Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

cześć dziewczyny u nas w miarę spokojnie, maaluszek grzeczny, dużo się śmieje i apetyt dopisuje. W nocy i w dzień jeszcze udaje sie małego przekonać do piersi, ale wieczorem to juz nie ma takiej możliwości, jego apetyt rośnie w ciągu dnia, ostatnio wieczorem wypił 170ml mleczka. Ale co tam postanowiłam że jak się da o będę podawała pierś, ale nie będę go głodzići męczyć i jego i siebie, zważywszy że mały po butelce wygląda na zadowolonego, potrafi nawet godzinkę sobie leżeć w łóżeczku i patrzeć na karuzelę i brzuszek go nie boli. Co do cerazette ja po pierwszym porodzie dałam się namówić lekarzowi i żałowałam potem bardzo, jedyne co było fajne to to że nie miałam okresu(a było to upalne lato) ale w 3 miesiące(mimo bardzo rygorystycznej diety podczas karmienia piersią i dużej ilości ruchu)przytyłam chyba z 11 kilo. Tabletki brałam 5 miesiecy i teraz za nic w świcie nie dałabym się na nie namówić. Ale to tylkomoje zdanie, bo chyba każdy organizm inaczej reaguje. Teraz lekarz proponował mi także wszczepienie implantu ale nie chce bo ma ten sam hormon co cerazette. Chyba jednak zdecyduje się na mirenę - choć nie jestem jeszcze przekonana na 100 %,ale mam czas do września na podjęcie decyzji. Agula co do plam na skórze to ci nie pomogę, ale twoją tęsknote za rodziną rozumię bardzo dobrze, mam to samo. Mój pracuje bardzo dużo, całe dnie go nie ma w domu. Jak pracuje w dzień to wychodzi o 5 rano a wraca o 19, a jak pracuje na noc to wychodzi o 17 i wraca o 7 rano no i wiadomo musi potem się wyspać. W sumie ma 2 dni w tygodniu wolne. Martusia witaj, z Julkiem już na szczęście w porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny wysłałam na interie kilka foteczek mojego Haniątka są to zdięcia jak Hania miała miesiąc może 1,5 aktualnych jescze nie zrzuciłam na komp pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demiluna to dobrze ze z maluszkiem lepiej bo to co najgorsze jak dzidzia jest chora i czlowiek jest wtedy taki bezradny. Hania jest sliczna🌼 dziewczyny poradcie mi jak macie podobny problem z tymi kupkami co pisałam wczesniej .Co stosujecie z checią z każdej porady skorzystam.Prubowalam z tymi herbatkami i ze soczkiem na poczatku pomagalo teraz nie stety nie.Prubowalam czopeczek wogole nie pomaga.Tylko ten termometr z oliwką ale tez niechce tak mechnicznie jej tej kupki pobudzac żeby się jelitka nie przyzwyczaiły.Nie wiem co zrobić żeby sama robila... Oczywiscie masaze brzuszka tez robilam ale to na nic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia82 odradzam termometr bedziesz miała problemy malenstwo sie przyzwyczai i nie bedzie samo robiło. Ja tez od czasu do czasu mam problem wtedy dajed małej duzo pic- jesli widze ze sie meczy daje jej duzo wody nawet jak juz jest jej pora jedzenia zamiast mleka woda az sie załatwi. Mała wypije ok 100 ml wody i kupa idzie. Mysle ze ma czasem twarda kupke i nie moze jej wyjsc ale po wodzie wyglada jakby miała biegunke(rozmiekcza sie przez wode). onsultowałam to z lekarzem powiedział ze dobrze i ze mam nie wywoływac jej wypróznien mechanicznie. Moja Hania jak ma problem troszke sie przy tym meczy steka to trwa jakies 15 min ale jak zrobi jest ulga. Jak była mniejsza miała problem przy kazdej kupce teraz zdarza sie to sporadycznie ale wiem jak jej pomóc. MOim zdaniem niech malenstwo sie troszke pomeczy ale niech samo sie wyprózni. Moja jak ma zaparcie i nie moze sie załatwic a akurat zjadła to napina sie i czasem moze zwymiotowac ale juz wiem o tym i pilnuje jej w takim momencie ( jest to również prawidłowa reakcja ) tak ze radze obserwowac. Mozesz równiez stosować Esputicon to pomaga w trawieniu wypróznianiu i działa antykolkowo, nie polecam debrisanu-moja mała zawsze po tym straszenie wymiotowała9ale to tylko moje zdanie) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Marusia, ja oprocz masazu brzuszka, cwicze z Nina. Polega to na przykladaniu obu nozek rownoczesnie do brzuszka, tak jakby dzidzia miala robic glebokie przysiady. Ale slyszalam teorie, ze dziecko karmione piersia nie moze miec zaparc. Moja lekarka powiedziala ostatnio, ze sa dzieci co wyprozniaja sie co 3-4 dni i o ile kupa jest miekka, nie ma problemu. Gorzej gdy sa to takie "koraliczki". Agula, ja cala w plamach, twarz, dekolt, plecy, przedramiona...i tez nie wiem co z tym robic. Myslalam, ze znikna zanim pojde do pracy, ale troche zjasnialy tylko. Mam krem na plamy ciazowe, ale dosc tlusty i jak sie posmaruje to mi goraco :( Moze kosmetyczka pomoze ??? Deminula, czyli jednak sie nie myle, ze ta waga co drgnela w gore odkad biore ten syf, to wina tabsow...teraz rzucam na 100% jak tylko skoncze listek. Zdjecia ogladalam, sliczne. Martusia, twoja mala bardzo do ciebie podobna. Martynka pieknie wygladala do chrztu. A Hania pieknie sie usmiecha :) Milej niedzielki zycze.. Mam pytanko. Jak dlugo po szczepieniu moze utrzymywac sie stan podgoraczkowy u dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i tak jak napisala Alkatraz, duzo picia..ja podaje herbatke rumiankowa, lub po prostu wode z glukoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczynki za pomoc to bede ją poić i zobaczymy co bedzie...Jak mała robi juz ta kupke to raczej nie jest zatwardzenie tylko taka papka pomaranczowo żółta.. Surfitka moja polożna mówiła mi że gorączka po szczepiące może utrzymywć się do 3 dni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za miłę przywitanie :) no i sobie wykrakałam z tymi problemami do konsultacji z Wami... Zdaje się, że zdrobił mi się miejscowy zastój pokarmu, w jednej piersi tak w okolicach pachy mam takie zgrubienie bolące, coraz twardsze. Przystawaiam jaknajczęściej, smaruję kremem z wyciągiem kapuścianym... Ktoś wie, co jeszcze można zrobić, żeby sobie pomóc? Trochę się boję zapalenia albo jakiegoś innego dziadostwa... Ble Lecę do Rubenka, bo mnie woła ;) Mam nadzieję, że uśnie bo też bym chętnie wskoczyła w objęcia Morfeusza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanio.k witaj ja bym ci jeszcze poradziła przykładanie ciepłej pieluchy takiej przeprasowanej żelazkiem nieraz to pomaga i mleczko samo po tym okładzie leci, powodzonka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poslalam kilka zdjec na interie :) Hanio, jak mi sie zaczely twarde robic, to ja sciagalam laktatorem ile mozna, a mama mi bardzo mocno masowala, tak by rozgrzac te twarde miejsca, dosc dlugo to trwalo..chyba z pol godziny jedna piers masowala, a ja ciaglam ile wlezie, bo tez sie balam zapalenia. Ale puscily te grudy i od tamtej pory zero problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, widze ze wszystkie wypoczywacie w niedzielne popoludnie, a własciwie to wieczór :-) my dzien mielismy bardzo mily, Mikołaj był na imprezce grzeczniutki - ja odpoczęłam, więc wszyscy zadowoleni... to zdjecie z dnia dzisiejszego http://motylki.multiply.com/photos/album/70#60 :-) Mikołaj był prawie tak elegancki jak chrzczona Lusia :-) Surfitka, twoja Ninka coraz bardziej do ciebie podobna !! jest przesłodka !! Martusia, fajnie widziec cie z powrotem !! Julka ma taką czuprynkę gęstą, cudnie wygląda !! A Julianek Demiluny kochany chłopczyk, śpi grzeczniutko ... Ja tak zawsze mówię, że mój Mikołaj to najukochańszy jest jak śpi :-) Pójde już chyba do łóżka... zmęczona jestem po całym dniu wrażeń, trzymajcie sie i do jutra !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ! Martusia nie pamietam czy ty nadal karmisz piersia? Moja Gabi robila kupki czasem co 2 dni, a od tygodnia jak ja pije sok marchwiowy, mala zalatwia sie 2-3 razy dziennie :) Co do tabsow , to mi gin zapial Nor QD , dla kobiet karmiacych, ale jeszcze ich nie zaczelam uzywac... Surfitka, niedlugo Nince bedziesz kucyki wiazac :) Martusia , Sliczne dzieciaczki ! Alkatraz , Hanus coraz slodsza, chcemy wiecej zdjec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff, u mnie już po zastoju. Co za ulga! W końcu napisałam do mojej położnej ze szkoły rodzenia. I jej rada rzeczywiście zadziałała ;) Tak więc piszę, może komuś się jeszcze przyda: przed karmieniem ogrzewać (np. ciepłą wodą). Potem karmić, ale dziecię rzystawaić bródką do miejsca w którym utworzył się zastój. Po karmieniu zimny okład na 30 minut. I oprócz tego smarować kremem z wyciągiem kapuścianym (DAX kosmetics, seria perfecta mama). Właśnie byli u nas znajomi, Rubi dostał piękny leżaczek bujaczek z fisher price. A jako, że już śpi - premiera jutro :) Życzę miłych snów i dobrego odpoczynku, dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynka , ale z ciebie laska, fiu, fiu :) . a mala Martynka wyglada w bieli jaak aniolek . Ja tez posle pare fotek mojej Gabi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadlam tylko na chwilke. bo dzis mąż caly dzien okupuje kompa... Demiluna i Agula - macie piękne dzieciaczki !! te starsze dziewczynki to cuda świata !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello no więc napisze wam ze byłam u siory pomagać jej ogarnąć góre po remoncie-a w piątek moja mama ropbiła u niej imieniny-no i pomagłam i dostałąm od niej fulllllll rzeczy-20 par spodni i stosy bluzek i sweterków-ponieważ ona ma kase to szybko jej się wszystko nudzi i wyobraźcie sobie ze wymieniłąm całą garderobe zupełnie całą wyrzuciłąm wszystki co miałam powiedziałam koniec z sentymentami:) a na dodatek dostałam okres już 8 tygodni po porodzie-czy to w porządku ?tak wiem ze nie karmie od 2,5 tyg no ale już? agula kochanie a jak pępek? hanio k-witam witam i o zdrowie pytam;-) a reszta oczywiście gdzie????a elektryczna ma nas w głębokim poważaniu chyba-a może zabiła teściówke i siedzi??;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posłałam zdjęcie na interie-ale nie wiem czy doszło bo w końcu mi pokazali jak mam przesyłąć meilem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane z ranka u nas jak zwykle nocka super a kupy jak nie bylo tak nie ma napoilam ją wczoraj wypiła herbatki koperkowej z hippo ze 120 m i nic dzisiaj też jej podam zamiast jednego karmienia i zobaczymy co bedzie.. Agulka witaj cały czas małą karmie piersią tylko czasem herbatke dostaje raz z kopru a raz rumianek i czasem jej soczek jablkowy rozcięczam z wodą... Melania dzieki a mikolajek to nie zły przystojniak ... Surfitka a ninka slodziutka i ty wygladasz wspaniale.. Martynka jest przeurocza w zasadzie nie ma się co dziwić bo urode to po mamusi odziedziczyła... Demiluna fajowe dziewuszki.. Gabrysia i kamilka są przesliczne goba fajowe masz gwiazdeczki no i wlasnie ciekawe co tam u elektrycznej dzisiaj postaram się po mału nadrabiac co tam u was sie dzialo jak mnie nie bylo. Teraz zmykam po malu zupke gotowac dzisiaj kalafiorową robie ,a wy co tam pichcicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helooo U mnie pobudka o 5 rano , Mala jeszcze drzemie , ale Kamilka domagala sie bajek i koniec spania 😭 Martus TY sprobuj pic sok marchwiowy , jezeli nadal karmisz piersia, moze cos zadziala. Ja na obiad mam wczorajszy rosol, zamatynowane nogi z kury , wiec rzuce na grila+ kukurydza, ziemniak taz z grila i salata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepek nadal jest!!!!!!!!!!!!!!!! Kto mi nie wierzy , to dowod jest na zdjeciach na interii :( I nadal nie wydlada, zeby mial odpasc!!!! Dzieki za komplementy moich corek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula a ruszasz pepkiem góra dół prawo lewo-mi tak kazała i pomogło nawet lekkociagnac bo podobno on moze sie nawet przykleił,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, ruszam, przemywam , wietrze , w srodku powoli, powoli odchodzi , cos sie dzieje ku lepszemu Fajna masz sostre, mi kiedys tesiowka dale pare szmatek po sobie :O Musze skoczyc na interie poogladac zdjecia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki,dzieki za pamiec.:) Witaj hanio.k Kochane wszystkie dzieciaczki sliczne,przepiekne:) Niezagladalam tu ostatnio bo troszke zamieszania w domu mialam,tu z tata i tesciowa.Dzieki za pamiec o tacie,wyszedl ze szpitala w czwartek,te jego rany poparzeniowe okropnie wygladaja,bedzie sie to dlugo goic:(, bardzo ma zgage i bol przelyku i taki wzdety brzuch,to wszystko przez te gazy,opary z tego wybuchu.Wiadomo boli go,ale cieszy sie ze tylko tak to sie skonczylo,ze jest z nami. Moj Erys znow tydzien kupki nie robil,moze u niego ma tak byc?juz sama nie wiem,bolesci nie ma.A ja wczoraj umieralam,tak strasznie glowa mnie bolala i niedobrze mi bylo,nie moglam jesc,dzisiaj juz troszke lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki Mój Julek przeprosił się chyba z cycusiem bo bardzo ładnie od wczoraj ssie. Dzisiaj był ważony 5310g. Teraz dzieciaczki poszły z tatusiem na spacerek a ja mam chwile relaksu przy kawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula to faktycznie masz przeboje z tym pepuszkiem a soczek spróbuje zaraz zadzwonie do męża to po pracy mi kupi... Ewcia witaj to twój tata musial mieć straszny wypadek ale życze duzo zdrówka jak doczytam zaległości to pewnie się dowiem co się stało..To nasze dzieci zgadały się z tymi kupkami u mnie już 5 dzień zobaczymy kiedy zrobi a bączki puszcza strasznie śmierdzące... Demiluna witaj to moja malutka waży tyle samo co twój Julek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej martusia moj to nawet 10 dni nie robil,pozniej 5 i teraz znow 7,a baczki to takie smierdzace,fuuuu szkoda gadac a kupki jak nie bylo tak nie ma.:( Oj te nasze male pocieszki cos sie razem zgadaly;) to co dobry soczek marchewkowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia mojej na poczatku pomagał soczek jabłkowy rozcięzony z wodą.Jak nie robiła mi przez 4 dni to jej podałam i odrazu pomagało a teraz już nie pomaga.sprubuje ten soczek co mi agula poleciła i zobacze czy pomoże.tylko podobnie jak u cibie moja mała dobrze się czuje i brzuszek ją nie boli zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×