Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Pryszczulek

Mój dziennik dziennik z terapii Izotekiem izotretinoina doustna

Polecane posty

Gość zmarwtiona
Kiedys mialam straszny ale pomogly Tetralysal i Doxycyclina, ale po tym drugim po miesiacu to mialam tak tlusta skore ze moglam zbierac z twarzy tluszcz reka:D i dlatego mi przepisala Izotek oby mi pomoglo:) nadal cos wyskakuje ale jest lepiej tylko ze te plamy:/ nie wiem czy moglabym je smarowac jakims kremem wybielajacym:) Moze zapytam sie dermatolog czy moge podtrzymac jak Dolomka pisala ze 2 razy w tygodniu:) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość n_kzer
mam pytanie jaki stosowałyście krem na dzień? ja od samego początku używam zwykłego nivea soft, ale od pewnego czasu zauważyłam że po nałożeniu fluidu, różu i różnych tego typu kosmetyków mam tłustą, świecącą cerę :/ Cery nie mam z łojotokiem czy cos w tym stylu ale strasznie się świecę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
jak wizyta u lekarza nonamegirl?u mnie bez zmian, na buzi, te gulki co mialam zostaly, ale liczymy z lekarka, ze w ciagu tych 2,5 miesiaca kuracji co mi zostalo znikna.pozdrawiam wszytskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
przepraszam ze nie napisalam ale jestem poza polska i mam ograniczony dostep do internetu. a wiec tak, lekarz powiedzial ze mam skore ksiazkowa i ... zrobil mi zluszcanie na blizny ;D kwasem glikolowym,dwa dni bylam czerwona, ale blizny widac mniej ;d taki jest tego efekt hihi :) bardzo zadowalajacy, skonczylam z nim wspolprace, chyba ze jeszcze jedno zluszczanie (w co on z kolei watpi :p) mam minimalna ilosc dziurek 4 na calej buzi, kolor alabastrowy ;) i swobodnie moge chodzic po francji bez podkladu i wreszcie sie opalac ;) dajcie znac co u was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
witajcie!!chcialam sie podzielic z wami spostrzeżeniami po pierwszym miesiacu na dawce 10mg(zostalymi jeszcze 2 na tej dawce)włosy niesety myje juz codziennie i....gulka o ktorej pisalam wczesniej na poliku..to nie jest nawet prysz tylko no kurde nie wiem jak to nazwac podskorna gula ktora nie jest czerwona ale jest zgrubienie na poliku..mimo szczerych checi.wielkiej wiary,ze ona faktycznie sie wchlonie juz trace nadzieje, oczywiscie patrzac na poczatki kuracji, jest rewlacyjnie, w porownaiu z tym co bylo..ale ona jest w taki widocznym miejscu ze mnie dobija..dusilam ja miliony razy..po za krwawymi ranami nic z nia nie da sie zrobic...nie wiem czym mam ja smarowac,uzywalam brevoxylu, diacnealu,tormentionu nic nie dziala....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Mam niedługo zacząć kurację izotekiem. Dziewczyny nie bałyście się o to czy później urodzicie zdrowe dzieci? Bo ja jestem na skraju załamania nerwowego. Nic mi na krosty nie pomaga:/ a cały czas martwię się też czy jak wezmę ten lek to nie będę miała chorych dzieci w przyszłości i czy nie wyłysieję. Proszę mi powiedzieć czy macie teraz po zakończeniu jakieś problemy ze zdrowiem? A nie mogę już z tą cerą nie wychodzę z domu, strasznie się garbię bo schylam głowę żeby nikt tego nie widział, płaczę prawie codziennie wiem, że stres jeszcze pogarsza ale zastanawiam się czemu ja.. Wiem, że wy też sobie pewnie te pytania zadawaliście.. Z drugiej strony jestem osobą wierzącą i ufam Bogu dlatego raczej zastosuję tą kurację bo wierzę, że wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
hej ,wiesz ja nawet o tym wszystkim nie mysle o dzieciach itd.bo tradzik tak dal mi w kosc, ze musialam po prostu rozpoaczac kuracje,zostaly mi juz tylko2 miesiace i koniec z izo,powoli ucze sie zyc od nowa, bo mimo wszystko,ze naprawde juz prawie zszedl calkowicie(az sie boje myslec o koncu kuracji,ze powroci...;/)to ciagle chodze przygarbiona i chowam glowie, bo ciezko jest sie tak przestawic po tylu latach wstydu,upokorzenia za wlasny wyglad..ale powoli sie tego ucze i mam nadzieje ze bedzie tylko lepiej.Wiec jezeli masz mozliwosc i nie ma przeciwskazan rozpocznij kuracje,poczatki bedea ciezki ale potem zaczniesz podnosic glowe:)i licze ze ja tez niedlugo zaczne i uwierze w siebie.pozdrawma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirgraz
widze ,ze forum niesety zamarło;/;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kłębuś
mam pytanie czy po odstawieniu Izoteku wrocilo wam przetłuszczanie włosów???? :P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Curacne i ja
Witam,bralam Curacne prawie przez rok,na poczatku 40mg,potem 20mg i ostatnie 2miesiace 10mg.Moj tradzik uaktywnil sie w ciazy kiedy to nie mozna bylo go leczyc a potem byl coraz gorszy,rozowaty.Curacne pomoglo,choc przez pierwsze tygodnie mialam wrazenie ze byl gorszy,potem stopniowo wszystko sie ladnie goilo.Skutki uboczne takie jak bole plecow byly na poczatku, to czego nie moge przezyc to wlosy,staly sie bardzo suche,pozbawione blasku choc wydaje fortune na odzywki ;),moja fryjerka nie moze przezyc tego jak sie zmienily i wciaz nie wracaja do normy...scielam na b.krotko ale rosnace sa wciaz suche jak siano... Co do cery to chwile po zakonczeniu kuracji zaczely wychodzic mi male,czerwone krostki w okolicy nosa i polikow i nie schodza po masciach od lekarza....zapewnial mnie ze na 99% tradzik juz nie wroci...Skora ogolnie jest b.sucha i sciagnieta-na poczatku kuracji mialam wrazenie jakbym miala botox;),pieknie naciagnieta skora bez zmarszczki ;) ale teraz jest b.sucha,malo ktory krem pomaga, dzis kupilam nowosc Ziajki Kuracja lipidowa krem po terapii izotretinoina,mialam probke i rewelacja,zobaczymy... Jesli znacie jakies dobre kremy do tak suchej skory czy odzywki do wlosow napiszcie prosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny kupcie brevoxyl jest rewelacyjny bez recepty 18 zl ... ja niestety mam nawrot po izotretoninie juz 2 raz zaczelam stosowac ten krem az nie moge uwierzyc ze tak mi pomaga :) jestem w szoku polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonamegirl
http://www.ankietka.pl/ankieta/57539/sposoby-walki-z-tradzikiem.html po ciężkich przeżyciach jakich doświadczyłam z trądzikiem, postanowiłam napisać swoją pracę licencjacką na ten właśnie temat :) nie leczenie izotretynoiną ale ogólnie o trądziku pospolitym, choć nie powiem chciałam być obiektem swoich badań, ale chyba nie miałam na tyle odwagi by pokazać światu jak wyglądałam kiedyś :) Jeśli ktoś z Was chciałby pomóc mi w badaniach oto moja ankieta j.w. badania są anonimowe, a ja jako studentka Zdrowia Publicznego będę serdecznie wdzięczna. :) Pozdrawiam nonamegirl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim! Ja tez walczę z trądzikiem już jakieś 11 lat. Mam dość zmieniałam lekarzy i nic z tego nie wychodziło, byłam tylko królikiem doświadczalnym do testowania nowej generacji leków. Aż wreszcie postanowiłam sięgnąć po lek z izotretinoiną. Ale lekarz obwarowała moją kurację dość silna dietą. Zero słodyczy, alkoholu, kawy, mam unikać tłustych potraw. Tylko za bardzo nie wiem co jeść warzywa gotowane na parze i kurczak mi się już przejadły :(. Jakie potrawy można jeść przy takiej kuracji byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi coś poradził, bo widok gotowanego kurczaka mam już odruch wymiotny, a trzeba dotrwać do kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka efghijkk! Własnie takie opinie jak Twoja skłoniły mnie po sięgnięcie po lek z izo. Tylko jak poczytałam sobie ulotkę włosy stanęły mi dęba...jakei sa najczęstsze skutki uboczne, bo mnie lekarz straszył nawet zapaleniem spojówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sheen
Ja jestem po kilkumiesięcznym leczeniu tetralysalem differinem izotziaja i atredermem. Dopiero teraz zaczynam zauważać różnicę. Kilka miesięcy temu moja cera była pełna grudek wypełnionych ropa, krostek, czerwonych wyprysków, które strasznie bolały przy każdym wycieraniu twarzy ręcznikiem czy kładzeniu głowy na poduszce. Teraz wypryski przestają powoli wychodzić, grudki i krostki znikają. Blizny zaczynają się spłycać. Oprócz tego, że moja cera jest skrajnie sucha to jestem zachwycona. Chciałabym wierzyć że to nie wróci ale wiem że znowu będę miała całą czerwoną twarz od wyprysków bo już to przechodziłam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wierze, że to nie wróci. znam osoby, które są już po kuracji izo dwa lata i nie maja nawet cienia trądziku na twarzy. Widać wraca w niektórych przypadkach i jest to sprawa indywidualna, jak badania potwierdzają kuracje w 10% przypadków trzeba po prostu powtórzyć i jest spokój. Moja cera właśnie zaczyna powoli się wysuszać. Zaopatrzyłam sie juz w dobre delikatne kremy nawilżające:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirabelka77
Greenka - a jakie specyfiki kupiłaś , bo ja izo zażywam dopiero 4 dzień a już od wczoraj twarz mnie szczypie , podkład się warzy na twarzy ( ale mi się zrymowało :p ) i skóra się łuszczy na brodzie . Prawdę mówiąc myślałam ,że na skutki uboczne przyjdzie mi trochę dłużej poczekać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja457894654768456789646
Cześć. Jak może to niech ktoś napisze co o tym myśli na mój email uif@wp.pl Otóż jestem po zakończeniu kuracji Aknenorminem już z 1,5 miesiąca (przerwałem kurację...łącznie przyjąłem dość znacznie mniej niż połowa zalecana dawki) W pierwszym tyg brania bolała mnie nieco głowa, następnie przestała, ale po pewnym czasie znów zaczęła (gdy zwiększyłem minimalnie dawkę) i wtedy właśnie przerwałem leczenie. Dodam, że krosty mi zniknęły i jak na razie nie nawracają. Mam jednak problem: gdy budzę się rano to zamiast być wypoczęty czuje się tak jakbym uczył się już cały dzień. Mój mózg jest zmęczony i czuje takie jakby podwyższone ciśnienie w głowie. Czuje jakbym utracił świeżość mózgu, jakbym no ogłupiał. Podczas brania było podobnie, myślałem że po odstawieniu przejdzie, ale jednak nadal odczuwam dyskomfort. Teraz jakbym miał się nauczyć na jakiś egzamin lub coś miałbym chyba z tym kłopot. Ok jeszcze podam,że jestem nieco wysoki, chudy, uprawiałem kiedyś intensywnie sport, mam niskie ciśnienie (tętno 95 na 65...no mniej niż 100). Niech ktoś napisze na mój email jak ma/ miał podobne objawy lub może mi coś poradzić. Mam nadzieje, że to nie jest jakiś guz mózgu, zwiększone ciśnienie śródczaszkowe itp. Mój email uif@wp.pl Wkleiłem to pyt na innym forum tez. Może ktoś odpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borys187
IZOTEK 20mg - sprzedam ! fleczer1@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja457894654768456789646
Znów ja. Już jest wszystko ok - głowa mnie przestała boleć...po prostu trzeba też dotleniać mózg(przebywać na świeżym powietrzu), czyli robić to czego np. ja ost nie robiłem. A czy teraz poleciłbym izotretinoine?... Tak polecam i to mimo rzekomego oddzialywania tego leku na mózg. Jednakże zaluje, ze przed zastosowaniem tego leku nie sprobowalem no...podobno po sexie przechodzi tradzik. Warto to wypróbowac, a jak nie ma sie z kim to niech tam zadzwonic do jakiejs agencji towarzyskiej. Mi też zostałay tabletki ale Aknenorminu (40 tabl. po 20mg ważne do 2013r). Dodam jeszcze, ze do twarzy i czasem do ust podczas kuracji stosowalem: "Nivea Soft krem intynsywnie nawilzający" placilem 20 zl w Rossmanie ii starczalo mi na ponad 2,5 miesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhvbn
czy przy zazywaniu izoteku mozna jesc acard????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borys187
Izotek, Aknenormin, Curacne- 10 / 20mg Sprzedam! fleczer1@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponosze...
up...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jestem nowa mam pytanie czy komus izotretinoina nie pomogla?? bo mi niestety nie stosowalam dwie kuracje jedna trwala rok w dawce 40mg dziennie druga 8msiecy w dawce 60mg dziennie, w tej chwili moja twarz wyglada okropnie nie mam miejsca gdzie nie byloby krost, nic nie pomaga zaden krem masc totalnie nic chyba naleze do 5% ludzi ktorym izotretinoina nie pomaga moja pytanie jakie kremy i zele uzywacie po kuracji ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aduaifa
ja zazywam davercin miejscowo na noc plus pije zielona herbate, twarz myje żelem do cery tradzikowej z la roche - i co wazne myje buzie takimi małymi gazikami- robiąc naturalny piling ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyszszka
Witam wszystkich :) Od 25 września 2012r. leczę trądzik Axotretem oraz Aknenorminem na przemian. W okresach letnich Axotretem ponieważ jest dostępny w dawce 10mg zaś 20mg w pozostałych. Lecz nie biore ich codziennie, raczej 4-5 razy w tygodniu. Kurację nadal stosuję wg zaleceń lekarza. Zatem mija 55 tydzień leczenia. Jestem przerażona czasem kuracji ! Ile jeszcze musi ona trwac??! Co prawda biorę małe dawki, ponieważ przy codziennym stosowaniu bardzo bolaly mnie plecy. Dermatolog powiedziała, że jeszcze nie mam co myśleć o zakończeniu kuracji. Ale wydaję mi się, że zbytnio mną się nie interesuję. Będą ostatnio u niej była zszokowana mała ilością zużytych opakowań-przecież piszę jej wszystko w karcie jak mnie prowadzi, zatem czemu sie dziwi ? Na ulotce piszę, że okres kuracji wynosi od 18-24 tygodni, ja zaś mam juz 55tyg i końca nie widać. CO O TYM MYŚLICIE ? Nie wiem już co mam robic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jako-tako
genialna spraw na usta w trakcie terapią izotekiem (ale nie tylko, przydaje się też zimą) jest pomadka (lub krem) Tisane, u mnie sprawdza się rewelwcyjnie. smaruje bardzo często ("zjadam" pomadkę w tydzień) od pierwszego dnia brania leku. usta są spierzchnięte ale nie popękała a tego strasznie się bała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izo_miś
Ludzie kur*wa nie stosujcie żadnych tabletek typu izotek bo sobie zniszczycie swoją twarz na całe życie. stosowałem te tabletki jakoś 7 miesięcy. odstawiłem je ok. 4 lat temu i z każdym dniem/miesiącem żałuje że 7 miesięcy trułem sie tą trucizną. byłem głupi zgadzając sie na ten izotek bo chcialem go szybko wyleczyć, zresztą jak każdy, a tu takiego ch*ja, doże wydalem na te tabsy 2tysie zł to kupiłem sobie za to największy ból który zostanie ze mną do konca życie, jest to przede wszystkim nadmiernie sucha skóra, przez co wygląda ona o przynajmniej 20 lat starzej, codziennie smaruje ją kremem po kilka razy, a krem ktory nakladam (najbardziej tłusty) wysycha po 2 godzinach i tak do końca swoich dni (super, prawda?). wiec jesli chcecie miec taką skórę to łykajcie ten izotek jak rutinoscorbin. pewnie myslicie sobie że ja jeden mam takie skutki i u nikogo tak juz nie bedzie, w sumie to na pewno tak myślicie, ale zdemotywuje was i powiem że to jednak i niestety prawda. twarz to wizytówka na całe życie, zawsze i wszędzie gdzie sie znajdziesz, wiec pomyście zanim jakiś dermatolog przepisze wam to przekleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kretynie przestan zniechecac ludzi do kuracji. Ten lek jest ostatina szansa pomogl wielu osobom .ja osoboiscie biore go ciagle od paru lat,gdyby nie on juz dawno popelnilabym samobojstwo.nie zaluje ani jednej ccjwili z izo.nie pomogl mi co prawda definitywnie ale i tak nawet jak nie biore przez jakos czas skora wyglada lepiej niz przed kilku laty.a suche usta czy twarz to tylko maly dyskomfort z ktorym mozna sobie radzic kremami.ja mam ciagly lojotok skora po 15 minutach od umycia jest potwornie tlusta i smierdzi wiec tylko izo potrafi utzrymac ja w ryzach.fakt niektorzy nie beda go tolerowac tak dobrze jak ja ale warto spronowac bo daje on mozliwosc normalnego funkcjonowania w spoleczenstwie wiec przestancie hrzanic ze zdrowie najwazniejsze.ja wole zyc z czysta skora ale krocej niz cale zycie spedzic zamknieta w czterech scianach smarujac sie masciami i innym gownem ktore nie pomaga i tez kosztuje.wiec do wszystkich ktorzy zastanawiaja sie nad kkuracja pierwsza druga lub trzecia-do dziela!!!i wszystkie dziewczyny z tradzikiem ktore chca miec dziecko-zastanowcie sie dwa razy czy chcecie taka sama przyszlosc dla swojego dziecka!TRADZIK JEST DZIEDZICZNY!!wiec jesli wy macie wasze dzieci beda miec ten sam problem.ja nie cchce skazywac mojego potomstwa na z gory przegrana walke wiec noe bede sie rozmnazac!nie chce zeby kttos przeze mnie cierpial tak jak ja cierpie kazdego dnia.wiec zastanowcie sie dwa razy czyvwarto zaspokojac swoja samolubna potrzebe posiadania dzieci i skazywac je na tradzik!zeby umotywowac to co pisze moja matka babka i prababka mialy tradzik -mam i ja.a jesli juz sie rozmmozycie zadbajcie by zapewnic waszym dzieciom srodki finansowe na leczenie bo jak wiadomo jest drogie....myslcie moje panie nie tylko o sobie ale i o swoich pociechach!bo skazujecie je na ten sam los na ktory wy teraz wyklinacie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×