Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość ALLIISS..
Ale tu wiosennie i kolorowo:) Pozdrawiam 👄 Widze , ze barek otwarty pozwolisz Wybałuszona , ze chlupnę za zdrowie WBW I naszej Oazy:) Y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALLIISS..
Wszystkie dzieci juz zasnely W kolorowych snu poduszkach A Ty, czemu jeszcze nie spisz? Prosze, kladz juz sie do lozka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALLIISS..
spijcie słodko 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
Witajcie kochani :) było tu dziś milo barek Wybałuszonej otwarty ..To i ja korzystam z samoobsługi ... dzięki koleżanko i na zdrowie wszystim bez wyjątku... Y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
Do diaska jakie to mocne:-D Teraz będę spala jak suseł:-D dziś miałam na obiedzie dzieci i wnuków... Niedziela upłynęła mi bardzo milo ... Dobranoc👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja was lubie
NIE PRZEJDZIEMY DO HISTORII Nie przejdziemy do historii szumni jak w piosenkach, Nie będziemy stali w glorii, z gitarami w rękach. Rozedrgane nasze cienie żółty kurz otuli, Jak toczące się kamienie z niebotycznej góry. Ale póki co, ale póki czas Spróbujmy chwycić w dłonie umykający wiatr. Ale póki co, ale póki czas Spróbujmy zapamiętać, że żyć nam przyszło raz. Nie przejdziemy do historii i literatury, Nie będziemy stali strojni w brązy i marmury. Świat się nagle, jak kołyska wokół zakolebie I znajdziemy naszą przystań, nim zgubimy siebie. Ale póki co, ale póki czas Spróbujmy chwycić w dłonie umykający wiatr. Ale póki co, ale póki czas Spróbujmy zapamiętać, że żyć nam przyszło raz. Krzysztof Klenczon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara 56
Dzien dobry ! Milo mi was powitać i życzyć miłego poniedziałku...👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piorę pościel, wietrze mieszkanie i zaraz będę mielić kartofle na kopytka... Mam dziś jednym słowem zryw do roboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staff Leopold Kogo tęsknota uściska... Kogo tęsknota uściska I swą upoi trucizną, Ach, temu nigdy ta bliska Ziemia nie będzie ojczyzną. Lecz gdy już przejdzie jej kopce, Uczuje dziwny żal za nią I już mu nigdy to obce Niebo nie będzie przystanią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam WbW ! Pije kawusie i czytam wpisy...Wczoraj było pomysłowo z tym barkiem Wybauszonej... Nie mam czasu się rozpisywać , ale WBW życzę miłego dnia...👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
👄🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
,Biedroneczka” Kolorowa biedroneczka jest czerwona jak wstążeczka, jej brzuszek jest mięciutki jak kożuszek, czarne kropki są wielkości jej stopki Kiedy nadchodzi wiosna staje się radosna. Wskakuje z kwiatka na kwiatek i wącha każdy ich płatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
,Co słychać we wsi?” W. Chotomska Co słychać? Zależy gdzie Na łące słychać: Kle – kle! Na stawie: Kwa – kwa! Na polu: kraaa! Przed kurnikiem: - kukuryku! - ko – ko – ko – ko – ko w kurniku. Koło budy słychać: - hau! A na progu – miau… A co słychać w domu Nie powiem nikomu. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
,,Krokusy” D. Gellnerowa Krokusy, krokusy, wystawiają uszy, Bo już wiatr wiosenny, Na koncert wyruszył, I już stroi instrumenty, Smyczkowe i dęte. Krokusy, krokusy, wystawiają nosy, Na wiosenne plotki, na wiosenne głosy, Bo już coraz głośniej dokoła o wiośnie. I wychodzą spod ziemi W swych barwnych czapeczkach, Bo wiosenne słońce, Biegnie już po ścieżkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala
,,Kotki marcowe” Joanna Kulmowa Na wierzbie nad samym rowem - srebrne kotki marcowe. Na deszczu i na słocie srebrnieją im futra kocie. Plucha i zawierucha. Nie ma mamy, co wyliże brzuch do sucha. Ale kotki marcowe nie piszczą. Huśtają się na gałązkach. Mruczą: - Nareszcie wiosna! I sierść mają coraz bardziej srebrzystą. Piękniutkie te wierszyki poczytajcie sobie:-D Do milego👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tamara53
święta zbliżają się coraz większymi krokami, już od jakiegoś czasu widać i czuć atmosferę świąteczną.:-D A ja tam na luzie, wszystko w swoim czasie bez przesady:-D Pozdrawiam WbW👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Apetyczne te kopytka Saro:-D Ja dziś ugotowałam szczawiowa z jajem.:-D Kochani pozdrawiam Was wszystkich wesoło, bo święta idą i będziemy się radować niedługo razem z naszymi rodzinami... Świąteczne porządki Przed Wielkanocą robimy wielkie świąteczne porządki nie tylko po to, by mieszkanie lśniło czystością. Porządki mają także symboliczne znaczenie – wymiatamy z mieszkania zimę, a wraz z nią wszelkie zło i choroby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwyczaje i tradycje... Święconka Wielka Sobota była dniem radosnego oczekiwania. Koniecznie należało tego dnia poświęcić koszyczek (a wielki kosz) z jedzeniem. Nie mogło w nim zabraknąć baranka (symbolu Chrystusa Zmartwychwstałego), mięsa i wędlin (na znak, że kończy się post). Święcono też chrzan, – bo „gorycz męki Pańskiej i śmierci została zwyciężona przez słodycz zmartwychwstania”, masło – oznakę dobrobytu – i jajka – symbol narodzenia. Święconkę jadło się następnego dnia, po rezurekcji. Tego dnia święcono też wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Specjalnie dla dziewcząt Uwaga dziewczyny, – jeżeli w Wielką Sobotę obmyjecie twarz w wodzie, w której gotowały się jajka na święconkę, to znikną piegi i inne mankamenty urody!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukanie zajączka Wyrazem wielkanocnej radości rodziny może być po zakończeniu śniadania, wspólna zabawa – zwana szukaniem zajączka, czyli małej niespodzianki dla każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×