Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Misienka

matura 2008

Polecane posty

czesc dziewczyny u mnie juz dzisiaj lepiej. chyba ten zly humor, zalamka przeszla w faze:P w szkole 7 godz juz mam date i godzine fakultetow z polaka, boje sie, ale jakos przezyje:D a na razie to spacc mi sie chce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_be
Ja też nie wiem, co chce robić w przyszłości.... :/ Wiem tylko, ze zdaję polski - może rozszerzony, ale jak widzę, to osoby bez rozszerzonego języka go zdają to czemu ja, z profilu humanistycznego miałabym tego nie robić?:) niemiecki - podstawa, podstawa i jeszcze raz podstawa :] geografia\matematyka - bo nic innego mi nie pasuje :], podstawa WOS - rozszerzenie, bo dodatkowy, na nim mi chyba najbardziej zależy No i co potem? Ma ktoś jakieś sugestie? Bo ja nie mam pojecia... Może resocjalizacja kulturoznawstwo MISH wydaje się być bardzo interesujacą propozycją....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B...K
hmm nikt ci nie powie co masz robic przeciez bo to twoja przyszłosć. POdziwiam matma na maturze dla mnie to abstrakcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acklphuf
Dobrze ze ja juz po maturze - klase maturalna + mature wspominam jako jeden z najwiekszych koszmarow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Wybieram sie na Uniwersytet Gdanski (germanistyka) i na maturze zdaje polski rozszerzony, niemiecki rozszerzony i musze zdawac angielski, tylko czy moge wziac podstawowy aby sie dostac? Pozdrawiam Wszystkich tegorocznych maturzystow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś dostałam tematy maturalne i zdąrzyłam sobie już wybrać, miałam do wyboru ze 120 tematów. Wybrałam Literackie pary kochanków. Ale zanim wybrałam były konsultacje z mamą, siostrą i ciotką polonistką, wielki ryk i stres. I jednak zapisałam sie na fakultety z bioli, co oznacza ze próbuje napisac biole pdst. W środe pierwsze zajęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet sie nie obejrzycie i juz bedzie po maturze!!! serio mówię :P taaaak to szybko zleciało :p a pamietam dokladnie rok temu jak siedziałam i myslałam o tym samym... nie wiedziałam co zdawac, co chce dalej w zyciu robic... no ale wyszło jak wyszło i w sumie jestem zadowolona ;) a póki co mam jeszcze wakacje i czeka mnie integracyjny wyjazd z UŁ i juz sie nie moge doooooooczekac :D :D :D :D powodzenia maturzystom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma_rka tez dostalam tematy, ale jeszcze nie wybralam nic;) mam czas do 30 wrzesnia... fajny temat o tych kochankach:) nectariune - dziekujemy:) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co ja zdaje mature tez w tym roku a temtow z polaka nie daja nam w szkole bo mowi ze nie wiadomo czy bedzie wlasnie taka matura jak w ubieglym roku i dlatego nie dostalismy jeszcze tematow maskara moze w maju nam dadza tematy przed sama matura wspominali cos o tescie z lektur slyszal ktos cos o tym .? CO POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiekk wprowadzają was w bład, bo wszystkie nowe zasady dotyczące matury muszą być z rocznym wyprzedeniem, więc nas one nie obejmą. U mnie tematy byly w szkole juz w kwietniu. W weekend siadam do mojej bibliografii. Trzymajcie się maturzystki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wiem, my dostaliśmy wczoraj. ale wychowawczyni mówiła nam wczoraj, że jest szansa, że będzie tak jak 2 lata temu, że najpierw podstawa, a potem rozszerzenie. ale tak jak ma_rka pisze te zmiany muszą być z rocznym wyprzedzeniem, więc to już nas raczej nie obejmie dzisiaj zasiadam do \' chłopów\' a co do anglika to sobie tak zrobiłam, że dzień uczę się gramatyki, a dzień słówek. dzisiaj słówka. a w weekendy to już ostrrrra jazda bez trzymanki:D no oprócz niedzieli, bo ten dzień mam zamiar przeznaczyć na miłość👄 bo w końcu się zatęsknię za moim A:) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_be
A my tematy maturalne dostaniemy między 12 a 15 września. Prawdopodobnie wybiorę coś o miłości, bo to temat-rzeka.... :) No i ciekawy bardzo ;). Gdyby mozna było najpierw pisać podstawowy a potem rozszerzony to byłabym w niebie :D. Wtedy już nie wahałabym się ile wziąć rozszerzonych :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna od arturka
dziewczyny! ja mam straszny problem - jak większość z was pewnie. nie mam pojęcia co robić po maturze: (matma i fiza rozszerzone). oczywiście polibuda, ale kierunek, miasto? wiem tylko że chce studiować dziennie i to na jak najlepszej uczelni.... może któraś ma/miała już taki problem i mi doradzi albo szepnie słówko o czymś co może mnie zainteresować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia_be jakby tak bylo byloby rewelacyjnie!!!! ja jestem na jezykowym i wiem juz, ze filologia angielska:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:)🌼 no to mamy 1 weekend:) nareszcie:P ja dzisiaj mam zamiar \" chłopów\' czytać. zobaczymy ile karteczek przerzucę:P miałam dzisiaj wos z nową babą, ale kobyła!!! na szczęście ja wosu nie zdaję, więc może jakoś przebrnę przez to. kolejna super soreczka od fizyki. przy 1 godzinie w tyg ona chce mieć 5 ocen, matko kochana!!! jestem wkurzona, bo mój chłopak się dzisiaj bawi ze znajomymi ze studiów, a ja siedzę w tym cholernym domu. no to wyrzuciłam trochę żalu z siebie i czekam na wasze relacje👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_be
Ale mi dzis ulżyło :D Nie musimy czytać Quo vadis oraz Pamięć i tożsamość, bo będą dopiero na maturze '09. Ale ulga.... I tak mamy sporo lektur. I pytam się - po co to? Skoro cała matura to odpowiedzi na pytania do tekstu... A tylko jednego, jedynego, ostatniego zadania jest potrzeba wiedza z lekcji (i to niekoniecznie bardzo duża, bo i tekst źródłowy jest zamieszczony...). Wczoraj np. pisaliśmy na polskim maturkę z tamtego roku. I chłopak, który jest jednym z najlepszych uczniów po przeliczeniu dostał 3. A dlaczego? Bo jest kujonem, jest człowiekiem mądrym, ale nie inteligentnym, a tu liczy się tylko to... I włąśnie nie poweim, żeby to było sprawiedliwe.... Człowiek uczy się całe 3 lata, zawala życie towarzyskie, a matura i tak mu źle pójdzie, bo tutaj największe szanse mają kompletni olewacze, którzy po prostu są inteligentni, ale nie chce im się uczyć.... Ja dostałam 4. W miarę dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) moge do was dolaczyc?? jestem w 4 klasie TE i przede mna tez maturka. ale ja zdaje wszystko na poziomie podstawowym. nie wybieram sie na studia \"dzienne\" tylko \"zaoczne\" wiec nie ma sensu meczyc sie z rozszerzeniami :) jako dodatkowy przedmiot wybralam gegre, ale boje sie bo przez ostatnie lata nie przykladalam sie zbytnio do nauki geografii... mialam straszne luzy na lekcjii.. a wiece jak to wtedy z nauka jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Jak to Quo Vadis i Pamięć i tożsamość nas nie dotyczą? Dziwne, bo właśnie wczoraj babka nam mówiła o lekturach , które doszły i k tóre musimy przerobić i wśród nich były właśnie te dwie... Dziś wypożyczyłam \"PRzedwiośnie\" , będę musiała zacząć czytać. Tak poza tym to dziś była pierwsza kartkówka z matmy w nowej klasie... No i wykończona jestem. Cieszę się, że już weekend;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dołaczam sie. wiec...mam dola zwiazanego z matura. matura tuz tuz a w możdżku pustki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze dziewczyny ze z tymi pustymi mozdzkami to wszystkie tu jestesmy z tego co czytam hehe ale uwierzmy w siebie :) zeby cos osignac trzeba w siebie mocno wierzyc :) ja na poniedzialek musze przeczytac \"ludzi bezdomnych\" :( wiec weekend mam z glowy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weźcie dziewczyny. ja to zdołowałam, już nie wiem czy przez chłopaka, czy przez tą maturę. Buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już przerabialiśmy \"Ludzi bezdomnych\". Najgorsze jest to , że na maturze to cały materiał jest.A na przykład jesli chodzi o biologię rozszerzoną to zakres materiału jest okropnie trudny ( przynajmniej dla mnie) . Mi 3 lekcje nie chcą wejść do głowy jak jest kartkówka ,a co dopiero cały materiał... Ale cóż zdecydowałam się na tą biologię, bo nauczyciel z historii delikatnie mówiąc nie uczy, choć powinien i stwierdziłam, ze lepiej zdać maturę z biologii słabo, niż z historii w ogóle. A jeśli chodzi o matme, chemie , fizykę to po prostu ich nie lubię. Na fakultety z gegry było mał ochętnych, wiec w ogole zrezygnowano z tego. No wiec została biologia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ja przez chlopaka tez jestem zdolowana ......... i to bardzo.... bardziej niz przez mysl o maturze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie kierunki studiów wybieracie ?? o jakich myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja o germanistyce lub turystyce i hotelarstwie. Tylko ten osttani kierunek na dziennych jest chyba w Warszawie, jets w moich okolicach ale są to płatne studia, więc chyba będę musiała bulić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha. rozumiem. a w jakich okolicah mieszkasz jesli mozna wiedziec?? ja myslalam nad ekonomia albo administracja, bo coz mozna studiowac po tech. ekonomicznym....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie na szczescie jest juz wszytsko okej z chlopakiem, ale 8 dni nic prawie nie jadlam.... :):):) pare kg zrzucilam zbednyhc:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×