Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Pryszczulek

Mój dziennik dziennik z terapii Izotekiem izotretinoina doustna

Polecane posty

Gość eveline+
tyle wyrzeczeń a za rok i tak wszystko wroci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aż musiałam...
'a za rok i tak wszystko wroci' - brzmi jak typowe zawistne i 'wszechwiedzące' gadanie tych, którym się nie udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
kurde takie upaly ze nawet carmex na usta mi nie pomaga, do tego koles w pracy do mnie z tekstem.."moze bys opalila te blade nogi"hahahah ja na to"jakbym mogla to bym opalila' ci faceci;p brak slow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
Ja tez blada twarz i dekolt ;) a cialko lekko brazowe bo filtrem 15 wychodze na slonko, a jako blondynka slonko przyciagam jak magnes ;) wiec ja jestem zadowolona,zdrowa filtrowa opalenizna :) nie ma co sie przejmowac, balsamik brazujacy i nie sluchac idiotow :) a co do tego 'i tak wroci' to zgadzam sie z poprzedniczka, zawistne to bylo :)ale my i tak takie posty mimo uszu puszczamy:) bo efekty i rezultaty sa, a najwidoczniej Ty masz nikle pojecie o tym leczeniu i kuracji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gu72
Ja biorę Akne od 5 miesięcy i parę razy miałam krwotok z nosa, dziś wyskoczył mi taki wylew na oku, że dentystka bała mi się dać znieczulenie i wysłała do internistki. Ta zapisała specjalne krople na wylewy i pękanie naczyń w oku. Akne powoduje pękanie naczyń i powiedziała że najlepiej brać 2 x dziennie 2 tabletki rutinoscorbinu. Rutinoscorbin uszczelnia i umacnia naczynia krwionośne więc w zasadzie powinno się to brać przez cały czas. Jestem pod stałą opieką okulisty, dermatologa i internistki więc jak coś się pojawia to biegiem do lekarza. Na twarz polecam Balneum Baby krem - wygładza buźkę jak u niemowlaka i skóra przestaje się łuszczyć. Carmex na usta, krople nawilżające do oczu i rutinoscorbinek i przetrwacie....Jak coś służę poradę. GU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
hej jestem zaniepokojnona..i to powaznie..w pt. wyszly mi dosc znacznej wielkosci pryszcze na czole..a to moj 199 dzien kuracji;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
widze ze na czas wakacyjny forum troche zamarlo;p;) u mnie bez zmian jezeli chodzi o buzie..ale nastroj...ojjjj strach sie bac..jestem chodzacym klebkiem emocji...nerwow....kurde nie umie tego opanowac..wyzywam sie na innych to znowu rycze w sumie bez powodu..dosłownie mnie roznosi;p mam nadzieje ze to po tabletkach;p a nie ze szukam sboie po prostu wymowiki;p pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nonamegirl a jakie mialas przerwy w leczeniu ? ile dniowe ? ja juz biore 4 miesiace jeszcze niby 4 ale wyjezdzam w pod koniec wrzesnia do pracy za granice i nie wiem czy wyrobie w pracy np z suchymi ustami wiec mysle zeby teraz brac wieksza dawke jakies 60 mg a pozniej brac co 3 dzien 1 tabletka wydluzy mi sie przyjmowanie lekow, ale nie dalabym chyba rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
Dziewczynki :) Nastroj zly po tabletkach na pewno mija, chociaz wiadomo jak to kobieta ja co miesiac jestem nadal wielka zegarowa bomba :) takze hehe... kwestia osobnicza:) jesli chodzi o przrrwe w tablletkach, lacznie nie bralam miesiac, strednio po 1,5 tygodnia mialam przerwe i jedna tygodniowa... nie bierz po 60mg bedzie Ci ciezko z suchoscia :/ moj dermatolog mi odradzil, ja znosilam dosc kiepsko leczenie juz w momencie wiec nie wchodzilo nawet w gre 60 choc na koneic chcialam szybciej skonczyc ... bo o miesiac mi sie przedluzylo. Ja bym na Twoim miejscu brala normalnie i nie kombinowala :) A link do fcb mi nie dziala :( Jestem miesiac po leczeniu, brak zmian :) oczka mniej bola moze to zasluga takze okularow, usteczka wrocily do normy i az mi dziwnie jak carmexem ich nie smaruje tak czesto :P buziak ladniutki, do tej pory mialam dwa male w tym jedna nie na twarzy krosteczka :) takze jest fajnie. buziak nadal napety lekko ale kremy z ziaji sa super :) pozdrawiam was cieplo :) zeby wakacje trwaly i trwaly hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
ooo kto wrocil:) nonamegirl dawno cie nie bylo;)))ciesze sie ze z buzia super;) u mnie dzis 2 male nowolis i jeszcze mam pare takich guleczek podskornych ktore za chiny nie chca sie wchlaniac..moze dostane cos od lekarza do stosowania zewnetrznego;) ale ide dopiero za miesiac;) i chyba ten moj wczorajszy nerwowo-agresywn-placzowy dzien to byly chyba jednak hormony..i to ze siedzialam sama w chacie i myslam o glupotach,bo dzis juz jest o niebo lepiej;)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nonamegirl a co na to twoj dermatolog ze robilas takie przerwy ? czy to nie ma wplywu jakiegos na skutecznosc kuracji ????? pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
dermatolog mowi ze najwazniejsze jest zdrowie podczas kuracji, bo jesli masz jakies bakterie a przy izo wiadomym jest ze oslabia organizm maksymalnie, to najwazniejsze jest zeby sie ich pozbyc bo skutecznosc izo spada. i trzeba byc zdrowym, a jak juz antybiotyk jest potrzebny to bez sensu jest branie izo. mowil, ze nie ma roznicy bo mialam niewielkie przerwy, a lek jest jeszcze bardzo dlugo w organizmie wiec na dobra sprawe moj organizm nawet nie odczul braku izo przez te okresy nie brania :) glowka do mory mirgraz :) mamy 'piekne' wakacje na ktore narzekamy :P bo goraco zle, pada jeszcze gorzej :) niedlugo koniec izo i zycie wraca do normy :) moje wrocilo nie jestem tam senna jak bylam, choc ogolnie jestem spiochem :) pozdrawiam i wylaczam sie na jakis czas, bo nie bede miala czasu pisac :) odezwe sie jak wroce z urlopiku buziaczki dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
jak zyjecie? jak zyja wasze buziaki:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
hej;) myslam ze to forum Calkowice obumarlo;p ;) dzis odebralam moje wyniki(po 3 miesiach bez badan ) i jestem w szkou wszyysciutko w normie!!bez zadnych dodatkowych suplementow;)teraz leci mi juz 8 miesiac w piatek jade do lekarza i zdam potem relacje;)ciekawe ile jeszcze;) a myslicie ze mozna przyjac wiecej niz 150mg?pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
a co do buzi sytuacja unormowana czasami cos tam wyskoczy, ale na plecach gule pojawiaja mi sie ciagle nie duzo tak z 1-2 na miesiac ale gojja sie tez z miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
Mirgraz jestes okazem zdrowia jakby nie patrzec :D zdrowa jak ryba :P nie wiem czy mozna przyjac wiecej jakk 150mg ale jesli przyjmiesz pod kontrola lekarza to chyba mozna :) hihi. Niestetyy pamietam jak te gule miesiac sie lecza. :/ Ja na koniec sierpnia bede 2msc po kuracji, i co lepszego....nic na buzce, mialam moze kilka potowek...ale to norma byla w te upaly chyba :) a tak buzka czyta, nie jest juz taka napieta i sucha :) eh. wrszcie czuje ze zyje.........:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
to wielkie gratulacje ze nic nie wychodzi!!;) ja mam teraz ten syndrom co ty wczesniej;) boje sie odstawienia;) bo co bedzie potem...lekarka zapisala mi jeszcze curacne na 3 miesiace w dawce 10 mg dziennie,obliczylam sobie ze przyjme wtedy kolo160 mg na kg masy ciala .powiedzilala mi jeszcze, ze jak bede chciala to moze mi potem jeszcze tabletki po 5 mg zapisac;p ja nie wiem kto tu jest lekarzem;pp pozdrawiam i oddzywaj sie czesniej;) i reszta tez;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaki krem z filtrem kupić przy aknenorminie? zawsze kupowałam do cery tłustej z biodermy a teraz mam problem bo nie wiem jak będzie wyglądała moja skóra podczas kuracji czy krem do cery tłustej będzie się nadawał czy nie? I jeszcze jedno jak szybko cera zaczęła się przesuszać? Czy przy dużej dawce efekt przesuszenia jest szybszy? ja mam dość mała dawkę 20mg/ na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
wydaje mi sie że tlusty krem bedzie idelany przy aknenorminie, ja uzywam kremu z filtrem soraya 30 spf-krem ochronny do twarzy. u mnie przesuszanie wystapilo chyba od poczatku z tego co pamietam:),ale nigdy mega mocne nie bylo:)i im wieksza dawka tym wieksze przesuszanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
a moim zdaniem tlusty odpada zdecydowanie,tluste kremy zapychaja pory, polecam intensywnie nawilzajacy z biodermy spv 50+ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hallo :) dziewczyny musze isc koniecznie do dentysty i prawdopodobnie na wyrwanie zeba :( czy ktoras byla podczas leczenia ??? zapomnialam sie zapytac o to swojego dermatologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
ja nic nie wiem ... może zadzwon do lekarza będzie najbezpieczniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
zawsze zapomne sie zapytac;) nonamegirl czy wagry calkowicie Ci zniknely??bo ja je mam sa duzo duzo jasniejsze ale sa i jak tam z przetluszczaniem wlosow?pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmarwtiona
Witam wszystkich którzy borykają się z trądzikiem. Ja już walczę ładnych pare lat i już zaczęłam 3 miesiąc z Izotekiem jest mała poprawa.To co miało mi wyskoczyć już wyskoczyło a teraz wszystko powoli znika. Mam tylko pytanie: Moja waga to 52kg, wzrost 168cm. Przez pierwszy miesiąc brałam 20mg dziennie, a od drugiego miesiąca 40 mg i tak jeszcze 2,5 miesiąca(w sumie kuracja ma trwać 4,5 miesiąca) Czy ta kuracja nie jest za krótka? Dermatolog mówi, że wystarczy ale ja się boję że po tak krótkim czasie wszystko znowu wróci:( Czy powinnam iść do innej dermatologa i poprosić o przedłużenie kuracji? Proszę o radę bo już sama nie wiem:( Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hymm ja mam 2 kuracje za 1 razem 8 miesiecy bralam a teraz skoncze po 5 na to nie ma reguły mozesz nawet brac 12 miesiecy i jak ma wrocic to wroci wiec lepiej zakoncz po 4,5 miesiaca i bierz np 2 labletki tygodniowo przez jakis dluzszy okres taki system podobno sie sprawdza i nie bedzie zadnych skutkow ubocznych takim systemem lecza w stanach, kuracja przerywana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
Włosy...wrocily do tzw. normy :( :( :( musze je myc :P normalnie hehe cos dziwnego, bo mylo sie je bardzo rzadko :D co 3 dni - musowo :) bo sa nie świeze i przetluszczaja sie :) wagry, wiesz ze nie mam...tzn na pewno sa ale nie tak widoczne, skora mi sie nie tlusci :) przed okresem 1,2 male krostki ale mowia ze to normalne, a poza tymi dwoma okresowymi nic mi nie wyskakuje ;) jest bosko....:) w poniedzialek jade do mojego lekarza na pierwsza po 2,5 miesiaca kontrole :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a usta po jakim czasie przestaly ci dokuczac po odstawieniu lekow bo ja juz nie pamietam jak to bylo u mnie 3 lata temu ? a wlosy to zawsze wracaja do normy i trzeba je myc czesciej po kuracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
Usta bardzo szybko sie zregenerowaly, jakos po 1,5tyg albo 2 tyg. Szczerze ja juz zapomnialam jak to jest miec schodzaca skore pare razy dziennie przynajmniej ;) ... wyparcie psychiczne. jestem tak ciekawa co mi powie w pon.lekarz ze az nie moge wytrzymac :) kiedy jakis zabieg na buzke, bo jest lekko czerwoniutka, bo ogolnie bialy mochikanin ze mnie :) co do zmartwionej...szczerze mowiac, skoro derma dal Ci taki okres czasu to musi cos w tym byc, moze nie masz az tak nasilonego tradziku ktory powinien przyjac 1,20 na kazdy kg masy ciala? moze po prostu nie potrzebujesz tego az tak wiele jak my ;) powinnas sie tylko i wylacznie cieszyc i ... zaufac lekarzowi :) ja swojemu ufam, bo ma opinie na cale wojewodztwo najleprza i przyjezdzaja do niego ludzie z roznych miejscowosci w tym i ja ;) takze decyzja nalezy do Ciebie, ja bym ewentualnie radzila Ci zanim bys zmienila, skonsultowac to z innym dermatologiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×