Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Goba, to współczuje wam z tymi krostkami... u nas to jest troche mniejsze, krostki raz sie pojawiają raz znikają, ale ropą nie podchodzą... a popoludnie bylo bardzo mile - bylismy u znajomych, którzy mieszkają w domu z ogromnym ogrodem - mikołaj cały czas smacznie spał w wózeczku :-) przyjechalismy do domu, prawie na spiąco go wykąpalismy, dostal 2 cyce i spi dalej :-) ale odpoczęłam dzisiaj... kasia, podżyjesz kobieto z tą kolką...może noc przynajmniej bedzie spokojna... nie moge wejsc na fotosika, nie wiem czemu - tak samo u surfitki pojawia się błąd... :-( ale pustki !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melania, nie wiem czemu masz blad na fotosiku. Z reszta u mnie niewiele tracisz, bo te same zdjecia mam na nk. Goba, ojej, biedulek twoj synek z tymi krostkami. A moze jak sugerowalam to alergia na jakis skladnik proszku do prania, albo kosmetyku? Niekoniecznie jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) ja znowu z zapytaniem....az mi glupio ale nie mam sie kogo zapytac a Tu juz dowiedzialam sie kilku rzeczy na ktore chcialam znac odpowiedz:) chodzi o to ze nie wiem czy moja mala nie ma przypadkiem katarku....wczoraj bardzo duzo plakala przez kolke i w nocy tak \"chrumkala \"noskiem jakby cos jej tam siedzialo...w dzien oddychala raz normalnie czysto a raz nie.....dzis odciagalam jej gruszka i miala takie smarki wodniste ,pamietam ze polozna mowila mi ze katar jest wtedy jak wydzielina jest zolta i ropna a malej nic z noska nie leci tylko az wierzyc sie nie chce ze to od placzu...wiem ze u nie ktorych Waszych malenstw katarek wystapil dlatego chcialabym wiedzeiec jak sie objawial:) Dziekuje i serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynka, moja przez dzien tez nic nie ma, a w nocy po dluzszym snie cos jej furga w nosku :o Sadze, ze to jest z przesuszenia sluzowki, dlatego odkad kupilam sol fizjologiczna i przeplukuje jej nosek, a potem odciagam wydzieline mam wrazenie, ze jej sie lepiej spi :) Moze sprobuj nawilzyc jej nosek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej n!u nas ok nocka Kinia budzi sie co 4-5godz.na jedzenie dostanie i po 15minutach casem po 2 godz.zasypia. GOBA moja przyjaciolka miala ten sam problem z krostkami i gadali jej to samo co tobie ale nic nie pomagalo poszlla prywatnie do dermatologa i okazalo sie ze to od jej pokarmu te krostki i musiala na butle ale mleko z apteki NUTRAMIGEN NA RECEPTE BARDZO NIE DOBRE TO MLEKO ALE JEJ SYNEK SIE PRZYZWYCZAIL JAKOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gOBA JA NIE CHCE CIE CIE DOLOWAC ALBO COS W TYM STYLU WIEM ZE KARMISZ CYCEM.mAM NADZIEJE ZE TE MADRE LEKARZE ZNAJDA SPOSOB NA TE KROSTKI SZKODA KUBUSIA TAK SIE MMECZY. JA DZIS SAMA W DOMU DO 1 W NOCY JUTRO TEZ Z 2 DZIECIOCZKOW-CZASEM MAM DOSC NO ALE JAK SPOJRZE NA KINGUSIE I JAK POMYSLE ZE 2 RAZY STRACILAM DZIECKO TO SIŁY WRACAJA. JESTEM NA RYGORYSTYCZNEJ DIECIE TRZYMAJCIE KCIUKI!PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja a czemu jesteś na diecie?odchudzanko? wiem ze istnieje taka mozliwość ze mały bedzie uczulony na moje mleko tak miała moja siora z młodszym synem po 3 tyg musiała przestać.ja mam to mleko pepti wiesz ono jest podobne do nutramigenu ale jak skoncze ta puszke to wykupie nutramigen narazie puki co butla tylko na noc a dzisiaj krostki po tych balsamach i smarowidłach są bledsze-zobaczymy jak dalej. zasnał o 11 a miał spać o 9 ale nic z tego nie było. a ja posprzatałam na zicher (prawie)łazienke bo zarastała brudem;-) a i teraz wam powiem jak bede się odchudzać-tzn fałdy z brzucha i ud i nóg: kupie krem wyszczuplający i na noc bede się smarować a no to folia spozywcza bede się owijać podobno działą cuda-sprawdzone przez moją osobistą koleżanke.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha i powiedzcie czy źle robie podgrzewając małemu wode w mikrofali?jast przegotowana już ale do herbatki i mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie. Czy Wasze dzięci też są takie marudne po szczepiące?? Moja Julcia miała szczepienie w czwartek a od wczoraj praktycznie wcale nie spi jest bardzo marudna. Tylko by była przy cycu i na rękach. Na pewno ją nic nie boli bo to nie jest silny płacz tylko marudzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obca_
Witam Was! Wiecie co ja tez cały czas mam problem z ta pokrzywką u małego,powinna zejsc juz pare dni po urodzeniu a tu prawie 3 tyg po i nadal są mimo mycia w potasie i krochmalu..boje sie zeby mały nie był uczulony własnie na moje mleko,juz sama nie wiem co mam robic;( Niby noworodkowa mowiła ze to nie ejst uczulenie na pokarm ale czytam rozne rzeczy w necie i moze byc to uczulenie na wszystko,proszek...moje jedzenie,kurz ...Ech Acha i mam pytanie do Was,czy jako matka karmiąca nie powinnam brac jakis witamin dla kobiet karmiących piersią,,,bo po 1 nikt mi nie o tym nie powiedział,mały dostaje witamine K i D ale porobiły mi sie zajady ,nigdy nie miałam i tak sobie mysle ze pewnie jakis witamin mi brak bo mały z mlekiem wysysa.Jak myslicie?Acha i u mnie nadal 4 kilo na +,moze ten krem wyszcuplający i folie zastosuje...ale chciałabym tez cwiczenia na mięsnie brzucha i ud ale jakos nie mam siły teraz na to. No ale trzeba wziąc sie w garsc,i jakos wyglądac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam 4kg na + ale jak dłużej będę tak nosić swoją córunię to mi szybko nadwaga spadnie. Ja też karmie piersią i żadnych wspomagaczy nie stosuję. Fakt że jem delikatnie az mi sie "rzygać" chce, ale czego sie nie robi dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde goba podziwiam za ta folia kurcze moj mauzonek by chyba umarl ze smiechu jak by mnie w tym zobaczyl hhihi ja nie mam nic na + alei tak chce schudnac, poki co brzuszki czy cwiczenia odpadaja nie ma jeszcze 6 tyg po cc wiec jedynie dietka jakas ale ciezko mi sie zabrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, ja nie wiem ile mam na plusie, wczoraj niby sie ważyłam u znajomych ( w domu nie mam profilaktycznie wagi :-) ) i wyszło ze nic nie schudłam od wyjscia ze szpitala, czyli okolo 8 kilo do przodu... ale nie chce mi sie wierzyc bo przeciez nie objadam sie, jem wszystko chude i gotowane, słodyczy prawie nic...na pewno tamta waga była popsouta :-) ale cwiczyc i tak powinnam zeby ten brzuch i tyłek zrzucić... mikołaj od wczoraj jakby zaczarowany, spi ładnie po jedzeniu, teraz juz 2 godziny, w nocy też grzeczny... ale nie chwale go żeby nie zapeszyć :-) Martynka, moj maluch też w nocy furka, podobnie jak ninka surfitki, w dzien nie ma problemów z nosem... to juz sama nie wiem czy to katar czy po prostu tak mu sie po calym dniu smarki uzbierają :-) ale mimo to zawsze wieczorem przepłukuje nosek solą fizjologiczną i odsysam fridą i pół nocy jest spokój... Goba, biedni jestescie z tą wysypką... niestety problemy ze skórą to niestety często trudne do okreslenia przypadłosci... nawet dermatolodzy nie wiedzą zazwyczaj co dolega skórze i testują różne specyfiki... wiem to z własnego doświadczenia... no ale może w konću trafisz do kogoś kompetętnego i wam pomoże... a co do mikrofali to chyba ogólnie nie jest to zbyt zdrowy sposób podgrzewania jedzenia, szczególnie dla dzieci... ja do szczepienia mam iść w tym tygodniu i aż sie boje tych skutków ubocznych...anetka, na pewno to po tym maluszek marudzi, miejmy nadzieje ze mu przejdzie szybko... Obca, ja jem witaminy prenatal bo przeciez podczas karmienia tracimy wszystkie cenne składniki, więc trzeba dodatkowo uzupełniać... tymbardziej że ja na przykład nie jem świeżych owoców a z warzyw tylko pomidora i ogórka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny!!! Podpisuje liste obecnosci. Kurcze dziewczyny, z tymi wysypkami to masakra, szkoda tych naszych maluszkow. Wy o dietach a ja wlasnie wsunelam z 6 krowek , i wez tu schudnij :P A pozniej marudze ze nie mieszcze sie w zadne ciuchy. Goba a co to za cudowny krem.? Ja mam jakis , ale nie wiem czy mozna stosowac go podczas karnienia piersia, bo niektore skladniki przenikaja do krwi poprzez skore.:( Ja tez zawsze podgrzewatam wode w mifrofali na mleko dla starszej corki, jak zaczelam dokarmiac ja sztucznym. Mleka nie powinno sie , bo traci swoje wartosci, ale woda OK. MArtynka a moze mala ma sapke? Sapka jest określeniem ogólnym stosowanym w przypadku utrudnionego oddychania przez nos u noworodków i młodszych niemowląt. Określana jest przez rodziców jako chrobotanie, furczenie, świstanie w nosku. Związana z obrzękiem błony śluzowej, mylnie traktowana jako katar. Przedłużająca się sapka może być wyrazem nietolerancji pokarmowej i wymaga konsultacji specjalisty. W postępowaniu doraźnym zalecamy nawilżanie powietrza oraz błony śluzowej nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poradzcie jak maluszkowi wyciagnac z noska koze ktora weszla gleboko, ze nawet juz jej nie widac? Probowalam gruszka i sola morska sterimar i wacikiem i nic. Meczy sie i zle oddycha a ja nie moge mu pomoc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam DZIEWCZYNKI :) goba oj biedny Kubus,mam nadzieje ze to nic powarznego i po tych masciach mu przejdzie.Erykowi troszke zbladly te krostki,pownie cos zjadlam i go tak wysypalo. Od paru dni zauwarzylam u malego na glowce taka sucha skorke,cos jak liszaj,ale nie wiem co to jest.moze Wy wiecie? Moj maly po szczepieniu tez pare dni byl marudny,ale juz jest ok. Dziewczyny wspolczuje dzieciaczka tych kolek,bidulki wycierpia,a chyba nie ma tak zeby dzieciatka cos nie meczylo,bo prawie kazda z nas cos przechodzi z naszymi kochanymi skarbami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka u mnie ( tzn,w stanach) zalecaja podac dziecku cos przeciwbolowego po szczepieniu, np. paracetamol, lagodzi stan rozdraznienia u dzieci po szczepionce. Obca- , ja nadal biore witaminy te same co w ciazy. Polecam wam witamiki z kwasami nienasyconymi Omega-3..np. PRENATE ELITE . Kwasy Omega-3 pobudzają produkcję hormonu tkankowego, który steruje ważnymi funkcjami tkanek i komórek. Są ważnym elementem wpływającym na prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Melania , co za czary stosujesz na Mikolajka? :P Chetnie zastosuje do mojej malej, bo nie najlepiej sie ostatnio sprawuje :) A ze starsza cora tez mam problem . Ladnie juz siusiala na nocnik, a teraz leje po majtkach :( . Zakladam jej juz pieluche, ale nie na wiele to sie zdaje, bo gdy tylko nie patrze to zaraz sciagnie 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula twoja rada zdzialala cuda :) chodzi mi o laktacje,pije bardzo duzo i pokarm fajnie naplywa,tylko do wc co chwilke latam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jotka sprobuj wpuscic maluszkowi sporo soli morskiej i polozyc go na brzuszku, powinno troszke splynac w dol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Gabi jutro konczy miesiac i nadal nie odpadl jej kikut pepowiny :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula musisz jak najczesciej przemywac spirytusem dokladnie,i pepuszek najlepiej jak by byl odkryty,zeby powietrze dochodzilo. mojemu Erykowi po rownych 3 tyg.odpadl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staram sie jak najczesciej przemywac pepuszek, mam nawet specjalne pieluszki z wycieciem na pepek i dalej nic 😭 Starszej corce odpadl po 8 tygodniach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula, ale nie moczysz pepka w wodzie? A starsza obi wszystko by zwracac tylko na nia uwage :) Goba, biedulek twoj synus :( i podziwiam z ta folia..ja to z goraca w pasie nie moge wytrzymac, a ty w foli? Ja bym padla :P Melania, fajnie ze maly sie uspokoil, oby mu zostalo.:) U nas dobrze, wlasnie Nina mi usypia na kolanach przy cycu :) Dzis lezac na brzuszku sie podniosla i obrocila sobie glowke z prawa na lewo :) Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co dziewczyny u Martynki to chyba jednak katarek:( tak jak pisalam zaczelo sie wczoraj w nocy ale rano i caly dzien to samo,nieczysto oddycha i chrumka sa chwile ze ma oddech czysty ale to raczej na krotko:( biedna a ja nie moge jej tego grucha wyjac bo gleboko siedzi....jutro pojde z nia do lekarza....rano byla u mojej mamy bo jechalismy z mezem sobie na Gielde (super rzeczy kupilam:) no i mama powiedziala ze jak mala kichnela to wylecial jej glutek....dlatego podejrzewam ze to katar.... Wy tu o dietach a ja nie mam silnej woli zeby nie jesc...od wczoraj nosze pas wyszczuplajacy zobaczymy ile bedzie trzeba czekac na efekty....cos tu podczytalam ze jakis krem+foila? Jak sie nazywa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surnitka nie, nie mocze pepka :( . Choc moja mama jak u mnie byla , to bardzo sie zdziwila ze kapie mala na ;\'\'sucho\'\'. Ona 5 dzieci wychowala i mowi zawsze kapala nas razem z pepowina, zamaczal ja , zawsze szybko sie goila. Martynka sprobuj zaposcis kropelki i polozyc dzidzie na brzuszku, jak pisalam do Jotki. Glutki powinny splynac w dol. Ewcia , lece zobaczyc zdjecia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja malego kapalam calego,pepowina byla w wodzie,w szpitalu tez cale dzieci zamaczali,tylko kazali dobrze spirytusem osuszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia , dzieciaczki fajniutkie. A ile ma starszy synek? A jednak z tym kapaniem to prawda! A ja wielkie oczy robilam jak mama mi to opowiadala. :P .Mam taka ochote zanuzyc Gabrysie w wannience pelnej wody!!! Ten kikut i tak wissi i tak , wiec co mi szkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×