Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

MAJ 2008 - kto już o tym wie?

Polecane posty

marzenie, przypomniałas mi o herbatce :) własnie sobie zrobiłam i testuję. coral , herbatke sie kupuje w aptece, ja dostałam herbatke od kuzynki, której ona po prostu nie smakowała. ale wydaje mi sie ze w normalnych sklepach na stoiskach z zywnoscia dla dzieci tez powinna byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak kupiłam herbatkę w aptece, ale widziałam ją też w marketach na półkach z herbatami, jeśli chodzi o smak, to ma specyficzny, ale już się przyzwyczaiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, tak są herbatki w marketach. Ta z hippa podobno najlepsza. Ale szczerze powiem, że chyba nie jest skuteczna. Ja w poprzedniej ciąży piłam ile się dało. I niestety wyniki badań miałam niezbyt rewelacyjne, bo brakowało jakiejś witaminy z grupy B i żelaza. No i niestety miałam zastrzyki Bolało To są bolące zastrzyki. Nie czytałam wszystkich wypowiedzi, ale czy dużo jest tutaj mamuś, które nie są już pierwiastkami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minimonia dopiero przeczytałam że pytałaś o kartę ciązy. Mnie lekarz założył na przedostatniej wizycie ,zważył mnie wtedy. Ale jak byłam wczoraj to nic do karty nie wpisał ,powiedział tylko ze jak zrobię badania to wtedy uzupełni kartę . Część badań zrobiłam już dzisiaj. A w karcie mam tylko wpisany termin ostatniej miesiączki ,przybliżony termin porodu ,moje wyniki z Bhcg i że ciąża zagrożona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iskierka nadziei- to moja druga ciaza:) Wróciłam z ginekologi:( z opryszczką nie zrobią nic mam tylko zewnętrznie smarować np. zoviraxem:( Ale dowiedziałam sie własnie że ma stan zapalny i nadżerkę i w tym stadium ciaży nic nie można z tym zrobić:( Po za tym stwierdził że macica bardzo mała, ze on obstawia 4 tydzień?!:( Kurcze z kat te dziadostwa?:(:( Jeszcze miesiac przed ciażą wszystko było o.k:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierka nadziei,🌼 to moja druga ciaza :-) podobnie jak u wiolaj. Wiolaj, wspolczuje kochana, ale staraj sie nie zadreczac i nie niepokoic zawczasu. Jestes silna kobieta ( w koncu urodzilas juz jedno dziecko) i jestem pewna ze ze wszystkimi problemami jakie sie pojawily sobie poradzisz. Nie martw sie tylko. Sila podswiadomosci jest nieoceniona, sprobuj myslec pozytywnie i nie sluchaj jakichs beznadziejnych opinii. jak w ogole mozna tak powiedziec: obstawiam 4 tydz.? Szkoda slow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże jeszcze przed chwilą przeżyłam chwile grozy!! Moja córcia chciała połknać za duzy kawał parówki i jej utknął:( Akcja za nogi głowa do dołu i potrząsałam aż wypadł:( Uff... ale te dzieci zapewniaja atrakcji:) i to na sam wieczór:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiolaj, nie martw się opryszczką- jest ona groźna dla dziecka tylko podczas porodu i to jesli akurat jest w aktywnej fazie. sprawdziłam w 3 róznych książkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimonia dzięki za wiadomość:) Bo ten lekarz w szpitalu to jakis czub, po za tym nie zabardzo im było na ręke że zawracam im dupe:( Za tydzień mam wizyte u swojego ginekologa to sie dokładnie wszystkiego dowiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolaj az mi strachu napedzilas! Jak dobrze ze wsyzstko skonczylo sie szczesliwie! A ja dzis caluski dzien mdlosci i mdlosci, dopiero teraz mi troche pzreszlo. Ide spac, dobrej nocki 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inez_82
zapomniałyście o mnie ;) NICK------------WIEK-------MIEJSCOWOŚĆ----------OST. @--------TERMIN coral bay-----------33--------nowy sącz--------------25.07----------01.05 wiolaj---------------28--------warszawa---------------25 .07---------01.05 plusia---------------31--------Szwecja-----------------2 5.07----------01.05 minimonia----------28---------warszawa--------------28.0 7 --------04.05 marzenie31--------31--------słupsk-------------------30. 0 7---------05.05 kathi81------------26--------Łódź----------------------0 1.08 ---------08.05 Gabi_c4-----------32--------Suwałki-------------------06 .08----------12.05 bajabaja-----------29--------ustroń-------------------22 . 07---------15.05 madeline80--------27--------kraków--------------- ---09.08----------15.05 franceska----------27-------monachium--------------19.07 - --------25.04 inez_82------------26--------elblag---------------------28.07----------03.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He he :) a ja dziś nie mam wcale mdłości:) Zjadłam 4 kanapki!!! z żółtym serkiem i pasztetem babcinej roboty, palce lizać:) Jeszcze wczoraj jak na niego patrzyłam to miałam odruch wymiotny a dziś pychotka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpiszę się do tabelki dopiero wtedy, jak pojadę do gina. 🌼 Ja mam urodziny w maju i dlatego chciałam drugie dziecko w maju, bo bardzo podoba mi się ten miesiąc. Bartuś teraz śpi, więc moge cosik napisać. Jest tu ktoś z wielkopolski???? Byłam dzisiaj u lekarza, bo w pracy miałam badania okresowe. I tak: płuca ok., Krew superowo, mocz taki sobie, ale w normie. Cholesterol też ok. Ciśnienie super. Tylko wzrok kiepski. No, ale ogółem OKAZ ZDROWIA :D - tak mnie określił. Zobaczymy, co gina powie, jak pojadę do niego. Myślę, że dopiero wybiorę się 24 września. Zobaczę. Albo wcześniej to by było 20 września. Trochę się boję. Brzuszek mam już dosyć pokaźny :D Pozdrawiam przyszłe mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierka nadziei a w którym ty jesteś tygodniu ciąży? Mnie znów katar męczy. Dziś rano zjadłam kawałek bialego sera i nie było odruchu wymiotnego ....to juz chyba dobrze ,a na obiad mam rybkę więc staram się dostarczać organizmowi różnych witamin. Ja chyba przytyłam jakieś 2 kg ale brzucha jeszcze nie mam tylko tak ogólnie wydaje mi się że jestem większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inez_82
A ja mam problemy z jedzeniem... do tego żołądek skórczył się pod wpływem stresów. Nie wiem, jak wytrzymam tę zimę w pracy.. masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na szczęcie jeszcze nie mam żadnych objawów typu nudności, tylko czasem mała zgaga mnie dopadnie. Iskierka, to my mamy podobne terminy, ja też 5 tydzień 3 dzień wg. kalkulatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja slub cywilny barlam w maju w rocznice naszego poznania sie i etraz mamy nadzieje, ze kolejne dziecko przypieczetuje te nasze majowe rocznice :-) Caluski dzien jestem zmeczona. Pewnie pogoda robi swoje, bo caly czas bylo pochmurnie. Troche zaczelam tez marznac w stopy i rece, ciezko mi przez to zasnac. Nie pomaga kubek goracej herbaty przed zasnieciem, a mleka nie pije bo synek, ktorego wciaz karmie piersia ma alergie na mleko. Dzis spotkalam znajoma, ktora ma rodzic 5 listopada, widac bylo tylko brzuszek, reszta jak u modelki. Zeby i mi sie tak udalo zachowac linie ;-) Teraz jeszcze nie przytylam ani grama, ale podczas pierwszej ciazy najwiecej dodatkowych kg pojawilo sie w drugim trymestrze, wiec jeszcze bedzie z czego po narodzinach dziecka sie odchudzac ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila84
Czesc dziewczyny! Mam do was pytanie. 13 sierpnia mialam ostatnia miesiączkę. W tą niedziele powinnam dostać okres i nie dostalam. We wtorek zrobilam test i wyszy II kreski. Dzisiaj zrobilam II i tez wyszly II kreski. Byłam dzisiaj na badaniu krwi Beta HCG? Czy nie za wczesno zrobilam BETE ( 4 dni spóźnienia @)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila - nie za wcześnie. :) Beta bedzie podwyższona już w pierwszym tygodniu po zapłodnieniu. Jeżeli test z moczu wyszedł pozytywny, tym bardziej wyjdzie z krwi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dopisuje sie jeszcze do tabelki, poczekam na lekarza - dopiero 26go udało mi się wcisnąć na wizytę. :( Na razie dziś zrobiłąm drugi raz betę, żeby się upewnić, że rośnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila wynik beta hcg jest wynikiem najbardziej wiarygodnym,bete można już robić kilka dni po zapłodnieniu,jeżeli na dwóch testach miałaś dwie kreski to beta tylko potwierdzi twoją ciążę. Ja już ci gratuluję i życze spokojnych 9 miesięcy❤️ Dziewczyny jak dziś samopoczucie🌼 Minimonia co u Ciebie ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim, trochę tu dziej pusto, pewnie dziewczyny odpoczywają albo pilnie pracują i wpadną wieczorkiem, coral samopoczucie niezłe tylko od wczoraj bolą mnie sutki, nawet stanik im przeszkadza, mój M żartuje że "szumią" mi piersi czyli rosną, a i tak sa całkiem spore bo noszę miseczkę D, Pozdrawiam wszystkie obecne i nieobecne majóweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mila84
Dzieki magdusieńka i coral bay za odpowiedz. Bo ja dzisiaj w laboratorum trafilam na jaką dziwna pielęgniarkę. Poprosilam ją żeby mi zrobiłam Bete Hcg a ona nie wiedziala bardzo co to jest. W końcu gdy jej wytlumaczylam to zrobila mi. Ale powiedziala że powinnam poczekac jeszcze jakies 3 tygodnie i dopiero zrobic. Jakas głupia baba. Ale niestety musze czekac az tydzień na wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny odzywajcie się częściej Minimonia co u ciebie,ja jutro mam wizyte w klinice gdzie miałam robione in vitro ,poniewaz mój progesteron jest za niski,myślę że znów zwiększą mi dawkę leków. Spijcie dziewczyny dobrze i pogłaskajcie brzuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie spie choc oczy stawiam na zapalki :-P Cala trojka bylismy na turnieju szachowym i wrocilam z malym dopiero o 21:30 do domu, a potem byly problemy z usypianiem... Przeczytalam o tych mdlosciach, ze w 7 tyg. to zjawisko zupelnie normalne, mam nadzieje ze nie bedzie gorzej, bo czasem mdli na potege ;-) Mieszkamy w M3, 52m2 i troche sie martwie jak ja to wsyzstko urzadze zeby wsyzstkim starczylo miejsca, przeprowadzka w naszym wypadku nie wchodzi w gre. Denerwuje mnie jak ludzie sie dopytuja czy sie stad wyprowadzimy skoro nam sie powiekszyla rodzina. Ich zdaniem juz jedno dziecko to powod do przeprowadzki do duzego domu z ogrodem... A Wy czy zamierzacie sie przeprowadzac??? Slodkich snow wsyzstkim przyszlym majoweczkom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kathi81
cześć dziewczyny nie pisałam dość długo bo byłam ostatnio zajęta i strasznie śpiąca, ale czasami wpadam do was poczytać co się dzieje. U mnie wszystko dobrze, co do karty ciąży to ja też już mam. Byłam w tym tygodniu w gina i mi założyła. pozdrawiam serdecznie i trzymajcie się pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!!! Jestem kolejna majóweczką.Przychodzę z topiku Ametyst,Coral bay,Ja-neczka.... Bedę zaglądac i tu i tu jeśli oczywiscie moge sie do Was dołaczyć. Jestem taka szczęśliwa. termin wychodzi mi na 22.05.08r. ,dopisze sie do waszej tabelki :-) Wg. moich obliczeń to teraz jest 2 t.c Pozdrawiam Was serdecznie!!!!! 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK------------WIEK-------MIEJSCOWOŚĆ---------- OST. @--------TERMIN coral bay-----------33--------nowy sącz-------------- 25.07----------01.05 wiolaj---------------28--------warszawa---------------25.07----------01.05 plusia---------------31--------Szwecja----------------- 25.07----------01.05 minimonia----------28--------warszawa---------------28.07----------04.05 marzenie31--------31--------słupsk------------------- 30.07----------05.05 kathi81-------------26---------Łódź-------------------- 01.08 ---------08.05 Gabi_c4-------------32---------Suwałki-----------------06.08----------12.05 bajabaja------------29--------ustroń-------------------22.07----------15.05 madeline80---------27--------kraków------------------09.08----------15.05 franceska----------27-------monachium-------------- 19.07----------25.04 inez_82-------------26--------elblag---------------------28.07--------- 03.05 renka07------------31--------wielkopolska-------------19.08----------22.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×