Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość Samotny 60
OK!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Wybałuszona[serce ty moje DOBRANOC👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
MARIO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
Napij się ze mną:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
I SIĘ pogniewała:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
A ja podwójnie widzę już!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
J a nie rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Samotny 60
DOBRANOC MARI👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze jak poczytasz uważnie swoje i moje wpisy to zrozumiesz przeciez juz czuje Twoje miłe słowa Andrzejku co dnia i mile chwile ze spacerku wieczornego pamietam i niezapomne tak było cudownie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza 65
Paskudna sprawa! coś tu nie gra czy ktoś jest zazdrosny ?:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza 65
Jak tu ciężko się ostatnio dostać😠 Czyżby aż tak były serwery obciazone, ale teraz kazdy ma komputer może to dlatego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry ! Myślałam ze z Andrzejkiem zatańczę przed północą :-D ale widzę , ze zabalował sobie... Ale nic dziwnego to jego święto:-D Jutro pewnie będzie miał kaca?:-D Ciasteczka wspaniale:-D ja jeszcze je chrupie :-D Alisario, sprawiłaś mi wielka radość ta Wspaniałą \" ŚWIĄTECZNĄ KARTĄ\" jesteś super:classic_cool:DZIEWCZYNA I LUBIE CIĘ BARDZO👄 Dla was tez przesyłam buziaki i życzę miłego weekendu::-D 👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grudzień Danuta Jagiełło, Karol Jagiełło Już od dawna z kolegą czekaliśmy na niego, aż przysypie ziemię śniegiem, wodę zmieni w lód. Wreszcie będzie tu z nami, jedzie do nas saniami, z nieba lecą srebrne gwiazdy, to prawdziwy cud. Grudzień, grudzień, grudzień, tak mówią o nim ludzie, grudzień, grudzień, grudzień, odwiedził nas. Jadą drogą saneczki, dzwonią srebrne dzwoneczki, a w nich sam Mikołaj z prezentami jedzie tu. Grudzień o nas pamięta i przynosi nam święta, więc na powitanie wszyscy zaśpiewajmy mu. Grudzień, grudzień, grudzień, tak mówią o nim ludzie, grudzień, grudzień, grudzień, odwiedził nas. DOBRANOC WBW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Andrzejku❤️ Z okazji Twoich imienin składam najlepsze życzenia: bądź zawsze zdrowy, ciesz się życiem i bliskimi, niech ludzie się do Ciebie uśmiechają, a szczęście czy los niechaj Ci zawsze służy. Halina🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
autor: ANDY Andrzejki Dziś moje imieniny – 30 listopada. Zupełnie jeszcze ciemno, ale jakoś tak inaczej niż w ‘zwykły’ listopadowy, szary i smutny dzień. Podchodzę do okna i... nie wierzę własnym oczom. Bieluteńko. Z ołowianego zwykle nieba opada biała zasłona płatków. Jest go już całkiem sporo. Cudowny prezent dostaję na mój dzień od Patrona – pierwszy śnieg i kilka stopni mrozu. Dziś dzień polowania na zające, lisy, bażanty i sarny. Zbieram się, coś na ząb, termos, amunicja i... omszała butelka. Koledzy nie odpuszczą... tradycja to rzecz święta... ‘Bierzemy’ pola między Dunajcem a wałem przeciwpowodziowym. Bardzo lubię to polowanie. Jest takie różnorodne i obfituje w niespodzianki. No i coś tam można po ustrzeleniu zabrać na własny stół. Z grubą zwierzyną jest to niemożliwe. Wszystko praktycznie musi iść do skupu. Czasem tylko jakaś wątróbka lub dzik wzięty na ‘kiełbasy’, które rozdzielone na dwadzieścia kilka osób całą rzecz czyni symboliczną. Szczególnie w kontekście – jak podzielić 3 kg kiełbasy na kilkadziesiąt przyjaciół czy znajomych. Znajomych, z których każdy myśli, że jak poluję to mam pełną zamrażarkę... Cudowna – już zimowa sceneria. Ciągle pada mocno i śniegu przybywa szybko. Brniemy na stanowiska i mościmy sobie dołki aby znaleźć oparcie dla stóp. Ten rodzaj polowania i teren nie zapewnia jakiś nadzwyczajnych rozkładów. Trafia się zając, lis, który zaufał i pozostał na powierzchni nie szukając przystani po rozbójniczej nocy w czeluści ciepłej nory. Bażant wyciśnięty z jakiejś kępy rozbłyskujący złotem i czerwienią piór, gdy zmierza w górę i nagle łamiąc lot po celnym strzale roztrzaskuje się o zmarzniętą ziemię. Są jeszcze inne ‘niespodzianki’. Z szarej rozwichrzonej kępy traw wzlatuje stadko kur. Dwa szybkie strzały i o biały obrus uderza... 2 sztuki. Strzelec idzie po leżące na śniegu ptaki i od prowadzącego polowanie - wiekowego zacnego Nemroda - słychać: potrzebne Ci były... ten nieskładnie tłumaczy, że przecież wolno było strzelać. Jeszcze dziś... W następnym miocie stoję blisko stalowej wstęgi Dunajca, obramowanej teraz w biały szalik z powtykanymi weń łętami wikliny i suchej trawy. Powierzchnia rzeki pomarszczona jest i pusta. Aż trudno uwierzyć jak ta sama rzeka wygląda w innej porze roku. Z oddali dochodzić zaczyna pokrzykiwanie naganki i widzę zmierzające w kierunku linii dwa zające. Jeden z nich nagle zmienia kierunek i zmierza do ciągnącej się wzdłuż Dunajca wikliny wpadając weń i znika mi z oczu. Drugi skręca w kierunku wału i nie zmieniając szybkości wbiega nań aby zniknąć z oczu tych, którzy w skrytości liczyli, że na nich wyjdzie. Nie tym razem. Czuję na sobie wszystkie spojrzenia, stoję bowiem pierwszy w lekkim zagłębieniu i reszta wie o tym, że zając raczej rzeki nie przepłynie... Kępa zeschłej trawy nagle się rozsypuje i z śnieżnej kurzawy wypada rozpędzony ‘trampkarz’. Już czekałem złożony i wpada w wiązkę śrutu, która go wywraca... Łamię strzelbę i szepczę podziękowanie dla Patrona... Z przyzwyczajenia wstrzymuję wystrzeliwującą łuskę dłonią i chowam do kieszeni. W pustą komorę wędruje nowy patron. Popatruję po linii i wiem, że jest sporo zawiedzionych – mógł wyjść na mnie - gdy jedna z sylwetek podnosi rękę i kieruje ją w moją stronę, celując w sypiące śniegiem niebo. Odwracam głowę i widzę olbrzymi klucz krzyżówek, ciągnący wzdłuż rzeki, nad jej korytem. Rozpadają się na mniejsze grupki i zaczynają zawracać kierując się w miejsce gdzie zostały ruszone. Jedna z nich leci bardzo szybko w kierunku wału i jej promień skrętu wypada nad moją głową. Spokojnie oceniam odległość, składam się i sporo zakładając, ciągnę spust. Widzę jak rozpryskują się na boki piórka a sama kaczka bezwładnie, olbrzymim lobem, dodatkowo niesiona silnym wiatrem uderza w koronę odległego wału wzbijając gejzer rozprysku i znika za nim. Zadowolony, czekam na zakończenie pędzenia i jak naganka dochodzi, łamię broń i idę po zająca. Po zrobieniu z nim co trzeba, zaczynam iść na miejsce zbiórki, która wypada obok wału za którym spadła ma zdobycz. Jestem jeszcze daleko, gdy jeden z myśliwych zaczyna wchodzić na wał w miejscu gdzie uderzyła spadająca kaczka, chwilę chodzi w miejscu zataczając niewielkie kółka i znika za jego przełamaniem. Dochodzę, kładę kota i sam drapię się na wał. W dole widzę Kolegę jak chodzi i popatruje uważnie popod nogi. Kaczki nie ma... Schodzę i pytam, co jest. Nie ma jej, mówi. Na wale jest miejsce gdzie uderzyła, ale poza smugą w śniegu nic nie ma. Odchodzimy dalej i nagle Kolega się schyla wkładając dłoń w śnieg. Podnosi rękę i w dłoni widzę kaczkę. Drugą wyciąga z gratulacjami. Biorę łup a ponieważ dziś akurat kaczek się nie spodziewałem, nie mam troków, zakładam rękawiczkę i mozolnie w obfitym śniegu drapiemy się na wał i miejsce zbiórki. Zaciekawione spojrzenia i bezładne szybkie słowa. Zadowolony z udanego pędzenia wyciągam paczkę papierosów, częstuję najbliższych i podchodzącego p. Dominika, który dziś prowadzi to polowanie. Ten bierze papierosa z podsuniętej paczki ale widzę, że coś mu leży na wątrobie. Osłaniając dłońmi zapalniczkę – podaję Mu ogień i nagle słyszę –czemuś ją zastrzelił, potrzebna Ci była na gwałt... Zamieram i błyskawicznie robię ‘rachunek sumienia’ – bardzo zresztą lubię Tego zacnego Nemroda. Wolno, dobierając słowa i mocno zdenerwowany mówię, p. Dominiku, dziś moje imieniny – 30 listopada, kaczki jeszcze dziś przecież wolno strzelać, dlatego, że Patrona, dobrze pamiętam. Patrzy na mnie dobrotliwie zza krzaczastych brwi zaskoczony i po chwili słyszę: przepraszam Cię, faktycznie, jeszcze wolno dziś. Dalej pali i po chwili słyszę, ale powiedz: potrzebna Ci była... Panu Dominikowi, za pierwsze kury w Jego obecności i pod surowym nadzorem strzelone. I to, że był Sobą, zawsze. DOBRANOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanila38
Cześć! Jak dobrze , ze zdążyłam :-D Ja byłam na imieninach u kuzyna Andrzeja.... KOLEGO SAMOTNY 👄życzę ci wszystkiego najlepszego, szczęścia zdrowia i uśmiechu na twarzy:-D Spadam odświeżyć się i do podusi przytulę główkę jestem zmęczona ...👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 .👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 .👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 .👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄👄 KOLOROWYCH SNÓW..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanila 38
TO byłam naprawdę JA:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawiarnkowa kolezanka
DOBRANOC👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytałam i się zagalopowałam na jakiś topik 50 siatek! A tam nasza ALisarka pisze Hi Hi , ale zbieg okoliczności:-D Spijcie bo i ja już się tez kładę👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotny60
Ale po Andrzejkach Panie spały wyśmienicie:-D Ja tez dopiero z wyrka wylazłem:-D Ale z Wanny:-D ha ha ha!( kąpiel ) Teraz poczytam w spokoju moje życzenia i na zakupy wale, trzeba coś jeść . mile panie: -D👄 Niestety powietrzem człowiek nie żyje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotny60
Granat👄 kawiarenkowa koleżanka👄 Mari👄 Ja was lubię👄 DOROTA👄 Nieznajoma👄 Złota jesień 👄 Jasiek64👄 szept wirtualności 👄 60 siatka👄 ALIISS...👄 Ol👄 Listeczek👄 XL👄 alisaria1👄 Kogutek👄 Starsza 65👄 Jarzębinka jesienna👄 nieśmiała👄 Wanilia 38👄 dzika*róża*👄 Cudowne dziewczyny❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panhenson
a co powiecie o tym? Jak przekonac do szczerosci do mych uczuc, mej milosci coz mam zrobic moja mila abys we mnie uwierzyla. Bys mi wreszcie zaufala bys mi szanse kiedys dala nie chcesz? czemu? chyba wiem... ... chcesz pozostac moim snem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam i życzę miłego dnia! WBW👄 Andreas, ale nas wycałowałeś :-D Dzika Różo!👄 Gotuje rosołek:-D A potem do miasta po prezenty,muszę kopic aż 13 jakiś pomysłowych drobiazgów:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×