Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziubassek

ciążowe staranka

Polecane posty

anucha--- rozumiem Cie mi tez było przykro jak @ przychodziła tym bardziej ze zawsze mi sie spozniała i miałam za kazdym razem ogromna nadzieje, ale zobaczysz i Ty niedługo wskoczysz na dól tabelki :) fisia--- ja to panikara jestem, lekarz powiedział ze jeszcze czas mam na ruchy a ja mimo to analizuje wszystko jak głupia... ehhh taka moja natura chyba lece do pracy, jak mi sie nie chce, zajrze jak dojade i bede miec czas a jak nie to wieczorem??? o fisiu--- jeszcze jedna sprawa Ty tez robisz usg 3D/4D w 20 tc??? bo ja sie zastanawiam włąsnie, aha i kiedy miałas poprzednio usg bo ja to w 13 tyg to genetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania ostatnie USG miałam robione jak byłam w szpialu.i według tego USG dzieciątko miało 11 tyg i kilka dni a według OM 13 tc. lekarz do którego chodzę nie ma w gabinecie aparatury więc poleciła mi zrobić na własną rękę USG 4D ponieważ jest ono dokładne i wtedy zkorygujemy te tygodnie ciązy.wyczytałam ze najlepiej takie USG zrobić od 20tc bo wtedy już wszystko dobrze widac. co do ruchów dziecka to nie zamartwiaj się bo ja przy Fisi małej piersze ruchy poczułam w 21tc.u wieloródek czuje sie je wczesniej ale to tez chyba zalezy od budowy ciała kobiety.Ja jestem potężnej budowy i gruboskórna hihi:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dafodilek przykro mi z powodu śmierci dziadka, niedawno umarła moja babcia, wiem co czujesz. Trzymaj się!!! Dziewczyny ale macie fajnie, mdłości i ruchy dziecka. Nie moge sie doczekać kiedy ja to wszystko będę mogła przeżywać xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej psiapsiółki :) Dziewczyny zakupy poprawiają nastrój! To fakt. Pojechałam dziś do sklepu oddać słuchawkę do prysznica i kupiłam fotel ogrodowy i grilla mój m. się ucieszy i będzie chyba pod sufit skakał bo on uwielbia grilować ostatnio z Weronisią posiali trawkę i teraż tylko usiąść przy grilku i patrzec jak rośnie. Normalnie po tych zakupach mam taki dobry humor że aż sama się dziwię :) Dafodilek przykro mi z powodu dziadziusia Twojego. Trzymaj się skarbie. Dziubassku widzę że doświadczasz uroków ciąży ❤️ noo tak to juz będzie najpierw mdłości i senność potem bóle kręgosłupa i wciskanie małych nóżek w żebra... ach ktoś mówił że ciąża to stan błogosławiony ;) Trzymaj się. Kurde no trzymam kciuki za Twój poród. To terminu masz jeszcze kilka dni więc może Ci się uda trafić w lwa :) Cebulka -- mdłości odpuściły nareszcie :D:D:D czasem mnie naciągnie jak jakiś nieprzyjemny zapach poczuję albo wieczorem jak się położę ale wystarczy łyk wody i przechodzi. Co do ruchów to kilka razy poczułam takie rozpychanie ale na 100% nie mogę powiedzieć że to jest TO. Czekam na porządne kopniaczki. Mania chyba faktycznie trzeba Ci zaaplikować młotek gumowy ;) Nic się nie martw tak jak Fisia mówi masz jeszcze czas na ruchy a może nawet je czujesz tylko nie wiesz że to dzidzia. Zazwyczaj ok 20 tc można poczuć pierwsze silne ruchy dzidziusia i to też zależy jaką masz budowe ciała. A dzidziuś zazwyczaj będzie aktywniejszy właśnie wtedy gdy Ty będziesz chciała odpocząć bo jak chodzisz to kołyszesz Maleństwo i wtedy zazwyczaj zasypia. Oj pamiętam jak czasem mnie denerwowały kopniaki Weronisi gdy ja chciałam zasnąć... ;) Anucha, Gooosha trzymam kciuki byście w końcu spadły do dolnej tabelki :) Fisia u mnie teraz jest tydzień różnicy pomiędzy tygodniami z OM i USG. I wiem że takie różnice są normalne. Miłego popołudnia dla Was wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki witam serdecznie :) Ja już @ na końcówce i powiem Wam że bardzo dobrze się czuję i fizycznie i psychicznie tak więc nawet sie zastanawiam czy nie spróbować już staranek od tego miesiaca...????nie wiem zobaczymy póki co jade dzis do mojej Mamy na 3 dni i potem zobacze...Pozdrawiam i mega buziaczki. kurde no 3mie kciuki za Lwiatko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siedze w pracy i nie bardzomam czas zajrzec, alejakostak ukradkiem sie udało :) dzieki dziewczyny za odpowiedzi w sprawie ruchów, ja oczywiscie panikara jestem, jak nic. tak mezowi wczoraj o tym mowiłam ze powiedział ze na usg mnie zabierze i przekonam sie ze ok wszystko, tylkoze ja sama nie wiem, z miesiac mam to połowkowe, a gdybysmy teraz zrobiliw 18tc to 3/4D to nie wiem czy to dobry moment, ale z drugiej strony bym poszła, moze takbym sie nie bała wogole to kiepski mam dzien, boli mnie brzuch i mam uczucie napiecia :( spać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roslyn
Witam wszystkie starające się, przyszłe mamusie i również te, którym już się udało ściągnąć na świat nową duszyczkę. Ja staram się o dzidziusia już ponad rok i powoli tracę nadzieję. Opowiem wam coś... Przez ostatnie miesiące mój narzeczony przebywał w Irlandii a ja w Polsce, miałam sporo spraw do załatwienia, kończyłam studia, wiec miałam sporo stresów związanych z obroną tytułu i inne. Ale po obronie wyluzowałam się maksymalnie, odpoczęłam, rzuciłam palenie, zdrowo się odżywiałam, dużo spacerów i świeże górskie powietrze. Mój narzeczony przyleciał do Polski 6 lipca a ja dokładnie wtedy miałam dni płodne, wiec znów wróciliśmy do starań. Od kilku dni jestem razem z nim na wyspie. Troszkę za szybko (tydzień wcześniej) dostałam okres, właściwie to nie okres tylko plamienie, zawsze mam obfite krwawienia, teraz coś nie chce się rozpędzić. Odczuwam lekkie kłucia w podbrzuszu a sutki bolą mnie od kilkunastu dni i dość często chodzę siusiu, oprócz tego popsuła mi się cera. Najbardziej zaniepokoił mnie wczorajszy wymiotny odruch na cebulę, którą normalnie uwielbiam, zjadam jedną dziennie. Za to mam ogromny apetyt na inne rzeczy, wciągam jak odkurzacz. Dziewczyny czy to dzidziuś? Czy po dwóch tygodniach od zapłodnienia już mogą występować takie objawy? Czy to może zmiana klimatu tak na mnie wpływa? Sama już nie wiem, tak bardzo chce mieć dziecko! Proszę o jakieś mądre wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Titusia DUPA ze mnie wolowa!:(:( pseplasam:( Ania, Mania...nic narazie nie powiem:P Roslyn oj to wygląda mi na ciążę:) ale nie chce robic złudzen, więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roslyn proponuje zrobić test:-) Maniu nie jestes panikarą, każda z nas martwi się na zapas, myslę że twoja Dzidzia zacznie kopać lada dzień, a dla spokojności idź na zwykłe usg a potem na 3D. Po co masz się denerwować. Ja jutro mam przezierność, boje sie jak cholera. dzisiaj narobiłam prania aż się balkon ugina;-) zaraz kładę się do łozia i mam zamiar obejrzeć film z pizzą na kołdrze. a co!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziubek nie pisne ani slowka:P:) Dafi przykro mi z powodu dziadka:( wiem co czujesz...moja ukochana babcia zmarla w maju na raka...ehhhh....3maj sie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mciuleczka
Okres mialam miec we czwartek dzis pojawilo sie niewielkie brazowe plamienie, Zrobilam test no i druga linia jest niewyrazna ale jest Co o tym myslicie Bo ja to juz bym biegla robic to badnie krwi Ale be musiala poczekac do rana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziubasku a pamietam jak niedawno chciałas moje mdłosci:) mam nadzieje ze i Tobie słoneczko szybko mina:) i bedziesz sie cieszyc ciaza:) :) a póki co wypoczywaj:) kurde no:) kolejne 9 miesiecy:) hmmmmmm chyba sie nie uda:) Cebulko ja test Pappa tez robiłam i wszytsko wyszło ok;) u Ciebie tez musi wyjsc wszytsko dobrze:) Mania:) hmm co do ruchów to powiem Ci ze ja czasem tez mam watpliwosci czy to nie jelita i cos jeszcze::) trudno jest wyczuc 1 ruchy:) ale na pewno jeszcze bedziemy miec dosyc kopniaczów w nerki i pecherz:) a co do ruchów to niby jak leze sie cos rusza:) jak by jelita:):) anucha :) zobaczysz ze na pewno niedługo sie uda :) ja czekałam długoe 10 miesiecy:( wiem co czujesz!! nie smutajcie sie:) Fisiu ja na USG 4d ide w 20 tygodniu podobno najlepiej miedzy 19-21 ! co do Twojego malenstwa to wydaje mi sie ze z tego co pamietam miałas długie cykle wiec moze lepiej brac pod uwage USG a co urojen:) mam to samo:):):):) i jak bede mówic ała to moze w koncu uwierze:) Mewkaoo:) witamy:) i zapraszamy do nas:) Gooosha:) hmm za chwile bedziesz jak Dziubasek miec dosyc mdłosci:) hahahaha poprosc Dziubaska na pewno Ci je odda:) Ania K:) hmm my chyba mamy taka nature ze zakupy wpływaja pozytywnie na nas:) a tej trawki juz Ci zazdroszcze:) basiuniu:) musicie zaczac juz działac:) koniec opierdzielania sie na górze:) spadac na dół:) Majek:) juz mi tu pisac jak tescik:) ale czuje ze trzeba tabelke poprawic:) i kogos na dół przeniesc:) a ja dzis byłam na obiadku u przyjaciółki -pierogi z borówkami:) a teraz troe z mezem:) zapisałam sie na basen na czwartek ale na nastepne zajecia musze miec zaswiadczenie od lekarza wiec musze jutro przedzwonic o wiecznie cos! dziweczyny mam pytanko czy polecacie szkołe rodzenia? czy wogle warto bo u nas trzeba juz sie zapisywac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Validosku szkola rodzenia jest super!!! wiec nie zwlekaj tylko sie zapisuj. Ja niestety nie zdazylam sie zapiasac, bo planowalam zrobic to w pazdzierniku,ale nie bylo mi to dane...moja kumpela chodzila i tam wszystko mowili jak sobie radzic pozniej z dzieckiem , jak masowac brzuszek, jak nosic, karmic...wszystko mowia! dlatego ja na pewno pojde...o ile bedzie mi to dane i dotrwam szczesliwie do konca..co do wyniku to milcze..narazie nie chce nic zapeszac tak jak w styczniu....:( dlatego nic nie powiem poki co:) sama rozumiesz 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majek kochana🌻 nic nie mowie ale wiesz sama...😘 no to ciiii jupi:P ciii Validosku ja mdlosci nigdy bym nie chciala:P mam traume hehe milych snow zaraz sie klade jakos dozylam wieczora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszecie tak o tych mdłościach to i ja napiszę.Niestety mi się odbija cały dzień,mam wzdęcia,pół dnia mnie bołał brzuch z lewej strony (nie jak na okres,tylko z powodów trawiennych),mam alergię na niektóre zapachy co powoduje u mnie odruch wymiotny (np.gotujące się lub smażące mięso) a nawet dziś szarpało mnie przy jogurcie.Teściowa myśli,że coś zjadłam niedobrego (oczywiście nie przyznałam się do ciąży).Kupiłam sobie rumianek i miętę i piję.NIc innego nie mogę brać.No i męczę się z drożdżami.Swędzi mnie troszkę i mam uczucie podrażnienia.Byłam u internistki ale nic mi nie pomogła,pozwoliła brać krem Clotrimazolum.Do ginekologa idę po zwolnienie w następny poniedziałek lub wtorek,muszę wytrzymać z tymi drożdżami do następnego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór! poznałam dziś co to zachcianki :) jak wracałam z pracy wieczorkiem to tak mi sie kiszonej kapusty zachciało, ze jak nic wysiadłam wczesnij by kupic i juz po drodze sie zajadałam, ze kapusta obiadu nie doczekała hhaha :) natomiast wieczorami bierze mnie niestety na czekolade :), takze chyba jej w domu miec nie bded mogła bo tak to krece sie i krece koło niej az zniknie, kurcze bo tyc bede od niej i tak sie grubo czuje a na plusie nie cały 1 kg :) robur--- ja byłam u ginka i powiedził ze jak cos mnie czasem tam zaswedzi to zeby kupic sobie laktovaginal i jak co to aplikować :) lece męzem sie zajac ;0 dobrej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Validosku tylko ja bym wolała mdłości z dzidzią we mnie, bo tak samych to ja nie chcę. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehehehe Majuś Ty weź mi tu szybko sie wyzdradź bo nie wiem czy mam Ci kupować ten eliksir i wysyłać czy nie....Jutro poniedziałek więc wiesz....A to tylko dla niezaciążonych bo na spirytusie jest a fasolki Ci truc nie zamierzam :D Coś mi sie zdaje że bocki zrobiły kawał dobrej roboty a i myśl o Dominiku zmobilizowała osobistego kucharza do działania w TYM odpowiednim kierunku :D -obym sie nie myliła AMEN Buziaczki kochane Wam przesyłam cmok cmok cmok -Kasiula Ty widzisz o której ja ściągam do domu....-sorki że nie odpisałam-trzymam kciuki za Ciebie i malutkiego szczypiorka Pozdrawiam wszystkie mamusie staraczki i dwupaki mdłości i nadwagę oddam w dobre ręce,nogi i brzusie Dafi tulkam Cie mocno P.S. Avi melduj się ranko kochana no....to papulki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koug:D dzisiaj wtorek:P przespalas sobote?:D chyba eliksir jest zbedny:) ale ciiiiiiiiii:D zrobilam wlasnie 3 test i wyszlo jeszcze slabiej niz wczoraj, wiec nie wiem co jest grane...:( dzisiaj 31dzien cyklu, dzien @ i dzien kiedy Dominik przyjedzie:D aaaaa i chamsko sie upomne,zebyscie w kalendarz looknely:P:D noooooooo:D hihi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry,dzień dobry kuknęłam w kalendarium i składam życznia wszystkim Marią i Magdaleną. Koug bidulko dzisiaj wtoreczek mamy.no ale nasza koug po 1.00 w nocy nie śpi to jej się już dni mylą Majeczku ciiiiiiiiiiiiiiii nic narazie nie napiszę.dopiero jak powiesz głosno to skomentuje te dwie krechy hihiiiihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heloł lejdis Majek coś czuje ale nic nie mówie by nie zapeszać:-) wszystkiego najlepszego🌼 Validos ile tobie wyszła przezierność? ja dzisiaj pół nocy nie spałam sniły mi się jakieś pierdoły. ide do tego lekarza na 14 jak na skazanie, biore płytke ze soba co by mi wszystko nagrał. No właśnie dziewczyny w 13 tyg. robili Wam usg jeszcze dopochwowo czy normalnie?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majus ;) to kup jakis czulszy to bedzie widac wyraznie:) i wszystkiego najlepszego:)🌻 ja mam wolne wiec poleniuchooje w lozeczku:P a jakie usg robia na poczatku ciazy zeby zobaczyc serduszko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majus--- to ja tez bede cichojakmysz pod miotłą :) cebulko--- ja to po 12 tyg ciazy tez miałam jeszcze dowcipne :) i potem na chwile przez powłoki brzuszne, odezwij sie po, trzymam kciuki! u mojej dzidzi przezierność wyszła 1,2mm w pracy siedze to juz zmykac musze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×