Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Witam :) Elmirka , ty masz fuksa z tymi zakupami :D Pozbywasz sie rzeczy po malej , czyzby Kajcia miala byc jedynaczka? Martusia , Gabrysia od dobrego miesiaca spi na brzuszku, dodatkowo glowa musi byc wcisnieta w rog lozeczka i kolana podciagniete pod brzuch a dupina w gorze :D Sama sie tak uklada do snu. Milka ... gratulacje 1 -go zabka 🌻 , a moze to nie bylo zapalenie ucha , tylko wszystko od zabka ? Podobno czesto lekarze myla zapalenie ucha z zabkowaniem, objawy sa podobne, lacznie z lapaniem sie za ucho ? Ewcia, ale masz cieplutko :D U mnie tez suppper , bo + 9 , wiec jak na utrzymujace sie mrozy tutaj , to czuje siejak na Hawajach ;) Gosiek.. postawisz jescze jedna kawke ;) ? U nas Gabrysia lepiej dzis spala, a za to Kamilka chora i co chwila musialam do niej wstawac. No , coz chialo sie miec dwojke malych dzieci to teraz nie ma co narzekac :) Melania.. ja jestem za miekka na zastosowanie tej metody o ktorej pisalas , co do usypiania dzieci :( Przerabialam to juz z kamilka, do 2 latek musialam sie z nia polozyc , aby zasnela. Probowalam uczyc ja zamodzielnego zasypiania kilka razy , ale zawsze wymiekalam :( Z GAbrysia to i tak sukces jak na mnie, ze sama zasypia w lozeczku . No tak, jak sie ma miekkie serce to trzeba niec twarda dupe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula,wlasnie wstawilam wode na kawke,a moze z expressu sobie zyczysz:)? Maly wlasnie sie obudzil i zaraz na podloge z zabawkami ruszamy.Ogolnie ok,zajrze wieczorkiem na pewno,bo malzon w pracy,wiec bede sie nudzic,do potem kochane,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiek , dzieki za kawke :) Ja wzielam sie za sprzatanie , dopoki mala spi , ale jakos strasznie wolno mi to dzis idzie :P , chetnie zrobie sobie mala przerwe na kawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam dziś się poświęcić aukcjom, ale poszła do siostry na herbatkę :D A co! Agula no raczej na razie Kajcia będzie jedynaczką, chyba, że wpadniemy :p bo wiesz nigdy nie mów nigdy. Może się zdecydujemy na drugie jak już będziemy na swoim, ja bym chciała tak gdzieś za 8-9 lat, a że nie mam gdzie trzymać po niej ubranek to je sprzedaję za grosze, zawsze mam na coś innego niż mam wyrzucić. A zresztą za parę lat będą już niemodne ;) Ale dzisiaj straaaszne pustki, normalnie weszłam i nie miałam co czytać. Dobra uciekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No rzeczywiscie pustki tu dzisiaj :( Gosiek, a ty gdzie???? Mialas sie udzielac wieczorem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej agula,no udzielam sie ale was nie ma ,a ja jak sep zagladam zeby was poczytac,sama nic nie napisalam ,bo nie wiem co:P Dzieci spia,pan w robocie,a ja wiadomo co robie. Milka dzieki za zaproszenie do nk,oczywiscie przyjete:)Lacha z ciebie ze hohohoho a teraz ide zajarac,bo juz od dobrej godziny sie wybieram,musze wyjsc na taras,bo w domu nie ma palenia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A goba sie cos opuszcza,nonono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez nudy, stary wlasnie dzwonil , ze juz jedzie do domu z roboty, a ja siedze i patrze sie jak Kamilka bawi sie a Gabrysia i czasem interweniuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pobudka Mamuśki!!!! My już dawno nie śpimy, zaraz Kajcia zaliczy pierwszą drzemkę. No a potem szykujemy się na basen. Więc na razie stawiam poranną kawusię, a potem zapraszam na pływalnię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również się melduje no my dziesiaj kończymy 8 miesiecy nawet nie wiem kiedy to zleciało.... Ale mam dzisiaj roboty bo zaprosiłam sobie gości na obiad więc troche postoje sobie w kuchni a za bardzo mi się nie chce... Czytałam że pisałyście coś na temat witaminy D3.Ja małej wogóle tej witaminy nie podaje i nie ma u Julci zadnych obiawów braku jej.Jak byłam w polsce to zabrała dzieciaczki na przegląd do lekarki i powiedziała że wszystko jest ok.Więc narazie trzymam sie tego co tutaj każą wiec podaje jej tylko 5 kropel multivitaminy...Tutaj lekarze nie polecają wogule podawania witaminy D3 a nawet miałam problem żeby pozwolili mi dawać multivitamine.Jutro ide z nią na bilans to zobacze ile waży moja klucha... To kochane miłej niedzielki i do Jutra pa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane ja tez stawiam kawusie i sałatke gryosa pycha mi wyszła hi hi Martusia dla Julci na 8 iesiecy Wszystkiego NAJ NAK🌻🌻.Wiecie coo moja Julcie znow w nocy boli brzuszek jak by miała w zdecia juz ktoras noc z kolei jestem załamana a przy okazi nie wyspana ja nie wiem kiedy jej przejda te dolegliwosci musze chyba odwiedzic gastrologa bo to mnie nie pokoi ,pediatra i alergolog mowia ze to od alergi sama juz nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam,dolaczam sie do kawki:) Martusia,buziaki dla malutkiej👄 z okazji urodzinek,czas leci,leci heheh Kasia ,ja tez bym poszla do gastrologa,lepiej sprawdzic,a robilas jej kal na posiew???????????????Jesli nie to zacznij od tego. Moj klusek drzemie sobie teraz,zmeczony bidula zabawa;) Jasiu mi kaszle,boje sie o Kube ,ale mam nadzieje ,ze nie zarazi sie;( Jutro chce isc do lekarza z jasiem niech go oslucha.Buziaki dla wszyskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i kolejna ładna nocka za nami. Ruben znów je z piersi, co mnie bardzo cieszy - na razie jeszcze po piersi dostaje troche mleka z butli, bo po tygodniu nie karmienia laktacja sie zmniejszyla. ale widze ze jest coraz lepiej. I tez akceptuje juz bebilon pepti, nie męczą go po nim gazy, wiec sie bardzo ciesze, skórka na nóżkach i rączkach też już gładziutka i piękna. takze same powody do radości... jesli chodzi o ruchliwość dzieci - mój Rubi juz od dluzszego czasu prostuje rączki jak do raczkowania, gorzej z tyłkiem. ale teraz tez juz zaczal troche dźwigac, na razie na boczki mu wychodzi, ale najwazniejsze ze dźwiga. Musze kupic jakis maly dywanik dla niego lub te puzzle piankowe w końcu, bowidze ze jak go poloze na lozku czy wlasnie na dywaniku u kogos, to rusza sie o wiele wiecej. na tych naszych panelach sie slizga i o ile przy pelzaniu to mocne, przy wstawaniu do raczków niekoniecznie. I rzeczywiscie to w wiekszej czesci jest sprawa mózgu i rozwijających się połączeń nerwowych, mózg to musi wypracowa a potem jeszcze skoordynować - najbardziej widoczne jest to kiedy dzieci zaczynają chodzic, jak sie skupiaja zeby podniesc nózkę i tak dalej, jakie są niepewne, potem jak juz same chodza nieporadnie... a po kilku dniach, kiedy w mózgu juz wszystko zostanie przetworzone - biegają! To jest aboslutnie niesamowite i wspaniałe. poczekajmy jeszcze kilka miesięcy :D i nie starajmy sie na sile przyspieszyc rozwoju dzieci, o wiele zdrowiej, rozsądniej jest kiedy pozwoli sie dziecku rozwijac we wlasnym tempie, to tak jak z chodzikiem - co z tego, ze dziecko "chodzi", kiedy nie potrafi prawidlowo ułożyć nóżek, a to ma potem wpły na cały ukłąd kostny (kolana, miednica i kręgosłup)? czy to warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Milka zaproszenie na nk przyjęte:) Martusia śliczna ta twoja julcia i jaki z niej fajny pączuszek, moja Ania to szkieletor w porównaniu do twojej Julci. Kasiu ja bym zrobiła tak jak radzi Gosiek, najpierw kał na posiew a wizyta u gastrologa napewno nie zawadzi, moja Ania też ma alergię, na początku jak przeszyliśmy na Bebilon Pepti to też straszne bączki puszczała ale teraz jest już wszystko ok. A na jakim mleczku jest julcia, też na Bebilonie Pepti? U nas następna nocka przespana, sama nie mogę w to uwierzyć, któraś z Was ostatnio pisała, że jej chyba ktoś podmienił dziecko, bo nie przesypia nocek a u nas odwrotnie ktoś nam zamienił dziecko bo zaczęla tak z dnia na dzień przesypiać nocki. Ja naprawdę jestem w szoku. Milka bardzo możliwe, że Maja nie miała tego zapalenia ucha, bo u nas jak wychodził pierwszy ząbek to też wszystko wskazywało na jakąś infekcję i nawet byliśmy u lekarza a okazało się, że to od ząbka. El-mir-ka fajnie Wam z tym basenem, zazdroszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanio,super ,ze u rubiego tyle pozytywnych zmian:) masz racje z tym co napisalas,jesli chodzi o chodzik to w 100000000proc racja.Ja mialam ochote tez zakupic,ale po prostu sie boje,to glupie ale mie chce nic przyspieszac na sile.Moj Kuba tez prostuje raczki do raczkowania,ale nie umie tego jeszcze polaczyc z nozkami i pupka.Pupke unosi tez ,nozki zgina ale to jezcze potrwa zanim dojdzie do perfekcji,nawet sie tym nie martwie,bo wazne ze widze,ze probuje,a kiedys zakuma.Raczkowanie jest waznym etapem w rozwoju dziecka,jesli chodzi tez o mozg,latego dzieci jak poprobuja chodzika to raczki nie maja ochoty.Wczoraj Kuba ,tez probowal przyjac pozycje do raczkow i po raz pierwszy zaczal sie kiwac na boki,hehehepodobalo mu sie ,ze odkryl to sam,a mi jeszcze bardziej,ze mysli chlopak:) Milka nie pogratulowalam Mai zabkow,wiec teraz gratuluje mamusiu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia dla Julci na 8 miesięcy 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 Dziewczynki chce kupić Ani krzesełko do karmienia, ale jakieś w rozsądnej cenie, czy możecie jakieś polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki moja Juleczka je nutramigen 2 dawno temu tez jadła bebilo pepti i terz ja brzuszekboli tylko dziwi mnie to ze julcia ma te bolesci tylko w nocy badanie kału miała w szpitalujak miała rotowirus i było ok rzadnych innych bakteri nie wykryto moze znow trzeba zmienic mleczko ja juz sama nie wiem a moze po prostu ona za duzo je ale zrobie jej to badanie co tam a potem zawedruje do gastrologa ocxzywiscie pojde prywatnie bo na ta surzbe zdrowia czekała bym ze cztery miech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mierzejko qa co podajesz jeszcze Anni do jedzonka jakie zupki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tu takie puchy... Kasiu, ja oprócz mleczka podaje Ani zupki z indykiem, królikiem czasami z cielęciną a z owoców to tylko jabłuszko i wczoraj spróbowałam jej podać jagody narazie żadnych krostek niema więc chyba dziśjej podam resztę tak wogóle to bardzo ta dieta uboga, w tym tygodniu mam zamiar jechać do pediatry-alergologa i zapytam się o to żółtko i gluten. Wogóle to ja jakoś boję jej się podawać nowości, jakas tak dziwna jestem i wtyle za Wami A jeżeli Julcia je dużo to jak najbardziej może mieć po tym te bóle brzuszka, a co Ty Kasiu dajesz Jeść i ile Julci u Ani wygląda jadłospis tak: 8 - 150 ml 11-70 mlkaszki Sinlac na mleczku 14 zupka 17 mleczko 150 ml 20 - mleczko 150 ml Do mleczka dodaję zawsze kaszkę ryżową jabłkową 1 miarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem przepraszam za ociąganie się ale dopiero was nadrobiłam:-) wyjechałam w piątek do siory wróciłam wczoraj ale tak mi czas zleciał i do tego ból głowy:-(wiec jestem teraz u nas juz powoli 2 jedynka się wykluwa widac takie białe a jaki marudny dzisiaj szok kuba juz super siedzi a co do raczkowania to nie kuma aczkolwiek podnosi juz pupe i rączki coraj to bardziej sztywne ale tylko na chwilke na interieposłałam zdjęcie moje nowy kolor hihi pozdrawiam wszystkie bardzo i gratuluje nowości u dzieci i maji ząbkai julci 8 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mierzejko julcia je tak 6-7 rano 240ml mleczka 12zupka cały słoiczek lub gotowana na kurczaku lub kroliku 15-16kaszka sinlak poł miseczki 19-240ml mleczka 21-22ml mleczka i w miedzy czsie ze 3x po 150 wody z glukoza ja tez owocow sie boje podawac chociarz mam dwie połki w lodowce nieraz podam jabuszko moja julcia nie miewa krostek tylko ma te bolesci brzuszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu co do diety to przykro mi, ja nie pomogę, bo Kaja je dużo rzeczy nawet takich co jeszcze nie powinna. I choć jest niejadkiem, to próbuje mnóstwo nowości. Kiedyś tylko wysypkę miała po mandarynce, ale to był ze 2 m-ce temu jak nie lepiej, a tak to nigdy nic jej nie jest. Mierzejka a skąd Ty jesteś bo zapomniałam :p u Was nie ma pływalni gdzieś w pobliżu? Kaja już śpi, padła jak kawka. Dziś na basenie super. Zawsze chodziliśmy do niecki do lar 6 tam taka super cieplutka woda, a Kaja właściwie tylko chciała na rączkach. A dziś poszliśmy do normalnego brodzika, tam już woda 28 stopni, no i tak po pas głęboka. Strasznie jej się podobało, pływała jak nie wiem, oczywiście podtrzymywana. Szaleć w wodzie, żeby ją zanurzać to troszkę się boję, ale kilka razy miała buzię pod wodą i trochę jej się opiła. A umęczyła się strasznie, jak ją mąż niósł w szatni w szlafroczku, nawet nie ubraną to ona już zasypiała hihi Padła w samochodzie i nie czuła jak ją niosłam do domu, spała 1,5h. Chyba jej się podobało. Dziewczyny chodźcie ze swoimi dzieciaczkami na basen, mówię Wam frajda na całego. Któraś pytała o wysokie krzesełko. Ja kupiłam to i jestem baaardzo zadowolona. Tylko, że ja kupowałam przez sklep internetowy, ale już nie mają tej aukcji. Mam model Ocean-2009 czyli ten z delfinkiem. http://allegro.pl/item543954431_mamtu_krzeslo_tron_materacyk_kosz_2xtacka_hitcena.html Dobra uciekam, bo boję się, że ją klikanie obudzi. Pa!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie, Dziekuje za gratulacje na 1 zabka:) Tez wydaje mi sie, ze ta cala choroba malej, to \"wina\" zebow, ale ucho bylo w srodku czerwone, wiec antybiotyk podaje, a w czwartek idziemy do kontroli. Kasiu przykro mi bardzo, ze julka tak sie meczy, ale to tak jest dzieci z alergia reaguja prawie na kazde jedzenie, a te bez alergii moga zjesc wszystko, i nic im nie jest. Maja ma stwierdzone uczulenie na jajo, wiec dostaje zupki, czasem podam jej deserek, jakiegos owoca, badz jogurt- w tych produktach jaj nie ma, a skorka szorstka!!!! Ale gastrycznych dolegliwosci nie ma. Ech, my stosujemy diete do roku, potem zaczniemy wzbogacac, a jajka podam po 3 roku dopiero. Lece, bo mala sie przebudzila Gosiek, Mierzejka dzieki za przyjecie zaproszen na NK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyslalam pare zdjec na interie, zobaczcie, jak ucze Maje raczkowania;) Goba fryzurka ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki wstawajcie na kawusie my juz z Juleczka nie spimy od 7 rano w nocy była tylko jedna pobodka na piciu o 4 i musiałam ja troszke ponosic bo sie rozpłakała moze cos jej sie sniło ale potem ok....U NAS PRZED WCZORAJ PLUS 16 STOPNI C A DZIS JUZ MINUS 3 CO ZA POGODY ,MAŁA COS KICHA MAM NADZIEJE ZE NIE BEDZIE MIAŁA ZADNEJ INFEKCJI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kasiu... zgadzam sie ze pogoda pod psem - za to wczoraj pachniało wiosną... slońce, ptaszki spiewające - spacerowalismy prawie 2 godziny - po raz pierwszy na siedząco w wózku jezdzilismy - bardzo się Mikołajowi podobało !! I mnie też bo mogłam odpocząc od noszenia na rączkach :-P poza tym w miare ok, nocka z pobudką na cyca około 2 i 4 - chyba kolejny ząbek idzie, albo to ta pełnia - sama nie wiem... wczoraj mielismy w domu pełno dzieciaczków - przyszła siostra i brat ze swoimi pociechami - czterolatka i osiemnastomiesięczniak - smialismy z nich bo wyrywali sobie zabawki Mikołajka ( on też czasem coś im wyrwał :-) ) mimo że wcale ich już grzechotki nie interesują :-) było zamieszanie jak niewiem - ale bardzo fajnie tak się spotkać i popatrzeć jak te nasze dzieciaczki szybko rosną !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnialam o najwazniejszym - osiem miesięcy temu urodzil się mój Skarbulek !! :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Melania 🌻 dla Mikołajka no i 🌻 dla mojej Kajci bo też ma dziś 8 miechów. Nie wiem kiedy to zleciało. :D:D:D Dziś super noc, w prawdzie Kaja mi się obudziła po 21 i poszła spać około 23,30 ale spała do 6,30 bez pobudki na jedzenie - pierwszy raz w życiu!! Rano brzuszek ją bolał, bo wczoraj kupki nie zrobiła, ale zasnęła jeszcze o 7 i obudziła się o 8, więc jestem z niej bardzo dumna. Teraz muszę kończyć ale się jeszcze postaram odezwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, u nas powrót do normalności, znowu jestem sama z dziećmi w domu, teściowa wyjechała i mąz wróciłdo pracy. Fajnie było ale cóż wszystko co dobre szybko siekończy. Julek w miarę ok raz lepiej raz gorzej ale i tak w miarę. Ząbków jak nie było tak nie ma i pewnie jeszcze troche poczekamy, ale Julek świetnie sobie radzi z jedzeniem wiekszych kawałków, ostatnio nawet pół kluski śląskiej zjadł, wcinał tak że aż mu sie uszy trzęsły i z ostatnich nowości to zjadł odrobinke żurku, normalnie nie daje mu dorosłego jedzenia ale czasem pokosztuje odrobinke od nas i bardzo mu smakuje. No i w końcu mały pije soczek i herbatkę, zasmakował mu soczek jabłkowo-porzeczkowy. Wczoraj kupiliśm małemu nowy wózek bo w tamtym starym miał mało miejsca a ten nowy jest duży i bardzo wygodny. Jak tylko przyjechalismy ze sklepu i mąż poskładał wózek posadzilismy małego a on wybuchł śmiechem i cieszył sie niesamowicie i tak jeździliśmy po domu 10 minut a Julek był przeszczęśliwy. Teraz uciekam bo mały spi i trzeba wykorzystac okazje i ogarnąć troche dom. Oczywiście życze wszystkiego naj naj dla dzieciaczków które właśnie skończyły 8 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczynki :) Milka gratulacje dla Maji za 1 ząbek 🌻 spóźnione życzenia dla Juleńki na 8 msc,i nie spóźnione dla Mikołajka i Kajuni wszystkiego najlepszego,najsłodszego i wszystkiego naj,naj oraz dużo zdróweczka kochane aniołeczki !!!!!!!!🌻 U nas nocka ok :) Pogoda do kitu :( zimno brrrrrr :( ale za to mamy 6 szt.sarenek za oknem,biegają sobie,jedzą sianko i obgryzają nam sosenki. Narazie dziewczynki odezwe się poten,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DLA MIKOŁAJKA NA 8MIESIECY WSZYSTKIEGO NAJ NAJ🌻🌻🌻. Moja Julcia juz dawno jezdzi w spacerowce ale zauwazyłam ze ona sie boji ludzi bo płacze chyba musze sprawic jej jeszcze jeden wozeczek zebym miała ja do przodu bo biedulka prawie cały czas płacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×