Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

BAŁWANEK Niebo jest pod chmurką. Śnieg pada od rana. Chodźmy wszyscy na podwórko ulepić bałwana. Bałwanka lepimy. Bałwanka lepimy, bo bałwanek obok sanek jest symbolem zimy ! Spójrz kula śniegowa utoczona w rękach: to będzie bałwanka głowa to- jego sukienka . Bałwanka lepimy. Bałwanka lepimy, bo bałwanek obok sanek jest symbolem zimy ! Marchew w środek buzi koleżanka wgniotła z węgla .. jeden.. drugi guzik.. a pod pachą miotła Bałwanka lepimy. Bałwanka lepimy, bo bałwanek obok sanek jest symbolem zimy ! Anna Wojdecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOROTA55
Puk... puk... puk... - Juz ide! - zawolala i szybkimi krokami przemierzyla jadalnie. Podeszla do glownych drzwi i szybkim ruchem je otworzyla. Zobaczyla starego czlowieka. Spojrzala na niego pytajaco. - Oh... dziendobry pani... Jestem wedrownym sprzedwaca. Mam garnki, miski, szczotki - zaczal wyliczac. - Niech pan wejdzie do srodka - zaprosila go. Staruszek po chwili namyslu, jakby troche sie wachajac wkroczyl do jej domu. - Moze pan zje ze mna obiad? Własnie zrobilam... bardzo pana prosze...- powiedziala po chwili. -Strasznie wychudzony - pomyslala - A jak ubrany... Jego buty to jedna wielka dziura... - Hmm.. no dobrze ale zaraz musze jechac dalej - powiedzial. - Dobrze panie... panie... - Merevick, Josh Merevick - Sandy MacCulloh, miło mi Postawila przed nim talerz zupy, a obok talerz z pieczenia. Chwile jedli w ciszy, ktora przerwalo jej pytanie: - Dlaczego pan jezdzi jako domokrazca? Powinien pan siedziec teraz w domu i opowiadac wnukom bajki - stwierdzila. - Widzi pani - powiedzial po chwili - Ja nie mam zony. Jestem kawalerem. A to dlaczego jezdze od domu do domu to dluzsza historia. - Niech pan opowie - poprosila. - Wie pani, jak bylem mlody do zkochalem sie w slicznej dziewczynie. Z wzajemnoscia. Po kliku latach zareczylismy sie. Lecz jakis czas potem wybuchla miedzy nami powazna sprzeczka. Moja ukochana zerwala zareczyny i wyjechala. Po jakims czasie zaczalem tego zalowac. To byla moja wina ze zareczyny zostaly zerwane. Chcialem prosic ja o wybaczenie, lecz nie wiedzialem dokad pojechala. I od tamtej pory jezdze od domu do domu w nadziei ze ja znajde. - Od ilu lat juz pan jej szuka - zapytala - Od 57 lat... i mam nadzieje ze ja znajde...- odpowiedzial staruszek. - Ohh... - zdolala wykrztusic. - Dziekuje pani za obiad - powiedzial starzec i ruszyl w strone wyjscia. Wszedl na woz, skierowal konia ku bramie i pojechal. Sandy stala oparta o drzwi i patrzyla na przygarbiona sylwetke starca, oswietlona przez zachodzace slonce... pilar_z_nad_rzeki_piedry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanilia38
panhenson❤️ To cudowne, naprawdę pięknie potrafisz napisać... Dziękuje , ze do oazy wpadasz... Ja znowu późno, dwa razy nie mogłam wejść i się strasznie zniechęciłam :-D położyłam się do podusi i zasnelaM.-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sara! Ja tez czekam na zimę...👄 Dorotko, niech żyje miłość👄 Alis,super👄 Pisze króciutko:-D bo net głodny i zżera..-:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na dobranoc👄 Autor : Asnyk Adam Posyłam kwiaty Posyłam kwiaty - niech powiedzą one To, czego usta nie mówią stęsknione! Co w serca mego zostanie skrytości Wiecznym oddźwiękiem żalu i miłości. Posyłam kwiaty - niech kielich\"\"y skłonią I prószą srebrną rosą jak łezkami, Może uleci z ich najczystszą wonią Wyraz drżącymi szeptany ustami, Może go one ze sobą uniosą I rzucą razem z woniami i rosą. Szczęśliwe kwiaty! Im wolno wyrazić Wszystkie pragnienia i smutki, i trwogi Ich wonne słowa nie mogą obrazić Dziewicy, choć jej upadną pod nogi; Wzgardą im usta nie odpłacą skromne, Najwyżej rzekną: \"słyszałam - zapomnę\". Szczęśliwe kwiaty! mogą patrzeć śmiele I składać życzeń utajonych wiele, I śnić o szczęściu jeden dzień słoneczny... Zanim z tęsknoty uwiędną serdeczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autor : Asnyk Adam Karmelkowy wiersz Bywało dawniej, przed laty, Sypałem wiersze i kwiaty Wszystkim dziewczątkom, Bom myślał, o piękne panie, Że kwiat lub słowo zostanie Dla was pamiątką. Wierzyłem - zwyczajnie - młody Że jeszcze nie wyszło z mody Myśleć i czuć, Że trocha serca kobiecie Świetnej kariery na świecie Nie może psuć. Aniołków brałem na serio I z śmieszną donkiszoterią Wielbiłem lalki, I gotów byłem, o zgrozo, Za Dulcyneę z Tobozo Stanąć do walki! Lecz dziś komedię salonu, Jak człowiek dobrego tonu, Na wylot znam; Z serca pożytek niewielki, Więc mam w zapasie karmelki Dla dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weszłam na fajna stronę pięknych wierszy :-D Autor : Nowacka Hanna Tyś kroplą spływających wspomnień ... W roztańczonym korowodzie ludzkich spraw, w nieodgadniętych zagadkach największych mądrości, w rozświetlonych oknach przeciwnej sypialni, widzę Ciebie - kochany dreszczu wielkich nadziei. W rozmigotanych gwiazdkach każdej bezsennej udręki, w ukrzyżowanych namiętnościach dusz sprzymierzonych, w zakrzewionych wzgórzach ciepłych spojrzeń, odkrywam Cię - moja niewygasła świeczko pragnień. W wyszukanych cytatach znamienitych piórkowców, w roznegliżowanej szafie brudnych kartek, w uciesznych dowcipach starego sklerotyka, odnajdę Cię - pocieszycielko ludzkich rozterek. W rozdartych szczątkach wiecznych potępień, w niewygasłych marzeniach niewinnej marionetki, w znienawidzonych słowach wyśmianej cyganki, rozpoznaję Ciebie - ucieszna postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jzabela
Poezja Autor: Polacchina nagle niebo staje się za ciężkie spasione siną baraniną czasami z przejedzenia wymiotuje biało a w swych tłustych fałdach więzi księżyc za uwodzenie nieletnich drzewom włosy osiwiały z nudów bo cóż to tak umierać i rodzić się co roku tak samo bez końca czy jak a na sylwestra ubierać wciąż tę samą starą suknię ślubną i patrzyć jak znów futra wychodzą na ulice a ja mam w nosie cały świat wodny wodnisty zęby mnie bolą a z głowy chce wykluć się bezmyślność Bóg chyba ze starości ogłuchł a może po prostu też cierpi na zatoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry;) pora dzień rozpocząć http://www.strykowski.net/arabia/kawa_z_miodem_arabia_3333.php wczoraj upiekłam pyszną szarlotkę - zapraszam http://www.strykowski.net/ciasto/Fotografie_jablecznika,_talerze,_zdjecie_slodkich_dodatkow_1466.php smacznego ;) i coś dla ucha http://www.wrzuta.pl/audio/9kJuJ7a4Rv/michal_bajor_-_zegarmistrz_swiatla 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam WBW Kasiu 👄 🌼 Ptaszki wesoło śpiewają, świat do życia się budzi, tylko moje słonko ze wstawaniem marudzi. Otwórz oczka swe kochanie czas najwyższy na śniadanie. 🌼 Hej Słoneczko, czy już wstałaś - daj mi jakiś znak! Czy Ty myślisz dzisiaj o mnie, ja o Tobie tak! Bardzo miło będzie dzisiaj, spotkać Ciebie znów - już nie mogę się doczekać, Twoich słodkich słów! Nie chcę kłamać więc napisze, że na buzi też dziś liczę. MIŁEGO DNIA :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotny60
witam pozdrawiam całuje!WBW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotny60
tekst piosenki Taka mała - Top One Taka mała I. Taka mała a przysłoniła mi blaski i cienie ulicznych gwiazd Taka mała a pokochałem ją usta i włosy , oczy i nos. Ref. Kochałem ją a ona mnie lubiłem ją a ona mnie byłem szczęśliwy jakby we śnie (x2) II. Pewnego razu gdy szliśmy bulwarem powiedziała mi że już nie kocha mnie niewiem dlaczego tak postąpiła niewiem dlaczego tak uczyniła. Ref. Kochałem ją a ona mnie lubiłem ją a ona mnie byłem szczęśliwy jakby we śnie (x2) Kochałem ja a ona nie lubiłem ją a ona nie byłem szczęśliwy jakby we śnie (x2) III. Po kilku latach znów powróciła z całego serca mnie przeprosiła niewiem dlaczego tak postąpiła niewiem dlaczego tak uczyniła. Ref. Kochałem ją a ona mnie lubiłem ja a ona mnie byłem szczęśliwy jakby we śnie (x2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotny60
Kasiuniu! Dziękuje❤️ MARI👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotny60
Czy to jest miłość Top One 1.W sercu żar W żyłach pulsuje krew W oczach blask Wszystko raduje mnie Nigdy tak Przedtem nie czułem, nie czułem się Czuję, że Jestem wolny swobodny jak dźwięk Chcę zatrzymać czas Dać ci jedną z gwiazd Smak letniego wieczoru, zapach dnia Chcę zatrzymać czas Dać ci jedną z gwiazd I odpłynąć daleko w błękitną dal REF. Czy to jest miłość Czy to jest miłość ta Której nam było brak Czy to jest miłość Czy to jest miłość Czy to się śniło nam 2.Cały świat Jakby piękniejszy jest Nie wiem, jak, Ale to stało się Cały czas W środku czuję to, czuję i wiem Czuję, że Jestem wolny, swobodny, jak dźwięk. REF. Czy to jest miłość Czy to jest miłość ta Której nam było brak Czy to jest miłość Czy to jest miłość Czy to się śniło nam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotny60
Granica - Top One O tobie miła ciągle marzę O tobie miła ciągle śnie Chciałbym całować usta twoje I czule szeptać: "Kocham cię" REF. Lecz wielka dzieli nas granica Boś ty bogatą przecież jest Ja jestem tylko zwykłym grajkiem I jest mi w życiu bardzo źle 2. Lecz gdybym ja był czarodziejem Dałbym ci miła cały świat Lecz nim nie jestem moja mila I musze odejsc w szary swiat REF. Bo wielka dzieli nas granica... Na niebie gwiazdka mówi mi Jak bardzo , bardzo chcialabys Jedna gwiazdeczke z nieba miec Lecz nierealne to dzis jest REF. Bo wielka dzieli nas granica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotny60
Bliska moim myślom Chciałbym ci powiedzieć Wszystko w życiu miałem już Wszystko oprócz ciebie Bliska moim myślom A dłoniom daleka Chyba nawet nie wiesz, że Że na ciebie czekam REF. Daj mi dzień, jeden dzień Jedną noc, jeden sen To powinno znów wystarczyć Mi do jutra Daj mi dzień, jeden dzień Jedną noc, jeden sen Chociaż wiem, że chyba noc Będzie za krótka Bliska moim myślom Marzeniom daleka Może nawet nie wiesz, że Że na ciebie czekam Bliska moim myślom Pragnę ci powiedzieć Że do prawdy wszystko mam Wszystko oprócz ciebie REF. Daj mi dzień, jeden dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej dla Ciebie 👄 Irena Jarocka » Wymyśliłam Cię Wymyśliłam cię nocą przy blasku świec, nauczyłam się ciebie po prostu chcieć. Wystarczyła mi chwila niewielka, byś imię miał, byś po prostu się stał. Wymyśliłam cię z cienia, nim nastał świt, powierzyłam się niemal aż po sam wstyd. Nie wahałam się ani minuty, byś imię miał, byś nareszcie się stał. Dobrze wiem, co oznacza samotność, osobna noc, osobny dzień... Gdy samotność dokuczy zbyt mocno, niech dzieje się co chce, co chce! Wymyśliłam cię w gniewie na parę chwil, nauczyłam się ciebie - no cóż, to styl. Nie wierzyłam w to ani przez moment, byś imię miał, byś naprawdę się stał. Pomyliłam się - tak przecież bywa też, wymyśliłam cię, więc zostań - jeśli chcesz. Wystarczyła mi chwila niedługa, byś imię miał, byś na zawsze je miał. Dobrze wiem, co oznacza samotność, osobna noc, osobny dzień... Gdy samotność dokuczy zbyt mocno, niech dzieje się co chce, co chce! Pomyliłam się - tak przecież bywa też, wymyśliłam cię, więc zostań - jeśli chcesz. Wystarczyła mi chwila niedługa, byś imię miał, byś na zawsze je miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w 51 miłość to właśnie magia wszystkich pór roku dodaje skrzydeł i chce sie żyć :D tu anonimowo to nawet łatwiej , az trudno zachować skromnosć i chce sie wołać kocham cie kocham Cie ŻYCIEEEE:D Irena Jarocka » Sto lat czekam na Twój list Sto lat czekam na twój list, który nie chce do mnie przyjść... Zgadnij, jak ja się bez niego czuję dziś? Sto lat czekam na twój list! Każdy dzień kropelką krwi, co powoli z serca wciąż ucieka mi. Nawet nie chcą mi się śnić żadne stare,dobre sny, białą nocą ciągle czekam na twój list. Każdy schodów głośny skrzyp, lub stuknięcie w bramie drzwi, a nadzieja znów płomykiem w sercu tli. Niechaj się dla mnie zapali dzień, taki dzień, co się śni... I w pełnym słońcu się spełni sen, gdy twój list zechce przyjść. Jakże bardzo obrzydł mi poniedziałków senny rytm, gdy listonosz wciąż nie puka do mych drzwi. Może listy porwał wiatr, albo egzotyczny ptak, do poduszki czyta żonie każdy z nich. Niechaj się dla mnie zapali dzień, taki dzień, co się śni... I w pełnym słońcu się spełni sen, gdy twój list zechce przyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkie panie i panow...👄 Andrzej, dzieki odpisałam ci na @ A wszystkim bywalcom zycze milego 1 adwentu... Ja bedze miala dzis gosci na kawe i kucha przyjda moje dzieci i ich zaprzyjaznieni sasiedzi... ! Ciesze sie , ze w kochanym gronie zapalimy ta 1 ADWENTOWA swieczke.... http://www.grusskartenkoenig.de/images/de/ecards/advent/ein_lichtlein_brennt.gif http://advent.forum40.at/adventkalender/adventskalender2005.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! Witam koledzy i koleżanki! Alisario , jaka ty jesteś kochana optymistka, naprawdę , potrafisz swoim wpisem zdziałać cuda , tak bardzo się ciesze , ze znajdujesz czas i wpadasz do oazy... Pogoda brzydka snuje się po mieszkaniu jakaś taka nieswoja ... Wpadam na topik i co widzę :-D Jednak optymizm tak jak i pesymizm udziela się szybko! Właśnie wzięłam prysznic, zrobię domowy lekki makijaż i upiekę ciasto znalazłam łatwy przepis na piernika adwentowego!!! A wieczorem zasiądę z przy przystojniakiem przy pierwszej adwentowej świeczce i adwentowym pierniczku... ALISARKO 👄 To ten przepis.:-D Składniki: 2 jajka 1 szklanka cukru ½ kostki masła ½ szklanki miodu 1 ½ łyżki kakao ½ kg mąki 1 ½ łyżeczki przyprawy do piernika 1 ½ łyżeczki sody oczyszczonej ½ szklanki kwaśnej śmietany bakalie polewa kakaowa kokos Sposób wykonania: Jajka utrzeć z cukrem i z masłem. Dodać miód i kakao. Mąkę wymieszać z przyprawą do piernika i z sodą oczyszczoną. Dosypywać porcjami do utartej masy. Na końcu dodać kwaśną śmietanę. Wszystko dobrze wymieszać. Dodać bakalie. Ciasto wylać do wysmarowanej tłuszczem i wysypanej tartą bułką formy keksowej o wymiarach 11 na 40 cm. Włożyć do nagrzanego piekarnika i piec około 1 godziny w temperaturze 170 °C. Po ostudzeniu polać polewą kakaową i posypać kokosem. Smacznego. Wpadnę wieczorem:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alisario , Andrzeju czy to juz trójkącik a może jeszcze ktoś wiecej a ja nie wiem ....nie czuje...hmmm :P to ja może usune sie w cień i życze powodzenia Czy ja taka zaborcza??:D zazdrosna:D no ale pisze co czuje :D 20:25 Samotny 60 Prosta kobieto, jak Ci na imię ja jestem Andrzej Widze , ze nadajemy tak samo Ale, jak nie chcesz nie mów sorry! 20:29 Samotny 60 W chwili, gdy poczujesz w sercu miłość i doświadczysz jej głębi, odkryjesz, że dla ciebie świat nie jest już taki sam, jaki był do tej pory. Jiddu Krishnamurti 20:29 Samotny 60 Powietrze, światło, odpoczynek uzdrawiają, lecz największe ukojenie płynie z kochającego serca. Theodor Fontane 23:17 Samotny 60 MARI, uważam , ze jesteś bardzo mila i młoda osoba i naigrawasz się ze starszego pana TERAZ to wydaje sie , ze ktos naigrywa sie ze mnie dzieki Alisario niczego nie żałuje i nie gniewam sie Andrzeju ale cytuje Twoje słowa i taka jestem WALE PRAWDE w oczy :) 23:50 Samotny 60 Wow! Mari, pomyliłaś się flircik się miedzy nami zaczyna Ja lubię dziewczyny otwarte, które wala prawdę w oczy... Super babka z ciebie Jak to mówią\" co ma wisieć nie utonie\" CZY I JAKI C D N ??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×