Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinia_paulinka

Pinia, Kiwi i Asia zapraszaja na pogaduchy!!!

Polecane posty

NICK____IMIE_ _WIEK___TC___KONIEC(DNI)data__ _WA GA ############################################################ asia-k---Asia----------23-----38------18---06.04.08---+1 6kg >>> C>>>Lilka Pinia----Paulinka-----24-----38----- 23---11.04.08-- +12kg >>>C>>>Natalka Kiwi79---Kasia--------28-----36----- 35--- 23.04.08-- +9,5kg >> C>>>Lenka AnnaM---Ania----------27-----35------38---26.04.08-- 10kg>>> S>>>Mikołaj mini55---Agnieszka---26-----32----- 61---19.05.08---+9kg >>> S>>>Borys emiliak---Emilia--------26-----365------34---22.04.08-+16 kg>>>S>>>Aleksander Coś zaczęłam tyć ostatnio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja znow spac nie moge... a pozniej bede chodzic nieprzytomna caly dzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZMARNOWANA WSTAŁAM, DZIS MAM CHYBA ZŁY DZIEŃ. WCZORAJ CHYBA ZA DUŻO ŁĄZIŁAM PRZY OKAZJI I MŁODY ŹLE SIĘ CZUŁ BO NIECHCIAŁ SIĘ RUSZAĆ. DZIS POSTANOWIŁAM LEŻEĆ W ŁÓŻKU I NIC NIE ROBIĆ. POROBIĘ TYLKO PÓŹNIEJ ZDJĘCIA WAM I POPRZESYŁAM. MOJA MAMA BYŁA U LEKARZA I POROZMAWIAŁA SOBIE Z NIM NA MÓJ TEMAT I NIESTETY BĘDE MIEĆ CESARKĘ - MAM ZA MAŁĄ SZYJKĘ. KURCZE A JA CHCIAŁAM SWOIMI SIŁAMI. A MOŻE MNIE TO PRZERAŻA I DLATEGO TAK ŹLE SIĘ CZUJĘ. WRACAM DO ŁÓŻKA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIWI---tak tak do wozka jest nosidelko ale jest u mamci wiec go nie przynosilam juz kiedys robilam wam zdjecia przypina sie go do stelarza, nosidelko jest szaro-rozowe a stelarz od wozka jest caly szary wiec pasuje idealnie... a kolczyk w pepku nie boli mi osobiscie bardzo sie podoba ale boje sie ze go nie przeloze:( ale wiesz ja mam juz 3 raz przebijany pepek bo 2 razy mi zle zrobili i wkoncu zrobilam sobie w USA w takim profesjonalnym salonie tatulazu i bardzo ladnie i szybciutko sie zagoilo i ladnie wyglada.... ASIU---jej rozwarcie na 4 cm WOW ale ci zazdroszcze ze to prawie juz:) ja jak narziazie jdo co zaobserwowalam to opuszczenie brzuszka, no zobaczymy czy cos sie ruszy narzie czuje sie dobrze!!! ANIU---gdzie ty sie podziewasz kochana co?? MINIU---jak nalesniki wyszly?? EMILKA---to ty sobie dzisiaj polez i odpocznij bo wkoncu urodzisz albo cie rozetna na swieta!!! Aha MINIU---pytalas sie czy nam z piersi leci wiec jezeli chodzi o mnie to od jakis paru dni leci mi takie zolte i to dosc duzo, musze wkladki laktacyjne zakladac... A powiem Wam ze tez stanik do karmienia rewelka bardzo wygodniutki chodze sobie w nim po domku... Oki lece papateczki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ:) Ja dopiero dzisiaj.Wczoraj nie było mnie prawie cały czas w domu.Wybrałam sie do babci sama autobusem,potem tramwajem(oczywiście nikt mi miejsca w tramwaju nie ustapiał)znieczulica totalna!!!!dobrze,że tylko parę przystanków było. Mąż mnie ochrzanił,ze nie czekałam na Niego jak wróci z pracy ,żeby jechać samochodem:(tylko tłukłam sie tym autob.i tramwajem. Potem pojechalismy do REALA na zakupy(spozywka)full ludzi,jak to przed swiętami.Oczywiście te moje wojaże przypłaciłam twardym brzuszkiem,przez cały wieczór prawie. Dzisiaj rano też mnie obudził ból brzucha coś takiego jak na okres:(.ale przeszło juz więc jest ok. Poza tym w aptece poprosiłam Panią o podkłady poporodowe i chyba zle się zrozumiałyśmy ,bo chodziło mi o te duze podpaski z BELLI a dostałam takie na łozko,no nic to tez sie przyda,a tamte po prostu dokupię. Kupiłam też tą maść TORMENTIOL i majtki jednorazowe. Nadal także nie mam biustonosza do karmienie ,ale resztę wyprawki skmpletuje już po świętach. PINIU-kolor włosków chyba taki jak mój,w moim przyoadku po farbowaniu nic nie widać ,bo miałam juz ciemne włoski teraz tylko jak zafarbowałam to nabrały blasku:D ciekawe na jak długo :P Wózek masz śliczny,kolory bardzo ładne. Komplementy tez dla brzuszka:) KIWI-ja ruchy czuję na dole brzuszka,czasami coś drgnie heheh pod cyckiem ,ale to chyba rączka:) Nie martw sie na pewno Twoja córeczka jest pośladkowo ułożona. MINIU-rożki bardzo ładne:) Jak dzisiaj ,wszystko w porządku po usg.?? EMILKO-powiedz mi czy dostałaś moje zdjęcia jak wysyłałam?? To tak jak ja będziesz miała cesarkę i KIWI czego Jej bardzo zycze bo wiem ,ze chce. Ja tez na poczatku chciałam rodzić sn ,no ale cóz Mały dupka sie wypiał i ma to gdzieś heheh Mam nadzieję,ze będziemy się wspierac nawzajem,bo ja sie bardzo boję ,ale myśle pozytywnie. ASIU-trzymam za Ciebie kciuki i szczęśliwe rozwiązanie. Tak sobie jeszcze myślę,ze ja tez musze chyba kupic jakis cieplejszy swterek,bo jak pogoda Nam robi takie niespodzianki,to rzeczywiście może spaść śnieg w kwietniu:( U mnie dzisiaj prasowanko,ale porobie to partiami. To narazie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przesłalam wam dwa emaile ze zdjeciami pokoiku. AnnaM - aniu czy twój email to annna24???? jeśli tak to otrzymałam zdjeica :) pisałalm ze jestes piękna w ciazy i masz śliczny brzuszek. Jejku dziewczyny opowiedzcie coś o tej cesarce ja sie tak bardzo boję, pod brzuchem mam 13 cm blizny po operacji torbiela z jajnika. i chyba bede inaczej cięta niż ty i Kiwi. a wogóle przy cesarce to wody nam odejdą czy będą wysysane. kurcze naczytałam się na temat cesarki na necie ale tam nic konkretnegvo nie pisze. Jesli wiecie coś wiećej niż ja proszę napisac. a sweterek i czapeczka jest śliczna i cena nawetr niezła :) szkoda że nam brakuje aktualnie pieniędzy bo bym już też wszytsko miałą dla bobaska i do szpitala. czekam na wypłate i wtedy zaczniemy już kompletować wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMILKO zaraz ja sprawdze poczte hmm co do cesarki to ja czytam i czytam i juz łeb mam 6 na 9 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki dzxiewczyny czekam na wrażenia, a co do cesarki jeśli czytasz na necie to proszse podeślij linki ja też poczytam. najbardziej interesuje mnie czy te wody odejdą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMILKO-wow!!!! piekny pokoik,ze szok!!! a ile Maleńki ma juz przytulanek:) Bardzo podobają mi sie naklejki:)ja mam niestety tylko jednego malutkiego Kubusia Puchatka:( ,a tak to gołe ściany,ale tez je przyozdobię:) No i przede wszystkim przewijak super i widać ,ze praktyczny:)bardzo mi się podoba.Ja chyba kupie taki nakładany na łóżeczko. Szafa tez fajowa hehehh my w sypialni tez mamy część z lustrami i juz oczyma wyobrazni widze ,te małe rączki odbite na lustrze:) Co do cesraki to ja EMILKO w wyszukiwarce wpisuje sobie hasło cc i tam czytam na ten temat.Co do wód to hmm, one moga Ci odejść na kilka dni przed porodem i wtedy niezwłocznie musisz sie udac do szpitala chyba ,ze będziesz miała termin ustalony przez lekarza na cięcie(ja tak bardzo chce,zeby własnie uniknąc bóli ,skurczy) i wtedy robią cc ,a wody to chyba własnie hmm jakos rozprysną,wyssysna(jej nie smiejcie size ze mnie jak nie wiem i za to słownictwo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie bardzo boje sie tego ,ze dostane bóli tak z nienacka ,nie będzie nikogo w domu wpadne w panikę.:(Także licze na to ,jak juz mam mieć cc,ze tego uniknę ,na spokojnie pojade do szpitala na parę dni przed porodem (taki mówił lekarz) i po pełnym przygotowaniu wykonaja mi ją. Eh namieszałam chyba tylko:( EMILKO damy radę:)KIWI nas wesprze,bo Ona juz miala jedną i bardzo "poleca" U mnie snieg sypie,porót zimy ,ze hej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu kupiliśmy naklejki w hurtownik dziecięcej w Gdańsku nawet dużo nie daliśmy koło 15 zł za wszystkie, ale nie wiedziałam jak ozdobić jego kącik. Przewijak kupili dziadkowie ja nawet nie myślałąm o przewijaku. faktycznie rączki na lustrze to bedzie iwdać mam nadzieje że tyklko nie weźmie mazaka i nie zacznie ich wielorybkami przystrajać:P). Po świętach jak bede u lekarza to sie go podpytam co do cesarki i napisze co powiedział. Bardzo mnie te wody interesują bo ja chyba mam z 10 kilo samych wód hihihihhi . ALe jestem opuchnięta, mąż dziś powiedziął ze nie chce mięsa na obiadek tylko coś lekkiego. kurcze co lekkiego można zrobić :) chyba ryż ze śmietaną i cukrem:) aaaa młody nie lubi kaszy jęczmiennej (jak już pisałam o tym to sorki mam sklerozę) bo wczoraj na obiad zjadłam i wszytsko oddałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heheh :)mój Mały to chyba wszystko lubi:) To dziadkowie maja gust i wiedza co praktyczne:) A co do mazaków to nie byłabym tego taka pewna:):) małe raczki potrafia zdziałać bardzo wiele:) No,no popytaj się lekarza co i jak ,ja mam wizyte za tydzień w piatek to wymienimy sie informacjami. PINIU-gdzie Cię wcieło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwi prosze napisz mi i ani na temat tej cesarki, jakieś informacje. ja sie tak bardzo nie boje, chociaz im wiecje czytam tym coraz mocniej sie denerwuje. musze z lekarzem porozmawiac o tym. JA JUŻ SIE NIE MOGĘ DOCZEKAĆ TEGO MALCA!!!!! CHCE GO PRZYTULIĆ DO PIERSI I ZACZĄC BYĆ PRAWDZIWĄ MAMĄ. WIDAĆ PO MĘZU ŻE ON TEŻ CHCE JUŻ MIEĆ TEGO MALCA PRZY SOBIE. aaaaa włąśnie czy wiecei jak to jest ze zwolnieniem dla męża na opiekę nad żoną kto wystawia szpital czy ginekolog???? chce mieć męża na pierwzsze 2 tyg przy sobie. A u mnie raz śnieg pada raz słońce świeci, nie wiem czy wiosna czy zima jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIU, ja tak szybciutko odnośnie tego sweterka z allegro. Miałam identyczny komplet dla Olki (prezent od teściowej:p) właśnie niebieski i nie polecam z czystym sumieniem. Jest strasznie sztuczny. Lecę z Dzidzią na spacer, później sie odezwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malej sie nie spieszy... dalej siedzi w brzuchu... kiedy ja juz jestem gotowa do szpitala tylko wziac torbe i jechac to ona sobie postanowila poczekac... a ja chce juz!!! ide lezec bo mala mi wsadzila noge w watrobe i tylko w pozycji lezacej mnie nie boli a tak to zadne prosby i grozby nie skutkuja i nie chce nogi zabrac... juz pare ladnych godzin tam trzyma... a skad wiem ze to noga??? moge sobie wymacac wyraznie czuc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Pinia od razu mówię - nalesniki mistrzostwo swiata tylko ze pasowalby jakis dobry ostry sos do tego . Moze któraś ma jakiś dobry przepis... A ja byłam dzis na tym USG wszystko ok - tylko zdziwilo mnie jedno - zapytalam sie o to liczenie ruchów i powiedziala mi ze jak w ciągu calego dnia dolicze sie dziesieciu to znaczy ze wszystko jest w porządku . Dziwne ?? Ach Ci lekarze nie mogli by sie umowic co do jednej wersji grrryyyy Asiu jak to na 4 cm?? przeciez od 5 cm zaczyna sie druga faza porodu... No cos chyba wydaje mi sie ze w swieta to juz bedziesz w szpitalu Ale pogoda sie zrobila- u mnie snieży od rana a ja juz coraz trudniej wbijam sie w kurtkę zimową :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu ja myślałam ze ty już w szpitalu siedzisz a ty dalej w domu. Mała faktycznie na zime nei chce wyjść tak zimno i brzydko. ale nie martw się ona poprostu czeka na zająca i w święta napewno już bedzie. DZIEWCZYNY JA MYŚLE ZE MI BRZUCH OPADŁ, zaraz mąż mi zrobi zdjecie i bede porównywać co z nim. jejku przeciez dopiero 24 marca zacznę 36 tydzień a mam się wstrzymać do 38 kurde. a po świętach dopiero wizyta u lekarza. co teraz mnie czeka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniu 2 faza zaczyna sie przy rozwarciu na 5 palcy czyli na 10 cm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zalerzy w jakiej ksiązce przeczytasz ja czytalam ze pierwsza waza do 5 cm druga do 7 a trzecia do 10 cm ... no nie wiem A tak wogole to jestem zalamana kot mi sie zsiural na zasłone :( zaznaczyl sobie teren :(:( Ach prosiłam męza ze jak bedzie mial kiedys wolny dzien to zeby pojechal go wykastrowac ale zwlekal z tym i zwlekał i w koncu sie zaczeło- jutro czeka go kastracja :(:( I znowu cały dzień czeka mnie rehabilitacja kota po zabiegu :( Nie mam siły ani ochoty sie tym teraz zajmowac :(ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwne ja tam od zawsze wiem ze 1 faza to skurcze ktore rozwieraja szyjke 2 faza to sam porod (czyli skurcze parte) a trzecia to urodzenie lozyska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniu kot po kastracji sam sie soba zajmie nie trzeba sie jakos specjalnie nim zajmowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniu zwracam honor doczytalam i wiem ze niektorzy dziela ten pierwszy etap porodu jeszcze na fazy ale u kazdego inaczej one trwaja wiec juz mi sie nie chce wnikac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he ja tez doczytałam i rzeczywiście chodzilo mi o trzy fazy pierwszej fazy porodu :) A kota po kastracji juz mialam w domu i to nie takie hop siup Bo jak wybudza sie po narkozie to trzeba byc przy nim a pozatym z tego co sobie przypominam to moj dwa razy zsikał sie pod siebie wiec trzeba było nad nim poczuwać Fakt to tylko jeden dzien bo wieczorkiem juz doszedł do siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MINI JA BYM SIĘ TROSZKĘ BAŁA PORZĄDKOWAĆ PRZY KOCIE, ALE MOZE DLATEGO ŻE NIGYD GO NIE MIAŁAM. aLE WIEM NA CZYM POLEGA WYBUDZANIE Z NARKOZY PRZY ZWIERZĘTACH, JA CZUWAŁAM PRZY PSIE, TAKŻE NIE UMIAŁ SOBIE PORADZIĆ I ZSIKAŁ SIĘ POD SIEBIE. CO DO PORODU NIE WYPOWIADAM SIĘ, CZYTAŁAM O FAZACH ALE NIE ZWRÓIŁAM UWAGI NA ROZWARCIA. ZROBIŁAM DZIŚ LISTE RZECZY KTÓRE MUSZE JESZCZE DOPKUPIĆ EJ JEŚLI BEDE MIEĆ CESARKĘ TO TE WIELKIE PODPASKI BELLA TEŻ MI BĘDĄ POTRZEBNA?? MOJA LISTA: 2 PARY SKARPETEK DLA MALUSZKA DELIKATNA MYJKA PATYCZKI HIGIENICZNE DLA DZIECI NOŻYCZKI TERMOMETR ELEKTRONICZNY WATA STERYLNE GAZIKI SPIRYTUS 70% SÓL FIZJOLOGICZNA SZCZOTECZKA DO WŁOSKÓW ASPIRATOR DO NOSKA BUTELKA JEDNA 250ML I JEDNA 125ML SZCZOTKA DO MYCIA BUTELEK SMOCZKI X2 PODGRZEWACZ, CERATKA NA MATERAC LAKTATOR 2 KOSZULE NOCNA DLA MNIE 4 PARY SKARPETEK TAKICH BEZUCISKOWYCH BIUSTONOSZ DO KARMIENIA 3 PACZKI PAMPERSÓW BELLA - ???? NIE WIEM CZY TO KUPOWAĆ PŁYN DO HIGIENY INTYMNEJ PASTA DO ZĘBÓW SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW ŻEL DO MYCIA - JAKAŚ MINIATURKA SZAMPON - JAKAŚ MINIATURKA PODPASKI ZWYKŁE MAJTKI JEDNORAZOWE - JE TEZ KUPOWAĆ?? CHUSTECZKI HIGIENICZNE DEZODORANT BEZ ZAPACHU JEDNORAZOWA MASZYNKA DO GOLENIA JEDNORAZOWY ZESTAW DO LEWATYWY - TO JEST DOBRE WÓZEK myślicieże coś za dużo, czy ja wariuje :) a Wam co jeszcze brakuje??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dziewczyny te wielkie podpaski belli nazywaja sie pieluchy jednorazowe i jak bedziecie pytac w aptece to pytajcie o pieluchy jednorazowe belli to oni beda wtedy wiedziec oo co chodzi tak emilko tobie tez beda potrzebne... a moj kot jakos nie zrobil pod siebie-jakis inny jest ale ja to juz dawno wiedzialam... wkoncu kot sie upodabnia do wlasciciela to jak mialby byc normalny skoro jest moj???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×