Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość Ja was lubie
krystyna kunigiel-jabłońska Rodzinny dom Wspominam dom rodzinny pełna rozrzewnienia, w nim zawsze serce żywe biło ciepłym tonem. Pamiętam jego progi przyjazne, bezpieczne, dzieciństwo lat szczęśliwych - dawno utracone. Pomnę jak zegar duży tykający w kącie, choć nie grał kurantów - melodią czas mierzył i dobrą twarz ojca w złotym świetle lampy. To było tak dawno ? - nie mogę uwierzyć ! Przymykam oczy swoje, pamieć znów odżywa, zamierzchła przeszłość wraca, widzę całkiem z bliska fotel na biegunach a w nim matkę drogą czujną westalkę - domowego ogniska. Wspomnienia tak piękne, jakby nierealne, łza z oka wypływa, na podłogę pada, bo Was nasi najlepsi rodzice kochani, z nami już nie ma - zostaliśmy sami. Dar całego życia dzieciom swoim dany - zarzewie wiary naszej, - ojczyzny kochanie, - zło tylko złem nazwane, - dobro dobrem było, to zawsze z nami będzie, to w nas pozostanie. Wpojona miłość szczera i prawość sumienia, wrażliwość na piękno i ludzkie cierpienia, drogowskaz bezcenny credo życia znaczył, siedzę piszę pean - nie mogę inaczej. Dziś, po latach wielu, pełna uwielbienia, za bogactwa dane - ręce Wam całuję. Za mądrość i dobro na dzieci przelane, - sama już leciwa - z wzruszeniem dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanilia38
Kochani !!!Wybaczcie ale już paczki jedzone , miałam gości kuzynkę i 3 dzieci , możecie sobie wyobrazić ..:-D dzień minął wesoło i przyjemnie , dzieci oglądały Kevina z kasety a my baby plotkowałyśmy...była tez moja koleżanka ... WOW! objadłam się bigosiku ...Kreseczko, dzięki palce lizać...:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WBW Pozdrawiam 👄 Zabieram sie za nowa książkę... JUDITH KRAHTZ " Córka Mistrala" Przyniosła mi parę książek tej Autorki kuzynka, podobno dobre:) miłego wieczorku👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam !Wszystkich miluśko 👄🖐️ Ale tu dziś się działo, tyle pączków, bigosik, winko, bułeczki ... wyżerka na całego! Nic dziwnego nasza Polska gościnność:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://mazusy.blox.pl/resource/Dzbanek_porcelanowy.jpg.jpg jpg.jpghttp://republika.pl/blog_el_868110/1721005/tr/herbatka.jpg http://pu.i.wp.pl/?k=MjI4NTQ4NzQsMTkzOTY4&f=Bergamotka.jpg http://img264.imageshack.us/img264/9923/62383239jp9.jpg Hihihihi ! herbatka pomaga trawieniu SHUNTHI - herbata na problemy z trawieniem (Gastric Tea) Pomaga przy bólach brzucha, problemach z żołądkiem i kolkami jelitowymi. Niezawodna przy problemach z wydalaniem, zaparciami i wzdęciami. * herbata na przeczyszczenie układu trawienia z tradycyjną kombinacją ziół „Triphala“ * wspomaga prawidłowe trawienie i reguluje trawienie przy problemach z kolkami jelitowymi * pomaga utrzymywać prawidłową florę jelitową i likwiduje mikroorganizmy pasożytnicze Zalecana dawka dzienna: do 3 szklanek dziennie To na wypadek jakby ktoś miał problem z brzuszkiem:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam🖐️:-D O Matko! Milo widzieć tyle pączusiów !Hi Hi Hi ! Az mi się gębusia do nich śmieje:-D Ja tez dziś wrąbałam aż trzy... Co tam, tłusty czwartek raz w roku... A teraz z przyjemnością zadowolę się Wiosenki herbatka...👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Herbata dobra na wszystko" Lubimy popijać smaczną, aromatyczną, dobrze zaparzoną herbatę. Ogrzeje nasze ciało, a czasami nawet przepędzi zły humor. Niektórzy twierdzą, że ma ona moc uzdrawiania nie tylko fizycznego, ale także duchowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leczy i poprawia nastrój Niedawno prowadzone były badania, dlaczego ludzie żyjący na Dalekim Wschodzie odznaczają się tak dużą żywotnością. Odkryto, że ci, którzy piją dużo herbaty, żyją dłużej z powodu zdrowotnych właściwości poszczególnych jej składników. Lecznicze właściwości przypisuje się głównie jej zdolnościom do unieczynniania wolnych rodników tlenowych. Herbata okazała się antyoksydantem. Takie właściwości ma herbata zielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiek 64
Całuje raczki, za te wszystkie paczki :-D Pozdrawiam WBW I życzę miłego weekendu:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Witam!!! WBW👄 Jasiu:-D Super hi hi hi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
INFORMACJA Je?li chcesz przez ca?y rok, za darmo, otrzymywa? dowcipy na sw?j email - zapisz sie ju? teraz June 12, 2005 Rozpacz Na ?awce w parku siedzi smutny facet, w reku trzyma butelke. Siedzi i patrzy w te butelke. Siedzi tak godzine. Nagle do jego ?awki podchodzi dresiarz, rozwala sie obok, zabiera facetowi flaszke, wypija jednym ?ykiem zawarto?c i beka pote?nie. Smutny dot?d me?czyzna zaczyna p?aka?. - Stary, nie becz, ?artowa?em - m?wi zak?opotany dresiarz. - Cho?, tu obok jest monopolowy, kupie ci now? flaszke. - Nie o to chodzi - t?umaczy me?czyzna. - Nic mi sie nie udaje. Zaspa?em i sp??ni?em sie na bardzo wa?ne spotkanie. Moja firma nie podpisa?a kontraktu,wiec szef mnie wywali?. Wychodz?c z firmy, zobaczy?em, ?e ukradli mi samoch?d, wiec wzi??em taks?wke do domu. Kiedy taks?wka odjecha?a,zorientowa?em sie, ?e zostawi?em w niej portfel ze wszystkimi dokumentami. A w domu - co? W domu moja ?ona zdradza mnie z innym facetem! Postanowi?em wiec pope?ni? samob?jstwo. Przygotowa?em sobie trucizne... i nagle przychodzi duren, kt?ry mi j? wypija..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Definicja Policjant do kolegi: - Nie wiesz przypadkiem, co to jest kurtyzana? - Nie, ale tam stoi facet wygl?daj?cy na profesora, spytaj sie go. Policjant, podchodzi i pyta: - Przepraszam, czy nie wie pan, co to jest kurtyzana? - To taka rokokowa kokota. Drugi policjant pyta: - I co ci powiedzia?? - Eee tam, to jaki? j?ka?a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowa50
Zycze miłego dnia 👄 Lece po świeży chlebek .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani pozdrawiam serdecznie 👄... :-D Jasiu fotki super.... Nowa , Super:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocham ten wiersz:) Przyjaciołom Obeznani w przestrzeniach od ziemi do gwiazd, gubimy się w przestrzeni od ziemi do głowy. Jest międzyplanetarnie od żalu do łzy. W drodze z fałszu ku prawdzie przestajesz być młody. Śmieszą nas odrzutowce, ta szczelina ciszy między lotem a głosem - jako rekord świata. Były szybsze odloty. Ich spóźniony głos wyszarpuje nas ze snu dopiero po latach. Rozlega się wołanie: Jesteśmy niewinni! Kto to woła? Biegniemy, okna otwieramy. Głos urywa się nagle. Za oknami gwiazdy spadają, jak po salwie tynk spada ze ściany. Wisława Szymborska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwie małpy Bruegla Tak wygląda mój wielki maturalny sen: siedzą w oknie dwie małpy przykute łańcuchem, za oknem fruwa niebo i kąpie się morze. Zdaję z historii ludzi. Jąkam się i brnę. Małpa, wpatrzona we mnie, ironicznie słucha, druga niby to drzemie - a kiedy po pytaniu nastaje milczenie, podpowiada mi cichym brząkaniem łańcucha. Wisława Szymborska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CUDOWNE:) Nic dwa razy Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy. Z tej przyczyny zrodziliśmy się bez wprawy i pomrzemy bez rutyny. Choćbyśmy uczniami byli najtępszymi w szkole świata, nie będziemy repetować żadnej zimy ani lata. Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy. Wczoraj, kiedy twoje imię ktoś wymówił przy mnie głośno, tak mi było, jakby róża przez otwarte wpadła okno. Dziś, kiedy jesteśmy razem, odwróciłam twarz ku ścianie. Róża? Jak wygląda róża? Czy to kwiat? A może kamień? Czemu ty się, zła godzino, z niepotrzebnym mieszasz lękiem? Jesteś - a więc musisz minąć. Miniesz - a więc to jest piękne. Uśmiechnięci, współobjęci spróbujemy szukać zgody, choć różnimy się od siebie jak dwie krople czystej wody. Wisława Szymborska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-) http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=421952 http://www.fotoik.pl/pelne.php?id=421385 http://kamilek721.wrzuta.pl/audio/wZLpTLnLwV/05.feel_-_jak_aniola_glos ŚNIEG Milczkiem opadający, chyłkiem bielący się śniegu, cóż w lutym, za oknem, nad ranem może być w tobie jasnego bardziej niż to, że trzeba pod kołdrą jedną i ciepłą objąć się, spleść ze sobą obydwa sny, nim uciekną przed świtem; niż to, że trzeba do nastroszonej piersi przemówić ciepłym językiem (już drzwiami trzaskają pierwsi punktualni sąsiedzi, już przez dwie ściany winda swą listę obecności szumi); niż to, że pokój rozwidnia ten chłód nagi, wilgotny, przed którym tylko nagie, wilgotne ciepło chroni -- i to, co zrywa się nagle, dwoiste, jednolite, zdławione, nie do zniesienia, wzbijające się z krzykiem, jawne i mroczne jak ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry kochani, zaraz do domku:) Jutro wybieramy się na zabawę karnawałową... Biedzie cala nasza znajoma ferajna... dziś się dowiedzialam o ślubie córki mojej kuzynki, to znaczy, ze na święta będziemy sie bawić na weselu:-D Po 15 -tej przyjdzie do mnie znajoma fryzjerka.... zrobić mnie na Bóstwo hi hi hi ! Przystojniaka tez podetnie:-D życzę wam wszystkim miłego weekendu i karnawałowego,szampańskiego nastroju👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„WALC DLA RODZICÓW” Tak jak woda w strumyku dzień za dniem płynie czas, Wciąż przybywa lat, Jeszcze wczoraj dzieciństwo i zabawy co dnia, dziś dorosły świat To rodzice za rękę przez szeroki ten świat prowadzili nas Byli blisko by pomóc, dobrą radę nam dać w niespokojny czas Za lata dzieciństwa opiekę, co dnia za trud wychowania Co mądrość nam da Za piękne wesele w radosny ten czas dziś młodzi dziękują wam Dla rodziców ten walc żyjcie nam 200 lat Moc radości do dnia niech wam Bóg zdrowie da Dla rodziców ten walc wiwat niech żyją nam Samych szczęśliwych dni dzieci dziś życzą wam Ukochani rodzice z wami chcemy się dziś dzielić szczęściem swym Życzyć słonecznych dni i wesoło dziś was bawić walcem tym A gdy lata upłyną czas oszroni wam włos przyjdzie życia zmierzch Odpłacimy wam sercem dobrym słowem co dnia i opieką też Za lata dzieciństwa opiekę co dnia za trud wychowania Co mądrość nam da Za piękne wesele w radosny ten czas dziś młodzi dziękują wam Dla rodziców ten walc żyjcie nam 200 lat moc radości co dnia niech wam Bóg zdrowie da Dla rodziców ten walc wiwat niech żyją nam samych szczęśliwych dni dzieci dziś życzą wam Za lata dzieciństwa opiekę co dnia za trud wychowania Co mądrość nam da Za piękne wesele w radosny ten czas dziś młodzi dziękują wam Dla rodziców ten walc żyjcie nam 200 lat moc radości do dnia Niech wam Bóg zdrowie da Dla rodziców ten walc wiwat niech żyją nam samych szczęśliwych dni dzieci dziś życzą wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irena SANTOR Serce tak mi zabiło Zakołysał się bal Nie wiem czy to jest miłość Czy to tylko ten walc Czy mną serce olśnienie Owładnęło i trwa Czy to tylko mnie objął Ramieniem ten walc Piękny walc Embarras… Czy to walca czar Czy to walca czy serca dar Kto w mej mocy mnie ma Ty czy walc? Ty czy walc Embarras… A gdy się kończy bal Czego będzie mi więcej żal Za kim więcej jutro zatęsknię Z atobą czy walcem Emabarras Oh quel embarras! Echo balu przebrzmiało Skrzypiec sopran i alt… Tylko jeszcze zostało Serce wśród pustych sal… I leciutko na palcach Przy orkiestrze jak mgła Z tobą tańczy wciąż walca I to właśnie jest Embarras Bo to walca czar Serca przyniósł podwójny dar Amor skrzydła ma dwa Jedno ty drugie walc Embarras A gdy się skończył bal Obu jest mi tak samo żal Tęsknię odtąd jedną tęsknotą Za tobą i walcem Embarras Oh quel Embarras!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artysty smutny walc - Michał Bajor Kiedyś w końcu będziesz sam Nieodwołalnie sam Sam wobec paru pytań Znasz je dobrze, równie dobrze Jak ja znam Czy cię pokochał świat Czy ślad po tobie Ślad Zostanie, czy zginie To artysty smutny walc To jest okrutny walc Artystów zimny Bóg Pytany o to milczy On wie, wyrok zna Nie znasz go Nie zgadnę go ja To artysty smutny walc Po białej nocy kres Aż z pustej butelki Precz odfrunie mały bies Pewnie czyjś ciepły gest Znaczy i wart więcej jest Niźli aplauz olbrzymich sal Słuszne są myśli te Tak ładnie pocieszasz się Lecz trwożnie zimnym zmierzchem Patrzysz w dal, daleką dal Kiedyś w końcu będziesz sam Nieodwołalnie sam Sam wobec paru pytań Znasz je dobrze, równie dobrze Jak ja znam Czy cię pokochał świat Czy ślad po tobie Ślad Zostanie, czy zginie To artysty smutny walc To jest okrutny walc Artystów zimny Bóg Pytany o to milczy On wie, wyrok zna Nie znasz go Nie zgadnę go ja To jest walczyk z losem co Na wszystkich wyrok zna Zgaduje go wielu Wielu zgadnie, lecz nie ja Nie ja Artysty smutny walc - Michał Bajor Kiedyś w końcu będziesz sam Nieodwołalnie sam Sam wobec paru pytań Znasz je dobrze, równie dobrze Jak ja znam Czy cię pokochał świat Czy ślad po tobie Ślad Zostanie, czy zginie To artysty smutny walc To jest okrutny walc Artystów zimny Bóg Pytany o to milczy On wie, wyrok zna Nie znasz go Nie zgadnę go ja To artysty smutny walc Po białej nocy kres Aż z pustej butelki Precz odfrunie mały bies Pewnie czyjś ciepły gest Znaczy i wart więcej jest Niźli aplauz olbrzymich sal Słuszne są myśli te Tak ładnie pocieszasz się Lecz trwożnie zimnym zmierzchem Patrzysz w dal, daleką dal Kiedyś w końcu będziesz sam Nieodwołalnie sam Sam wobec paru pytań Znasz je dobrze, równie dobrze Jak ja znam Czy cię pokochał świat Czy ślad po tobie Ślad Zostanie, czy zginie To artysty smutny walc To jest okrutny walc Artystów zimny Bóg Pytany o to milczy On wie, wyrok zna Nie znasz go Nie zgadnę go ja To jest walczyk z losem co Na wszystkich wyrok zna Zgaduje go wielu Wielu zgadnie, lecz nie ja Nie ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×