Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Misienka

matura 2008

Polecane posty

Hehe:D. Wawa też fajno, ale drożej i trudniej :). A co po studiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ano ja będę zdawała:P Wos polak i ang.rozszerzony,podstawa z geografii potem dzienne kulturoznawstwo. wiem,ze to \'brak ambicji\'ale mam wylane...i tak mam zamiar zająć sie twórczością artystyczną ,mieć z niej profity (projektowanie mody)a studia takie bo to jedyny kierunek który jako tako mnie interesuje :> Jak będę mieć środki finansowe jadę do Krakowa na prywatne projektowania ubioru. A i z polskiego przeczytałam jedynie opracowania lektur (nadrabiam to talentem \'literackim\') ogólnie dopiero co myślę o kursach itp ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat prez. zaś brzmi mniej więcej : Integracja muzyki,plastyki,słowa w sztuce jako sposób przedstawiania świata uczuć artysty \' niezbyt prosty ale interesujący,będę miała pole do popisu,zwłaszcza,że muzyka jest czymś co kocham. Btw. jak na razie nic mi sie nie chce i gdyby nie głupia lekka niedoczynność tarczycy pojechałabym 14 na koncert swego ulubionego zespołu do Londynu :> Tak dla rozrywki i relaksu ze znajomą na 2 dni. Ona leci a ja... :O I to jest jedyna przyczyna mego wkurwienia od jakichś 2tygodni 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Some Bizarre, współczuję... A właśnie... Jak będziecie siedokształcać? Liczycie na indywidualną naukę czy z motywacją raczej będzie kiepsko? Korki? Kursy? Ja póki co korki. No i mam nadzieję, że sama się zabiorę wreszcie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korki z angielskiego i kurs z polaka...Zas z geografii wosu to sama plus repetytoria. Cieszę się,że nie zdaję jej z historii bo już pierwsze repetytoria trwały 4 godziny naraz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki! Długo mnie tu nie było, własnie skonczyłam rozwiązywac arkusz z bioli, na fakultety... Z polaka dziś miałam, ale byłam tak wykonczona, ze nie poszlam na nie. Zresztą ta nowa baba jest tak tępa, że już ja chyba od niej więcej wiem... I z angola dostałam 4 dziś z kartkówki :O Z matmy baba jest kochana, nie zadała nam nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I co tam maturynki porabiają? :> Ja aktualnie przygotowuje się do jutrzejszej lekcji z niemca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
animia- potem bede meczyla dzieci w szkole:P:) a ja jutro mam prezentacje na ocene z anglika. napisala juz. teraz TYLKO musze sie nauczyc:] ale jestem taka wkurrrrrr, ze az myslec nie moge:] ahaaa jeszcze z niemca sie musze nauczyc takze nie wiem o ktorej sie poloze:/ aaa i jeszcze chlopow nie skonczylam czytac to juz w ogole.....:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Echhh.. .Nie martw się :p. Ja muszę dwa zadanka z maty zrobić, napisać jako taką interpretację (powiedzmy, notatkę w zeszycie predzej) wiersza, nauczyć się słówek na niemca (właściwie przypomnieć) i odrobić prace domowa z niemca:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_be
No, wczoraj dostaliśmy tematy maturalne :D Jest tyle ciekawych, że nie wiem, który wybrać :). Zastanawiam się nad: Wpływ miłości na postawy moralne bohaterów. Scharakteryzuj sposoby prezentowania buntowniczej postawy młodych w literaturze. Bohaterowie w habitach - sposób i cel ich kreowania. Psychologia strachu. Literackie obrazy szaleństwa. Wpływa domu rodzinnego na tożsamość bohatera literackiego. Scharakteryzuj przyczyny i oceń skutki traktowania biografii jako źródła inspiracji twórczej. (chyba to wezmę :)) Metody budowania nastroju w literaturze. (też super temat :)) Uprzedmiotowienie człowieka jako problem w literaturze i sztuce. (bardzo interesujące) Wpływ języka angielskiego na współczesną polszczyznę. Zanalizuj i oceń językowe elementy perswazji w wybranych reklamach. To tylko kilka, które najbardziej mi przypadły do gusty.... Które byście wybrali? Bo ja mam dylemat, a do 27. wrzesnia musimy złozyć deklaracje u dyrektora :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nie wybralam. mysle nad : \'jezykiem politykow\' ale jeszcze dycyzji ostatecznej nie podjelam. ps. powiem wam, ze u mnie ostatnio szaro buro i ponuro.... i jak tylko troche sie zacznie poprawiac to od razu tak sie je.bie, ze szkoda gadac......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest tak, że jeszcze trzeba sobie zaklepać, bo kto pierwszy ten lepszy w sumie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie nie ma jakiegoś limitu, 1 temat to wszyscy sobie mogą wziąć, ale to bez sensu trochę, bo zawsze się może trafić, że jednego dnia kilkanaście osób ma ten sam temat, nauczyciele się nudzą, mają porównanie i można zostać gorzej ocenionym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_18_maturzystka
bez przesady , przegiancie pałe. ja też zdaje mature i co? wrzesień sobie odpuszczam a póxniej to tylko na bieżaco. A nei całymi dniami , weekendami przy książkach , współczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy kto, ile ma do nadrobienia i ile procent chce mieć z tej matury. Jak się ktoś wybiera na niezbyt oblegany kierunek to luz. Gorzej jeżeli mówimy o kierunkach typu psychologia. Wybieracie się na Salon Maturzystów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boze dziewczyny czy wy też robicie wszystko w biegu...? :/ Kurde nie wyrabiam się, wczoraj cały dzien an śniadaniu jechałam, bo nie miałam czasu zjeść :/ a dziś na każdej lekcji kartkówka... :/ Zaczyna się... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to juz nasza sprawa ile sie uczymy;] jakbym szla na zaoczne czy na prywatne to tez bym sobie bimbala, ale nie do wrzesnia, ale do maja marka ja tez ostatnio glownie na sniadaniu jade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_be
Ja własnie czytam "Przedwiośnie" i muszę stwierdzić, że mnie wciąga :). Bardzo dobrze, bo dawno nie czytałam jakiejś grubszej lekturki.... :) Niedawno napisałam list z niemieckiego, zmieściłam sie cudem w tych 120-150 słowach (147 :D). Było ciężko, ale się udało :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_be
O ja wybieram się ze szkołą na Salon Maturzystów :). We wtorek , no nie? ;) Mam nadzieję, że bedzie ciekawie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. W tamtym roku miałam ten sam problem. Wybrałam temat o perswazji w reklamie. Dobrze pomyślcie bo to może być naprawde świetna i przyjemna sprawa. Akurat studiuje zaczynam teraz studia public relations i wiem ze w przyszłosci bede pracowac w reklamie ;) Jesli macie ochote moge pomoc, doradzic ksiazki, badz dac jakies wskazowki, ostatecznie moge odsprzedać swoja prace wraz z materialami pomocnicznymi KOntakt: egzystencjonalistka@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_be
Ja Kraków. Ale była beznadzieja..... tłok, ludzi pełno... Myślałam, że to inaczej bedzie wyglądać. Że bedą jakieś spotkania w salach, ogólnie wielkie zamieszanie, coś tam przez głosniki było nadawane, ale tak cicho, że poruszając się nie było mowy cokolwiek zrozumieć... Były spotkania w salach z nauczycielami, na które uczniowie nie mieli wstepu :/ Z Salonu Maturzystów wyszłam z mnóstwem niepotrzebnych mi ulotek, które studenci wciskali nam w ręce, ogólnie rzecz biorąc wszystko, co dostałam mogłabym znaleźć w necie i to w bardziej kompetentnej formie. Na dodatek jakaś dziewczyna zesłabła i karetka ją zabrała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No hej:) Ja właśnie zakuwam WOS, a na jutro biologia + polski (sprawdziany) . Nie wiem , jak to wszytsko ogarne:( A jak Wy sobie radzicie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak zawsze sie nie wyrabiam :/ Dziś tak samo ciężki dzień, a do domu wróce pewnie koło 18... :/ A do tego fakultety z bioli... :/ No i dziś zaliczke na pielgrzymke wpłacam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia_be, U nas też tłoczno. Na wykłady wpuszczali uczniów. Tyle, że to było w dosyć małych salach i miejsca nie było :/. Najfajnieszy to był chyba punkt poradni psychologiczno-pedagogicznej :D. Nawet teścik predyspozycji zawodowych rozwiązałam :). Ulotek też mam pełno. Co do szkoły, to narazie względny spokój. W piątek mamy powtórkowy test z polskiego. I lektury gonią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_be
Ja wczoraj zakuwałam popołudniu 7 godzin (nie wspominając o tym, ze trzy dni pod rząd wstawałam o 5. rano, co dodatkowo wzmagało senność). Uczyłam się oczywiscie na polski (5h - powtórka z Młodej Polski - znienawidzonej przeze mnie epoki; 2h na WOS - konstytucja - prezydent, parlament, sądy, samorząd terytorialny). Z polskiego mnie nie przekosiła (cud!), a z WOSu na sprawdzianie napisałam 3 karteczki :). Ogólnie bardzo udany dzień. Jutro sprawdzian z "Wesela" Wyspiańskiego, trochę się pouczyłam (z 2h) no i myslę, ze jestem "naumiana" :P. A teraz sobie siedzę na gg :D. Jutro całonocne spotkanie z moim ukochanym :D. Trzeba sobie odbić ten pracowity tydzień ;). Co prawda dziś czwartek, ale ja juz Wam zyczę udanego weekendu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, coś za rzadko tu wpadamy... Ja aktualniena chorobowym jestem :). A narazie na deklaracji wypisałam rozszerzoną geografię, matematykę i angielski i podstawowy polski :). Narazie, bo ja do jasnej ciasnej nie wiem, gdzie chcę iść na studia!!!!! :( Poza tym temat na polak: totalitaryzm w literaturze, filmie i malarstwie. I bla bla bla (w stylu: przedstaw na podstawie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandrusiaa
dziewczyny nie przezywajcie tak tej matury:D Przeciez do maja jeszcze duuuzo czasu i tak to czego sie teraz nauczycie zdazycie 5 razy zapomniec i trzeba bedzie jeszcze raz wszystko powtarzac;P Ja mature mam juz za soba naszczescie:D Hehe tez sie stresowałam ale teraz moge z czystym sumieniem powiedziec, ze matura to BZDURA:D Jak sie wezmiecie za nauke po studniowce to wam w zupełnosci wystarczy:D Pozdrawiam i zycze 100% na maturach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×