Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Dzisiejszy dzień był taki czarujący. Przez przypadek trafiłam na wiersz Staffa i choć nie jest za radosny i zmusza nas do zastanowienia się nad życiem, to i tak postanowiłam go wkleić Staff Leopold Cztery pory roku Wiosna, Odlatująca mnie stopą skrzydlatą, Pocieszała, że szczęścia rozsnuje mi krosna Lato. Jesień Przemija niczym nic darząc pielgrzyma I szepce, że mi nie da radości uniesień Zima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zebrało mi się na melancholię jesienną Staff Leopold JESIEŃ Jesienny czas! Cudownych blasków czas! O, dęby, buki, klony i platany, Ciepłych odcieni stubarwne organy, Na których złotą symfonię grałaś! O pełne słońca przepychów i kras Melancholijnie milczące polany, Kędy przez liści ogniste dywany Przechodzi piękna bóg ostatni raz! Dusza ma, zda się, o tysiące lat W przeszłość cofnęła się na czasu zdroju, W wiek ziemi błogi, szczęśliwy i młody, I patrzy z żalem, jak ginie ten świat, Jak kona z boskim uśmiechem spokoju Olimp radości, piękna i pogody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuwim Julian Złota polska jesień Korporanci na motocyklach Pędzą w sprawie patriotycznej, Uradzonej na konwentyklach Jednomyślnie i spontanicznie. Idę jesienią na ukos Oburzeni oficerowie Domagają się interwencji I meldują w drodze służbowej Na audiencji, u ekscelencji. Idę jesienią na ukos Delegacja obywatelska Deklaruje znaczne ofiary, Reprezentant nauczycielstwa Do katedry niesie sztandary. Idę jesienią na ukos Proletariat zorganizował Wiec masowy za rewolucją, Idzie właśnie kadra szturmowa Z transparentem i rezolucją Idę jesienią na ukos, Płynę taflą przekroju, Cieciem lustrzanym rozcinam Nieziemską ojczyznę swoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was mile panie ! Tyle tu wspanialych wpisow, i kolorowych fotek... Bede z Wami i juz zaczarnilam swoj Nick:-) Opowiem krociutko dlaczego ? Daczego tak, a nie inaczej sie zwie:-D Granat to pseldo z lat szkolnych :) Siegam pamiecia do lat szkolnych... W wieku 15 lat zaczelam popalac papierosy, byly to\" SPORTY\" dopiero rok pozniej przeszlam na \" KLUBOWE \"z ustnikiem:) Na szkolnych przerawch zazwyczaj palilysmy w kibelkach ... Dzielilysmy sporta na pol :-D Oj,co ja sie wtedy naplulam, a dymek az w jezor szczypal .hahahahaha Jedna z nas stala zawsze na czatach ... Tego dnia byla moja kolej. .A ja sie nad czyms zamyslilam i nie zauwazylam nauczyciela, wiec kiedy juz sie pod drzwi zblizal, glosno ryknelam:-D \" Granat kryc sie\" dziewczyny popalily sobie palce i usta tak sie tego wrzasku przelekly... A nauczyciel zdebial i glosno wysyczal \" Co to za maniery \"( Pewnie tez sie przelakl) A ja cichutko odpowiedzialam \" W chowanego sie bawimy \" Udalo mi sie w pore ostrzec dziewczyny, ale pseldo zostalo:-D Nazwisko nauczyciela skojarzcie z granitem :_D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listeczku 👄 Zielone listeczki co wy tu robicie ? Czemu w jednym miejscu Jak trusie siedzicie? Siedzimy bo chcemy bo na sie podoba:P A pan skad zes przyszedl Cos pan Za osoba ?:p Jestem sobie pan ! Jestem bujny wiatr! A Wy tez listeczki chodzcie ze mna w swiat:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piekne tu tak swiatecznie i uroczyscie... Super nick Granacie, tylko niewiem kim bylas (es):( Pozwolisz, ze zgadne!? Jestes \" milym topikiem\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesienna kobieta
Witajcie kochane! Przysiade sie na chwilke i poczytam:) Jest mi dzisjaj zle, pozwolcie , ze pomilcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesmiala
Ja tez wpadlam pomilczec! Pomilczmy wiec razem:) Autor: sybilla Pomilczmy razem... Cisza cenniejsza jest od słów, niepotrzebnych myśli odgłosów. Mniej jej mamy, więc każdą część winniśmy szanować. Pomilczmy przez chwilę... Jak wiele można wyrazić w ciągu kilku minut, nie otworzywszy spragnionych ust. Skarbem niezmierzonym, złotym słońcem i gwiazdą na niebie jest czas niewymówiony bezmyślnie. Określanie, nazywanie, przybliżanie, przedstawianie marnymi próbami są na poznanie człowieka. Prędzej zrozumiesz mnie spoglądając w me oczy, wylegując się latem pod jabłonią, niż próbując przywołać słowa najskrytszych tajemnic, setnych przyrzeczeń. Pomilczmy teraz... Zabawmy się w ciszę. Beztrosko w pustce zawieśmy swe szepty, niczym w próżni obłoki zdarzeń. Nie myśl, proszę, o słowach - one zbędne są nam, śmiertelne jak trucizna. Czyż nie to samo znaczą co uśmiech, wiatr ścigający włosy traw, czy poranna kąpiel w rosie? Tyle barw ma cisza ile tęcza, wyglądająca nieśmiale zza chmur burzowych! A i bez piorunów istnieje! Bogata w kształty i odczucia, jak życie, potrzebuje człowieka. Pomilczmy... Cóż nam szkodzi spróbować. Nie takie ryzyko targało umysłem. Niech kurz słów nadaremnych zniknie w końcu z naszych warg. Wszakże milczenie bardziej się opłaca: zabiera energii mniej niż czcze rozmowy i zbliża ludzi poznaniem. Milcz do mnie częściej!...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek48
Ukulele🖐️ Bylem na grzybach, ale za sucho:) Znalazlem pare i wlasnie je czyszcze :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też byłam w lesie ale grzybków nie zbierałam.Rozkoszowałam się tylko przyrodą i ostatnim tchnieniem lata.Podrzuć mi tu trochę tych grzybków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek48
Ok ! jak usmaz :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomoooooc
Gość jacek48
Masz suprer nick! Pewnie to z jakiejs piosenki :)Co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×