglo sie cos zmienic prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malamala - od pierwszego dnia miesiączki zaczyna się odliczanie cyklu czyli 1 dzień miesiączki to pierwszy dzień cyklu i każdy dzień jest dniem następnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle za na objawy troszke za wczesnie, a i test szybko zrobiłas.. pwenie ze mozesz byc w ciazy ale poczekaj cierpliwie do kolejnej miesiaczki :) pozdrawiam Pani Doktor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laliitaa
a ja mam pytanie dotyczace okresu jaki on powinien byc i ile dni trwa. ja mam strasznie dlugi bo tydzien i wyglada to nie ciekawie , bardzo duzo zluszcza mi sie wtedy tej plany i ona sie tak ciagnie(chyba to nie jest normalny okres)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co ja wiem to okres jest indywidualny, zalezy tez od tego jaka jest sluzówka, ja mam obfity, ale krotki z okropnymi skrzepami, bo mam duza sluzówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ka_ni
HEj. Kończę dopiero pierwsze opakowanie tabl anty. Zamierzam wziąc jeszcze jedno. Ale potem mój chłopak wyjeżdża za granicę i dalsze branie tabletek uważam za bezpodstawne. Czy po dwóch opakowaniach moge przerwać branie tabletek a po 2-3 miesiącach do nich wrocić czy lepiej brać wciąż do powrotu chłopaka?Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi673768
Pani Doktor dzis szłam i odczułam ból w okolicy pępka ,dokladniej pozniej .. przerazilo mnie to.. spogladnelam na sluz jest gesty i biały. Dzis jest 3 dzien po tym jak wspolzylismy. Moze cos o tym swiadczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Pani Doktor czyli od piatku znów bede zabezpieczona??bo na jeden dzien raczej nie opłacało by mi sie go przyklejac a jutro bardzo cięzko było by mi go zdjac:( jeszcze raz dziekuje mam pytanie duze prawdopodobieństwo było by zajscia w ciąże??bede sie oczywiscie zabezpieczała dodatkowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imprezowiczka...
mam pytanie. Czy podczas zażywania leków hormonalnych takich jak mastodynom i duphaston(mam nadzieje że nie przekreciłam) można spożywać alkohol? bo ja mam akurat urodziny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlodaaa1320
hej, niedawno kochalam sie ze swoim chlopakiem no i zrobilismy to bez zabezpieczenia ;/ to byla doslownie chwila ale on wyjal przed wytryskiem a ja nie dostalam orgazmu, czy moge byc w ciazy? bardzo sie martwie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evele
witam serdecznie! mam pytanko - dzis wzielam ostatnia tabletke z 7 opakowania tabletek novynette i dzis podczas stosunku zaczela mi leciec krew (taka czysta, zupelnie plynna), bez zadnego bólu.. nigdy wczesniej nic takiego mi sie nie przytrafiało, a tabletki tez bardzo dobrze znosze i nie mialam zadnych problemow. wybieram sie za tydzien do ginekologa, ale zaniepokoil mnie dzisiejszy incydent.. bardzo prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odp. No i mam kolejne pyt. Czy kwas foliowy mogę rać sama czy powinnam to najpierw skonsultować to z moją gin?? Ale wizytę u niej mam teraz dopiero w grudniu. I czy te tabletki, które biorę (chodzi mi o bromocorn) nie zaszkodzą dzidzi jeśli zajde w ciążę?? Bo one maja tak dużo skutków ubocznych...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, chciałabym żeby mi ktoś pomógł...mam 22 lata, nieregularne cykle (jeżeli cyklem to można nazwać) odkąd pamiętam, mega-obfite miesiączki z epizodami skrzepów i bóle brzucha (też epizodycznie w trakcie miesiączki). Brałam parę razy luteinę na wywołanie okresu, gdy spóźniał mi sie już bardzo długo. badania gin nigdy nic nie wyjaśniły. w sumie miałam tylko podstawowe usg itp. oraz prolaktynę, która wyszła w normie oraz krzepliwość i enzymy wątrobowe przed tabl. anty. Zaczęłam brać tabletki Novinette 3 msc.temu bo miałam nadzieje ze zmniejsza moje dolegliwości... przy 1op. miałam krwawienie obfite z małymi skrzepami,a po 6dniach małe krwawienie ciągnące sie przez cały miesiąc, do 2 op. przy 2 listku czułam sie dobrze i dolegliwości zniknęły (domyślam się, że mój org. przystosowywał sie do hormonów). teraz biorę 3 listek i mam czasem plamienia. kiedy to minie?? a może powinnam uzbroić się w cierpliwość? no i czy powinnam zbadać piersi w trakcie brania tych tabletek, bo mimo nieużywania antyperspirantów mam powiększone węzły chłonne pod pachami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aisha_83
hejka :-)Mam maly dylemat. W srode powinnam wziasc ostatnia tabletke Cilest ale w niedziele jade na urlop a wychodzi dokladnie na to ze w sobote dostane okres . Bardzo chcialabym tego uniknac albo w jakis sposob przesunac.Myslalm o zarzyciu nastepnego opakowania bez przerwy jednak obawiam sie ze i tak wystapia plamienia a nie chcialabym tego na urlopie :(Moze powinnam przerwac tabletki np juz w poniedzialek wtedy okres wypadnie na czwartek i do niedzieli bedzie po sprawie ?Jesli przerwe opakowanie w poniedzialek czy najblizsze dni mimo to bede zabezpieczona????? Prosze o pomoc I z gory Dziekuje za odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MłodaKarolinkaaaaa
Otóż moje cykle są bardzo nieregularne, ponieważ krótko miesiączkuje. ostatni okres miałam 20 lipca, dzisiaj jest już 25 a okresu nie ma:( od paru dni bolą mnie piersi i kochałam się z chłopakiem ale z zabezpieczeniem ( prezerwatywa ) mimo tego obawiam się, że jestem w ciąży :( mam biały i gęsty śluz w pochwie... prosze pomóżcie :( !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitti
witam, prosze was bardzo o pomoc, otóz zaczelam zazywac tabletki anty. - mercilon, to jest juz moje 4 opakowanie. do tej pory bylo wszystko ok. a teraz przy 14 tabletce dostalam okres. brzuch mnie boli cholernie jak dawniej i krawienie nie ustepuje. nie wiem co sie dzieje. prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonusia
lekarz zmienil mi tabletki poniewaz stwierdzil ze biore juz je za dlugo a powinno sie je brac co najmniej pol roku,a mam jeszcze jedno pytanie czy czeste chodzenie do toalety zeby oddac mocz moze miec cos wspolnego z tabletkami?Nieraz chodze co 10 min. i czesto boli mnie glowa boje sie ze moge miec jakies zaburzenia. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gloria444--🖐️ PIERNICZEK--- będzie dobrze i do usłyszenia :D malanala---oblicza się prosto.Date 1 dnia miesiączki+liczysz 26-29 dni i wtedy będziesz wiedziała jak miej wiecej bedzie okres.Pamiętaj zwykłe przeziębienie,stres itd może zmienić date okresu NatalQa87---lepiej zrób sobie test w aptece na beta hcg,wykrywa już tygodniową ciąze gdyż może domowy test zrobiłaś za wcześnie. magie---Jeśli masz plamienie to przyjmujemy to jako 1 dzień miesiączki gdyż za np 2 dni mozesz mieć już obfitą i trosze za póxno by zacząc brać pigułki akka22--- Dośc duży okres jest brania pigulek ,dlatego też najelpiej bedzie jak zrobi sobie 3-mieisęczną rpzerwe.W czasie tych przerw niech zrobi też wyniki w celu zoabczenia co dzieje się z jej organizmem. hela25----jak najbardziej powiedzieć.Lepiej być wyleczonym przed ciąża niż leczyć się w czasie ciąży. violaa---Po pierwsze jak najbardziej domagac sie badania hsg.Hormony jak również nasienie mogło się zmienić(1,5-2 lata to duży okres) więc warto byłoby powtórzyć.A co do pecherzyków to nie jeszcze takie małe.Ksiązkowo na 12 dc są max 15-16 mm. Laliitaa---Miesiączka trwa od 3 dni do 7 dni, maksimum 10 dni. Jeśli krwawienie jest bardzo obfite, trwa dłużej niż 10 dni, powoduje niedokrwistość, to powinnaś zgłosić się do ginekologa ,niepokój powinny budzić też duża ilośc skrzepów. Ka_ni---Możesz zrobić przerwe (jednak muśisz liczyć się skutkami ubocznymi jak znów powrucisz do pigułek).Jeśli zaś wrucisz do pigułek i znów bedziesz chciała zrobić rpzerwe to nie ma sensu brać pigulek bo tylko popsujesz sobie gospodarke. gabi673768---To jeszcze o niczym nie świadczy :) nina862---Będziesz zabezpeiczona,jak bedziesz się przez te 7 dni zabepieczała to wsyztsko bedzie wporządku :) Mlodaaaa1320--- już przed wytryskiem mogly wycieknąc plemiki tak wiec stosunek przerwywany to zadne zabezp.Dodam jeszcze że nie trzeba mieć orgazmu by być w ciązy! evela---Być może lada moment dostaniesz okres,dlatego tak było. justyna-gda---Kwas foliowy mozesz brac na swoją reke.Jedną tabletke dzinnie i nie wiećej! co do bromocornu zdania są podzielone,jedni lekarze rpzepisują je swoim pacientką nawet do końca 1 trymestru ciązy a inni radzą je odstawić.Ja osobiście radze te drugie rozwiązanie.A co do pieczątki to jeśli ona jest nie czytelna to bedzie trzeba zrobić raz ejszcze grupe krwi,ponieważ żaden lekarz czy też szpital tego nie uzna(a już tym bardziej jeśli im pwoeisz jaką masz grupe bez dokumentów) zypreksa---muśisz się uzbroić w cierpliwość,cierpliwośc i jeszcze raz w cierpliwośc.Twoje dolegliwości powinny minąc po 3 op.(to co teraz przechodzić z krwawieniem to normalne przy braniu pigułek)jeśli by stało sie ianczej to nalerzy iśc do ginekologa.I jak najbardziej prosze rpzebadać piersi. aisha_83---Może być tak że jak nie zrobisz przerwy to może u Ciebie pojawić sie plamienie.Przerwanie wcześniej opakowania jak również zrobienia przerwy by nie dostać okres a potem znów wrucić do pigulek jest nierosądne. Młoda Karolina---Pod wpływem stresu okres mógl sie rpzesunąc.Kiedy doszło do ostatniego stosunku? mitti---Narazie nie ma paniki do obaw.Często przy pigulkach występują pplamnienia/krawienia śródmiesiączkowe. ilonusia---Ból glowy może świadczyć o skutku uboczym brania pigulek i wtedy warto by było zmienić na inne.Co do moczu może masz zapalenie pęcherza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marli
Widzę,że pigułki są bardzo poularne a ja mam mirene /2 lata wkładkę z hormonem/ i chciałabym sie dowiedzieć czy podczas badania typowo ginekologicznego lekarz może omyłkowo pociągnąć za sznureczek i przesunąć ją, ostatnio badanie mnie trochę zabolało i to zrodziło obawy czy aby wszystko jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MłodaKarolinkaaaaa
ostatni odbył się 16 sierpnia, ale mój śluz nie jestwodnisty.. tylko gęsty :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do postaram się pomuc
napisała Pani: do postaram się pomóc---Jeśli dziewczyna do 16 roku życia nie dostanie okresu to zalecam wizyte u lekarza.Być może wszystko z Twoim organizmem jest w porządku,ale lepiej to spraedzić.Powiedź jeszcze czy masz śluz ,jeśli tak to jaki on jest? a więc mam śluz jest on taki mleczno przeżroczysty po wyschnięciu jest biały jest czasami gęsty a czasami troche mniej ma taki dziwny zapach ale niezbyt wyrazisty mam czasami mocne bóle w podbrzuszu i aż chce mi się płakac występują one co jakiś czas dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlodaaa1320
dwa dni przed stosunkiem skonczyla mi sie miesiaczka, czy jest mozliwe ze mialam dni nieplodne? po jakim czasie moge zrobic test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze małe pytanie mam: czy przez tabletki anty ureguluje mi się w końcu cykl... Na razie z chłopakiem nie planujemy dzieci, bo musimy studia najpierw skończyć, ale za 2-3 lata...boję się, że będę \'\'czekać\'\' na dziecko do 30-tki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×