Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

wysłano ale żółty odcień wyszedł wszystkiego bo światło się pali niema to jak dzienne;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba ja nie moge powiedziec zebym jakos szczegolnie sie odzywiala. Raczej skromnie jem, sery, jogurty,mleko smietane wyeliminowalam zupelnie, jedynie maslo wcinam, bo uwielbiam, i czasami lody, i nie moge nazekac, mala rosnie jak na drozdzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nawet wedlin niemoge wiec pozostaje dzem,pomidor ogórek małosolny o gotowane mieso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noooooooooo a jaka ładna twarzyczka po tym balsamie dzie=ała cuda na[prawde,poprostu niemoge się nadziić ze tak ładnie pomogło po 2 dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula, ja wlasnie napisalam, ze Nina wogole nie chce lezec na wznak, wiec sila rzeczy nie lezy.Nawet jak podloze pieluszke, to gora 10 min i sie zlosci wiec czesto tego nie robie :P Majeczka pieknie sie usmiecha :) Goba, no sliczna buziunia twojego synka :) Dobrze, ze trafilas na cos dobrego :) A moja sie dzis rozgadala, caly dzien cos opowiada i gaworzy :) I jakies kwiki, chichy i guuuuguuu odchodza :) A usmiech na zawolanie :P Strasznie pogodne to moje dziecko :) A co do lapania rzeczy w raczki to tez wlasciwie od poczatku, uwielbia mietolic pieluszke, i juz zrezygnowalam z kladzenia jej na pieluszce, bo kilka razy zalozyla ja sobie na glowe, a czapeczki tez sobie zsuwa na oczy sama :P No i do buzi lapki tez by wkladala ;) Dobranoc. 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepek jeszcze nie odpadl [ beksa] Tylko nie pomyslcie ze sie madrze z tymi radami... :O Kiedys bylo forum o dzieciach z czerwca 2006 ( tylko czytalam , nie udzielalam sie wtedy ) i tam dziewczyny przerabialy te same problemy o ktorych my piszemy, no i bylo sporo cennych rad. Na dodatek pisal tam jedna babka , ktora pracowala w Centrum Zdrowia Matki ... , wiec miala duze doswiadczenie w pracy z dziecmi. Szkoda ze wykasowali tamto forum :( Ciekawe czy u mnie znajde te masc o ktorej piszesz Goba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula ja wcale nie mysle ze się madrzysz dobrze ze się dzielisz radami a nie jesteś skapiec;-) a co do pepka to długo strasznie juz a robisz gencjana?ja robiłam 4 razy dziennie a potem spirytusem. a co do kremu to kraj produkcji francja wiec powinnas znalezc ok ide w kimono bo padam na buzie. miłego dnia \"amerykanki\":-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba , dzwonilam wlasnie do polskiej apteki maja to cudo na pepek, lece kupic i przy okazji spytam o ta masc na krostki :) Dobrej nocki Zycze !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny Niestety dzisiejszy dzień do najlepszych nie należał, mały w nocy bardzo niespokojny był, cos go meczyło i do teraz to samo, chyba jakieś mega wzdęcie, ale już sama nie wiem od czego bo już naprawdę niewiele jem. Do tego nie chciał dzisiaj prawie wcale cyca. No i niestety coś ma z jąderkiem, jakieś opuchnięte jest. Jeśli do rana się nie poprawi to jedziemy z nim do lekarza.Acha dziewczyny co stosowałyście na potówki bo wysypało małego strasznie, a staram się go nie przegrzewać. Buuu ale mi się nagromadziło problemów. mam nadzieję że do jutra wszystko minie i jutro już wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Wreszcie mam nowego kompa i jakiś kontakt ze światem. U nas jest już wszystko ok. Poród miałam lekki i szybki. Wyszło w ogóle tak śmiesznie bo jechałam tylko na KTG ale lekarz po badaniu stwierdził że mogę iść rodzić bo miałam 5 cm rozwarcia. Przebili mi pęcherz i mała urodziła się 2 godziny potem w tempie tak ekspresowym że położna nie zdążyła się ubrać.Wypisali nas do domku 2 dni potem. Haniutka jest na piersi.Wisi na niej prawie cały czas. W nocy co godzinę a w dzień to popołudnia mam wycięte z życiorysu. Posmarowałam ją oliwką Johnson Baby i dostała uczulenie. Pomogły kąpiele w KALI i smarowanie Pantenolem. Mała zawojowała wszystkich nawet niechętnego braciszka. Właśnie mnie wzywa.Potem wrzucę zdjęcia na interię. Jak przetrzymać ją z dala od cycka dłużej niż godzinkę? I jak budzić gdy zasypia przy piersi i dlatego budzi się co chwila żeby dojeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nareszcie wstalam wypoczeta!-wczoraj poszlismy wszyscy spac przed 21:)mala w nocy obudzila sie tylko raz.tez jej klade zwiniety kocyk na prawy bok,bo od poczatku by tylko na nim spala. co jakis czas ma dni,kiedy to by jadla co godzine tak jak wczesniej jak byla na samej piersi.wtedy to praktycznie nic innego nie robilam tylko ja karmilam.teraz jesli sie budzi przed czasem daje jej smoka i znow zasypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:)) Bartuś ostatnio robi luźne kupki znaczy jedna lub dwie dziennie,to chyba nie biegunka???a pozatym nie wytrzymuje nieraz 2,5godz na butli.tylko placze i trzeba mu dac bo nic go nie uspokoii.zdarza sie,ze zje 90 i za pol godziny lub godzine jeszcze 30 lub 60.tez mial na twarzy krostki czerwone i znikly jak posmarowalam kremem oilatum wogole mial bardzo sucha skore na twarzy i tez ten krem pomogl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasze bobaski: nick------imie dziecka---d.u.-----w.u.-----cm-----d.o.w.----o.w.----cm Iza_--------Bartosz------18.04----1380----43-----21.07- -----4050----53 Ewcia24----Eryk---------28.05----3200-----52------10.07- - ----4550---?? Milka76------Maya--------03.06----3360-----50-----11.07- - ----4550---55 camomilla_22-Claudia--03.06.---3980------52---17.07---- ----4750--54.5 mierzejka----Ania-------05.06----2770-----51-----3.07--- -----3900-----?? martusia 82-Julia------- 08.06----3260----?--------22.07------4630---54,5 Melania---MIkołaj-------09.06-----3250----58----21.07--- ----5200-----62 gosia29----Tobias-------10.06-----3440-----51-----8.07-- -----4750----54 Surfitka---Nina----------16.06----3490------55-----1.07- - -----3550---56 Alkatraz---Hanna--------18.06----2900-----50------??? ---------????-----?? Jotka79---Czaruś-------19.06----3190------53----8.06---- ----3510----58 goba-------kubuś---------21.06---3600------59----18.07-- ----4400-----?? agula -----Gabrysia------21.06----3460-----51----21.07-------4760- ---55 oliwka100---Oliwia------21.06----3420------53---22.07--- ----?????------53 lolusia-------maja--------23.06----4250-----59------???? ---------????------?? mała_mi----hania--------10.07----3000-----57------????-- -------????------??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikolaj spi, to wpadlam na moment... ale ktos wierci w scianach to pewnie zaraz bede uciekac :-( Goba, fajnie ze malemu pomoglo cos w koncu... ciesze sie razem z tobą... Demiluna, ja na potówki stosuje krochmal... tzn troche mączki ziemniaczenej zagotowanej i tym przemywam twarz i szyjke kilka razy dziennie... i trzeba pamietac zeby po kąpieli dobrze osuszyć skóre... i oczywiscie nie przegrzewac... Mala Mi witaj z powrotem !! Fajnie ze u was wszystko dobrze !! Jak maluszek zasypia przy jedzeniu to spróbuj deliktanie głaskąc wewnetrzna stronę dłoni, albo po pleckach wędrować palcami... ale tak naprawde to chyba kazdy maluch ma swoje wrazliwe punkty i trzeba po prostu próbować :-) Iza, moj Mikolaj tez robi luźne kupki... ale kolorek jest ok... tyle ze bardzo wodniste i jak zrobi to od razu musze przewinąć bo by sie z pampersa wylało :-) a tak wogóle to wczorajsze popoludnie bylo ciezkie, maly marudzil - na pewno przez tą infekcje i plesniawke... dzis póki co jest lepiej ale zobaczymy po poludniu...pogoda taka paskudna ze czeka nas cały dzien w domku... znowu wiercą !! ide na interie póki jeszcze spi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka witaj, dawno Cię tu nie było Wysłałam na interie zdjecia z chrztu Anulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry Nocka super, mały poszedł spać po kąpieli i cycu o 21-obudził się o 2 na jedzenie a potem o 6. Pobudke mieliśmy po 9 rano. Był dużo spokojniejszy. Teraz od godziny śpi. Chyba muszę przejśc na jeszcze bardziej rygorystyczną dietę, a już i tak niewiele jem. Mały robi od 2 dni bardzo brzydkie kupki, zielone i czasem zawierają śluz, ale najdziwniejsze jest że nic nowego do diety nie wprowadziłam. A brzuszek go męczy. Wczoraj wieczorem dałam mu 50 ml herbatki koperkowej, dzisiaj chyba dam mu troszkę rumianku, żeby mu złagodził to co w brzuszku sie dzieje. Ach a do pewnego momentu było bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki:) U nas nocka ok, mala po cycu teraz zasnela tym razem ulozylam ja na boku, i widze ze jej to odpowiada, wiec korzystam:) Mierzejka, Ania jak mala krolewna w tej sukienusi- slicznie wygladala:) Tez pomalu bedziemy zalatwiac chrzciny, trzeba do ksiedza sie wybrac, i ustalic termin. Surfitka, to masz pocieche z Ninki, my jeszcze czekamy na gaworzenie, na razie tylko stekania, i sapanie slysze ;) Agula dlugo z pepuszkiem sie meczycie, u nas polozna co wizyte nieco ruszala pepkiem, a potem poprostu go wykrecila. Demiluna oby u was wszystko szybko do normy wrocilo, bo cos rzeczywiscie pech jakis was przesladuje. Ja na potowki tez krochmal stosowalam poza tym nic wiecej, zadnych kremow tlustych, czy nawilzajacych. Mala mi to dobrze, ze porod byl szybki, i bez komplikacji, co do karmienia, to mi polozna nie pozwalala trzymac spiacego dziecka przy piersi, bo potem zamiast jesc, to chce sie nianczyc przy cycu. Generalna zasada- trzymac do poki naprawde je, a dla Hanulki🌻 Camomila ja mojej tez smoka serwuje, bo inaczej bylabym jak kangurzyca- z mala ciagle przy cycu;) Iza, ale Bartus juz duzy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melania ailr razy dziennie takie kupki twój mały robi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka dziękuje w imieniu Ani [kwiatek} Mala mi witaj po dłuuuugiej przerwie, całuski dla Hanulki{usta}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak zrobi 2 kupki takie luźniejsze to nic groźnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. U nas padal deszcz, mala niby spala ale jakos niespokojnie..ja mam katar i ona tez :O Ech, poczekam jeszcze, moze przejdzie. Na razie nie ide do lekarza. Nasz pepulek odpadl sam, zabronili mi jej kapac poki nie odpadnie, a szczegolnie chodzilo o kontakt z woda pepka. W 10 dobie sam odskoczyl, byl jeszcze taki strup, ale lekarka go sciagla, czyms tam umyla i po klopocie :) Ja oczywiscie ja kapalam wczesniej, ale nie polewalam pepka woda. Ania przeslicznie wygladala, jak krolewna :) Milka 😘 Mala mi witaj :) Mi babka z poradni laktacyjnej poradzila dotykac mala pod broda, budzi sie i od razu zaczyna przelykac i ssac :) A jak usnie i ssala co najmniej 15 min od razu odstawiam. Iza, moja tez czasem zrobi luzniejsza kupke, ale to podobno normalne na piersi. A na butelce to nie wiem. I tez bywaly zielone, ale teraz ograniczylam diete do minimum i nic nowego dla swietego spokoju nie wprowadzam i sa musztardowe . Jeszcze kilka tygodni i chyba skoncze z cycem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka ale jak zabieram cycka kiedy zaśnie to budzi sie po 15 minutach i znów na cycku a wtedy cały dzień spędzam z nią w łóżku. Już nie mam pojęcia co z nią zrobić żeby nie budziła się co chwila. Bo przecież nawet nie mam kiedy zjeść śniadania i zrobić jedzenie dla starszaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasze bobaski: nick------imie dziecka---d.u.-----w.u.-----cm-----d.o.w.----o.w.----cm Iza_--------Bartosz------18.04----1380----43-----21.07- -----4050----53 Ewcia24----Eryk---------28.05----3200-----52------10.07- - ----4550---?? Milka76------Maya--------03.06----3360-----50-----11.07- - ----4550---55 camomilla_22-Claudia--03.06.---3980------52---17.07---- ----4750--54.5 mierzejka----Ania-------05.06----2770-----51-----3.07--- -----3900-----?? martusia 82-Julia------- 08.06----3260----?--------22.07------4630---54,5 Melania---MIkołaj-------09.06-----3250----58----21.07--- ----5200-----62 gosia29----Tobias-------10.06-----3440-----51-----8.07-- -----4750----54 Surfitka---Nina----------16.06----3490------55-----1.07- - -----3550---56 Alkatraz---Hanna--------18.06----2900-----50------??? ---------????-----?? Jotka79---Czaruś-------19.06----3190------53----8.06---- ----3510----58 goba-------kubuś---------21.06---3600------59----18.07-- ----4400-----?? agula -----Gabrysia------21.06----3460-----51----21.07-------4760- ---55 oliwka100---Oliwia------21.06----3420------53---22.07--- ----?????------53 lolusia-------maja--------23.06----4250-----59------???? ---------????------?? mała_mi----hania--------10.07----3000-----57------????-- -------????------?? Kirysek Tomaszek..12.06 3920....55.....23.07.........4600....?? Hej koibetki. Oj dawno nie pisalam ale podczytuje czasmai choc ostatni rzadko. U nas wszystko dobrze, tylko pokarmu mam troszke malo, jak dla takiego glodomorka jak nasz synus, niestety musze dokarmiac. Ostatnio malutki byl troszke marudny ale juz jest ok. O wlasnie sie budzi, jak on nie znosi stukania w klawisze, od razu wyrywa go to ze snu. PS.Macie moze jakies sposoby na laktacje, mi wszystkie zawiodly. Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kirysek ja piję herbatkę hipp dla karmiących. A im częściej będziesz przystawiała do piersi tym więcej mleka będzie. A ja dałam małej smoczek. I jakoś mi smutno z tego powodu. Starszą dwójkę wychowałam bez smoka a tu smoczek. Sama nie wiem ale inaczej mała budzi mi się co kilka minut i z piersi robi smoczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala_mi probowalam, Hippa, herbapolu, granulki homeopatyczne nawet piffko karmi dwa łyczki ;) tak radzila polozna, nic ....buuu:( Prosze pomozcie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kirysek ja słyszałam jeszcze ze bawarka jest dobra na laktacje no ale ponoc najlepszym sposobem jest wlasnie jak najczestsze przystawianie do piersi,innych sposobow niestety nie znam:( pozdrawiam i zycze peeeełniutkich piersi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala mi, musisz sobie zakodowac, ze cyc sluzy do karmienia, inaczej dziunia zrobi sobie z niego przytulanke, i brdzie caly czas chciala go memlac. Tez bylam przaciwniczka smoczkow, ale moja to uspokaja, i tak do cyca czesto nie chce. Trzeba tez pamietac, ze takie maluszki, mecza sie pijac mleczko z cyca i tez przysypiaja. Mala mi jak Hanulka przysnie, to poruszaj ja pod brodka, albo w policzek, jak bedzie glodna zacznie pic znowu, jak pic nie bedzie, to delikatnie malego palca wsun jej do ust, i cyca pusci, wtedy ja odstaw, jak bedzie niespokojna to smoka. Pozniej jeszcze napisze jak to jest u mnie z tym porannym wstawaniem, teraz mala jeczy, bo glodna, a ze spacerku wrocilismy. Ale za mna golabki chodza;( chyba zrobie na dniach. Buziaki dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×