Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Więc jak ktoś zainteresowany to musicie wejść na Gazeta.pledziecko.Tam w wyszukiwarce wpisać kalendaż pierwszego roku i wpisać date urodzenia dziecka i wyswietli się wam fajny kalendaż na każdy dzień.Te ćwiczenia są w 11 tygodniu więc polecam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dawno się nie odzywałam, ale jestem u rodziców i jakoś tak brakuje mi czasu. Niby powinnam mieć go więcej, bo jest więcej ludzi do zajmowania się małą, tylko, że Ania ciągle chce być przy cycu. W dzień jeszcze w miarę, ale gdy zaczniemy się karmić ok godz 17 to mala zasypia dopiero ok 21-22, jestem padnięta po takim wieczorze, ale zaraz o tym moim zmęczeniu zapominam, bo nocki są super, Anulek budzi się ok 2 i później 5-6, tak więc mogę się wyspać. Czy wasze dzieciątka też tak dojadają, zastanawiam się, czy może coś jest nie tak z moim pokarmem, ale skoro przybiera na wadze to chyba jest wszystko w porządku? Sufitka, czytałam, że robiłaś badania na cukier, ile piłaś tej glukozy i po jakim czasie pobrali Ci krew? Bo ja pozyczyłam sobie glukometr od znajomej, wypiłam 50 g glukozy i po godzinie wyszedl mi nie ciekawy wynik, powtórzyłam go za chwilę i juz był w porządku, więc chybajednak będę musiał pójść zrobić to badanie w laboratorium, tak sie boje, że to cholerstwo mogło by zostać. A ty znasz juz wynik? Martusia, nie mogę znaleźć tych ćwiczeń Mój głodomorek płacze, odezwę się później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My własnie wróciłyśmy ze spacerku, teraz moja mała pochłania butle :) dobrze że dzis rano wyszłysmy bo zbierają się chmurki i chyba będzie padało. Zazwyczaj wychodze z Nią po 16 bo mąż wraca wtedy z pracy i wspólnie spacerujemy. Ale jak rano jest ładna pogoda to też idziemy. Dzis moja Hania obudziła sie po karmieniu o 22 dopiero o 3 a potem o 7 wiec i ja jestem wyspana oczywiscie o 7 zjadła i spała do 10 ja wstałam o 9 :) Teraz mała ucina sobie dzremke wiec i ja sie położe do wieczora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej U nas wczoraj wreszcie dzien bez goraczki :) Mala to potrafi nastraszyc. Moje dziecko wlasnie wcielo cale 130 ml ( nieprawdopodobne) i grzecznie lezy. W nocy budzi sie tylko raz, miedzy 4 a 5 rano :) Mierzejka, ja mialam 2 godzinny test z 75 gr do picia. Ciekawe jaki wynik. Jak sprawdzilam w domu troszke wiecej jak po 2 h to mialam 86, mam nadzieje, ze po godzinie tez byl w normie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, zeby wejsc w tego linka z cwiczeniami trzeba wykasowac spacje w linku i bedzie dzialac... Mierzejka, fajnie cie widziec znowu... przerąbane masz z tym karmieniem... nie wiem nawet co ci poradzic...moj Mikolaj na poczatku tez dlugo jadl, ale wieczorne usypianie nie zajmowalo dluzej jak 2 godziny... teraz je pół godziny przed zasnieciem i odkladam go do lozeczka i sam zasypia... ale w takie upały jak dzis to w poludnie nie chce sam zasnąć wiec na cyca go biore i uspakaja sie w ten sposób, to prawie na spiąco go kłade do łózeczka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dopiero nadrobilam zaleglosci w czytaniu:)nie odzywalam sie tyle czasu,bo moj na urlopie byl,wiec musialam go jakos wykorzystac:p czyli rano do poludnia byl park,a potem jak troche upal spadl jechalismy na 2-3 godz na plaze albo na deptak. agula dziekuje za haslo do interii,sciagnelam \'\'jezyk neimowlat\'\'mam nadzieje ze uda mi sie przeczytac w calosci.narazie obejrzalam tylko zdjecia Kai,cos dlugo u mnie trwa ladowanie pliku i nie mam cierpliwosci-wole NK. claudia jeszcze nie byla zaszczepiona,ani nie moglam jej zrobic usg bioderek,bo sobie poszli na urlopy i wez tu rob co chcesz.na dodatek powinno przyjsc zaproszenie dla malej na szczepienie,najpozniej jak skonczy 2 mies-czyli 3 sierpnia a do tej pory nic.W poniedzialek dopiero bede musiala umowic sie na termin.moja mala jak tylko zaczela sie slinic i puszczac banieczki,zrobila sie marudna,nie zawsze,bywa ze ja nakarmie i grzecznie zasypia,ale z reguly jest marudzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camomilla zauważyłam u mojego kuby to samo-czy to oznacza ze na ząbki juz dziąsła swędzą-bo rączki by zjadł w całości a sliny tyle ze szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nam wlasnie przyszly zabawki zamowione tydzien temu :D Jak Ninka wstanie bedziemy sie bawic :D:D:D Mierzejka, przerabane z tym karmieniem. Ja tam taka cierpliwa nie bylam, jak mala marudzila i chciala mietolic cycka godzine to flacha i po sprawie ;) Ja rozumiem, ze chcecie karmic jak najdluzej ale nie kosztem wlasnego zdrowia i samopoczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba, Nina ma tak od okolo 2 tygodni, pytalam lekarki i wcale to nie oznacza, ze ida zeby. Po prostu dzieci tak maja, a ja tylko ze szmatka chodze i brode wycieram, a raczki ciagle w buzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ HEJ DZIEWCZYNY u nas noc fantastycznaa, mały po karmieniu zasnąl ok 20:30 i spał do 4 nad ranem zjadł i spał do 8:30. Super,za to w dzień jest bardzo marudny od kilku dni, nie pośpi spokojnie dłużej(teraz śpi ale zobaczymy jak długo) camomilla nie pamiętam skąd jesteś, możesz przypomnieć?? Mierzejka to faktycznie nieciekawie masz z tym karmieniem. Dziewczyny co do slinienia to czytałam gdzieś(jak zwykle nie pamiętam gdzie) to odpowiedzialne jest za to dojrzewanie ślinianek - a maluszek nie potrafi sobie poradzić z nadmiarem śliny. Z doświadczenia wiem że wcale nie musi oznaczać zbliżającego się ząbkowania. Moja Wiki śliniła się strasznie od 2 mesiąca, a pierwszy zżbek wyszedł jej jak miała rok i 3 tygodnie(pamiętam bo był to dzień matki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny otwiera wam sie ten plik z językiem niemowląt?? u mnie nie chce się rozpakować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze teraz dopiero zobaczylam ze ucielo mi poprzedni wpis!no wlasnie nie koniecznie slinienie sie moze oznaczac zabkowanie,moja na dodatek non stop pakuje raczki do buzi.powiedzzie mi czy jak kladziecie wasze maluszki na brzuszku to czy one maja obydwie raczki zgiete w lokaciach i sie na nich opieraja czy tez nie?bo moja jak ja klade to lewa zawsze prostuje i ja odgina do tylu.w szpitalu badal ja ortopeda,bo tez mu sie ta lewa raczka nie podobala-opadala jej bezwladnie,ale stwierdzil ze jest ok,teraz z kolei jej sztywnieje-czy to jest to napiecie miesniowe?? ja jak narazie nie biore zadnych pigulek antykoncepcyjnych,bo nie chcem.znajac zycie to waga by mi urosla i wpadlabym tylko w depresje.poki co dostalam po raz drugi okres wiec chyba nie jestem znow w ciazy. Demiluna ja jestem z Bialegostoku,ale od ponad roku juz mieszkam we Wloszech a dokladnie w Neapolu.Co do tego pliku to mi sie otwiera bez problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i po sprzataniu padam na pyska .Teraz czekam na mężulka jak z pracy wróci.Mała ucieła osbie drzemke starszy ogląda bajki a ja moge chwile wypocząć.... no a do tego ślinienia to prawda po prostu dziecko uczy panowac się nad śliną(ale napisałam hi hi hi).Wyczytałam też że przy tym może mieć kaszel i dziwnie chrapotać.Więc jeżeli nie ma oznak infekcji to takie cos jest normalne chyba że dziecko miało by gorączke i katar to wtedy oznaka infekcji.moja też slini się na zabuj a jeżeli chodzi o ząbki to pierwsze oznaki są np.. pogrubienie się dziasełek i ich zaczerwienienie przynajmniej tak było u mojego pierwszego synalka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello !melduje ze żyje! troche was podczytywałam i stwierdiłam ze moja Kinga jest dziwna!!!!he,he,jak dostanie butle to raz kłade ją do łóżeczka dam smoka i zasypia,raz trzeba na rękach dyndać 30minut,innym razem bujać w lezaczku iśpi,innym głaskać po policzku i dac smoczek.Nie ma ustalonej reguły-mi to nie przeszkadza! Kupiłam dziś infacol-na kolke bo od 2tyg,3-4razy dziennie zanosi sie ze hej i nic nie pomaga w koncu z płaczu zasypia!i przez sen duzo pryka a potem zazwyczaj kupka jest! cZY WASZE dzieci tak maja ze jak zjedza to minie ok,30min.i zasypiaj i tak znwowu bo moja tak ma.-zazwyczaj!z tego co piszeci eto mao wasze spia-krystian tez mao spal w niemowlenctwie. w niedz.mamy chrzest-a ja taki spaslak!szok!nadal walcze z nadwaga teraz jest zastoj waga stoi w miejscu ale powinna lada dzien pokazac mniej!-wiem bo nie raz sie odchudzalam. Sorry za bledy ale cos mi nie dzialaja haczyki w a ie............................... dodam,ze butle daje co 3 godz.ale zazwyczaj przesypia dzis pobia sama siebie od rana tzn,8do teraz 3 butle po 120ml i to jej wystarcza postanowiam ja wybudzac i jak dalam mleko to plula i odruch wymiotny miaa wiec nie daje na sile.krystian tez tak jadl wiec sie nie martwie . pa kochane ide sie umyc i czekac az kinga sie obudzi-mlody juz wykapany-szaleje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baja a właśnie o tobie myslałam przy prasowaniu hihi-ze dawno cie nie było no i ściągłam cię myślami. a ciekawe co z milka i ELEKTRYCZNĄ? MAŁY ŚPI A JA WYPRASOWAŁAM TONE RZECZY MASAKRA. posprzątane a na obiad dziś była ryba smażona-szczupak i karp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tez miałam dzisiaj na obiadek rybke... witaj beja :):) No a mnie jutro czeka ful gotowania bo robie bigosik, 2 sałatki(jedna warzywna ,a druga zpiersi kurczaka i ryzu), krokiety z pieczarkami no i ciasto(murzynek i karpatke) dobrze że tortu nie musze zrobić bo kupimy lodowy... A znowu w niedziele jeszcze dorobie jajeczek faszerowanych i nogi od kurczaka przyprawie bo bede piekla w piekarniku wiec roboty po pas mam nadzieje że mała będzie grzeczna i pozwoli mi to zrobić bo jak nie to czeka mnie gotowanie w nocy uffff. Mała dzisiaj zamiast spac to lezy w łóżeczku i się rozglada zawsze juz o tej godzinie spała ale dobrze że jest cicho to moze zaraz zasnie... więc zmykam zbierać siły na jutro hi hi hi Spokojnej nocki kochane pa(spioch)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mała zawsze zasypiała bujana na rączkach a dzis postanowiłam że będzie usypiana w łózeczku i sukces:) włączyłam jej karuzele z misiami dałam smoka i popatrzyła jak jej latają miśki raz wypadł jej smoczek więc podałam jeszcze raz chwila moment i spi :) mam nadzieje że będzie tak zawsze pozdrawiam i życze spokojnej i przespanej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc chyba jestem pierwsza :-) mikołaj dzis obudzil sie o 5 rano i byl zupełnie wyspany i chętny do zabawy :-( potem usnął jeszcze na godzinke do 7 ale ja już nie mogłam :-( dzis jedziemy w odwiedziny do znajomych - też mają czerwcowego synka :-) dziewczyny, czy któraś zastanawiała się nad kupnem nosidełka ?? macie jakieś propozycje może ? Mała Mi, pamietam że kupiłaś chustę - jestes z niej zadowolona ?? z góry dzieki za odpowiedz odnosnie tej kwestii... pozdrawiam i do zobaczenia wieczorkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Melania ja mam nosidelko ale poki co to lezy w komodzie,uwazam ze mala jest jeszcze na to za mala:) Mam zamiar go uzywac tak za dobry miesiac,poki co mi jest wygodnie (i malej tez) w wozku...no ale tak jak mowie bedziemy probowac za miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja koleżanka kupiła ale dopiero jak miały dziwczyny 10miesięcy zadowolona ale mało używane bo laski duże są.ma na sprzedaż bebe conrfort za 100zł.ja się zastanawiałam ale doszłam do wniosku ze nie kupuje bo małego niemam zamieru nosić na rękaCH ŻEBY SIE NIE PRZYZWYCZAIŁ-nie że jestem wyrodna matka ale przerabiałam to z wiki i dziękuje bardzo-przyzwyczaj a potem nie usiądziesz nawet na moment. a gdzie reszta co?zapomniały o nas. wcszoraj na jednym temacie była klakowska a tu jej niema-kiedyś małgonia pisała a teraz jej niema-a urodziła 12 a termin na 13 miałą pamiętam bo miałą tak jak ja termin. agula jak pępek? odezwe siuę potem bo jade do mamy zawieź śliwki na zaprawy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja dzisiaj nawet nie wiem jak się nazywam. Mały od kilku dni niespokojny bo boli go brzuszek, ale wczoraj wieczorem to już był horror, nawet noszenie na rękach nie pomaga. Dzisiaj od 5 to samo. Terz leży i marudzi, a jak juz zaśnie to na 5-10 min i budzi się z płaczm. Już nawet zastanawiam się czy dzisiaj nie pdawać mu cały dzień butelki o może coś z moim pokarmem nie tak. Co do nosidełek to ja mam takie http://www.allegro.pl/item416281056_premaxx_nosidelko_nosidlo_chusta_hit.html Fajne , dobrze wykonane, sprawdza się np na wycieczkach do lasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u nas nocka super nie dość że mała sama zasnęła ok 22 to obudziła sie o 4 pierwszyraz na jedzonko potem po 7 a wstałyśmy po 10 więc jestem dziś wyspana jak nigdy :) mam nadzieje że tak będzie zawsze hihi Ja mam nosidełko i już z niego korzystam ma ochrone na główke i róznie można je zakładać. Najczęściej korzystam z niego jak musze zrobić szybkie zakupy wtedy nie męcze się z wózkiem. NIe chce mi się go znościć na 5 min a małej w domu też samej nie zostawiam. Wkładam ją w nosidełko i idziemy na zakupy. MOja jest bardzo zadowolona bo wszystko super widzi . Nosidełko ma wkladke dla niemowlaków wieć jest oki a i Haniątko nie daje oznak żeby była niezadowolona. Nosidełko kupiłam na alegro za 49 zł. http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=416940146 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko wpadam sie przywitać i do garów zmykam... Demiluna a podawałś gripe water jak nie to sprój bo u mnie zadzialala super jak małą bolał brzuszek... Ja tez mam straszny problem z tym karmieniem wieczorem mała to drze się w niebo głosy zanim zasie cycka.Zastanawiam się na podaniem jej butelki na noc ale boje się że przez to pokarm zacznie mi jeszcze więcej zanikać bo w dzień mam go bardzo dużo a na wieczór chyba dla niej za mało.ale jak bedzie taka chisteria jak wczoraj to odrazu zrobie butle.to zmykam i odezwi się wieczorkiem.co do nosidelka to jakos mi się nie widzi ale to tylko moje zdanie.Znajoma ma i bardzo sobie chwali zaczela malego chyba nosic jak miał 6 miesiecy ale skutek uboczny tego to teraz ma przechlapane bo maly chce cały czas na rece...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia gripe water już nie pomaga, sama nie wiem co jest grane, a najgorsze ze sama w domu z dziecmi jestem i Wiki przez to trochę odsunięta jest na bok. Aż mi się płakać chce. Teraz tez z małym na ręce siedzę i piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demiluna , podaję link do strony z masazem brzuszka, mój malec tez czesto miewał kolki i inne wariacje brzuszkowe...po takim masażu często obficie popierdywał- co znaczyło, ze nieszczęsne bąbelki się uzewnętrzniały http://www.we-dwoje.pl/masaz;brzucha;niemowlaka,artykul,4530.html albo taki: http://babyonline.pl/niemowle_zdrowie_artykul,1013.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nosidelka nie mam,ale tez sie zastanawiam nad jego kupnem,bo czasem to cholera mnie bierze jak ide z wozkiem!tutaj chodniki sa czasem wezsze od wozka,czasem jakis glupek postawi skuter i zostaje mi spacer ulica bo inaczej sie nie da.z drugiej strony to jak mam wozek to nie musze nic dzwigac:)u mnie znow dolek mleczny.nie wiem czy to temu ze zbliza sie 3 miesiac czy ze dokarmiam butelka.na majowym forum wyczytalam ze dziewczyny biora granulki homeopatyczne Ricinus communis i ze dzialaja.chyba skocze potem po nie do apteki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny. Dzis Gabrysia konczy 9 tygodni, a kikut pepowiny nadal jest!!!!!!!!!!!!!!! Jutro ide z nia do lekarza , zobaczymy co powie. Powolutenku zasycha, odchodzi , ale w takim tepie to jeszcze z miesiac mu zejdzie :( Ja mam siodelko takie http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2267522&cp=2256186 , jeszcze po Kamilce , malo go uzywalam, bo za duza byla do niego. Przydal sie jej od 3 do 6 miesiaca .Ale sprawdzal sie i wygodnie nosilo sie dziecko. MOzna dziecko nosic w nim przodem i tylem ja starsze. Teraz pewnie wiecej go wykorzystam, bo wyjscie z wozkiem i uciekajaca po calym sklepie Kamia to koszmar ! A tak to rece wolne , aby ja troche przytrzymac. Ale mnie glowa napiernicza od wczoraj, tabletki juz bardzo mi nie pomagaja .Pewnie z niewyspania ten bol glowy. Jak nie jedna to druga budzi sie w nocy i od 5-6 koniec spania. Wczoraj udalo mi sie przespac godz. w poludnie z nimi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×