Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość Gabraska..
LEOPOLD STAFF CHLEB Wiecznie tak samo jeszcze jak za czasów Piasta, Po łokcie umączone ręce dzierżąc w dzieży, Zakwasem zaczyniony chleb ugniata świeży Przejęta swym odwiecznym obrządkiem niewiasta. Gdy, wedle doświadczenia niechybnych probierzy, Nazajutrz ugniot miary właściwej dorasta, Pierzyną ciepłą kryje pulchne ciało ciasta, Kędy cierpliwie pory wypieku doleży. I uklepawszy w płaskie półkule miąższ miękki, W gorący piec je wsuwa na długiej kociubie, Skąd roztaczając zapach kuszący i miły Wychodzą wnet pożywne, razowe bochenki, Brunatne i okrągłe - ku piekarki chlubie - Jak widnokrąg zoranych pól, co chleb zrodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale już nastaje cisza jak po burzy... Jestem sama w domu i zawsze boje się najgorzej o dzieci... Ale już dzwonili, ze wszystko w porządku... Zakisiłam ogóreczki i upiekłam drożdżowe ciasto z polewą karmelową i prażonymi migdałami ... Gdy wystygło zrobiłam krem waniliowy z budyniem i i przełożyłam kremem... Dzieciaki bardzo lubią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
Witajcie skowroneczki kochane... grilla nam rozgoniło, spieprzalim jak stalim tak lalo i grzmiało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Pozdrawiam wszystkich milutko !!! U mnie jest wnuczka i jej koleżanka ... dziś przenocują u mnie bo raniutko jedziemy do Berlina... Zaraz będą mi włosy malować , podetną i wymodelują....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale najpierw wezmę kąpiel i zrobią mi maseczkę:-D Koleżanka mojej wnusi uczy się za kosmetyczkę:) zaraz mnie dziewczynki odmłodzą... Dobranoc! Kochani zobaczymy się jak wrócę....👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggjjkkkkkkkkkkkkkkkkk
A tu jakies magiczki w morde jerzyka.. Cos takiego poezyji sie zachciało babom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggjjkkkkkkkkkkkkkkkkk
I jest magik ha to magluj topika ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggjjkkkkkkkkkkkkkkkkk
w morde jrza to sie tak pisze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, ale u nas padało i wiało ,a jak grzmiało!.... Matko kochana... Mowie wam to jakaś zagłada na świat idzie ... Namiotu mało nie porwało jeszcze go mocuje maż z zięciem... Dziwne to co się z tymi pogodami na świecie wyprawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam milo:) 60 siatkę i wszystkie dziewczyny i chłopaki w oazie.... Wiecie , ze mamy gości , właściwie to do córci koleżanki i kuzynka wpadli z chłopakami oczywiście... Teraz gdzieś na dysko potańczyć się wszyscy wybierają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja napiekłam kurczaków i mięso z szynki smażę , bo młodzi muszą dobrze zjeść...I tak im smakuje , bo tu tylko Pizza , frytki w ruch idzie :-D a za polskim jedzonkiem tęsknią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulala...
Pozdrawiam Wszystkich🖐️ Czuje się dobrze... Pogoda nie za wesoła... Za 2 tygodnie wracam👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulala...
DOBRANOC........................................ ............................................................................👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×