Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Goba moze jakis zestaw z lozkiem pietrowym bylby dobrym rozwiazaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no milka fajne te zestawy ale boje sie ze wiki spadnie bo ona teraz śpi na 2 osobowym i czasami ląduje na ziemi:-);-)hihiwiesz chodzi mi konkretnie o mable w style meblościanka moja wiki pojechała1 raz do babci spać-to jej 1 wakacje bez rodziców juz dzwoniłam do nich 3 rrazy czy wszystko ok bo czasem moge w nocy jechac po nią i o to sie martwie jak jechała to mi się płakać chciało bo wiecie 1 raz puściłam ja samą gdzieś-wiem ze u babci krzywda jej sie nie stanie-jest tam jeszcze mój brat ma 22 lata wiec ja czyms zajmie ale ja przeżywam jak mrówka okres ihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka, super ten fotelik i Majeczka supcio. :) A patrzac na Majeczke przypomnialo mi sie ze Nina zaczela ladnie pic z kubeczka tego co ma, wiec innego nie kupujemy ;) A tak wogole to jej ulubionym napojem jest moja herbata z lyzeczki, albo prosto z kubka :P Slicznie chlopaki stoja w lozeczkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba , ach te nasze malenstwa, tak szybko rosna :) Ja poslalam Kamilke do babci pierwszy raz jak miala 1,5 roku , wydzwanialam co godzine, a w nocy mialam telefon pod poduszka ;) A mala ani razu nie spytala o mame :P Alkoholem schodza plamy, ale razem z farba :O Ale jak pisze Surfitka, zmienimy jak dzieciaki podrosna, bo jeszcze jedna artystka nam rosnie, to nie uniknie sie wpadek, tym bardziej , ze w tym pokoju gdzie stoja kanapy najwiecej czasu spedzamy. W wiekszosci ksiazek pisze , ze np. dziecko ma sie przekrecac na boki do konca 5 m-ca, ale przeciez wiemy z wlasnej autopsji, ze wiekszosc dzieci zaczela to robic duzo pozniej i wszystko jest OK, tak samo z siadaniem ( ze niby do 7 mcy ) . Czasem mysle, ze najlepiej jakby taki autor ksiazek poczytal sobie fora o dzieciach , takie jak nasze i zobaczyl naprawde kiedy dzieci zaczynaja siadac, raczkowac itd. , a nie stresowac biedne mamy , ktore czytaja te podrecznki :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to nasze dzieci w wiekszosci cos opoznione ;) Ale za to dla nas najprawdziwsze skarby i geniusze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narobie wam apetytu wysyłam wszystkim chętnym naleśniki z dżemem truskawkowym ;-):-) mhhhhhhh mniam pycha było smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba, do mnie najdalej a juz rano doszly !!!!! Jadlam na sniadanie wlasnie nalesniki z dzemem truskawkowym !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula i już po twojej wypowiedzi się nie martwię o rozwój Anulki, jesteś wielka:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula a coś w stylu wiecej pólek na rzeczy i pierdołu bo tapczany na razie mamy bede myśleś potem jak juz mały urośnie to zmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba ja poproszę naleśniczka, ale zjem go dopiero jutro, bo dzis jakaś taka jestem pełna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba poszukaj tych meblościanek na stronie mebli black red white, jest tam dość dużo fajnych zestawów dla dzieci(ja też się za czymś rozglądam) do pokoiku Anulki(ale już z myślą o drugim dzieciątku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mierzejka, a kiedy plany ? Moja kolezanka, co ma dzidzia z konca maja 2008 juz planuje od kwietnia starania . Czasem sobie mysle, ze tez bym chciala dzidzia, ale moj zdecydowanie jest na nie. I jak na niego patrze to mi sie tez odniechcewa ;) A potem spojrze na Ninkie i znowu chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surfitka a twój czemu niechce???a jak wrócisz do pl to masz prace zapewniona i ten twój?no i głupie pytanie wracacie z jakąś gotówką czy raczej niee?tzn czy daliście rade sobie odłożyć tam jakąś kaske bo tam życie tez drogie. mierzejka szukałam na ich stronir i jest tego pełno pobobają mi się sevilla i mambo chyba jesli się nie mu\yle no i rzucam naleśniczka mój kuba właśnie wstał spał ponad 2 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ze mambo są klonowwe a ja mam w pokoju u siebie klon wiec musze popatrzec za czyms innym:-)tzn.kolorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba, ja nie mam pracy w Pl zapewnionej. Ani opieki na mala. Moj maz ma prace, ale jego zarobki pozwola na utrzymanie sie. Oszczednosci jakies sa, ale chcemy tez dom wykonczyc, bo w tej chwili mamy duzy salon, kuchnie i sypialnie wykonczona. Plus lazienka oczywiscie. W planach znalezienie jakiejs rozsadnej pracy, popracowac z rok, i postarac sie o drugiego dzidzia. A jak bedzie dobre praca to i ktos wtedy zaopiekuje sie dzieckiem, bo Nina wtedy juz do przedszkola. Ale czy to sie tak ulozy...:o I jeszcze ta moja choroba :( Moj nie chce dziecka bo sie boi, ze nie da rady sam utrzymac rodziny. Chcemy wracac, bo mamy juz dosc bycia tutaj. A zmiany to zawsze jakies ryzyko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka ja z jednej strony to już bym chciała i bym miała z głowy, no i jakoś tak chyba musi troszkę czasu minąć od tego mojego okropnego porodu, bo jak teraz pomyślę, o tym wszystkim to aż mnie ciarki przechodzą a podobno czas goi rany...najważniejsze,że wyszłyśmy z tego cało, chyba, bo ciąglę się martwię czy w jakiś spośób ten poród nie wpłynie źle na rozwój Ani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mierzejka a co wam się stało tzn,w trakcie porodu wszysko wyszło tak?no bo gdyby wczesniej to miałabys cesarke-sorka bo juz nie pamietam dokładnie wiem ze miałyscie krew prztaczaną i ty miałaś krwotok ale od czego to wszystko? surfitka dobre plany to połowa sukcesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mierzejka to postaraj sie o cesarke przy drugim dzieciaczku. My produkcje klonow zakonczymy na Maii ;) Surfitka napewno dobrze sie ulozy wszystko, tylko wiadomo w Polsce inne realia, i pewnie ciezko bedzie sie przestawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka Maya tez ma tylko ten 1 kubek niekapek, a fotelik maly i wygodny, jestem zadowolona. patrzylam, ze do Polski tego nie wysylaja, moze ci zamowic? Odebralabys odemnie z Bremen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamunie, z tym rozwojem to kazda ksiazka podaje inne normy. Ja ufam rehabilitantce, do ktorej chodzimy, bo wiem, ze ona zna sie na rzeczy i wie, co Mati powinien juz robic. Ona np powiedziala, ze dziecko powinno sie obracac z plecków na brzuszek do konca 6-go miesiaca. I moje dziecko zaczelo sie obraca jak mialo piec miesiecy i kilka dni. Poza tym powiedziala, ze jesli do 6-go miesiaca sie nie bedzie obracal z plecow na brzusio to tez nie oznacza nic zlego, po prostu jedne dzieci robia pewne rzeczy wczesniej a inne pozniej. Zawitkowski pisze: \" Wiekszosc nowych mozliwosci, takich jak turlanie, pelzanie, siadanie, czworakowanie, unoszenie się do klęku i pierwsze próby wstawania, pojawiają się po prostu między szóstym a dziewiątym miesiącem życia.\" I ja mu wierze, bo jest super specjalistą od rozwoju dziecka :) a i pisze jeszcze cos takiego: \"Czas między siódmym a dziewiątym miesiacem to okres, w ktorym mozemy zauwazyc wyrazne roznice w tempie i sposobie zdobywania kolejnych umiejetnosci przez rozne dzieci. Dlatego nie warto wdawac sie w porownania z innymi maluchami w tym samym wieku.\" A z siedzeniem :) u nas jest tak: czasami sadzam Mateusza na chwilkę... i czasami siedzi pięknie, a czasami się kiwa :) ale nie martwię się o to, bo nasza rehabilitantka powiedziala, ze jeszcze nie czas na siedzenie, bo on sam jeszcze nie siada :) Jak zacznie raczkować to usiądzie i bedzie ładnie siedział :) - tak mówiła. Surfitko, ja tez juz czasami mysle o tym, ze fajnie byloby byc znowu w ciazy :) ale my musimy poczekac troszeczke, ja musze wrocic do pracy :) A co do porodu - teraz tez mysle, ze wybralabym cesarke :) chyba bezpieczniej i dla mnie i dla dziecka przede wszystkim :) A moj mąż pojechał dzisiaj pokazać naszej pediatrze wyniki badań krwi Mateusza i badanie moczu. Wyniki badania krwi super, powiedziała, ze zelazo, CRP, glukoze i morfologię ma bardzo ładne, ale ten mocz... niby wynik nie jest zły, ale teraz w poniedziałek mamy zrobić ponowne badanie moczu, bo pediatra stwierdziła, ze nie wiadomo, czy ta furagina mu pomoże na te bakterie. Jesli nie to chyba cos mocniejszego bedzie musiał brać :( Aisha, widziałam filmiki, śliczne :) Twoja coreczka to pędziwiatr w raczowaniu, zasuwa, az milo sie patrzy :) Goba, a twoj synus jak ładnie juz stoi na nozkach :) Silny chłopczyk, moze od razu zacznie chodzic :) choc podobno raczkowanie bardzo pozyteczne dla rozwoju dzieci, wiec moze jednak Kubus da sie do niego przekonac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej u nas nawet nawet , mały pobił dziś rekord i spał popołudniu 3,5 godziny, ale nie ma się co dziwić dotlenił się za wszystkie czasy, byliśmy na spacerku nad morzem, cieplutko było 12 stopni i bez wiatru, masa ludzi na plaży a niektórzy nawet w krótkich rękawkach śmigali łącznie z dziećmi. Co do raczkowania to czytałam że nie jest ono koniecznym etapem w rozwoju dziecka(książka pt.\" pierwszy rok życia dziecka\" to kontynuacja \"w oczekiwaniu na dziecko\") Tak jak piszecie ma wiele zalet ale nie jest konieczne. Julek coraz częściej przyjmuje pozycję do raczkowania ale tylko się buja. Już nie kładę go na kocyku na podłodze bo to nie ma sensu, turlanie i pełzanie do tyłu opanował do tego stopnia że pokonuje duże odległości. Co do siedzenia to siedzi stabilnie i bawi się wtedy zabawkami i nie podpiera się wogóle, ale sam nie usiądzie, chyba że z pozycji półleżacej. Nie sadzam go zbyt często, ale czasami pozwalam mu posiedzieć. Wkładam go do małego baseniku dmuchanego i dno wykładam kołdrą i wtedy mam pewność że jaky się zachwiał to nie uderzy główką o podłogę. teraz uciekam, dobranoc, jutro wstawiam się z rana i wpraszam się na kawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ooo dziewczynki ale nadrukowałyście :) ja już zapomniałam która co napisała :( dziś troszke zabiegana jestem.ciacho już gotowe a więc jutro do kawusi jak znalazł,bo na noc to nie bardzo się opychać. jeszcze raz dzięki za miłe komentarze. demiluna,goba chłopaszki super stoją Julianek,Kubuś pięknie,super brawo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia , co dobrego przyszykowalas na imprezke? Jakas dobra salatke ?? Mierzejka ... mow mi tak jeszcze :P Surfitka, dobrze , ze dolar poszedl w gore !!! Bedzie z czym wracac do PL :) Bo jak byl po niecale 2 zl , to szok !! Dostalam dzis plyte z cwiczeniami, puscilam ot tak , zobaczyc co tam jest i mowie : eeeeetam, slabizna . ALe jak sprobowalam, to polowy cwiczen nie daje rady zrobic :O , zrobilam moze jakies 20% i mam juz dosc na dzisiaj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w koncu was doczytalam,bO Wczoraj to tylko okiem rzucilam.Mala juz lepiej,dostala narazie 2 dawki antybiotyku,ktorym sie zajada:Djest o smaku truskawkowym to moze dlatego,katar mniejszy juz o wiele,noc przespana,budzila sie czasami jak nie mogla odkaszlnac.Kto wie moze rzeczywiscie jakis zabek na dniach wyjdzie,bo ostatnim razem tez tak katar miala jak jedynki wychodzily,tyle ze tak powaznie nie bylo. Agula moja mama to zmywala spirytusem jak pomazalam dlugopisem po fotelu,a jak przeczytalam o Kamilce to przyznam ze sie usmialam,bo przypomnialo mi sie moje \'\'ozdabianie\'\' scian u babci:PKtoregos razu,zaledwie pare dni po remoncie,podczas gdy babcia w kuchni obiadek kochanej wnusi robi,namalowalam na scianie zielona kredka \'\'Bambino\'\'gigantycznego slimaka.Jak babcia to zobaczyla to tylko sie przezegnala,usiadla w fotelu i zaczela plakac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Dziewczynki zpraszam na kawusie i pyszne ciacho :) u nas ok,nocka spoko :) agula ja dziś będe robiła sałatke z makaronu ryżowego,kurczaka wędzonego,selerkonserwowy,papryczka,kukurydza i majonez :) jak zrobię to wam wyślę zkosztujecie ;) śledziki ma już zrobione,jeszcze musze fasolke po bretońsku zrobić. agula powodzenia w ćwiczeniach,kochana dasz rade :) Miłego dnia wszystkim życzę papa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej czy ktoś ma mocna kawę, albo zapałki bo oczy mi się zamykaja i nie chcą otworzyć. Mały zrobił mi pobudkę o 00:30 i nie spał do 4, pospał tylko 2 godzinki i juz pobudka była i teraz też nie śpi. CZyli ja dzisiaj w nocy spałam 2,5 godziny. Jak małemu zachce się spać to pewnie Wiki wstanie i nie będę się mogła położyć bo jestem w domu sama. M w pracy więc nawet go w nocy nie budziłam żeby wstał do Julka bo on o 5 wstawał do pracy. Buuu spac mi sie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demiluna to pokićkało mu sie tak jak mojemu.poszedł spać po 23 i przed 24 już płakał zmieniłam mu pieluche sprzwdziłam nosek dałam herbatke i spał do 4 i znowu pobodka na mleko i wstał po 8 i teraz rojbruje. ale ja mam cicho w domu bez wiktorii-mówie wam laski szok.juz rano dzwoniła wariuje u babci ze szok mówie juz ze rozbeztwoina do domu wróci. Dla Gabi Oliwki Kubula 🌻na 8 miesięcy.jak ten czas leci dopiero co sie urodzili nasze kochane dzieciaczki. ewcia podeślij jakieś ciacho moze pomoże na ból głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×