Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziubassek

ciążowe staranka

Polecane posty

Aha Aniu popraw prosze w tabelce - latek mi juz przybylo :( Trzasnela czarowna 30 :) no i waga Filipka to 4840g i 60cm. Dzieki :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczynki weszłam dzis na forum i byłam w szoku ale czytania super:)) asia ogromne gratulacje kurcze jak sie ciesze ale duży chłopak jak ty go swoją droga wycisłas:) super gratulacje a ja siedze w domku i jestem troszke zła na siebie bo wczoraj sie uparlam na loda a dzis sa efekty gardełko boli troszke bo troszke ale boli....:( mam chyba podwyższona tempke 37 stopni ale narazie postawie na lezycho w łóżeczku może pomoże :) trzymajcie kciuki a swoja droga jak wy sobie radziłyście z takimi doleglwościami pozdrawiam uciekam do łóżeczka buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem dziewczyny !!! :) czy ktoś mnie jeszcze pamięta ???????? Rzadko zaglądam i podczytuję, ale jakos tak nie ma czasu. U nas juz minęło 5 miesięcy, ale ten czas leci. Marysia jest super. Raczej grzeczna, choc miewa humorki. Ze spaniem nie najgorzej, ale pierwsze 3 miesiące były super - szczególnie w nocy - pierwszy sen 6-7 godzin a póżniej pobutka co 3 godziny, teraz niestety ok. 4 godzin i co 2 ew. 2,5-3 h. Ale tak to juz jest. W dzień zależy czasami po 1 h a czasami i nawet 3h pośpi. żarłoczek z niej straszny, są dni że mleka w cycuszkach nie starcza i trzeba dokarmić, a to kaszkę wetnie albo jakiś deserek i nawet bebiko dostanie. jak na razie zębów nie widać a przewracanie idzie z trudem bo Mania nie lubi leżeć na brzuchu :))). Braciszek bardzo sie siostrzyczką opiekuje i nawet potrafi ją tak rozśmieszyć że później mała ma czkawkę. Róznica wieku u dzieci 4,5 jest super!!!! Jasio jest samodzielny i pomoże jak poproszę. Na topiku widzę że mamusiek przybywa - super. Gratuluję wszystkim i życzę usmiechu na codzień, zaciążonym łatwego porodu a staraczką dwóch kreseczek !!!! Do usłyszenia PS. Cebulko już u siebie w nowym domku? Koug - co tam słychać u Ciebie? Aniu - kiedy będziesz w kraju? Tituś odmeldowuje się czasami?????? Fisia jak zdrówko? Buziaki Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny a ja wczoraj miałam wizyte kontrolna i przyznam szczerze ze trosze sie tym wszytskim boje mianowicie miałam robiony wymaz z szyjki macicy i wyszło mi ze w warunkach tlenowych wyhodowano candida albicans poj.kol. boję sie dostałam leki lekarka mowi ze sa niebezpieczne bo sa w szyjce lepiej gdyby były w pochwie boze tak sie boje ........ czy króras z was zmagała sie ztakim problemem pomocy bo ja zwariuje mam brac ten lek przez 12 dni potem przerwa a na kolejnej wizycie pobierze mi kolejny wymaz i zobaczymy czy jeszcze sa boje sie piszcie dziewczyny czy boryałyście sie z grzybami w ciązy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane :) We wtorek byłam na wizycie u gina, który stwierdził, że szyjka macicy się nie skraca, ale jest już malutkie rozwarcie, takie na czubeczek palca. Dodał że to bardzo dobrze, choć jestem dopiero, a może już w 33 tc. Nie kazał mi jakoś specjalnie leżeć, normalne oszczędzanie sił. Stwierdził że na pewno nie urodzę po terminie, skoro już teraz widać malutkie rozwarcie. Ale ja się troszkę zastanawiam czy faktycznie to jest normalne... Może któraś z Was miała podobnie i ciąża zakończyła się w terminie? Jeśli tak proszę o odpowiedź. Pozdrawiam i całuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dori ja co prawda rozwarcia nie miałam ale od połowy ciązy miałam już skróconą szyjkę calkowicie i urodziłam po terminie i tylko dlatego, że poród był wywoływany. A i podczas wywoływania nie było łatwo więc myślę, że wszytsko jest możliwe. Mi lekarz mówił, że na 100% urodzę przynajmniej dwa tyg przed terminem a urodziłam dwa po :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek5555
Minia ja miałam bakterie w ciązy. Nawet dwa razy podczas ciązy brałam antybiotyki doustnie i dopochwowo. Ciąza zakonczyła sie dobrze wiec głowa do góry. Lekarz wie co robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matysha bardzo dziękuje za odpowiedź!!! trochę mnie ona uspokoiła :) dziękuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Wczoraj mielismy wizyte i wszystko ok :) mala juz na maxa glowka w dole i juz nawet jak chodze to staje sie to takie bolesne ,troszke bolesne ,wszystko mam obolale i bardzo bym chciala zeby tak zaokolo 2 tg bylo po wszystkim. W niedziele zaczniemy 36 tc czyli tak do 37 i ciaza donoszona :) Marcysia ma strasznie malo miejsca i sie rozpycha nogami i lokciami az cala lewa strona boli :) ale wybaczam jej bo ja kochm :) Teraz wizyta co tydzien i CTG i tam widac czy skurcze sa czy nie ma ,tutaj nie zagladaja czy szyjka sie skrucila czy nie tylko wczoraj mnie zbadala i mowi ze jak narazie wszystko zamkniete :) Mi tez powiedziala ze mala sie urodzi wczesniej :) zobaczymy niby termin na 14 marca ale sie nie obraze jak bedzie juz na koniec lutego :) Jest mi ciezko i czuje sie jak czolg ale jak pomysle ze juz niebawem mi ja poloza na klate piersiowej i bedziemy ona i ja tak na siebie patrzec te pierwsze chwile to achhhhhh az lezka mi sie w oku kreci i obojetnie czy mi grubo i ciezko czekam na ten piekny moment :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki:) mhhhhmmmm ostatnio jakos nie miałam ani ochoty ani czasu za co przepraszam:) mały miał napierw nocke ataki kaszlu potem zapalenie oskrzeli potem katar i od nowa :(:( otuz u nas wszystko nie tak;( mały wyszedł z zapalenia oskrzeli , weekend w koninkach i od nowa dostał juz tam kataru i wg mnie ma alergie na kurz albo roztocza zawsze gdzie spi gdzie sa stare wykładziny zasłony dostawał kataru a pote juz leci jak zaczelam ostatnio sprzatac on nagle z gilamy w nosie kichajacy wiec mam alergika drugiego w domu...... a od tyg ma dziwny oddech rano jakby dusznosci krótkie i przyspieszone oddechyjak docieramy do lekarz jest juz oki wiec dzis lekarz powiedział ze pewnie obserwacja w szpitalu zostaje spróbuje jutro go nagrac jak oddychya i zobaczymy co powie lekarz ja zaprawiona od 2 tyg na zatoki, maz na gardło a tesciowe we wtorek miała udar mózgu.............niby zle nie jest ale ma niedowład lewostronny i mowi niewyrazie i czasem bez sensu ale jestesmy dobrej mysli słoneczka gratuluje nowym mamusiom:) i tym zaciazonym obiecuje nadrobic wszytsko w ramach nocnych seansów jak maz znowu wyjedzie do mamy i bede samotna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matylek 555 dziekuje za odpowiedz wiesz co a je miałas tez na szyjce ? ja biore narazie takie tabletki dopochwowe na te moje grzyby bo to z rodziny drożdzaków a na kolejnej wizycie pobierze mi wymaz z szyjki czy nadal sa wierze ze bedzie dobrze juz sie nie martwie:) nie ja pierwsza i nie ostatnia czekam teraz na to az znikna buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) wpadlam tylko na chwilke poinformowac,ze jutro ide do szpitala:) i prosze o kciuki:) narazie tylko na testy oksytocynowe i ze wzgl na moje przejscia musze byc pod stalym nadzorem, wiec pewnie wypuszcza mnie dopiero po wszystkim:)w czwartek zaczynam 38tydzien,wiec to juz dobry czas:) Malutki w srode wazyl 2900g:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majek trzymam kciuki za Was, wszystko będzie dobrze i niebawem zobaczysz i przytulisz Swoje Maleństwo:-) daj znać jak urodzisz:-) Jadziunia no ja od 1 grudnia mieszkam w swoim domku, jest bosko, tyle przestrzeni i sprzatania;-) nie mogę sie doczekać wiosny, jak zacznę robić taras i nasadzenia wokół domu. Validos no to masz smarków w domu, najlepiej wywal z domu wszystkie dywany i inne siedliska kurzu. buziaki dla Księcia:-) a u nas wszystko ok, Normusia moja już sama chodzi, ma dużo miejsca więc na tych swoich chudych kuloskach zaiwania po całym domu, a ile ma przy tym radości, mówi juz pojedyńcze słowa i dużo rozumie. Koocham moje Dziewczyny nad życie:-) Tituś where are You??? napisz co u ciebie Baboooo!! zmykam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ HEJ:) Jak fajnie, że piszecie co u WAs:) Majek:):) trzymam kciuki za powodzenie całej AKCJI:) wracaj do nas szybko z meldunkiem! U nas ok, to już 32 tc, czuję się świetnie, za bardzo nie przytyłam tylko brzusio mi ostatnio wywaliło:) mała Hania ostro kopie i sie wierci...cudownie! powoli szykuje wyprawke, zostało juz nam tylko 2 miesiace bo na ostatnim usg termin w granicach 4-10. 04:) juz się nie moge doczekać Buziaki dla WAs:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bunia1999
Witam..staramy się z partnerem o dziecko. Kochaliśmy się w niedzielę 31 i 1 w poniedziałek i on skończył w te dni w środku. Cykle mam 32 dniowe, a ostatni okres miałam 15 stycznia..Chciałabym się dowiedzieć, czy jest duża szansa, że będę w ciąży? I czy test zrobiony w dniu spodziewanej miesiączki lub dzień później będzie wiarygodny? Dodam od dzisiaj pobolewaja Mnie sutki przy dotykaniu i swedza.. Dziekuje za odpowiedzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka Majuś trzymamy kciuki, daj znac jak sie urodzi maluszek!!! widZialam focie na NK slicznie wygladasz, ciąża ci służy:) u mnie tak jak u Validos mały moj ma zapalenie oskrzeli, charcha i gila sie cały :O mało je i jest marudny ehh ale to raczej nie alergia a wirus jakis wstretny Cebulko twoja malutka jest m-c starsza od Kuby i juz sama chodzi? nonono super! u nas jest chodzenie tylko przy meblach choc tez ma chudziutkie 2 kuloski:D Fisia🖐️ buziam was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bunia! Myślę, że w takim razie test który zrobisz za ok tydzień poewinien juz coś wykazać:) Też miałam cykle ok 33 dniowe i test zrobiłam w 28 dc i wyszedł juz pozytywny! trzymam kciuki:) daj znać jak co Ci pokarze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bunia1999
Hanna Gratuluje:) Mam nadzieje ze wyjdzie pozytywny:) A jakie mialas objawy po 7 dniach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bunia:) na testach pisze, że pokazuja już ciązę po 10 dniach od zapłodnienia...więc jeszcze na kilka dni musisz uzbroić się w cierpliwość:) pytasz o objawy po 7 dniach? hmm nie zwróciłam na nie specjalnie uwagi bo przypominały samopoczucie jak przed okresem, tylko pamietam, że nie miałam bólu brzucha jak na okres....a z tego co inne dziewczyny pisały to często go miały. Pamietaj, że każdy organizm jest inny i nie możemy tutaj generalizować. Ale pamietaj, że jeśli nie teraz to w następnym cyklu:) a to Twój pierwszy miesiąc starań? Może zaczernisz nicka i zostaniesz z nami?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bunia1999
Racja Racja wytrzymam do 15 i zrobie test:)) Tak to pierwszy miesiac staran ale problemow z zajciem w ciaze nie powinnam miec:) Nie chce sie nakrecac zeby sobie nie urojic objawow:) Tylko sutki przy dotyku pobolewaja ale nigdy przy miesiaczce tak nie mialam..No ale czas pokaze:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Asik! Serdeczne gratulacje, duży jest synek i to urodzony przed terminem! :) Ja niestety w dwupaku. Dori, niesłuchaj lekarzy, zaden nie potrafi przewidzieć kiedy bedzie poród. Ja od połowy ciąży miałam szyjkę miękką, przygotowaną do porodu i nawet podobno 2 palce przepuszczała. Lekarka mówiła, ze urodze wczesniej i muszę się oszczędzać, drugi lekarz jednak nie chciał się wypowiadać. NIEstety jestem teraz 2 dni po terminie. Ja już nie mogę! Spodziewam się porodu już od 3 tygodni, bo często już miewam silne skurcze przepowaiadające, męczę się wieczorami i nocami :( 10 dni temu odszedł mi czop śluzowy! Poza tym kilkukrotnie miałam poważną biegunkę, mimo że przez całą ciążę męczyły mnie zaparcia. (Biegunka podobno też może być jedną z oznak zbliżającego się porodu) Poza tym dziecko bardzo nisko, bolą pachwiny, krzyż, podbrzusze... :( Miesiąc temu dziecko miało 3 kg na usg, ciekawe ile urosła? Pytanie do was, kto zna jakieś skuteczne metody na wywołanie porodu? Od kilku dni próbuję różnych rzeczy. Jest 3xS (schody, seks, spacer), piję liście maliny, masuję sutki, brzuch, skaczę na piłce, biorę ciepłe kąpiele. Oleju rycynowego nie piłam, bo i tak, jak pisałam wczesniej, miewam biegunkę. Przepraszam za szczegóły. Wczoraj pochodziłam po schodach. Jedyny efekt, to zmęczenie... KOug chyba przy drugiej ciąży próbowałaś schody i chyba Ci pomogły, prawda? Kto zna jeszcze jakieś sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dafi:) nieźle, a mówi się, że kolejne ciąże trwają krócej i rodzi sie szybciej a tutaj masz!! Ale trzymam kciuki za powodzenie i czekam na wieści:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dafodilek Mogę sobie tylko wyobrazić, co przeżywasz :( :( :( Ja właśnie tego boję się chyba najwięcej... Jeśli chodzi o słuchanie lekarza, to faktycznie nie przejmuje się już tym co powiedział, choć muszę przyznać że trochę się na początku przejęłam. Dziewczyny od wczoraj męczą mnie hemoroidy. Jakie znacie skuteczne sposoby lub maści, czopki na ich pozbycie się a przynajmniej na złagodzenie bólu? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Laski :) u nas juz 36 tc leci i jutro kolejna wizyta u gin ale chyba tylko 25 min CTG mi tez gin mowila ze dzidzia bedzie na koniec lutego i jak czytam o przenoszeniu to tez sie boje ze wlasnie mnie to dopadnie bo zawsze mam pechulca i musze zawsze tak sie nacierpiec :/ Boli mnie tez wszystko ,krocze ,krzyz,biodra i pachwiny wszystko w lewym boku mnie lupie :/ spac nie moge Mala sie strasznie rozpycha lubie to ale nieraz boliiiiiiiiii troszke . ja juz chce tak za tydzien urodzic juz nie mam sily i juz chce ta moja myszke :) Dzisiaj bylismy w szpitalu sie zameldowac zeby miec papierkowa robote juz z glowy :) MYSZKA tak juz tam nisko siedzi i uciska ze szok nieraz boje sie kroki stawiac bo mysle ze ja zgubie . Brzuszek twardnieje po pare razy dziennie i od piatku sa skurcze raz mniejsze raz wieksze :) moze juz niedlugo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dafi a nie możesz iść na wywołanie porodu? mnie jak podali oksytocynę to po pół godziniee miałam już skurcze co 3 min a po godzinie Normusia była już na świecie. wiem co czujesz, trzymaj się kochana i zyczę lekkiego porodu:-) no może nie ma lekkich ale są szybkie ;-) Dziubasku moja mała juz zaiwania po całym domu, na początku tylko przy meblach i pare kroczków sama teraz robi kółka i nawet nie staje tylko jak się rozpędzi to idzie gdzie popadnie:-) zobaczysz Kubus szybko cię zaskoczy, a ile on wazy? bo tez raczej drobniutki jest chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moje wywolanie porodu było tydzień po terminie i trwało 3 dni w czasie których dali 1,5litra oxy, 3 czopki, 2 zastrzyki, miałam założone dwa wkłucia jednocześnie bo nie mieli jak podawać i założyli cewnik do szyjki, który okazalo się że i tak nic nie pomógł. miałam rozwieraną szyjkę ręką i namęczyłam się strasznie i wszystkim będę odradzała wywoływanie. dziecko samo wie kiedy ma się urodzić. u mnie później się okazało, że ciąża wcale nie była po terminie, bo mój mały urodził się z meszkiem płodowym, niby termin był dobrze wyliczony ale nikt nie wziął pod uwagę tego, że owulację zazwyczaj mam ok 25dc a nie standardowo ok 14dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Jak ten czas leci... Jeszcze niedawno chodzilam z brzuszkiem i nie moglam doczekac sie rozwiazania a dzisiaj Filipek konczy 4 tygodnie :) Jest strasznym glodomorem i niestety musze dokarmiac go sztucznie :( Polozne w szpitalu mowily ze tak moze byc! A Kacperek jest super starszym braciszkiem,pomaga mi jak tylko potrafii :) Dziewczynym trzymam kciuki juz niedlugo bedziecie tulily swoje szczescia :) Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny odpowiedzcie.
jaki byl sluz na poczatku ciazy? mi sie spoznia okres i mam normalny sluz. czy to moze byc oznaka ciazy??? nie mam moich typowych objawow na okres: bolace piersi od tygodnia, bol brzucha i nerwowosc. jak myslicie, sa szanse na ciaze? dzis jest 33 dzien od ostatniego okresu. choc ja mam dosc nieregularne licze na ten cud...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matyysha Jejku kochana to Ty sie nacierpialas...Moj porod tez nie byl lekki bo regularne skurcze zaczely sie w poniedzialek wieczorkiem i rozwarcie mialam na 1,5 palca ale nie zatrzymali mnie w szpitalu, kazali wracac do domku i czekac na dalszy rowoj akcji. I tak wytrwalam do srody. Musieli podac mi oxytocyne i masowac szyjke, bo Filipek mial problemy aby sie wydostac. Wprawdzie parte trwaly zaledwie 5 minut to dla mnie wszystko sie dluzylo...Ja tez uwazam ze dzidzia sama wie kiedy jest gotowa na przyjscie na ten swiat i nie ma co przypieszac. Moj gin mowi ze kazdy dzien w brzuszku mamy dziala na plus, no chyba ze jest 2 tygodnie po terminie i jest zagrozenie zycia matki czy dzidziusia. Dafi Wiem ze Ci ciezko, ale to juz kwestia dni a moze nawet i godzin. Tak wiec glowa do gory i badz dzielna juz niedlugo przytulisz swoje szczescie 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×