Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Gość babo z ta wysypka
to jescze sobie o polpascu poczytaj:o niektore to wiedza jak sie dzieci robi i na tym sie chyba konczy:o zero wyobrazni:o zrobisz jak zechcesz to twoje dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melania27
wiem ze zyczycie mi jak najlepiej... ale wiem tez ze panika w niczym nie pomoże, a czasem moze zaszkodzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babo z ta wysypka
kobieto!!! 1.jestes w ciazy dosc wczesnej gdzie w tym trymestrze rozwijaja sie wszystkie najwazniejsze organy dziecka2.siedzisz tydzien czasu z wysypka na rekach nogach i Bog wie gdzie jeszcze3.masz zamiar dalej siedziec4.nic dodac nic ujac twoje podejscu#ie do tematu nacechowane jest zachowaniem jakiejs nie wiem 15 latki nie kobiety ktora za kilka miesiecy ma byc matka do diaska wlacz myslenie to nie boli:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melania27
przepraszam bardzo, ale przeciez powiedzialam ze do lekarza pójde...zaraz sie zrywam z pracy i ide...takie uczulenia u mnie są bardzo częste, szczególnie na owoce, dlatego byc moze zbagatelizowałam problem...nie krzycz na mnie ;-( bo to nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babo z ta wysypka
nie krzycze ale sie wkurzylam na maxa nie chcialam tego pisac wczesniej zeby wlasnie nie wywolywac paniki ale ja w 13 tygodniu ciazy stracilam dziecko wlasnie przez rozyczke i wyobraz sobie ze u mnie wysypka nie znikla po 2-3 dniach ale po 10 i tyle wiecej juz nic nie napisze twoje zycie twoja ciaza twoja sprawa bez odbioru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melania27
rozumiem i dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melania27
bylam u dermatologa, na pewno nie jest to różyczka ani ospa... lekarz przepisał mi maść i mam sie zgłosić za tydzień... na razie chyba zaprzestane wpisów na forum - bo chyba nie o to tu chodzi zeby mnie ktos obrażał i jeszcze podnosił mi ciśnienie uwagami na temat mojego podejscia do życia... nawet jesli jestem zbyt zdystansowana to mam do tego prawo... może mnie zycie nauczylo zeby nie robic z igły widły ... współczuje tym, którzy inaczej nie potrafią... zycze wszystkim wam duuuzo zdrówka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie widze że coś zrobiło się tu nie miło. Nie powinłyśmy tak mocno do siebie startować z uwagami bo każda rozsondna kobieta zna swoje ciało i wie co dla niej i jej dziecka jest najlepsze. Jeżeli ktoś ma zwrócić komuś uwage to powinien zrobić to w delikatny sposób, a jak ma zamiar tak naskakiwać to wogóle nie powinien sie odzywać:(:(:( Melania 27 nie przejmój się tą osobą bo po prostu ludzie nie którzy nie wiedzą co to delikatność i mylą doradzenie z ubliżaniem.Mam nadzieje że jesteś rozsądną osobą i wrócisz do nas bo jak każdy rezygnował by przez dogryzanie innych osób to żaden topik by nie istniał. Więc po prostu olej to i pisz co ci leży na duszy. Dziewczyny bądzmy szczere bo przez takie osoby jak \"babo z tą wysypką\" każda będzie bała sie pisać o swoich problemach ponieważ będzie myślała że się nią sponiewiera. Więc się nie bujcie i piszcie jesteśmy tu poto żeby się wspierać i doradzać sobie na tym to chyba polega!!!!!!! I pamiętajcie że ciąża to nie choroba i zdażają sie wypadki że aniolki zbyt wcześnie od nas odchodzą ale widocznie tak bóg chciał. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie co sie nie odzywacie jak tam maluszki. Co do brzuszka to słyszałam że przy drugiej ciąży szybciej sie pojawia i u mnie jest na prawde widoczny.Ale tak na prawde to zależy to od kobiety i jej organizmu jedna ma brzuszek dopiero w 5 miesiącu a inna już od samego początku czuje że sie powiększył. Co do wielkości maluszka jak byłam na usg to moja dzidzia miała 2,5cm w 9tygodniu+2dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia, masz absolutna racje. Sama pisalam na topiku dla staraczek ( jak pisalam na poczatku probowalam w nia zajsc 5 lat ), jak zaszlam w ciaze okazalo sie ze sie nia chwale i wogole to moja ciaza jest zagrozona i powinnam w domu lezec, bo nie mam 20 lat i staralam sie tyle czasu. To nic, ze zaden lekarz nie da mi zwolnienia, bo wszystko jest dobrze. Jak napisalam ze ciaza to nie choroba, to zaczal sie kosmos :( Doradzanie na sile i ublizanie..do tekstow w stylu \"glupi ma zawsze szczescie\". Bylo mi bardzo, bardzo bardzo przykro. :( Melania, nie przejmuj sie takimi uwagami. Tez uwazam, ze ty jako kobieta i matka wiesz najlepiej co dla maluszka najlepsze. Grunt, ze nie jestes chora. :) I pisz z nami nadal :) A my dzis skonczylismy 12 tygodni :) Pozdrawiam was serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wczoraj byłam u znajomych którzy mają 6 tygodniowego maleńtaska w domku. Ja mam dzieci dość duże i szczerze mówiąc zapomniałam jak to jest z akim maleństwem. To naprawdę niesamowite trzymać w ramionach tak \"dużego\" człowieka. Już nie mogę sie doczekać gdy będę mogła wziąć w ramiona moje maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surfarek ja nie miałam teraz usg ale w 9tygi 4 dni mialo malenstwo 2.84mm a teraz to niewiem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesienna wiedzma, jestes pewna ? To by odpwiadalo 6 tc, a ty przeciez masz juz starsza ciaze. Moja dzidzia miala 12 mm w 7 t i 4 dni i 22 mm w 8 i 6 d. I jestem bardzo ciekawa jakie jest juz teraz :) Surferek, to usg to musialo byc przezycie :D:D:D Dziewczyny mielgo weekendu zycze. 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę iść do dentysty. Bardzo mnie boli ząb. Poza tym u kobiet w ciąży dochodzi do odwapnienia i lecą zęby. Nienawidzę dentysty. Zastanawiam się czy będę mogła dostać znieczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki wczoraj się nie odzywałam bo miałam problem z wysyłaniem wiadomości na kafejke.U nas po malutku leci pogoda dzisiaj ochydna pada i pewnie przez to od rana boli mnie głowa.Co do dentysty to możesz dostać znieczulenie ale dentysta musi przeczytać dokładnie ulotke dołączoną do znieczulenia.Ja jak byłam w 5 tygodniu zaleczyłam sobie ostatnie 2 zęby i dentystka bez problemu dała mi znieczulenie tylko właśnie wcześniej przeczytała dokładnie ulotke.Ja też nie nawidze dentysty ale jak trzeba to trzeba pocierpieć.Pozdrawiam i miłej niedzieli... Kurcze już mam dosyć z wymyślaniem codziennie obiadów a mam na prawde problem bo mój synek to typowy nie jadek i połowy żeczy to mi nie je mam nadzieje że druga dzidzia bedzie jadła za nich dwoje hi hi hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja według lekarskiego kalendarza ciąży jestem w 10 tyg i 3 dni i moja dzidzia ma 3cm i 28mm i usg i kazda wizyta to jest ogromne przeżycie. Jesienna wiedźmo tez boję się odwapnienia staram się uzupełniać jak tylko mogę, ale wiadomo, że wszystko moąe być za mało idź szybciutko do dentysty. Ja swojego odwiedziłam zaraz na poczatku ciąży i nastęny raz mam się zgłosić za 3 miesiące.Ogólnie czuję się dobrze spanie jeszcze mi nie przeszło i humorki też nie płacz mam na zawołanie, no i bardzo mnie meczą zapachy. Właśnie mój mąż gotuje rosół ochydztwo wogóle mięso ochydztwo, śledzie, wędliny,ochydztwo.Natomiast marzę o lodach, kwaśnej kapuście, ciastkach, frytkach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki czy wy tez macie takiego lenia jak ja nic mi sie niechce ciagle bym spała i lezała:) ja niewiem do kad tak bedzie kiedy sie konczy pierwszy trymestr w ktorym tygodniu napiszcie mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, no pomalu po \"najgorszym\". Ciesze sie, bo u mnie dokladnie za 5 dni bedzie po 13 tygodniu :) Jeszcze tylko badania przebrnac i kamien z serca spadnie. Pozdrawiam serdecznie, u nas spadlo troche sniegu i jade na pierwsze zakupy ciazowe, bo cos dzidzia ostatnio zaczela szybciej rosnac. Ciekawe czy uda sie cos sensownego kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny a u mnie w 11t i 5 d moj Mały mial 4,9 cm (CRL czyli od g lowki do kregoslupa) a cały niby 9 cm, chyba cos mojemu lekarzowi sie pomylilo... nie wiem ... zaczynam miec stresa.... A czy mozecie powiedziec mi cos na temat tych badan prenatalnych nieinwazyjnych, czy to sie robi na takim zwykłym USG????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badania prenatalne nieinwazyjne: Badania nieinwazyjne nie pozwalają postawić pewnej, jednoznacznej diagnozy, lecz jedynie określają prawdopodobieństwo wystąpienia wad płodu. Ale ich bezpieczeństwo dla zdrowia dziecka sprawia, że są niezastąpionym narzędziem diagnostycznym. Pozwalają ocenić ryzyko wystąpienia wad bez narażania dziecka i oprzeć na solidnych podstawach decyzję o badaniach inwazyjnych. USG genetyczne Od zwykłego badania ultrasonograficznego różni się tym, że powinno być wykonywane na bardzo czułym sprzęcie przez doświadczonego specjalistę. Trwa aż 40-60 minut. Dzięki temu można dokładnie zbadać, w zależności od wieku ciąży, pęcherzyk ciążowy i żółtkowy, grubość fałdu karkowego, kości nosowe, zarys i wymiary poszczególnych organów płodu oraz pracę jego serca, długość kości udowych, a także łożysko, pępowinę i płyn owodniowy. Pozwala stwierdzić niektóre choroby genetyczne u dziecka, m.in. zespół Dawna, Edwarda, lub Tarnera oraz wady wrodzone, np. serca, bezmózgowie, wodogłowie, rozszczep wargi lub kręgosłupa, karłowatość. Test na poziom alfa-fetoproteiny (AFP) we krwi: Jest to test wykrywający przepuklinę rdzeniową i inne wady rdzenia kręgowego i mózgu. Jeśli dziecko obarczone jest wadą układu nerwowego, poziom AFP w krwi matki będzie zazwyczaj wyższy od przeciętnej. To badanie przeprowadza się dla wykrycia kobiet o zwiększonym ryzyku. W przypadku stwierdzenia podwyższonego AFP we krwi badanie powtarza się lub kobieta zostaje skierowana na badania USG. Test potrójny poziomów hCH, AFP i estriolu: Pozwala wykryć 6 na 10 przypadków zespołu Dawna, ale jego niezawodność spada wraz z wiekiem kobiety. Polega na pobraniu krwi, która jest następnie poddawana analizie biochemicznej. Czas oczekiwania na wynik to kilka dni. Kiedy lekarz lub położna omawiają z pacjentką ewentualne wykonanie badań poziomu hCG i AFP, powinni jasno powiedzieć, że nieprawidłowy wynik niekoniecznie świadczy o chorobie dziecka. W przeciwnym razie kobieta będzie się zupełnie niepotrzebnie martwić wiadomością, że konieczne jest dalsze przedyskutowanie sprawy. Większość szpitali prosi pacjentki o ponowne przybycie, gdy stwierdzone w badaniu ryzyko zespołu Dawna lub przepukliny rdzeniowej jest większe niż 1 do 200. Jedynie u niektórych z ponownie wzywanych na dalsze badania kobiet wykrywa się rzeczywiście poważne zaburzenia. ze strony: http://www.biomedical.pl/ciaza/badania-prenatalne-23.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, dziś wybieram sie do lekarza i nie wyjdę z gabinetu jak nie dostanę skierowania na usg. Kurcze, czyja to ciąża,moja czy pani doktor? Nie rozumiem dlaczego nie chciała mi dać podczas ostatniej wizyty. Z tego co czytam, to chyba każda z Was miała już co najmniej dwa. A ja tylko jedno, by stwierdzić, czy rzeczywiście jestem w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. Chcialam sie dopisac do tej tabeli ale nie umiem:( u mnie to juz 14tc. Czuje sie dobrze choc mogla bym caly czas spac. za tydzien ide znowu do lekarza. A brzuszek juz rosnie choc narazie wystarcza odpiecie guzika:) Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesienna wiedzma chyba 2trymestr ciazy? A to najspokojniejszy okres w calej ciazy. Dolegliwosci mijaja i czujemy sie zazwyczaj bardzo dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×