Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość Grazka 54
hej Romy > az guza ? juz szukam lekarstwa !!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazka 54

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazka 54
no nie wiem co sie stalo . Tak Ladnie do Was napisalam !!! i ucieklo !!!! tu , ogolna radosc !!! znowu pokonalismy polaczkow !!!!! ale co sie dziwic !!!! Duetschland uber alles !!! =niemcy ponad wszystko !!! a ja placze !!!! kocham moja rodzinna ziemie ! kocham muzyke i poezje !!! KOCHAM POLSKE !!! ale my Polacy ... tu za granica ... udajemy ze nie wiemy gdzie jest POLSKA!!!! LUKAS Podoski /polak / tv niemiecka / wielki aplauz!!!! za bramki a ja skromna Polka .... spotkalam sie z Polakami . Nie znaja jezyka ojczystegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazka 54
POLSKO http://www.samre.info/kartki/9/kartka9.html WYBACZCIE KOCHANI . TAK DZISIAJ CZUJE !!!!!!!!!!!!!! A TU JESTEM NA CHWILE ........ DLA ..... kasy ....... musze wyksztalcic moje corki !!!!! zaraz wracam do tych pól ....................... Moja ojczyzna Słowa: C.Norwid, wyk.: C.Niemen Kto mi powiada, że moja ojczyzna: Pola, zieloność, okopy, I Chaty i kwiaty, i sioła - niech wyzna, Że - to jej stopy. Dziecka - nikt z ramion matki nie odbiera; Pacholę - do kolan jej sięga; Syn - piersi dorósł i ramię podpiera: To - praw mych księga. Ojczyzna moja nie stąd stawa czołem; Ja ciałem zza Eufratu, A duchem sponad Chaosu się wziąłem: Czynsz płacę światu. Naród mię żaden nie zbawił ni stworzył; Wieczność pamiętam przed wiekiem; Klucz Dawidowy usta mi otworzył, Rzym nazwał człekiem. Ojczyzny mojej stopy okrwawione Włosami otrzeć na piasku Padam: lecz znam jej i twarz, i koronę Słońca słońc blasku. Dziadowie moi nie znali też innéj; Ja nóg jej ręką tykałem; Sandału rzemień nieraz na nich gminny Ucałowałem. Niechże nie uczą mię, gdzie ma ojczyzna, Bo pola, sioła, okopy I krew, i ciało, i ta jego blizna To ślad - lub - stopy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazka 54
Przebyłem noc właśnie i nikt mnie nie wita nikt mi żaden nmie mówi - bądź pozdrowiony bądź na śniadaniu tako na wieczerzy a sen niech cię ma między tym a tamtym Przebyłem noc własnie i nikt mnie nie wita a pracowałem ciężko nad szukaniem nad wyszukaniem tych bram nieśmiertelnych tych bram zatraconych poszukując Przebyłem noc właśnie i nikt mnie nie spyta nikt mnie żaden nie spyta - jak ci się szło jak też ci się szło przez czarne listowie Przebyłem noc mówię i jestem zmęczony nie odwiedził mnie faun ani anioł stróż ani też najmniejszy robaczek świetlisty Edward Stachura nieśmialo informuje / moj ziomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazka 54
--- Życiorys pisany przez Stachurę w podaniu na KUL --- Urodziłem się 18 VIII 1937r. Pont-de-Chéruy (dep. Isére) we Francji.Dzieciństwo miałem spokojne i piękne. Kiedy miałem 7 lat, śniło mi się,że posiadam zdolność lotu. W tym czasie zacząłem uczęszczać do fancuskiej szkoły elementarnej i sny zaczęły się zmieniać jak nowe obrazy w fotoplastykonie. Drugą wojnę światową pamiętam tylko ze smaku czekolady, który obdarowywali nas Amerykanie. Pamiętam jeszczepająka na suficie naszej piwnicy, w której musieliśmy się ukrywać przez dwa tygodnie.Kiedy miałem 11 lat, rodzice doszli do wniosku, że należy opuścić słodkąFrancję i powrócić do jeszcze słodszej Polski. Nie rozumiałem jeszczewtedy słowa: nostalgia. Teraz dopiero rozumiem, ileż smutku się w nim zawiera. Z opowiadań i książek słyszałem dużo o wilkach grasującychw Polsce. W listopadzie 1948 r. Przyjechaliśmy do Polski. Nie widziałem nigdzie wilków, ale nie mogłem się spodziewać, że tak małe będzie mojer ozczarowanie.Osiedliliśmy się w ponurym miasteczku, w Aleksandrowie Kuj. Było tokiedyś graniczne miasteczko i słynęło szeroko z przemytu. Tutaj skończyłem szkołę podstawową. Ponieważ wykazywałem wysokie zdolności, oddano mnie do "gimnazjum" w Ciechocinku, żeby zrobić zemnie "inżyniera" lub "doktora". Po trzech latach przeniosłem się do liceum ogólnokształcącego w Gdyni, które ukończyłem i gdzie do tej pory otoczony jestem legendą, jak wyczytałem na tamtejszej szkolnej gazetce.Jeden rok tzn. 1956, włóczyłem się po Polsce napotykając wszędzie ślady wilków, a nigdy ich samych. Potem zacząłem studiować filologię francuskąna KUL-u, gdzie doskonała dobroć kilku osób wzruszyła mnie do głębi.Studia przerwałem przede wszystkim z własnej winy, a może z winy wierności tradycjom moich wielkich "ancetres".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazka 54
140 niemieckich chuliganów zatrzymanych za antypolskie hasła "Wszyscy Polacy muszą nosić żółtą gwiazdę" - tak po meczu krzyczeli niemieccy chuligani w centrum Klagenfurtu. Takie gwiazdy musieli nosić w czasach III Rzeszy Żydzi. Za antypolskie, nazistowskie hasła austriacka policja zatrzymała aż 140 chuliganów i neofaszystów z Niemiec. Widziałem kilkunastoosobową grupę kibiców polskich uciekających ze starego miasta w Klagenfurcie. Kilkadziesiąt metrów wcześniej stała kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców, w większości chyba niemieckich, otoczonych przez policję - relacjonował w TVN24 Arkadiusz Wierzuk. Byli to chuligani, śpiewający neofaszystowskie piosenki i wznoszący antypolskie hasła. Jednak wśród zatrzymanych znaleźli się też nieliczni Polacy, którzy nie pozostali bierni na zaczepki Niemców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
🖐️ Stalo się to co stać się miało...? Bylo więcej krzyku niż to warto... Grazko , ale podolski i tak gorą...Wiec się nie martw ...👄 Zycze miłego tygodnia WBW!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OL
Pracuje do 14.00 tej...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasek64
Witam! W głowie mi szumi, było za dużo piwka , siedzieliśmy z kolegami do 2 w nocy.:-D I z nerwów tak piwkowalismy:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasek64
Zapowiada się upal . pojadę na basen... Zycze miłego nowego tygodnia...WBW!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasek64
Staff Leopold Zagadka By rozwiązać zawiłą zagadkę istnienia, Ukrytą w niedościgu ponadgwiezdnych stropów, Skorzystam dziś z chytrego podszeptu natchnienia, Kiedy Bóg powędrował aż do Etijopów. Nie wie o niej z mądrości pożółkły pergamin Jak czaszka, zawiedziona wszechwiedzy skarbnica. Milczy o niej uparcie pisany gwiazdami Ciemny dokument nieba z pieczęcią księżyca. Nie mogły mnie też o niej pouczyć, niestety, Syblllińskie witraże oprawione w ołów, Gdzie w ciągu wieków spełzły prorocze wersety, Płynące falistymi wstęgi z ust aniołów. Więc wzbiję się w najwyższą siódmych niebios mrocznie, Gdzie męka ma spod grzechów świętość mą wyzwoli I z pratablicy tajną odczytam wyrocznię Przy świętojańskim blasku własnej aureoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasek64
ha ha ha ! NOooooooooooooo! jeszcze mi głowa pęka :-D chyba już drugi mecz będzie herbatka:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasek64
Nie dziękuję ;) ja dziś na miracle jestem:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasek64
Spadam sarko! bo łeb mi pęka... JUŻ nigdy ... la la la ALKOHOLU ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasek64
masz racje zrobię to, na basen zawsze zdążę:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasek64
Stawiam Piwko , które zostało od wczoraj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×