Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

witam po dłuższj nieobecności. Nie mam jakoś siły siedziec przy komputerze, wolę ten czas poświęcić na odpoczynek lub zabawę z Wiki. Julianek ładnie je i ładnie przybiera na wadze, wczoraj był ważony - 3920g. Na jego sen też nie mogę narzekać. W dzień śpi bardzo dużo czasem jego drzemka trwa 4 godziny, a wieczorem kapiel, mleczko(karmie piersią) i ok 20 jest już w łóżeczku i co najważniejsze zazwyczaj zasypia sam. Budzi się na jedzonko ok godziny 23, potem o 3 i o 6. Pobudkę mamy o 7-8 rano. U nas na szczęście nie ma zadnych krostek, miał kilka potówek na pupie ale zasypywałam mąką ziemniaczaną i przeszło. Od początku używamy tylko chusteczek do wycierania pupy i potem nic juz nie stosuję, żadnych kremów. Ja niestety nie czuję się najlepiej, od wczoraj dokucza mi gorączka nawet do 39 stopni, ale nie mam zadnych innych objawów. Akurat teraz się pochorowałam jak mama już wróciła do Polski a mała ma od dzisiaj wakacje. Biore paracetamol ale nie pomaga. Mam nadzieję że niedługo przejdzie Ok to narazie tyle. Teraz już raczej regularnie bedę zaglądać. Ostatnio ma problemy ze zrobieniem kupki, ale nie jest najgorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam u lekarza te krostki to trądzik niemowlęcy ale diete bezbiałkową mam trzymam kąpać go w emalium-to samo co oilatum,smarować kremem lipobase i czekać na efekty które mogą wystapić po 2 miesiącach-niestety nick------imie dziecka---d.u.-----w.u.-----cm-----d.o.w.----o.w.----cm Iza_--------Bartosz-------18.04----1380----43-----17.07- -----4010----??? Milka76---Maya----------03.06----3360-----50-----11.07-- ----4550------55 camomilla_22---Claudia Natalia--03.06.---3980---52----2.07---4220---? mierzejka....Ania.........05.06....2770.....51.....3.07. . ......3900....? martusia 82-J..ulia------- 08.06----3260----?-------26.06------3520-----?? Melania---MIkołaj-------09.06-----3250----58----25.06--- ---3600-----?? gosia29----Tobias-------10.06-----3440-----51-----8.07-- -----4750----54 Surfitka---Nina----------16.06----3490------55---1.07--- -----3550------56 Alkatraz---Hanna--------18.06----2900-----50------------ -------------------- Jotka79...Czaruś.......19.06.....3190....53.....8.06.... ....3510.....58 goba-------kubuś---------21.06----3600----59------18.07- ----4400------? agula ..Gabrysia.....21.06......3460....51......27.06.....3465.... .52 lolusia---maja--------23.06----------4250----------59??? ???????????????? mała_mi---hania---10.07-------3000gr----57-------------- Ewcia24----Eryk------28.05------3200-----52------10.07-- ----4550-------?? no i kuba przybrał 300gr w ciagu 9 dni i teraz ma 4400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza_--------Bartosz-------18.04----1380----43-----17.07- -----4010----??? Milka76---Maya----------03.06----3360-----50-----11.07-- ----4550------55 camomilla_22---Claudia Natalia--03.06.---3980---52----2.07---4220---? mierzejka....Ania.........05.06....2770.....51.....3.07. . ......3900....? martusia 82-J..ulia------- 08.06----3260----?-------26.06------3520-----?? Melania---MIkołaj-------09.06-----3250----58----25.06--- ---3600-----62 gosia29----Tobias-------10.06-----3440-----51-----8.07-- -----4750----54 Surfitka---Nina----------16.06----3490------55---1.07--- -----3550------56 Alkatraz---Hanna--------18.06----2900-----50------------ -------------------- Jotka79...Czaruś.......19.06.....3190....53.....8.06.... ....3510.....58 goba-------kubuś---------21.06----3600----59------18.07- ----4400------? agula ..Gabrysia.....21.06......3460....51......27.06.....3465.... .52 lolusia---maja--------23.06----------4250----------59??? ???????????????? mała_mi---hania---10.07-------3000gr----57-------------- Ewcia24----Eryk------28.05------3200-----52------10.07-- ----4550-------?? dobry wieczor, ja tylko na chwilke, uaktualnic tabelke bo dzis mierzyłam mikołajka... u nas dalej wysypka na twarzy - to chyba też ten trądzik - goba, twój kubus ma też na szyi i piersiach ?? odparzenie na pupci schodzi, smaruje linomagiem a myje wodą z szarym mydłem... od wczoraj widać dużo poprawę - polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🌻 jestem lipcówką tegoroczną, urodziłam córeczkę :) wprosiłam się do Was tutaj, bo mam pytanie do Mam Dziewczynek - czym mam czyścić wargi sromowe Małej??? Ona ma dopiero 5 dni. W okolicach łechtaczki ma biały nalot, jakby bardzo gęsty śluz kobiecy. Nie mogę go wymyć Małej, a nie chcę jej krzywdy zrobić... Co mam zrobić z tym? Nie wiedziałam, że ona będzie miała coś takiego. Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj shamanka08 :) Nie należy oczyszczać wnętrza pochwy (oczyszcza się samoczynnie), aby nie usuwać śluzu, który ma działanie odkażające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje sie ze zyje :-P i na urlopie tez nie siedze ale jakos przy kompie nie chce mi sie przesiadywac kurcze moj maly ciagle najciezszy :-) maly grubasek z niego jest co nosic hihi teraz wlasnie lezy najedzony w lozeczku i gapi sie na swoja karuzela a ja sobie kawkuje apetyt ma straszny niekiedy potrafi 170 ml mleka obrocic hehe u mnie pierwsza poporodowa ciota :-O trwa juz 6 dni i leje sie straaasznie ani sie nie spodziewalam ze tak mnie dopadnie :-O..i tu zazdroszcze karmiacym mamusiom aby nie macie okresu za szybko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melaniu mój tez ma na szyii piersiach od wczoraj a na buzi juz dłgo. ja właśnie wciągam śniadanie-chleb razowy z dżemem z czarnej porezeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza_--------Bartosz-------18.04----1380----43-----17.07- -----4010----53 Milka76---Maya----------03.06----3360-----50-----11.07-- ----4550------55 camomilla_22---Claudia Natalia--03.06.---3980---52----2.07---4220---? mierzejka....Ania.........05.06....2770.....51.....3.07. . ......3900....? martusia 82-J..ulia------- 08.06----3260----?-------26.06------3520-----?? Melania---MIkołaj-------09.06-----3250----58----25.06--- ---3600-----62 gosia29----Tobias-------10.06-----3440-----51-----8.07-- -----4750----54 Surfitka---Nina----------16.06----3490------55---1.07--- -----3550------56 Alkatraz---Hanna--------18.06----2900-----50------------ -------------------- Jotka79...Czaruś.......19.06.....3190....53.....8.06.... ....3510.....58 goba-------kubuś---------21.06----3600----59------18.07- ----4400------? agula ..Gabrysia.....21.06......3460....51......27.06.....3465.... .52 lolusia---maja--------23.06----------4250----------59??? ???????????????? mała_mi---hania---10.07-------3000gr----57-------------- Ewcia24----Eryk------28.05------3200-----52------10.07-- ----4550-------??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) u nas maly kryzys....mała ma kolki i wzdecia:( jak wczoraj sie biedna meczyla,od 19 do 24 co chwile placz z przerwami na jedzonko,podaje jej Infacol i herbatke z kopru,anyzu i rumianku i nic jej nie pomaga,,,,tzn troche lagodzi jej te kolki ale i tak swoje wycierpi,No ale wczoraj to trwalo strasznie dlugo,przykladalam jej ciepla pieluszke,masaz brzuszka itd.....mowie Wam modle sie zeby byla juz wieksza i czas kolek miala za soba.....a jak Wasze malenstwa?Maja tez kolki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mój Julek taką prawdziwą kolkę miał 3 razy, ale czasem męczą go poprostu gazy martynka rozmawiałam z położną na temat infacolu i powiedziała że on działa jeśli jest podawany przed każdym karmieniem, a dobry efekt jest dopiero po kilku dniach podawania. Powiedziala ze jesli dziecku kolki dokuczaja 1-2 razy dziennie lub rzadziej to lepiej podawac cos doraznie. ja akurat podaję malemu krople dentinox, ale w Polsce chyba nie sa dostepne. U mnie goraczka mija, za to maly dal popalic dzis w nocy, nie chcial spac, bo znowu kupki nie mogl zrobic. sorry ze pisze bez polskich znakow ale trzymam malego, pisze i jem sniadanie jednoczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane u mnie nocka super mala sobie juz chyba unormowała czas spania... Dziewczynki spólczuje z powodu tych kolek moja jak narazie spokój zobaczymy co bedzie potem..Teraz kolki potem ząbkowanie te dzieci nasze muszą się namęczyć bidulki... witaj shamanka wżadnym przypadku nie myj malutkiej w sirodku chodzi oczywiście o wargi sromowe bo to jest naturalny sluz który samoistnie wszystko ładnie oczyszcza.Ni e przejmuj się tym mała także może miec mini miesiaczke.Czyli razem ze sluzem może wydobywać się troche krwi więc sie tym nie przejmuj to jest naturalne niechture dziewczynki tak mają.Położna powinna ci o tym powiedzieć.Czyli myjemy wszystko tylko to co jest na wierzku chyba że troche kupki by sie przypadkiem tam dostało to delikanie trzeba obmyć .Pozdrawiam serdecznie i życze zdrówka dla malutkiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) U nas nocka szkoda gadac,maly dostal flache o 1h i wypil 70ml,o 4h pobudka,i dostal piers,i nastepnie co godzine sie budzil do cyca.ja nie wiem w dzien przesypia po 3-4 godzinki,a w nocy nie chce. Od paru dni na glowce po boku nad uszkiem wyszlo mu takie cos jak liszaj,taka sucha skorka,nie mam pojecia co to jest,napoczatku myslalam ze to ciemieniucha,ale raczej nie,dziewczynki moze w wiecie co to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie ,jaki rozmiar ma dziecko jak ma roczek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaczkowa 1
to zależy jakiej jest sylwetki, może mieć 86, a może mieć też ponad 90 :), moja córcia to do tych większych sie zaliczała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obca_
Witam Was kochane! Ja ostatnie dwa dni miałam koszmarne..nie mowiac juz ile wycierpiał moj synek,starsznie przed dwa dni płakał tylko jak spał było dobrze,ale znów przesypiał troszeczke.Nie miałam pojecia co mu jest,myslałam ze moze go usunełam czy jak...ale okazało sie ze synia boli brzuszek i jak dzis rano od wczoraj wieczora nie zrobił kupki,wiedziałąm juz co ejst grane.No wiec pedem meza do apteki i pani dała nam czopeczki dla maluszka,niby nie powinno sie takim małym dzieciom,ale nie było innego sposobu bo malutek nie chciał pic ani koperku ani przegotowanej wody tak sie do mleczka z cyca przyzwyczaił.No i dziś rano zaaplikowałam mu malutki kawałeczek tego czopeczku i malutek zrobił kupke i puscił wiele baczków :D Hurrrrraaaaaaaa Od godziny 9 spał az do 12 jak go obudziłam na jedzienie,zjadł i tak sobie lezy kochany spokojnie...jak widac kiedy dziecko jest szczęsliwe :) No wiec mam nadzieje ze kolejne dni bedą dla nas i dla Was tylko radoscią.Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - dziękuję za odpowiedź :) 🌻 to o coś jeszcze Was zapytam - czy któraś z Was karmi lub karmiła swoją pociechę przez osłonki na piersi??? Bo ja jestem zmuszona - moja córka nie chwyta moich brodawek. Chciałabym ją jednak nauczyć ssania bez kapturków. Póki co jest to nieosiągalne :o próbuję ciągle, ale bez skutku. Męczące jest powietrze, które dziecko zasysa w większej ilości niż normalnie. Małą ciągle boli brzuszek przez to. Pomagam jej masażami, ale i tak za każdym razem przy karmieniu złości się (na początku) i płacze. Uspokaja się dopiero, jak zapełni cały kapturek mlekiem i ssie spokojnie. Czy prawdą jest, że przez te kapturki może zaburzyć się laktacja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Ja ciagle karmie przez kapturki i mala nie chce ssac golej piersi. Z reszta i mnie tak jest wygodnie :P A czemu ma byc zaburzona laktacja? Przeciez dziecko ssie piers. Nie wiem jakie masz kapturki, ja mam Aventu, najpierw dokladnie przyklejam i mala nie polyka powietrza bo zaraz zasysa sutka. A jak twoja sie nalyka powietrza to ja odbij na pionowo, tak jak to sie robi po karmieniu butelka. U nas nocka ladna z jedna przerwa na karmienie :) Zaraz pojdziemy na spacer zakupkowy :P Potem sa takie upaly ze szok !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspolczuje wszystkim maluszkom co maja kolki :( Moja odpukac nie placze, tylko za to nie chce spac w dzien i jak spi przez caly dzien 3 h w sumie to jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Surfitka :) ja mam kapturki z Canpol Babies. Zdaje mi się, że są dobre, ale spróbuję jeszcze innych i kupię te z Aventu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shamanka ja tez polecam te z avantu sa superi moja mała wogóle przy nich nie łykała powietrza i laktacja przebiega normalnie.Ja moją pocieche karmie normalnie od kąd skończyła miesiąc.I jak pisała surfitka po każdym jedzeniu ukladaj ją sobie na ramieniu i lekko poklepuj po pleckach to pomoże i mała zacznie bekac to powinno pomóc.Często równiez ukladaj ją sobie na kolanch na brzuszku i masuj plecki to tez dobrze robi. obca moj pierwszy synek tez miał problemy z kupkami i robil nieraz jedna na 5 dni to tez aplikowalam mu kawalek czopeczka dla dzieci i odrazu ulga.To się ten twój maluszek nacierpial ale ciesze się ze wszystko juz ok.. U mnie śmieszna pogoda raz leje jak niewiem a znowu ogromne slońce .Strach mam wyjść z małą bo jak zacznie padac to jak oberwanie chmury...Wystawiłam ją troche do ogródka to sobie załapie swierzego powietrza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, mojemu MIkołajkowi na ramieniu zaczela się jątrzyć ( dziwne słowo :-) ) rana po szczepieniu, które miał w szpitalu... tak jakby ropą podeszło - to jest normalne czy nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melania kochanie to normalne nie martw się przemyj ją rumiankiem i bedzie ok.Teraz będzie robiła mu sie blizna która zostanie do końca życia tak jak nam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyslalam zdjecie z dzisiejszej wycieczki na interie... a na motylkach też są najnowsze, na jednym widac tą jego wysypke na twarzy... jutro ide do lekarza to zobaczymy co nam powie... a teraz uciekam, mamy jechac do znajomych - zycze milego popoludnia wszystkim !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM DZIEWCZYNKI JA JUZ NIE MAM NA NIC CZASU MOJA JULCIA MA CHYBA KOLKE SAMA NIE WIEM TAK SIE CAŁY CZAS NADYMA KUPKE ROBI CO DWA DNI Z WIELKIM TRUDEM W NOCY MALO CO SPI JA JUZ OPADAM Z SIŁ W SRODE MAMY PIERWSZE SZCZYPIONKI KOSZT 227 ZŁ ABY JEJ NIE KULI WIECEJ NIZ RAZ MAŁA POZATYM ROSNIE JAK NA DROZDZACH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja byłam z małym w szpitalu u mojej mamy bo dzisiaj zobaczyłam ze ma gorzej te krstki-najgorsze na uszach i za uszami-nawet niektóre z ropą wyciekniętą i podejrzenie o łojkotowe zapalenie skóry i zapisała takie lotiony i maści bez recepty bo nie refundują i zobaczymy co i jak. nadal dieta bezbiałkowa i nawet musze wykluczyć wędline-mam zamiast tego gotować mięso i kłaść na chleb-masakra laski. a małego mi tak żal ze szok a poza tym ciągle głodny więc dałam mu już butle ale wczoraj obyło się bez butli zasnął koło 9 i pobudka z głodu po 4. no i tak jak surfitki ninka tez mało śpi w dzień-cycek najlepiej usypia. więc dziewczynki nie zycze wam zeby te krostki coś znaczyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×