Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

MAJ 2008 - kto już o tym wie?

Polecane posty

ja jeszcze nic nie kupiłam, ale tez lubię pooglądać malenkie ciuszki i łózeczka :) a dzis czaje sie na tą wanienke, zobaczymy jak sie aukcja potoczy. jak wygram bedzie to pierwszy zakup dla dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka- dzięki ze zajrzałas na aukcję- każdy ma prawo do swojego zdania. ja byłam bardzo zadowolona i służy dłuzej niz monitor bezdechu... ale każdy mozę sądzić inaczej. a ja zaczęłam aukcję od 199... pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide dzis do gina, niepokoja mnie te \"po-mleczne\" rzygania. boje sie ze zabraknie wapnia i dziecko \"zje\" moje zęby :( zobaczymy czy mi przepisze jakiś preparat. a moze to organizm sam reguluje? no ale czemu by tak nagle odrzucił nabiał? wczoraj odpusciłam sobie mleko i czułam sie swietnie. zero mulenia. dzis na próbe podjadłam kilka łyżek jogurtu naturalnego i skutek wiadomy :O. wiecej nie eksperymentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja prawie nic nie muszę kupować, wszystko mam po córci a jak będzie 2 dziewczyna to wogole bajka:) Kupie ze 3 zmiany tej pierwszej bielizny i to wszystko:) Współczuje minimonia tych mlecznych dolegliwości, ja jak na razie czuje się super, właśnie z córcią będziemy smażyć naleśniki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia to daj znać co ci lekarz powie, bo ja mam ten sam problem, jak zjem cos z nabiału to mnie żołądek boli, a też zaczynam sie bać o moje ząbki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka, dam znac ale to wieczorem, bo wizyte mam na 20. a z tymi zakupami to jednak nie poprzestane na wanience... panna która ją sprzedaje ma tez fajne ubranka wystawione, nie moge sie oprzec :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie mdłości nasilają się popołudniu, nie wiem czym to jest spowodowane... Nie zauważyłam żeby od jakichś konkretnych potraw było gorzej. U mnie chyba nie ma reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok maonia to jutro rano sobie poczytam:) a ja właśnie odebrałam winiki na różyczkę, z których wynika że wykryto przeciwciałą 267,9 in/ml(to chyba dobrze, dodam że ja nigdy nie chorowałąm na różyczkę) ale piszę tu jeszcze wartość ochronna - 10,0 in/ml i nie wiem co to znaczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinka 🌼 GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Super nowina.Oby tylko maluchy później nie dały Ci w kość.Będzie co robic z dwujką bobasków,no i koniecznie ktoś bedzie musiał Ci pomagać ;-). Z tymi mdłosciami to u mnie też jest zupełnie na odwrót.Z rana spokój,a popołudniu i wieczorem mega mdłosci,odbijanie itp. A juz myślałam,ze ze mną cos nie tak,ale skoro nie tylko mnie męczą popołudniu to znaczy ,ze tak musi być.Poza tym każda przechodzi ciaże indywidualnie,więc Paulinko chyba wszystko z nami dobrze. Dziś byłam u gina.Wybadał mnie boleśnie(tyłozgięta macica i nie mógł do niej się dostać).dostałam L4 i juz odpoczywam. Ponoc taka tyłozgięta macica moze byc zagrożeniem,bo macica słabiej ukrwiona.Poza tym w poprzedniej ciąży w 11 t.c miałam krwawienie więc tym bardziej powiedział,ze muszę się oszczędzać,a niestety w mojej pracy to nie byłoby możliwe. Moniu,a moze lekarz przepisze Ci jakieś preparaty z wapniem (do czasu aż Ci te nudności po nabiale nie miną). A z tymi ciuszkami to ja bym sie wstrzymała.Mówią zeby za wcześnie nie kupowac zeby nie zapeszyć i niby w przesądy nie wiarze to jednak chyba bałabym sie kupić.Ja myślałam o jakis zakupach na dwa miesiące przed rozwiązaniem,no chyba ze cos bardzo wpadnie mi w oko :-) Wiolka ja tez dużo ciuszków mam po córce tzn. miałam ,bo wydałam ale zostaną mi zwrócone,bo kol. maleństwu wtedy to już będa za małe.Poza tym siostra po swoich synkach ma ciuszki,tak więc ewentualnie kupie tylko nową wyprawkę. za to wózek i łózeczko (kojec) chciałam nowe. Stelko ja niestety na wynikach nie nie znam więc Ci za bardzo nie pomogę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolka sliczna dzidzia-Już widać ,ze to dzidzia:-).Ja jade za dwa tyg. bedzie to 12 tc. mam nadzieję,ze moja też tak będzie wygladać tzn. bedzie przypominac bobaska. A mój brzuszek płaski,ale to dopiero 10 t.c przypuszczam,ze brzuszek pokaze się dopiero w grudniu- bede czekac cierpliwie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renka, ja tez sie zastanawiałam nad tymi zakupami, ale tak na zdrowy rozum to jaki wpływ moga mieć zakupy na rozwój ciaży? chce skorzystać z okazji, bo na ta wanienkę polowałam juz nie raz, tzn nie polowałam a sprawdzałam czy wogole jest w sprzedazy,i pierwszy raz ją widze, więc kupie, bo cholera wie kiedy bedzie nastepna. a ciuszki przy okazji, kupujac u tego samego sprzedawcy zapłace poprostu tylko raz za przesyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renka, Maluchy na pewno dadzą mi w kość. Jeden daje w kość a co dopiero dwójka :) Na początku mdłości miałam przez cały dzień, ostatnio w ciągu dnia jest nawet nieźle, ale tak jak już pisałam popołudniu się zaczynają męki.... Marzę żeby był już koniec listopada. Mam nadzieję że wtedy mdłości miną już zupełnie... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Byłam na usg :). Krwiaka nie ma :). Jest synek, tak jak mi się marzyło :). Ma 86mm i siusiaka prawie do kolan! Cudnie macha wszystkimi łapkami i jest zdrowy :). Bardzo się cieszę, że było widać, bo to dopiero 14 tydzień. coral bay-------33--------nowy sącz--------------- 25.07---------01.05--S wiolaj------------28--------warszawa---------------25.07 ---------01.05--C inez_82---------26----------elblag--------------------28 .07--------03.05 plusia------------31--------Szwecja----------------- 25.07---------04.05 minimonia-------28--------warszawa---------------28.07-- -------04.05--S marzenie31-----31--------słupsk------------------- 30.07---------05.05 kathi81----------26---------Łódź-------------------- 01.08 --------08.05 rude kocię-------28------Starachowice------------01.08---------08 .05--S peletka----------31-------nowy targ----------------05.08---------12.05 Gabi_c4----------32---------Suwałki-----------------06.0 8--------12.05--C bajabaja---------29----śląsk cieszyński------------22.07--------13.05 czarna-----------24---------Konin--------------------05. 08--------12.05--C madeline80------27--------kraków------------------09.08 --------15.05 renka07----------31--------wielkopolska-----------19.08- --------22.05--S stelka------------ 27----------brzeg-----------------15.08----------22.05--S to ja CC---------25---------Szczecin----------------15.07--------- 22.04- S franceska--------27-------monachium--------------19.07-- -------25.04 madamagda------23-------Wrocław. ----------------15.08---------24.05 Pozdrawiam serdecznie, Mamusia Rufinka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że niektóre z Was już wiedzą czy będą miały synka czy córunię. W którym tygodniu się dowiedziałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinka tylko CC wie na 100% a reszta przewiduje :-) To ja CC GRATULUJĘ SYNUSIA!!!! a czy Ty miałaś robione zwykłe usg czy te 3D lub 4D ???? Ja też chcę wiedzieć co siedzi w miom brzuchu:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CC fajnie że już wiesz że to synek ,ciekawe czy u mnie będzie widać za dwa tyg.chociaż specjalnie mi się nie spieszy żeby się dowiedzieć,ale mój M nalega. U mnie znów brzuszek większy tak jest codziennie wieczór...a rano płaściutki. Ostatnio wzieło mnie na czytanie o porodach ,ale wydaje mi się że to trochę za wcześnie,nawet miałam sen o porodzie. A tak wogóle to już nie mogę się doczekać pierwszych ruchów dziecka,bardzo jestem ciekawa jakie to uczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CC gratuluje synka :) ucieszyłam sie z dwoch powodów: raz ze ty sie cieszysz, a dwa, ze skoro u ciebie było widac siurka, a ja byłam u b. dobrego specjalisty od usg i siurka nie widział to moze go nie było? ale bym sie cieszyła :) coral, ja tez czekam na ruchy :) a dzis padłam jak nigdy po południu. nawet nie wiem ile czasu spałam, ale sen był głeboki bo dłuuugo dochodziłam do siebie jak mnie mąz obudził. to chyba nocke mam juz z bańki :O jak któras nie bedzie mogła spac, to zapraszam, urzadzimy sobie nocne polaków rozmowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba jestem troche przesądna i z kupowaniem to sie powstrzymam do czasu jak sie dzieciątko urodzi. Ja dopiero w poniedziałek mam wizytę, już nie mogę się doczekać czy wszysko jest ok i wogóle jak wygląda moje maleństwo. Brzuszek mi rośnie w niebywałym tempie, więc myśle że dzidzia również. A jak to jest z tą płcią. Czy to prawda że jeśli masz ochotę w czasie ciąży na słodkie to będzie dziewczynka, a jeśli ochota jest tylko na kwaśne itp to będzie chłopiec????? Ja mam przeczucie że będę miała córkę, ale na słodycze wogóle nie mam ochoty, za to ogórkowa marzy mi sie co drugi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniu z tymi ubrankami to mówią zeby po prostu nie zapeszyć i nie kupowac przed urodzeniem maluszka,ale faktycznie jaki to moze mieć wpływ na maleństwo- wszystko gdzieś na górze jest zapisane i co ma byc to będzie ,ale to jakies takie przesądy. Mówią,ze kobieta w ciaży nie moze być matką chrzestną,a ja będę :-) i nie wiem czy się bać czy nie...... A jak twoje samopoczucie??? Dziewczyny a powiedzcie mi czy Wam tez się tak okropnie odbija,bo ja już nie mam siły,co chwila odbijam. Czarna to też jakiś taki wymysł ludzi,a moze spostrzeżenia..... nie wiem.Ja to w pierwszej ciaży wcinałam na przemian kwaśne ze słodkim i mam córkę,a teraz to raczej skłaniam sie bardziej do kwaśnych i pikantnych potraw,nie powiem bo czasem coś słodkiego zjem ale jakos tak nie bardzo mi podchodzi.A przed ciążą to słodkie bardzo wcinałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje CC fajnie ze juz wiesz ciekawe kiedy reszta z nas sie dowie . Ja wczoraj byłam w Krakowie całe 15 min zaliczyłam wszystkie kible w galeri i kazałam sie zawiesc do domu nic nie kupiłam tylko zrobiłam 160km bez sensu.Jak wróciłam to tylko was podczytałam i musiałam sie połozyc normalnie koszmar.Dzis jest lepiej i wybrałam sie na zakupy tu na miejscu kupiłam sobie spodnie typowe ciazówki sztruksy w kolorze capucino i jestem zadowolona.Sa duzo na wyrost bo rano jestem płaska jak decha a pod wieczór wyskakuje mi brzuchol dosc konkretny a do tego moje dzinsy zaczeły mnie cisnac w pasie wiec musze cos miec na t.z wszelki wypadek. do tego zaczeły mnie znowu bolec sutki i swedziedz całe piersi i troche brzuch z czego wnioskuje ze sprzety mi rosna.Bede musiała zakupic jakis biustonosz bo wszytko mi wypływa ze starych. Co do klupowania wyprawki to podobnie jak Wiolaj ja sprzety po córeczce mam -wszytko oprócz tej pierwszej bileizny która musze kupic nowa bo jednak jest bardzo zfatygowana no i gadzety typu butelki kosmetyki smoczki .Reszte mam i to w dobrym nawet bardzo dobrym stanie niestey-pisze tak poniewaz te zakupy sa bardzo przyjemne.Nawet jesli płec dziecka bedzie inna to rzeczy kupowałam uniwersalne a ze teraz mam termin na 12 maj w Wika jest z 18 wiec wszystkie ciuchy beda pasowały.Wózki tez mam porzadne Mutsy i parasolke BEbe comfort .Jedyne co zakupie to nianie elektryczna bo to sie przydaje a przy Wiki nie miałam. A wy dziewczyny jak nie macie nic to ja nie mówie ze juz ale tak koło lutego to zacznijcie cos kupowac bo taka wyprawka nie jest tania a zeby dostac co chcesz i to co ci sie podoba to niestety troche na to schodzi.Moja kumpela była bardzo przesadna i nic nie kupiła do dnia porodu potem wysłała meza i jak ten zrobił zakupy ze swoja mama to ona sie poryczała i powiedziała ze niewychodzi ze szpitala.Wyobrascie sobie ze tesciowa kupiła jej becik jak za dawnych lat .Jak wracała ze szpitala to po drodze kupiła pare rzeczy i powiedziała ze to była najgłupsza rzecz jaka wymysliła .Nic jej sie nie podobało ani wózek ani łózeczko ani nawet posciel ja sie wcale nie widze rodzina miała 3 dni zeby skompletowac wyprawke wiec brali co było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :-) Mi to ciągle niedobrze, a jestem w jednastym tygodniu ciąży. Niby po trzecim miesiącu miało to ustać - został tydzień, a poprawy nie widać. Opróćz tego, to biust powiększył mi się chyba o dwa rozmiary i muszę się zaopatrzyć w nową bieliznę, no i sikam co 5 minut. Zastanawiam się, skąd niektóre z Was mają choćby przeczucie czy jakiekolwiek info o płci dzidzi. Bo ja na usg 2d, to widziałam 3,5 cm kruszynkę i nic więcej. Pozdrowionka :-) P.S. Brrr... ale brzydka pogoda, a powoli trzeba szukac gaci z gumką w pasie, bo moje normalne zaczynają być niebezpiecznie opięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ul_inka
cześć dziewczyny;) można się do was przyłączyć? ja też majówka 2008;) właśnie kończy mi sie 8 tydzień. jestem z wawy, mam 24 lata. moja pierwsza ciąża. strasznie się z mężem cieszymy;) brzucha jeszcze nic nie widać nawet trochę się martwie bo nawet w jeansy mieszcze się jak przed ciąża... u was to już brzuchy pewnie widoczne, co?;) termin porodu mam na 25 maja - moze uda się na dzień matki... na usg już byłam - w 6 tyg dostałam lekkiego krwawienia i pognałam od razu do szpitala. musiałąm trochę zwolnić tempo życia, szczególnie że mam mdłości, uczucire opuchnicia i strasznie mi dokuczają gazy...okropne... teraz ide do gina w najbliższy poniedziałek. odbiorę wtedy też wyniki badań. to tak pokrótce o mnie. chciałąbym się przyłączyć do was - fajnie mieć takie kol w podobnej sytuacji. wiem, ze kobitki mające problemy z zajściem też tak się organizują i raźniej im;) pozdrawiam was wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ul_inka oczywiście że możesz się przyłączyć. Gratuluję ciąży U mnie dopiero teraz zaczyna być widać brzuch i to szczególnie wieczorem ,rano mam jaszcze płaski ale w jensy z przed ciąży już się nie wbiję. Wiem że niektóre dziewczyny brzuszki mają dopiero w 4 lub 5 miesiącu więc nie masz się co martwić. Do mnie wróciły znowu zaparcia takie jak na początku ciąży ,więc będę musiała znów stosować swoje metody żeby temu zaradzić. Minimonia śpisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Alexxxandra, Ul_inka 🌼 Kto rodzi na Dzien Matki, a kto na Dzien Kostytucji 3 Maja, hi, hi.... Jest w czym wybierac ;-) Zapomnialam ostatnim razem dopisac cos na temat migreny. Rozmawialam kiedys ze znajoma, ktora powiedziala, ze od porodu przez caly czas karmienia piersia nie miala ani jednego napadu migreny, niestety ataki wrocily, jak odstawila malego od piersi i teraz znow przechodzi katusze. Inna znajoma ma migrene zawsze przez okresem, wiec wyglada na to ze \"ostra\" wersja migreny ma wiele zwiazku ze zmianami hormonalnymi zachadzacymi w organizmie... Na mdlosci zdaje sie ze bylo dobre jedzenie suszonych migdalow i ogolnie trzeba miec jakies ciastko do przegryzienia zanim wstanie sie z lozka, ponoc hamuje mdlosci w jakims tajm stopniu. To ja CC, GRATULACJE! Jak widac siusiaka to nie ma juz watpliwosci, ZADNYCH. My tez wiedzielismy :-) choc wprawdzie dopiero w 18 tyg. ciazy (pierwszej ciazy)... Na olejne USG ide w przyszlym tyg, na przeziernosc karkowa, ale moze uda mi sie podpytac o plec, jesli bedzie mozna cos zobaczyc. Bardzo bym chciala wiedziec. Przeczuc to ja nie mam zadnych- serio. Tak troche zapobiegawczo zeby sie nie rozczarowac, bo ostatnim razem to ja mialam \"psieczucie\" na dziewczynke :-P a wiadomo co wyszlo, hi, hi... Wlasnie sie dowiedzialam, ze klazanka ktora urodzila coreczke tego samego dnia co ja synka, bedzie miala chlopca, ma porod wyliczony na polowe grudnia. Strasznie sie ciesze z jej powodu, bo teraz beda mieli i chlopca i dziewczynke: No CUDOWNIE! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia ja mam rodzić na święto pracy .....mam tylko nadzieję że lekarze i położne nie wybiorą się na pochód pierwszo majowy. Ale termin na dzień Matki jest super🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×