Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MZ30

reductil

Polecane posty

Gość gruba36
Witam! mousefish-trudno jest udzielać rad, gdyż każda z nas ma tylko ten sam problem, a inną sytuacje, stan psychiki, powody sięgania po leki. Gdybym ja była na Twoim miejscu nie zrezygnowałabym z karmienia piersią. Z trzech powodów -choćby z odrobiną pokarmu przekazujesz więcej swojemu maleństwu niż zyskasz biorąc reductil, nie masz otyłości, która jest wskazaniem do brania leku po trzecie mozesz sobie wiecej zaszkodzić jak pomóc. Drogie koleżanki, rozmawialam ze swoją lekarką na temat przywrócenia mi reductilu. Powiedziała, że nie ma takiej możliwosci, gdyż ciśnienie znowu moze mi sie podniesc. Nie ma innych lekow , które mogłabym dostac w zamian. Ale Orlistst jest niedostepny od tygodnia w aptece. Powiem Wam, że już nie chcę tabletek. Chodzę trzy razy w tyg na aqua aerobic, a reszte dni idę sama na basen 1.5-2godz i sobie plywam. Czuję sie rewelacjyjnie mimo, ze moja waga to 111kg to przestaly bolec mnie nogi, plecy krzyz. Czuję sie dobrze i ja i moi bliscy, znajomi widza już efekty. No zmieniam garderobe wyrzucilam roz 22-24 i teraz mam 18-20. Mam więcej siły, energii . Dodam jeszcze, że co dwa dni chodze na basen popoludniami ze swoimi szkrabami i super się bawimy. Jescze troche i wierze , ze bedziemy sie bawic w parku. Pozdrawiam wszystkich. Przepraszma za chaotyczne wypowiedzi. Wyruszam na aqua aerobik. Buziaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mousefish
Niestety, ale lekarz sam stwierdził, że to już nie jest nadwaga. Sama jestem w bardzo dużej desperacji, i obawiam się, że zaprzestanie karmienia piersią może się prędzej odbić na mnie, niż na dziecku. Malutka ma 5 miesięcy. Cały czas karmię tylko jedną piersią, która już nie jest w stanie jej zupełnie nasycić. I tak dokarmiam ją mieszanką. Uwielbiam ją karmić piersią. Tego uczucia jakie wtedy czuję, nic mi nie zastąpi. Ale u mnie skok wagi był zbyt szybki. Zaje.... bolą mnie kolana, stopy, nie mogę dłużej niż parę minut nosić dziecka na rękach, zaraz tracę oddech i jestem spocona jak mops. Więc ja już nie widzę innego wyjścia. To naprawdę wielki dylemat dla mnie. Moje zdrowie, czy butelka zamiast piersi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi_Irlandia
Witam was cieplutko:) Ostatnio nie mialam dostępu do kompa, i dlatego sie nie odzywalam, i teraz moge sie pochwalic ze po 48 dniach brania reductilu schudłam 11 kg, normalnie jestem taka szczesliwa chociaz jeszcze chce zrzucic minimum 10, ale teraz juz czuję sie innaczej nie wpomnę o tym ze noszę duzo mniejsze ubrania, i wszyscy widzą duza róznicę.Niemam zadnych skutków ubocznych, czuje sie dobrze, spie jak dziecko...Miło jest teraz wchodzic na wagę gdy z kazdym wejsciem widac róznice ze ona rzeczywiscie spada....Pozdrawiam was i zycze wam rózniez sukcesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mousefish
Emi - a miałaś jakieś problemy ze zdobyciem recepty? ja mam BMI 34 - czyli 1-szy stopień otyłości, ale dalej się martwię czy lekarz da mi reductil. W końcu w UK 70% pań ma BMI powyżej 35 :) i może stwierdzić, że nie powinnam się za bardzo wyróżniać z tłumu?? he he :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi_Irlandia
Mousefish Ja normalnie dostałam od mojej lekarki reductil 15 bo mi powiedziala ze juz normalnie mozna wypisac jak sie ma 30Bmi, niewiem jak jest w Anglii ale napewno niema problemu zeby ci przepisał.Tylko zrobi ci najpierw komplex badan zeby sie upewnic ze mozesz brac bo lista przeciwwskazań jest bardzo długa.Ja na szczescie jestem zdrowa jak rybka, i reductil mi nie dokucza,chociaz na poczatku mi dretwiała reka i bylo mi zimno ale to po kilku dniach ustało.Pozdrawiam:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agunia77
Witajcie!! A ja mam pytanie do osób które odstawiły już Reductil. Jak jest z efektem jo-jo? Bo tego boje się najbardziej. (Oprócz oczywiście skutków ubocznych). Od poniedziałku zaczynam brać te tabletki i obawiam się co będzie po ich zaprzestaniu. Ja mam duży problem ze słodyczami, na ich widok jak to mówią \"aż mi się uszy trzęsą\". Nie umiem się opanować. Lekarz mnie zapewniał ze te tabletki \"złagodzą\" mój apetyt na słodycze. Ale co potem jak osiągnę swój cel? Pozdrawiam i trzymam kciuki za "Reductilki":))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mousefish
Do Emi - właśnie wróciłam od lekarza, nie dostałam reductilu!!!! sprawdzałam dzisiaj wagę. moje BMI to 36,8!!!! W UK powyżej 35 się dostaje - więc się zaliczam... a według lekarza nie! sam przeczył swoim słowom!!! i według lekarza jestem jeszcze za szczupła, powiedziała, że muszę zmienić dietę! ale jak do jasnej cholery mam ją zmienić jak ja prawie nic nie jem!!!! Emi, mam takie pytanko do Ciebie. Ja mogę bez problemu załatwić sobie receptę na meridię w PL, ale cena jest niesamowita, dała byś radę wziąć od swojego lekarza recępte (może mogłabyś powiedzieć, że swoją gdzieś zgubiłaś) ja bym Ci za nią zapłaciła??? Jeżeli nie, nie ma sprawy. Sprawdzam po prostu wszelkie możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszyskich... chcialam zapytac czy moze ktoras z was podczas brania Reductilu miala niereguralne miesiaczki? Ja od paru lat biore Harmonet ktory od poczatku regulowal mi okres.. Zawsze wszystko bylo ok, co do dnia.. Od 3 tygodni biore Reductil, schudlam 9 kg, cisnienie w normie, rzadnych skutkow ubocznych az do dzis, kiedy to pojawilo sie niewielkie krwawienie... Normalnie powinnam dostac okres za 2 tygodnie.. Nie wiem czy to skutek uboczny tego leku, czy cos mi sie samo poprzestawialo... Napiszcie mi prosze czy ktoras z was miala podobne \"doswiadczenie\" i jesli tak to co wtedy robilyscie... Zastanawiam sie nad odrzuceniem Reductilu.. ale boje sie ze bez niego ciezko bedzie mi schudnac:( z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga3
Z tego co widzę, to podzielone są zdania, co do tego od jakiego BMI już można dostać receptę. Czy jest ktoś z UK kto miał problemy w otrzymaniu recepty, pomimo, iż BMI przekraczało 30 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga3
temat się wyczerpał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi_Irlandia
Mousefish Jestem w szoku ze nie dostalas recepty na reductil z bmi takim jak masz to naprawde to Uk jest chore, sluchaj jezeli masz mozliwosc zalatwienia recepty w Pl to dobrze bo ja ostatnio tez kupilam w pl bo tu w irlandii mi sie skonczyla karta medyczna bo poszlam do pracy i akurat tez waznosc mi sie konczyla i mam tylko GP.Ja w polsce zaplacilam za meridie 15, tylko 70 zł roznie ceny sie wachaly w aptekach ale max 130 zł a w irlandii jak pytalam to 114 euro za 28 tabletek a w Polsce jest normalnie 30 szt,wiem ze kiedys Meridia byla droga w polsce ale teraz juz nie jest zle, taniej niz tu w irlandii czy uk napewno bo jak bym nie liczyla to na polskie tu bym musiala dac ponad 500 zł.To mam w polsce 7 opakowan, za jedną tu.Sorki ze wczesniej nie odpisalam ale nie mialam kiedy wejsc na kompa.No i przy okazji sie pochwalę ze wreszcie sie pokazała 7 w mojej wadze z przodu, waze 78 z 91kg. w ciagu 53 dni zgubilam 13 kg.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mousefish
Byłam wczoraj w poradni zrzucania wagi :) Szlag by mnie najjaśniejszy trafił. Czekałam na wizytę tydzień czasu po to, żeby usłyszeć - że mam prowadzić dziennik przez parę dni - co dokładnie jadłam. Zostałam zważona i zmierzona... Wizyta była z pielęgniarką!!! która nawet recepty przepisać żadnej nie może!!! Przecież lekarz który wyznaczył mi tą wizytę mógł to zrobić. Mógł powiedzieć mi o tym prowadzeniu dziennika. Miałabym tydzień do przodu, i ta wizyta u pielęgniarki miałaby jakiś sens... Na szczęście pielęgniarka była przemiła, i zaproponowała jeszcze raz udanie się do lekarza (zapisałam się do innego) i poproszenie jeszcze raz o reductil. Ona sama uważa, że reductil w połączeniu z dietą jaką mi zafunduje będzie najodpowiedniejszy. Ale wizytę mam oczywiście dopiero za tydzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati 1
Cześć dziewczyny. Reductil biorę od kwietnia ubiegłego roku.Zdziwione?Ja także byłam zdziwiona,że tak długo można brać lek,który w swoim składzie ma pochodną amfetaminy. Może na początek napiszę kilka słów o Reductilu bo czytając Wasze posty mam wrażenie,że do końca nie wiecie jakie ten lek ma działanie-a mianowicie działa on na jeden z ośrodków w mózgu odpowiedzialny za łaknienie i powstrzymujący nas przed jedzeniem słodyczy!Dodatkowo podwyższa o 1 stopień celsjusza temperaturę ciała co powoduje szybszy metabolizm. Wracając do mojej przygody z Reductilem to przy wzroście 164 i wadze 92 kilo zaczęłam brać ten cudowny lek :)Początkowo nie bardzo wierzyłam w jego działanie ponieważ przez pierwsze 2 miesiące schudłam tylko 3 kilo(dodam,że mam siedzącą pracę,dwoje dzieci w wieku szkolnym i mało czasu na ćwiczenia).Dodatkowo nie stosuję żadnej diety.Jednak po kolejnych 2 miesiącach ubyło mi kolejne 5 kilo a po następnych 2 znowu 5 mniej :D.Niestety od pazdziernika 2008 do lutego 2009 dziwnym przypadkiem przytyłam 2 kilo.Mój lekarz powiedział,że to nic nie szkodzi bo prawdopodobnie się \"lekko uzależniłam\"!!!! i już Reductil nie działa na mnie tak jak powinien.Po czym przepisał mi kolejny zapas na następne 3 miesiące.Oczywiście głupia nie jestem i odstawiałam ten cudowny lek tak jak odstawia się narkotyki.Początkowo brałam 1 tabletkę co 2 dni i wydłużałam odstępy między kolejnym braniem tabletki (należy tak robić,żeby nie dostać szoku).Przez ponad 4 miesiące uwolniłam się od Reductilu i przytyłam 9 kilo. Może postępuję nierozważnie ale znowu od kilku dni wróciłam do tych tabletek.Dodatkowo zaczęłam brać Xenical 120 mg. Zobaczymy co się będzie dziać w najbliższych miesiącach.Napewno Wam o tym napiszę. Pozdrawiam Was serdecznie. Pati :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gruba36
Witam dziewczyny! Wróciłam od pielęgniagki waże 109kg.1kg w ciagu tygodnia bez tabletek. Tylko mniej jem i chodzę na aqua aerobik trzy razy w tygodniu. Jestem bardzzo szczesliwa. Odezwę sie jak waga pokaże 99kg. Pozdrawiam wszystkie koleżanki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mousefish

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mousefish
Pati - z moich obliczeń wynika, że obecnie ważysz 63kg. biorąc pod uwagę Twój dwu i pól kilogramowy spadek wagi co miesiąc, dodać 2 kg w trakcie kuracji, oraz + 9kg po kuracji. Wydaje mi się, że Ty sama nie do końca wiesz jak działa reductil, ponieważ przyjmujesz go mimo że spadek wagi utrzymywał się poniżej 5%. Nie wierzę, że chudłaś przez ponad rok 2,5kg miesięcznie, bo gdybyś nie przytyła łącznie tych 11kg to teraz ważyłabyś 52kg, a to już niedowaga... Oczywiście wiem, że nie napisałaś dokładnego schematu jak wyglądał Twój spadek wagi przez ten okres czasu, ale skoro później był mniejszy niż 2,5 - i jeszcze malał, dodatkowo w trakcie przyjmowania leku przytyłaś - to niestety, ale to nie dla Ciebie lek. I wydaje mi się, że osoby przyjmujące reductil dokładnie wiedzą jak ten specyfik działa. Nie rozumiem też po co wróciłaś do reductilu??? P.s jutro kolejna wizyta z lekarzem i pielęgniarką. Może tym razem lekarz się zlituje, i przepisze mi w końcu reductil. Na wstępie powiem, że to pielęgniarka kazała mi jeszcze raz zamówić wizytę i prosić, prosić, prosić... może ten lekarz będzie jakiś konkretniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati 1
mausefish-zastanawiam się jak to obliczyłaś ??,że teraz ważę 63 kilo? Rachunek jest prosty-przy wadze 92 kilo po 6 miesiącach(od kwietnia do pazdziernika 2008) schudłam 13 kilo a to daje wynik 79 kilogramów,po czym przytyłam 2 kilo a to jest już 81 i kolejne 9 co daje 90 kilo na czerwiec 2009. Jak sama matematyka wskazuje wróciłam do swojej poprzedniej wagi-no prawie bo bez 2 kilo :D dlatego też wróciłam do reductilu - oczywiście pod nadzorem lekarza!Dodatkowo zaczęłam chodzić szybkim marszem 3 razy w tygodnu ( robię około 8 km) i nie jem po 19-tej(jak już naprawdę jestem głodna to zjadam kiwi lub jabłko lub ananasa).Moja waga jak narazie zjechała pół kilo w dół ale dla mnie to i tak świetny wynik :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mousefish
Obliczeń dokonałam na podstawie tego, co podałaś. Czyli przez pierwsze 2 miesiące 3kg, później przez 2 miesiące 5kg, i jeszcze 5kg przez kolejne 2 miesiące. I skoro brałaś reductil przez ponad rok, to normalne było dla mnie to, że waga dalej leciała w tym samym tempie. No i teraz to już kompletnie nie rozumiem Ciebie, i Twojego lekarza. Z tego co teraz napisałaś, wynika, że chudłaś tylko i wyłącznie te 6 miesięcy (13kg mniej) , potem nic się nie działo przez ponad 6 miesięcy, aczkolwiek jeszcze do tego przytyłaś. Czy Ty i Twój lekarz naprawdę nie widzicie, że reductil nie działa na Ciebie, i że tylko psujesz sobie wątrobę??? Poczytaj dokładniej ulotkę. Jeżeli waga nie spada, i utrzymuje się na tym samym poziomie, to należy odstawić lek. P.s Byłam wczoraj u lekarza, powiedział że dostane reductil, ale jak ciśnienie mi trochę spadnie. Będzie mi kontrolował ciśnienie przez 4 tygodnie ( dwa razy mi je zmierzy) raz za dwa tygodnie, i drugi raz za 4 tygodnie, i wtedy zdecyduje... ????22##???##@@@???? Czy to jest normalne??? Ja rozumiem, jakby badał je powiedzmy co trzeci dzień!!! Ale dwa razy w ciągu miesiąca??? Oczywiście jest trochę za wysokie na reductil, więc się dostosuję do zaleceń... Zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati 1
Wiesz co mousefish,jakaś strasznie złośliwa jesteś.To smutne :( bo każda z nas na tym forum ma podobne lub takie same problemy.Wszystkie z nas cierpią przez swoją wagę i szukają wsparcia na takich forach jak to.Wymieniamy się tutaj swoimi poglądami - każda według swoich odczuć i doświadczeń ! Niestety Ty (przynajmniej mi ) w tym nie pomagasz.Osądzasz mojego lekarza, mimo iż go nie znasz i podważasz jego kompetencje.Mi osobiście to nie odpowiada.Bardziej byś pomogła gdybyś wsparła dobrym słowem a nie osądzała !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mousefish
Do Pati. Ja nie podważam opinii Twojego lekarza, tylko w tym momencie jakiegoś konowała. I piszę to w pełni świadomie. Podejrzewam też, że większość dziewczyn na tym forum się ze mną zgodzi. Bo jaki lekarz przepisuje tak mocny lek, w momencie, kiedy nie działa na daną osobę. Przecież sama napisałaś, że lek działał przez kilka pierwszych miesięcy. A brałaś go ponad rok!!! Więc po kiego diabła się trułaś??????? A jeśli chodzi o złośliwość - to sorry, ale To ty napisałaś, że czytając nasze posty, masz wrażenie że zielonego pojęcia o działaniu leku nie mamy. Uwierz mi - MAMY! A skoro Ty brałaś lek, który na Ciebie nie wpływał przez okres (zgaduję) ok 9 miesięcy - przy czym jeszcze przytyłaś... to kto tu nie ma pojęcia o działaniu leku. Więc jeszcze raz podkreślę, że Twój lekarz to konował, i tej wersji będę się trzymać. A w poprzednich postach naprawdę nie byłam złośliwa, tylko chciałam Ci uświadomić, jaki błąd popełniasz. Dodam, żeby było jasne, iż z choinki się nie urwałam, i moje wypowiedzi opieram na wykształceniu medycznym, oraz ponad pięcioletniej praktyce w szpitalu. Pozdrawiam, i radzę zmienić lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati 1
Mousefish jeżeli pracowałaś w szpitalu i masz wykształcenie medyczne to dlaczego nie możesz uzyskać dostępu do meridii tylko chcesz ją załatwić od Emi ?? Ponoć po znajomości można załatwić wszystko! Jak pisałam w moim poprzednim poście nie podoba mi się obrażanie mnie i mojego lekarza i sobie tego nie życzę !!! I jeszcze jedno - wnioskuję,że nawet na oczy nie widziałaś reductilu i jak narazie nawet go nie stosowałaś a jesteś tak wspaniale o nim poinformowana.Zacznij go przyjmować i dopiero wtedy zacznij się wymądrzać. P.S.Schudłam kolejny kilogram :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mousefish
Pati... Reductil to dokładnie to samo co meridia, tylko pod inna nazwą handlową... A ponieważ brałam meridię, więc się "nie wymądrzam" - bo działanie jest identyczne. A załatwić receptę na meridię w PL mogę, o czym już pisałam, tyle że tutaj za lek nie płacę. A jeżeli chciałam odkupić receptę, to na pewno nie po takich kosztach jak w PL plus przesyłka, która ostatnio kosztowała moją rodzinę ponad 100zł, co dla nich nie było małą sumą. Gratuluję zrzucania kilogramów, i jeżeli uważasz, że jestem złośliwa to się mylisz. Jesteś po prostu osobą, która nie przyjmuje dobrych rad, przynajmniej takich, które Tobie nie bardzo odpowiadają. I uważam, że tak naprawdę wiesz, że nie możesz przyjmować tego leku, tylko nie chcesz się do tego przyznać, bo uważasz go za ostatnią deskę ratunku. I nie czepiała bym się gdyby przez ten okres ponad roku lek na Ciebie działał normalnie. Ale niestety - przestał działać po okresie kilku miesięcy. Ja na początku zapytałam tylko - po co w takim układzie go przyjmujesz... to Ty odebrałaś to jako złośliwość. Jeżeli każda uwaga tak na Ciebie wpływa to współczuje rodzinie i znajomym, bo wychodzi na to, że przez całe życie muszą Ci słodzić. Nawet jeżeli im to nie jest w smak... Myślę, że temat został wyczerpany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga3
Czy ktoś zna odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie co do BMI? P.S mousefish, masz świętą rację, ja bym nie stosowała przez tak długi okres czasu, gdyby nie działało. Pati nie masz powodu obrażać się na mousefish, uważam że ma rację, i może pomyśl o jakichś naturalnych tabletkach - bez recepty, trochę łagodniejszych, skoro reductil i tak Ci nie pomaga, np Bio-CLA. Moja mama stosowała, nawet ładnie schudła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga3
Słuchajcie - właśnie znalazłam coś takiego : syntrax beta 3. Jakieś 7 lat temu receptory beta 3 były w fazie testów - oto cytat z pewnego artykułu: "Jonathan de Pass, kierujący w Londynie agencją konsultingową ds. lekarstw, twierdzi, że trwają zaawansowane prace nad 30 preparatami, a dalszych kilkadziesiąt znajduje się w fazie wstępnej. Najnowsze badania zajmują się substancjami zwanymi beta-3, które pobudzają ciało do spalania większych ilości energii bez konieczności dodatkowego ruchu. Jak dotąd nie udało się jednak znaleźć doskonałej molekuły, która nie przemęcza układu krążenia" To artykuł sprzed siedmiu lat, teraz weszły na rynek produkty oparte na receptorach beta 3. I co fajne - lek ten tak samo jak meridia, czy reductil blokuje działanie oradranaliny. Tyle, że reductil blokuje jeszcze działanie serotoniny, a syntrax adrenaliny - czyli: reductil: noradranalina, serotonina. Syntrax beta 3: noradranalina, adrenalina. Co Wy na to? Ja bym chętnie wypróbowała, ale nie znalazłam tego jeszcze w UK. No i poprawia układ krążenia, zmniejsza ciśnienie, i podobno ogólnie ma niezły wpływ na organizm. Pati - może to właśnie dla Ciebie. Ja jak tylko znajdę - wypróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga3
a w ogóle to... PUK PUK - czy ktoś tu jeszcze zagląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LENKA116
Witajcie Reductilowiczki ;) Dlugo sie nie odzywalam ale remont i wyjazd do Polski ograbily mnie z wolnego czasu no ale jestem ;) No to teraz napisze o moich postepach a raczej ich braku;( To moj 17 tydzien WALKI ale juz w 14 tygodniu skonczyly mi sie R... a obiecalam sobie ze musze z tym skonczyc wiec w 15 tygodniu bylo dokladnie 26 kg mniej;) ale potem wyjazd do Polski pyszne jedzonko brak wspomaganie R.. i teraz po powrocie do domu mam rozepchany zoladek zbliza sie okres wiec jem jem i nie wiem jak to zatrzymac najgorsze jest to ze 4,35 kg do gory w 2;5 tygodnia tepo po prostu zawrotne mysle ,ze musze zaczac jaszcze jedno opakowanie wspomagacza, bo nie wiem czy sama dam rade.To takie smutne ze znowu obrzarstwo przejelo nademna kontrole i efekty sa widoczne ale musze byc twarda trzymajcie za mnie kciuki bo ja za WAS trzymab buziaki piszciie jak Wam idzie ;) P.s. nie wiem czy to od R... ale od 2 cykli nie mam krwawienia robilam testy i w ciazy nie jestem poczekam do piatku bo wtedy powinno sie zaczac i jak nic nie bedzie to bede musiala isc do Gin.. czy ktoras z Was tez tak miala bo kiedys slyszalam ze okres moze zaniknac przy intensywnym odchudzaniu????!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mousefish
Brak miesiączki to objaw uboczny, i jest dość często spotykany przy tego typu lekach. Jeżeli bardzo się obawiasz - skontaktuj się z lekarzem który rozwieje Twoje wątpliwości. Ja osobiście nie narzekam. Nie mam miesiączki od 15 miesięcy :) i w to mi graj :) najpierw ciąża, a teraz implant antykoncepcyjny, który wstrzymał okres. P.s Pięknie schudłaś!!! 26kg!!! gratulacje. Oj jak ja bym chciała taki wynik osiągnąć. Ważyłabym wtedy tyle ile w 5 miesiącu ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *PIPI*
Witam Was dziewczeta....Biore reductil15 od trzech dni.Czytalam wasze wypowiedzi na temat tego cudownego leku i zgadzam sie z wami co do objaw.Tez mam suchosci w ustach,bol glowy mam nadzieje ze to szybko minie.Przed braniem r...wazylam 65 kilo przy wzroscie 164cm.Mam 28 lat i 3 letniego synka.Chcialabym 5 kilo w miesiac schudnac,bo troche mi sie przytylo siedzac w domu.Czy musze jakas diete do tego stosowac????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mousefish
Do PIPI - z tego co piszesz, to wagę masz w normie. Tylko pozazdrościć, więc nie bardzo masz z czego zrzucić... myślę więc że jakaś dieta by się przydała. Ja od dwóch tygodni nie jem chleba, no może dwa razy mi się zdarzyło zjeść... i przez dwa tygodnie bez pieczywa półtora kilograma mniej :) P.s załatwiłam sobie dwa opakowania meridii, zaczynam brać od poniedziałku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kira Kris 95kg / 170 cm
Witam wszystkie zmagające się z nadmiarem kilogramów koleżanki.Czytałam wasze wypowiedzi o sukcesach z tym lekiem i powiem szczerze , miałam nadzieję że i na mnie ten lek zadziała . Niestety ,nie zadziałał :( Biorę je od 3 m-cy i schudłam 3 kg,które po 2 m-cach wróciły. Jednak zauważyłam iż schudłam w cm . Niestety to mnie nie pociesza. Przebywam od roku na wyspach i tu też postanowiłam zrobić coś z moją wagą, ponieważ wiele się słyszy o otyłości anglików stwierdziłam ,że właśnie tu będą mogli mi pomóc ,chyba jednak przeliczyłam się . Na ostatniej wizycie u lekarza usłyszałam ,że mają tylko dwa lekarstwa ; Redukcil i Xen ...- nie pamiętam nazwy .Usłyszałam jeszcze od lekarki iż to jest ostatni m-c,w którym przepisuje mi redukcil ,ponieważ są to za drogie lekarstwa,żeby je przepisywać/marnować.Nie wiem dlaczego ale poczułam się trochę z dyskryminowana.To brzmiało jak wyrzut,jakby chciała mi dać do zrozumienia " wracaj do swojego kraju i tam się lecz". Jakoś nie chce mi się do końca wierzyć,że w Irlandii Północnej na odchudzanie mają tylko dwa silne leki. Może , któraś z Was ma jednak jakąś wiedzę jakie lekarstwa można tu jeszcze dostać . Najgorsze jest to że,ponownie zaczynam wpadać w doły i zaszywać się w domowym zaciszu tak aby nikomu się nie pokazywać. Z góry wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×