Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

moj maly do pewnego czasu tez byl strasznym neijadkiem, tylko mleko lubil ewentualnie kaszka ale przez smoczek, a co dostawal na lyzeczce czy zpka czy owoce to plul dalej niz widzial i az mial odruch wymiotny przestalam mu na jakis czas dawac i po jakis czas zas zaczelam od obiadku-ryz z kurczakiem i warzywka tak mu to zasmakowalo ze w szoku bylam paszcze otwieral strasznie mocno nie nadazylam lyzka obracac i od tego momentu tak sie zaczelo ze ej obiadki bardzo chetnie i inne rzeczy tez nie wiem moze musial sam dorosnac do tego hehe na macie czasami jeszcze lezy ale coraz mniej chetnie, juz ja wstawilam na ebay mam kupca wiec musimy sie z nia pozegnac i czas na inne zabawki :-) gratuluje rocznicy slubu :-) mysmy w listopadzie obchodzili 10 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam pytanie znowu odnosnie krzyzowania nozek. Moje dziecko chwycone pod paszki (jak ma pampersa) nie krzyzuje nozek jak je podnosze, ale jak jest bez pieluszki to krzyzuje. Czy Wasze pociechy tez tak maja? Czy to jest powód do zmartwien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello u nas ok no moze mały kryzys jak u niektórych dziewcząt-maruda:-(no i niechce mi mleka mleka pic od jakiegos czasu zupki kaszki i deserki syper ale mleko po 60 ml 2 razy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki i zapraszam na kawke :) U nas nocka suuuper !!!!!!!!!!!!!! Eryk poszedł spać przed 21h (sam) w nocy obudził się o 3 dostał soczku i zasnlął :) Teraz kwinkał to dałam mu pierś (bardzo mnie już bolą,mleka dużo napłyneło) i śpi sobie :) Jak się ciesze mówie wam :D:D agula,mierzejka musicie spróbować koniecznie tej metody :) Ja Erykowi podawałam na katarek areozol homeopatyczny Euphorbium - u nas super działał. Jeszcze raz zapraszam na kawusie :) Mam dziś dobry humor :D:D - ale jak długo ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,u nas ok Zdrowka dla chorowitkow i wytrwalosci dla niejadkow ale to normalka,czasami tak jest,u nas z jedzeniem ok,ale zamiast 200ml mleczka wypija 150 czasami 180 a i 120 mu sie zdarza ale to taki okres chyba przez zabki,nie ma powodow do zmartwien.vanesska trzymaj sie malutka bidulko. Surfitka a ty nie narzekaj hehehehe ninka ci sie super rozwija ,cwaniarka mala i na wszystko przyjdzie czas a na stanie to ma jeszcze czas,wiec daj kruszynce spokoj mamusiu hehehehe Pomaranczowa mamo ,nie denerwuj sie bez powodu,moj Kuba jak go biore do gory pod paszki to kiedys czasami krzyzowal nozki ale tylko czasami jak mu sie udalo akurat ,a teraz nie w ogole no moze nieraz mu sie zdarzy ale to przypadkowo ,pytalam lekarki o to tez i jesli dzidzia nie robi tak zawsze tylko czasami to nie ma powodow do zmartwien,przeciez dziecko to nie zaprogramowany komputer tylko zywa istotka,przekreci sie nie tak to wszyscy zaraz szukaja chorob,tak bylo i u mnie a teraz wyluzowalam i widze ze jest ok,jedyne co mnie troszke martwi to to ze on nieraz sie napina ,jak sie zdenerwuje albo cieszy a czasami bez powodu,ale dzieci tez tak maja podobniez,u Was tez tak jest???????????? Ewcia Eryczek przeslodki,wszystkie dzieci slodkie sa!!!!!!!!!!!! i Gratulacje dla eryczka ze tak pieknie juz spi pa pozdr i zapraszam na kawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiek, ja wiem, ze juz powoli denerwuje sie przed wtorkowa wizyta u neurologa. Coraz bardziej obserwuje Mateusza pod katem czy umie to i tamto. Strasznie sie boje tej wizyty, wiadomo, jak kazda matka sie martwie. Moj maz mi powatarza, ze nie mam sie przejmowac, bo przeciez maly jest pod stala kontrola pediatry i rehabilitantki, a one twierdza, ze ladnie sie rozwija. No ale ja i tak sie przejmuje. Pamietam, jak bylismy pierwszy raz u tej neurolog na wizycie, nie balam sie, bo dwa tygodnie wczesniej bylismy u innego lekarza i powiedzial, ze wszystko jest ok. Jak ta babka mi powiedziala, ze maly ma lekka asymetrie to myslalam, ze z krzesla spadne! I dlatego teraz tez sie boje, ze znowu cos bedzie nie tak. Tym bardziej, ze w pamieci mam teorie tamtej rehabilitantki, co to powiedziala, ze maly jeszcze ma asymetrie i ze jeszcze musi cwiczyc. Zdrówka dla wszystkich choruszków. O jakiej interii piszecie? Gdzie to mozna znalesc? hanio, moj Mateusz uwielbia lezec na macie :) czasami fakt, tak jak Ninka Surfitki, pałąki mu przeszkadzają :) ale generalnie bawi sie na macie cały czas :) agula, ja podaje tylko danie z kurczakiem i z indykiem. Innych jeszcze nie podaje, tzn raz podalam cielecine i jakas taka kupe nieciekawa zrobil wiec juz nie podaje. Za to ostatnio zaczely smakowac mu deseki :) Wczesniej plul, a teraz ladnie je :) Surfitko, wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ślubu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiek, moj Mateusz tez sie czasami tak napina. I wlasnie jak mu sie cos nie podoba, jest zly albo mu cos przeszkadza, wtedy prostuje nozki i raczki jakby chcial powiedziec "mam tego dosc" :) Bratowa mi mowila, ze jej coreczka tez tak robi w zlosci wiec wydaje mi sie, ze to nie jest nic zlego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki, Ewcia :) no i... przełamałam się jednak i znów zgłosiłam bloga na konkurs na bloga roku 2008; ale podchodze do tego scepytycznie, bo zasady w poprzednich edycjach byly porąbane, wkurzałam się zupełnie bez sensu i tak... Jakby która miała ochotę zagłosować, tu jest link: http://www.blogroku.pl/mloda-zonka ,gw2oq,blog.html link tez jest w ramkach po lewej stronie mojego bloga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście kafe wstawiła spacje; ale głosowanie będzie i tak jakoś po 13 chyba, wiec potem wkleje znów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pom mamo,znam to ,tez jestem taka panikara.Moj maz mowi ze maly rozwija sie ok ,ze jest wszastko dobrze ale ja i tak mam zawsze jakies obawy. ja sie martwie tym napinaniem ,bo to ma zwiazek z napieciem miesniowym.Moj asymetrii nie ma ,ale jest cwiczony z powodu zeby go rozruszac,niby rehabilitantka tez nie powiedziala ze to napiecie,ale ja sie tego obawiam ze jednak cos nie tak.w sumie ogolnie to jest ok,ale jesli ma male napiecie to dlatego nie lubi sie na brzuszeka sam przekrecac albo po prostu nie lubi tego i juz,a z siedzeniem jest super,probuje rtzymac juz rownowage,stawiany sprezynuje ladnie albo utrzymuje sie sztywno na nozkach itp,niby wszystko ok tylko te obroty na brzuszek mnie wkurzaja,ale chyba on juz tak ma ,bo moj jas tez tak mial i niby jest wszystko ok.Ja ma dzisiaj gimnastake ,tez sie boje jak cholera,zobaczym co powie pani na jego osiagniecia.I jak juz pisalam to chce sama od siebie isc do neurologa bo Kuba nie byl badany prze neurologa tylko przez peditre i rehabilitantke ale tutaj tak jest w de ze jesli nie ma powodu to nie kieruja do neurologa tylko zwykle cwiczonka. Pom mamo to krzyzowanie nozek jest zwizane z napieciem miesniowym ale nie znaczy ze Mati to ma ,czasami dzieci tak robia.Ja juz nic nie wiem,wyluzowalam troche,bo jedne dzieci robia rozne rzeczy lepiej,inne rzeczy gorzej ,nie ma tak ze wszystko jest super,a ogolnie nie znaczy ze dziecko jest chore pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sufitko__zycze Wam kolejnych tak wspaniałych lat jak te dotychczasowe... No i kolejnych Ninek :-P Ewcia__ciesze sie że metoda działa też u was... Oby tak dalej.. HanioK__poczytałam troszkę twojego bloga i muszę przyznać, że z czystym sumieniem możesz startować jako blogers roku !! Masz swietne pióro ( klawiaturę :-P ) i bardzo wciąga to co piszesz... A powiedz mi tak przy okazji, kto z Was wymyslil imię Ruben ??- bo z tego co wiem to imię latynoskie... a moze się myle ( byl taki poeta Ruben Dario i stąd to skojarzenie :-) ... U nas mata nadal w użyciu - ale Mikolaj jeszcze nie siedzi więc nie ma innego wyjścia :-) Biedronka__ja na katar stosowałam też kropelki Nasivin ( smarowałam wacikiem nozdrza ), maść majerankową pod nosek i pulmex baby ( po 6+ miesiącu ) do smarowania piersi i plecków - ułatwia oddychanie... Iza__co do prezentu to nie doradzę - sama mam zawsze problem... Ale padło tyle propozcji że na pewno coś wybierzesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny, ja mysle, ze wszystkie nasze dzieciaczki sa zdrowe i rozwiaja sie w swoim wlasnym, dobrym tempie. Mie troszke martwi to, ze Ninka sie leni, ale coz...jak napisala gosiek i na nia przyjdzie czas. Ostatnio wpadlam na pomysl sadzania jej okrakiem na mojej nodze ( jak na koniu) i opierania jej stopek na kanapie, wtedy jej spiewam i ona skacze, i automatycznie podskakuje i odpycha sie od podloza :) Niech sie uczy. Ale patrzac na tabele rozwoju psychomotorycznego rozwija w calkowicie prawidlowym tempie wiec sie nie martwie :) Kiepsko mi dzis spala :( Obudzila sie o 3 i chciala bawic. Zaczela spiewac, kwikac, dalam pic i po ok pol godziny usnela, ale i tak sie krecila... Hanio k juz kiedys pisalam, ze jestem zachwycona twoim blogiem. I oczywiscie na niego zaglosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po przejściach O mało co a nigdy bym już tu nie pisała...na szczęście BÓG nad nami czuwa. W poniedziałek przeżyliśmy koszmar, ok godz 23 położyliśmy się spać i ledwie co zdążyliśmy zasnąć a tu nagle słysze straszny krzyk na początku myślałam że sąsiedzi się kłócą ale po chwili usłyszałam jak ktoś krzyczy że się pali i okazało się że to u naszego sąsiada na piętrze na przeciwko naszych drzwi ja niewiele myśląc wzięłąm Anię i kombinezon i wybiegłam na boso na dół(mieszkamy na trzecim piętrze) a mąż został i pomagał gasić pożar, na szczęście zanim straż przyjechała to mieszkańcom udało się prawie zagasić a to wszystko od lampek choinkowych! Mówię Wam co ja przeżyłam byłam pewna, że już i po naszym mieszkaniu. Wczoraj i dziś byliśmy u znajomych a teraz już jesteśmy u nas, przyjechała do mnie mama z bratową i musiałyśmy sprzątać i myć całe mieszkanie a ile prania miałam, no ale najważniejsze, że nic nikomu się nie stało. Troszkę jeszcze czuć bo klatka okpcona ale myślę, że nie powinno już to małej zaszkodzić, wietrzone było całą noc i dzień. Sąsiedzi całe mieszkanie oczywiście do remontu. Jejku okropne to wszystko na szczęście mała nie zdążyła się wystraszyć bo spała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIERZEJKO JAK DOBZE ZE WAM NIC SIE NIE STAŁO A TE LAMPKI TO JUZ MIELI WYCOFAC Z SPRZEDAZY BO CZESTO OD NICH TERAZ POZARY SIE ZDAZAJA DZIEKI BOGU ZE WSZYSTKO OK .... MY NADAL WALCZYMY Z KATARKIEM MAM NADZIEJE ZE JUZ W TYM TYGODNIU WYZDROWIEJEMY ,WCZORAJ DZIEWCZYNKI SPRZEDAŁAM JUZ JULCI GONDOLKE W SUMIE CAŁY WOZEK TRIO WRAZ ZE SPACEROWKA I FOTELIKIEM I KUPILISMY JJ JUZ SPACEROWLKE DO KAD DO KIEDY BEDZIE JEJ POTRZEBOWAŁA NO I WYMIENILISMY JUZ FOTELIK DO 25KG BO W TAMTEN JUZ DAWNO NIE WCHODZIŁA W SUMIE TO JESTEM ZADOWOLONA Z ZAKUPU...CO CHODZI O MATE EDUKACYJNA TO JULCIA WCALE Z NIEJ NIE KORZYSTA A DALISMY ZA NIA PONAD DWIESCIE ZŁOTYCH I LEZY ZAPAKOWANA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julcia, ja tez musze fotelik wymienic. A co do maty to uwazam, ze jest to jedna z najbardziej trafionych zabawek. Nina uzywa ja od okolo 2 miesiaca zycia do dzis. Czemu Julcia nie bawila sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak z dobrych wiadomości to Ani \"idą\" dwie jedynki dolne i znam już powód marudzenia mojej niuni, mam dobry sposób na ból ząbkowania. Smoczek umaczać w Nurofenie-syropie i potrzeć nim dziąsła, naprawdę działa! Od wczoraj to stosujemy i jest dużo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surfitka, głosować można od 13 stycznia. melania, imię Ruben pochodzi ze Starego Testamentu :) czyli imię hebrajskie, w zestawieniu z drugim imieniem Rubenka (Jan) oznacza: \"Oto Syn, Bóg jest łaskawy\", lub \"patrzcie na Syna, Bóg jest łaskawy\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Surfitko wszystkiego najlepszego dla ciebie,męża i oczywiście dla Ninki 🌻🌻 życzę wam jeszcze 1 lub 2 takich kochanych małyk szkrabików jak Nineczka :) Mierzejko straszna tragedia,czytając posta aż gęsią skórkę miałam. Jakie szczęście że nikomu nic się nie stało. Super że Anulce ząbki idą i fainie że nurofen na córunie działa przeciwbólowo. Hanio k głosik oddam :) Melania,gosiek,pomaranczowa mamo,kasia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mierzejko witaj wśród zywych-ale sie musiał nadenerwować:-(bidulka kasia a podaj tak mniej wiecej nazwe spacerówki i fotelika-zerkne delikatnie hihi moze cos podpatrze u nas ok mały tez marudzi i dziasła są spuchniete ale jakby miał dostac tak jak wiki to ok 21 stycznia hihi a ja znowu mam problemy z szefową bo plotki mi doniosły ze chce zlikwidować sklep-i co dalej ze mna???jestem juz na wychowawczym i bede musiała sie z nim pożegnac i zarejestrować na bezrobociu:-(masakra buuuuuuuuu a tak sie ciaszyłam ze 2 latka bede miała płatne:-) elmirka chyba juz po operacji co?bo miała isc na poczatku stycznia???a moze zmienili mieszkanie albo co?ciakawe co u nich i u martynki wiem ze szukała pracy ale dawno jej nie było no i milka zaginęła ach duzo by tu wymieniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ho, ho, ho... Pan Mąż zaszalał, załatwił opiekę dla Rubenka i bierze mnie na kolację! A to z okazji 3,5 roku po ślubie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i dziękuję za miłe przyjęcie:) Dużo sie tu dzieje ostatnio, cieżko nadążyć z czytaniem. Ale może zacznę od początku. Moja córka ma na imię Ola i urodziła sie 3 czerwca jako moje pierwsze, ale mam nadzieję nie jedyne dziecko. Aktualnie ma dwie dolne jedynki i chyba jakieś nastepne w drodze, bo strasznie marudzi. Matę edukacyjną zwinęłam parę tygodni temu, kiedy mała zaczęła raczkować. Zaczęła od raczkowania do tyłu, ale i tak mata była tylko miejscem startu:))) Fotelik kupiliśmy nowy pare dni temu i nastąpiła cudowna odmiana - zero płaczu w samochodzie!!!! Ola ogląda swiat za szybą, a jak jej się znudzi to zasypia:) http://www.allegro.pl/item521756369_fotelik_samochodowy_maxi_cosi_priori_fix.html Fotelik godny polecenia. Cena taka wysoka ze względu na isofix, bez niego cena o połowę niższa. Ostatnio moja córcia chce wstawać i nawet kilka razy jej się to udało w kojcu:))) Ależ byłam dumna!!! Oczywiście ona piszczała z radości i ryzła ramę kojca:) Hanio - oczywiście zagłosuję, bo bardzo mi się Twój blog spodobał:) A tymczasem idę wyłączyć lampki:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisha, no to spryciara ta twoja corcia jak tak szybko sobie radzi ze wszystkim :) Hanio, o to maz zrobil prezent :) Moj nawet w rocznice slubu nie pomysli o zabraniu zony do restauracji. Z reszta z opieka ciezko. Mama jak wracam juz w plaszczu czeka w drzwiach. Czasem nie zdazy mi powiedziec, o ktorej Nina jadla czy spala... Jedynie masaz mi zafundowal :P Goba, masz babo placek :( A moze to tylko ploty by cie denerwowac. Dziekuje za zyczenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja juz dostaje obledu z tym katarkiem :( . Kropelki homeopatyczne pomogly , ale nie zlikwidowaly calkowicie. Rozmawialam wczoraj z babka , ktora jest farmaceutka i zasugerowala , ze to moze byc katar alergiczny na cos co jest w domu. Bo to nie mozliwe , aby katar przeziebieniowy trwal tyle czasu . Ten katarek pojawil sie u nas kiedy przestalysmy bywac codziennie na dworze, ze wzgledu na pogode. Wspomnialam kiedys na wizycie o tym lekarce ( bo tez mi cos takiego przyszo do glowy ) ale ona jak zwykle zbyla mnie 😠 . Ta farmaceutka poradzila mi kupic olejek eukaliptusowy, zrobilam tak . Puszczam po kropelce gdzies na ubranko , czy posciel ale tez nie dziala w 100 % . I po raz kolejny spotkalam sie ze stwierdzeniem , ze takim malym dzieciom nie mozna zakraplac zadnych kropelek. Kropelki wysuszaja sluzowke, a ta przez to peka, a w miejscu pekniec tworza sie polipy :O . Boooooze, glupi katarek a tyle problemow z nim :( Hanio glosik oddany . Zdjecia Rubenka cudne, siedzi jak dorosly przy tym stole :) . Ale ci fajny prezent maz zrobil :D Mierzejka , dzieki Bogu , ze skonczylo sie tylko na zalanych mieszkaniach, strach pomyslec co mogloby sie stac!!!! Ja to mam jakos obsesje na punkcie pozarow. Bo mam na dole sasiadke , ktora uwielbia swieczki , ma je wszedzie. Kobitka lubi sobie czasem podrinkowac , mieszka sama , a ja oczami duszy juz widze jak uciekamy z plonacego domu :( . Mamy zalozony czujnik dymu, ale jakos mu nie ufam ... Ewcia ciesze sie ze matoda u ciebie tez dziala. Duzo placzu przy tym bylo??? Ja musze poczekac , az Mala mi calowicie wyzdrowieje, ale juz wprowadzam pewne punkty . Mala chodzi o stalych porach spac i mie ma zasypiania przy cycku . Dostala tez kocyk -przytulanke . Musze wam powiedziec , ze nie ma wiekszego problemu z zasnieciem w lozeczku, ale w nocy nadal sie budzi. Aisha ... bardzo sprytna jest twoja Ola :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć aischa ale masz sprytna córcie mnie martwi przekrecanie się na brzuch i z brzucha na plecy-generalnie mój kubus jest bardzo silny ale przekrecanie i turlanie czy pełzanie to nie dla niego i co ja mam robic zmuszac-?ćwicze z nim ale on ma mnie w .... witam tak ogólnie z rana zapraszam na kawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×