Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Hej kobitki nie było mnie 3 dni bo kompik mi padł ale juz jest oki. Byłam dzis z Haniątkiem u ortopedy i u chirurga, u ortopedy wszystko oki ale że lekarz jest moim znajomym to dał skierowanie na usg, a u chirurga :( mała ma małą przepuklinkę i zakleili jej pępuszek plastrem. Ale ma zaklejone od jednego boku do drugiego, dzwoniłam do mojej cioci bo jest specjalistką od dzieci i powiedziała mi żeby odkleić jej ten plaster bo zrobią sie odparzenia i włożyć do pępka pieniążeki owinąć bandarzem elastycznym nie bedzie wtedy odparzeń. Moja mała wczoraj zjadła o 19 ok 20;30 spala i najedzonko wstała dopiero o 24 potem o 4 i o 7 . Dla mnie to cud bo zawsze budzi sie po ok 3-4 godzinach a tu 5 h spała. U nas straszna pogoda jest ciepło ale pada, więc nie wiem czy bedziemy spacerowac. pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alkatraz moj Erys tez ma przepukline,ja stosowalam jakis czas te plastry,ale ma odczyn alergiczny,wiec juz nie kleje.2 lekarz mi powiedzial ze jak maly nie bedzie mial wzdec,to przepuklinka sama sie wchlonie.Moj maly ma taki malutki pepuszek ze niezmiesci sie tam pieniazek.A twoja mala od ur.ma ta przepukline?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy od urodzenia ale od wizyty kontrolnej 5 sierpnia. W sumie to mała przepuklinka z jednej strony prawie niewyczuwalna wiec nie wiem po co taki wielki plaster. Przeciez skóra pod nim nie oddycha i dzieciak sie meczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ja juz po sprzątanku i gimnastyce z małą i szyskuje się do miasta bo w niedziele moj kochany ma urodziny i jakis prezent musze mu kupić.No to w niedziele mam gośći i ful przygotowania a tak mi się nie chce ale jak mus to mus... Goba no tak zapomniałam że to wiekowo idzie a więc 3 to jest przeznaczona dla starszego dziecka ja mam narazie jedyneczke ale pewnie jak mała skończy 3 miesiace to kupie jej dwujke... Martynka ja po urodzeniu pierwszego synka od zawsze używałam prezerwatywy i jakos przez 6,5 roku nie zaszłam w ciążę.Teraz zostane też przy nich bo jakos nie mam zamiaru truć się hormonami a wkładka jakoś mi się nie widzi... Demiluna u mnie nie ma takiego sklepu ale się rozejrze...No i jak bym chciała zrobić tu chrzciny to musiała bym się zapisać do polskiej parafi i uczęstniczyc co niedziele przez pół roku na msze żeby ksiądz wyraził mi zgode na nie.Ja chodze tu do angielskiego kościoła i jestem bardzo zadowolona ale chrzciny musze wyprawić w polsce bo chrzesni mi nie przyjada więc nie mam wyboru... Więc uciekam do miasta pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kuźwa o co chodzi?gdzie wy jesteście co?wchodze od popołudnia a tu co?nico

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuszki standardowo przeczytalam tylko kilka postow po moim ost i koniec. pisze jedna reka siegajac przez spiaca glowke kajusi stad brak duzych liter itp... a nie mam odwagi jej odlozyc bo dzis jest baaardzo marudna. chyba ostatnio zle wszystko ujelam. kajunia w ciagu doby wypija okolo 250 ml chociaz ostatnio mniej, nie cale 200 ml. no i nie budze jej w nocy na karmienie tylko wlasnie karmie przez sen, wtedy spi dluzej o jakeis nawet 3h. a teraz przesylam buziaki dla maluchow. moze mi sie zaraz uda wyslac fotki kaji na interie pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tych z was które mieszkają w niemczech. Czy te srodki na kolki o których kiedys mówiłyscie to można kupić bez recepty? lefax i sab simplex?proszę o szybką odpowiedź bo to bardzo pilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzie wy wszystkie jesteście?? Ja zdięłam Hani plaster płakała mi cały czas i się męczyła. Jak zdięłam to juz miała odparzoną skórke. Kupiłam w aptece specjalny plasterek na pępek taki co oddycha. Uciekam bo mała mnie woła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejooo Mnie dzisiaj prawie caly dzien nie bylo,teraz wrocilismy,bylismy u szwagierki,tam wszyscy chorzy,grypa jelitowa,zeby tylko moj skarbek kochany sie niezarazil. Alkatraz moj maly to od samego urodzenia mial ta przepukline pepkowa,a przez te plastry to podobno skora oddycha,tak mi lekarz mowil,aptekarka rowniez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas spacerek i plac zabaw zaliczony, obiad naszykoway , Kamilka spi ( chyba ,bo cisza w pokoju) a ja walcze a Gabrysia o zasypianie w lozeczku :( . Zauwazylam, ze jak jest juz bardzo senna to nie da rady polozyc jej,aby zasnela sama, musze ja lulac na raczkach, bo nawet cycka nie wcisne jej do buzi. A gdy poloze ja spac , gdy tylko zaczyna byc senna, to nie ma problemu . Martynka , pozostaje ci kalendarzyk malzenski :P . U nas tez narazie gumka, mam przepisane tabsy, ale nie chce faszerowac sie hormonami..., pomysle jeszcze o spirali. Jotka 79 ...moja mala smieje sie swiadomie, odpowiada usmiechem na usmiech, guga ( takie: guuguuu) , szuka wzrokiem mamy , i patrzy sie na bajki :) , oczywiscie nie pozwalam jej na to, ale z checia obejrzlaby jakas bajeczke z Kamilka :P . Moim zdaniem powinnas skonsultowac to z lekarzem, wiem ze dzieci rozwijaja sie w swoim tepem, ale lepiej dmuchac na zimne . Elmirka, nie rozumiem, dajesz jej jesc , pomomo tego ze nie wstaje na jedzenie, nie marudzi ? Tak przez sen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia ja mialam , teka sama sytuacje dobry rok temu, jak Kamilka byla malutka. I na szczescie malej nie dopadlo to cho****o, a ni mnie, ale mojego M sielo doslownie z nog. A chwali sie , ze on to okaz zdrowia to nic go nie ruszy ;) ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) u nas przygotowania do urlopu pełna parą, musze nas spakowac, a nie mam pojecia od czeg zaczac.... i w ogole co spakowac i jak... jeszcze deszcze zapowiadają :( ale mam nadzieję, że nie cały czas, bo będzie urlop nieciekawy... ratunku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała mi podobno bez recepty mi babka jedna kupowała i nie miała recepty-popros którąś niech ci kupi i wyśle za pobraniem do ciebie. a gdzie milka nasza kochana i surfitka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmirka małą słodziutka ze szok a te uszka jakie maleńkie słodkości same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam na interii,ale cos nie moge otworzyc wszystkich zdjec:( udalo mi sie tylko goby.jaki kubus sliczny duzy chlopczyk,jakie ma piekne czarne,duze oczka taki slodziak kochany:):);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten plaster nie był oddychający dlatego go zdięłam i przez pół godziny myłam brzuszek małej po kleju. Przynajmniej teraz jest spokojna jutro na dzien jej założe ten co kupiłam bo jeszcze nie zmyłam całego kleju ( bardzo jej sie to nie podobało mimo że uwielbia kąpiele).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kant tylka rozbic moje teorie z usypianiem Malej, senna mniej lub wiecej i tak nie chce zasnac w lozeczku 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula ja mam na mojego Julka taki sposób że jak marudzi przy zasypianiu w łóżeczku to podchodzę i obracam go na drugi bok )takie małe oszustwo, mały chyba myśli że biorę go na ręce) i uspokaja się, czasem przekładam go tak 2-3 razy, ale u nas działa. Aha Julek od 2 dniładnie podpiera się na przedramionach i coraz lepeij i dłużej trzyma główkę, ale leniuszek nie lubi leżeć na brzuszku. martusia mam nadzieję że ksiądz ne będzie mi robił problemów z chrzcinami, kościół w którym odprawiana jest w niedziele polska msza jest w innym mieście, nie u nas więc siła rzeczy nie bywamy tam. No zobaczymy co powie, jak narazie nie mam kiedy tam się wybrać bo mężuś pracuje w niedziele.,najbliższa okazja żeby tam pojechać chyba dopiero 14 września. Ewcia mam nadzieję że maluszek nie złapał tej grypy jelitowej, ja to niestety przerabiałam jak Wiki miała jakieś 3-4 miesiące, w ciągu kilku godzin odwodniła się przez wymioty, trafiliśmy do szpitala -odrazu kroplówka i zostaliśmy tam kilka dni. Więc obserwuj maluszka. Trzymam kciuki żeby ominęlo was to wielkim łukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, my poki co nocki mamy jeszcze zarywane... choć dziś nie było źle...od 8-23, potem od23.30- 4 i o 5 wzielam go do łóżka bo marudził... pół godzinki po fikał i zasnął do 7 :-) goba, ta 3 na smoczku to oznacza chyba ze od 6 miesiąca sie nadaje, ale nie wiem na pewno, sprawdz moze na ich stronie oficjalnej...to musisz sobie nr2 kupic... ja jeszcze o seksie nie mysle- nadal nie jestem zagojona... na dodatek mam obfite upławy w kolorze beżowym - myslicie że to oznaka jakiegos stanu zapalnego, czy to normalne ?? a co do antykoncepcji to zgadzam się z Martusią - żadnych hormonów... Agula, ja też stosuje trik Demiluny z przewracaniem na drugi bok... po 2-3 razach zasypia :-) wogóle wieczorem nie muszę go usypiać - po prostu po jedzeniu i odbiciu kłade do łózka, on sie jeszcze bawi, gaworzy do zabawek aż sam usypia ze zmeczenia... zazwyczaj jak słońce zajdzie i robi się mrok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja muszę się pochwalić, bo nie wytrzymam - Rubi spał dziś w nocy 9 godzin w kawałku! Dawno się tak wspaniale nie wyspałam ;) tylko problem jeden się pojawił - rano rozszadza mi piersi... Dzis zanim Rubi się przyssał dwa razy odciągałam trochę pokarmu pod strumieniem ciepłej wody, bo bolało strasznie. Ale cieszę się, że Rubi tak pięknie śpi :) no i wczoraj Rubi skończył dwa miesiące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Hanio K Ciebie rowniez bo jeszcze nie zdarzylam sie przywitac z Toba:) Moja Martynka tez od kilku dni jak zasypia o 21 tak budzi sie miedzy 4 a 5 rano (hurra) a wczesniej to budzila sie na jedzonko jeszcze o 2 w nocy ale teraz juz wytrzymuje do rana,Zje i potem dalej spi do 7 zazwyczaj.Dzis np a jest juz prawie 10 spi caly czas z przerwami na jedzonko.Ona ogolnie to taki spioch jest bo w dzien jak zje mleczko to nie raz chce sie pobawic i to trwa godzinke i wtedy juz marudzi ze chce do lozeczka chrapac:)) A ja poraz pierwszy odkad sie urodzila wczoraj polozylam sie spac o 22 !!!!!Zazwyczaj klade sie kolo polnocy ale ze wczoraj bylam taka jakos bardzo spiaca ze postanowilam sie polozyc wczesniej i o niebo lepiej sie czuje!!!Wstalam o 9 ,sprzatnelam juz cala chalupke i teraz mam czas dla siebie:)) no i dla Was Agula moja tez nie chciala zasnac w lozeczku,byla przyzwyczajona na rekach.Niestety trzeba dac maluszkom czasu zeby sie przestawily.Moja do tej pory nie zawsze chce zasnac sama w lozeczku ale daje jej smoczka ,obok twarzy klade pieluszke i zasypia.No a ile to ja razy nabiegam sie do niej bo smok wypadl-juz pisalam Wam:) Ale z dnia na dzien coraz lepiej Hmmm...jest tu ktos wogole?Bo widze ze ostatni wpias ma Hanio K ale to godzine temu bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam na interii;) Goba jaki Twoj synek ma duze piekne oczka-chyba brazowe nie? Hanio k Twoj Rubenek tez slodziutenki;) poki co chyba bardziej podobny do taty? Ale u dzieci to jeszcze wszystko kilka razy sie zmieni Goba -maly ma chyba jednak niebieskie oczka?,z bliska kolor jest bardziej widoczny;) no i widac ze woli lozko rodzicow od swojego....skad ja to znam:) Elmirka Twoja Kaje widze pierwszy raz -fajna dziewczyneczka z niej! Wogole to wszystkie dzieciaczki sa cudowne U nas na Pomorzu ostatnio znowu jakiegos pedofila zlapali,gwalcil dziewczynki w wieku od 2 do 9 lat .skurczybyk jeden!!!! Jak mozna robic cos takiego dzieciom.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki wczoraj się tyle napisałam i mi zjadło a potem internet mi uciek i nic nie napisałam. Mam problem bo chyba pokarm mi powoli zanika rano jest dużo a do wieczora jak małą chce nakarmic po kąpieli to dosłownie flaczki i tak się dzieje od dwóch dni.Pije dziennie chyba ze 3 litry płynów i nie wiem czemu sie tak dzieje.Mała przez to że się wieczorem nie najadła częściej mi się budziła.Pewnie jak tak dalej będzie to na noc bede dawała jej butle a chcialam tego tak uniknąć .Ale jak bedzie trzeba to musze żeby bidulka głodna nie była.Troche mi z tym zle.. ewcia gratuluje mega kupki u mnie chyba mała robi tak smiesznie po 4 dniach kupka wieczorem potem na drugi dzień rano i znowu po 4 dniach i na drugi dzień rano sprawdzilo się tak dwa razy zobaczymy co teraz bedzie bo według obliczeń to kupka będzie w sobote wieczorem.musze jeszcze sprawdzic o ktorej godzinie może o tej samej to zaczne ją sadzać na nocnik hi hi hi:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melania ja miałm podobne upławy były kremowe potem jasny brąz i okazało się że mam zapalenie i dzisiaj ostatni raz biore antybiotyk i w piatek na kontrole... Hania super że mała tak super już ci sypia.. Martynka takich to powinno się wykastrować i już nikogo nigdy by nie skrzywdzili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Pomocy !!!Tesciowa i znajomi mi rozpieszaja syneczka. Nasz synus caly czas placze i chce na raczki i jesc tylko raczki i jedzonko, co zrobic by spal choc 2 godzinki dziennie, on za dnia wogule nie spi, no moze z 40 min. Ja nic nie moge w domu zrobic. O teraz przysnal ale jak znam zycie za 20 min pobudka. POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kirysek, a próbowałaś zakokonić Maluszka? Nie wiem, czy u Was ktoś kokoni, czy sie w ogóle pojawił taki temat - jeśli nie podaję linka do filmiku \"jak błyskawicznie uspokoić noworodka\" - u mnie działa rewelacyjnie! Mój Ruben płacze w sumie może z 10 minut na dobę... http://coaches.aol.com/kids-and-family/harve y-karp/happy-baby?step=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, no i też bardzo ciekawa i pomocna jest książka "język niemowląt" - jeśli ktoś chce, mogę wysłać na interię, bo mam w wersji elektornicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×