Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Co do porodu, to my musimy być razem. Mój mąż już się nie może doczekać kiedy będzie przecinał pępowinę. A zresztą dla niego malowałam się jak zaczęliśmy się spotykać, a teraz przecież przebył ze mną choroby i wie jak wyglądam jak wstaję z łóżka... więc nawet mi to do głowy nie przyszło, że źle będę wyglądać. :p A co do cewnika to powiem Wam tak. Ja się tego panicznie boję. Kiedyś po jednej operacji obudziłam się z cewnikiem i nawet go nie czułam, tylko jak już miałam na tyle sił, żeby się odkryć bo chciałam zobaczyć opatrunki :p hehe to się na niego natknęłam, natomiast strasznie bolało jak mi go wyciągali, choć to nie trwało dłużej niż 1 sekundę. Kurcze już mnie cipka boli jak sobie to przypominam. Drugi raz jak miałam, to krwawiłam i chcieli mi pobrać mocz do badania, więc musieli mnie cewnikować, żeby był czysty. No i paniki niesamowitej narobiłam, a tak na prawdę okazało się, że do przyjemności nie należy, ale normalnie da się znieść. Później miałam uczucie pieczenia przy sikaniu, ale przez jeden dzień chyba tylko. Moim zdaniem, zależy od pielęgniarki, która to robi. A przy drugiej operacji jakoś się na szczęście obeszło bez cewnika (to było w prywatnej klinice, a tam nastawiają się na najlepsze udogodnienia dla pacjentów - wiadomo). Więc to chyba zależy od lekarza, czy każe, czy nie. W sumie chyba można się nie zgodzić, tym bardziej, ze i tak po kilku godzinach trzeba wstać, a zresztą basen mogą przynieść. A jeśli chodzi o pobieranie krwi - też się panicznie boję i zawsze aż się spocę z nerwów jak stoję w kolejce. Ale jak się nie patrzę, to zawsze się wystraszę ukłucia i jest jeszcze gorzej. A u mnie z żyłami też kiepsko. śmieję się, że jak się dowiedzą, że na kujki idą to się przysysają do kości i dal tego ich nie widać :p:p hehe Więc teraz patrzę, jak widzę, że nie leci krew ze strachu (a mam tak często) to 2 głębokie wdechy i myślę o czymś przyjemnym, teraz o tym, że to wszystko dla Niuni - a po chwili jest po krzyku. To mój tajny sposób ;) - działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ DZIEWCZYNY ALE TU U WAS SIE DZIEJE A JAKA GLODNA SIE ZROBILAM KIEDY CZYTALAM WASZE WYPOWIEDZI PM SKAD JESTES -NAPISALAS ZE Z TWOIM JEZYKIEM JEST JESZCZE NIE TAK I MAZ BEDZIE OBOWIAZKOWO PRZY PORODZIE. ALKATRAZ TY TEZ Z TEGO NIE REZYGNUJ JA TEZ PRZY OLIWI ZASTANAWIALAM SIE NAD PORODEM RODZINNYM A POTEM TAK SZYBKO SIE TO POTOCZYLO ZE NAWET NIKT NIE PYTAL CZY CHCE ZRESZTA POROD Z MEZEM TO W ANGLI NORMA. .JA MIMO ZE POLOZNA BYLA NAPRAWDE SUPER TO NIE WIEM JAK PORADZILABYM SOBIE BEZ MEZA NIE WYOBRAZALAM SOBIE JAKIE TO WSPARCIE- TERAZ TO ON NIE MA WYBORU BO NA PORODOWKE BEZ NIEGO NIE POJADE :-) A MAZ MIMO ZE WYSZLY MI ZYLY Z WYSILKU I WYGLADALAM NAPRAWDE STRASZNIE NIGDY NAWET O TYM NIE WPOMNIAL ZA TO O NASZEJ CORCI MOWIL NON STOP - BO TO PRAWDA ZE TA PIERWSZA WIEZ JEST NAJWAZNIEJSZA . A DO TEGO TO WLASNIE KIEDY ON WZIAL JA NA RECE MALA PIERWSZY RAZ OTWARLA OCZKA - ALE BYL DUMNY. WIEC WIERZ MI ZE WYGLAD JEST WTEDY NAJMNIEJ WAZNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i już jestem po obiadku. Zjadłam sobie barszcz ukraiński :p mniam (to nic, że z mrożonki). A mój mężuś dzwonił z pracy i zażyczył sobie dzisiaj sałatkę jarzynową, taką tradycyjną z majonezem. Więc jak będzie wracał z pracy tylko kupi majonez, a ja będę miała zajęcie na wieczór :( ale trudno, nie robiłam chyba od Świąt :p hehe a on tak lubi, że się "poświęcę" hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elmirka oj to swoje przeszlas:( A teraz bedziesz miala dzidzie, wynagrodzi ci wszystkie cierpienia. Dziewczyny zycze wszystkim zebysmy tego cewnikowania nie musialy przezywac. bikm fajnie ze podzielilas sie swoimi wrazeniami z porodu rodzinnego, ja tez bez meza na porodowke nie jade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MILKO76 bardzo dziekuje za przepis ktoregos dnia sie za to wezne bo mam straszna ochote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sama nie wiem czy wene swojego arturka jak bede rodzic jestem malo wytrzymala na bol jak bym sie zaczeła drzec to on by tego nie wytrzymal .Pierwsza corke rodzilam 36 godz i to było piekło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja ostatnio spać nie moge wszystko mnie boli.a kregosłup tez masakra-jak sie położe to nog do góry nie podniose bo mnie tak boli. a co do wagi:przed ciążą 61-62 a 3 tygodnie temu67,5. a medaliony są z piersi kurczaka-apropo ja tea jem mało mięsa bo mi nie smakuje. a co powiecie na wózek smart firmy baby desing?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mi wyszła ta buzka?sama niewiem jak to zrobiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka takie tempo dzisiaj macie że hoho co do porodu rodzinnego to ja jestem za. Mąż był przy pierwszym porodzie i teraz też bardzo chce być. Naprawdę dużo mi pomógł, wiadomo przecież że poród może trwać długo i nikt nie będzie rodzącej dotrzymywał cały czas towarzystwa, ja nie wyobrażam sobie żebym miała być tam sama. Mój mąż ma dobre wspomnienia, i nie wyobraża sobie że mogłoby go nie być w tak ważnej chwili. Jedną z rzeczy która utkwiła mu w pamięci to odgłos jaki był przy nacinaniu, ja nic nie pamiętam, on mówi że to słyszał. Ale nawet to nie jest dla niego jakimś strasznym wspomnieniem. Co do wagi jak narazie nie tyje dużo - od początku ciązy 4 kg. Zobaczymy jak będzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka No tez nie nadazam dzisiaj za wami :) Ja dzis pierwszy dzien w pracy po przerwie i roboty masa :o Co do porodu rodzinnego, ja bym bardzo chciala miec meza przy sobie a on nie chce :( Mowi, ze zejdzie zanim sie dzidzi urodzi :( Jakos sobie dam rade sama :) Bede musiala. Pozdrawiam. Buzki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mój mąż cały czas się ze mną droczy że nie wie czy chce być ze mną przy porodzie-ale ja wiem ze jak był przy córce to i do syna pojedzie.buzki całusy pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od początku ciąży przytyłam 8 kg ale jakoś po mnie zabardzo tego nie widać bo zawsze byłam chuda (chociaż niczego sobie nie odmawiałam) teraz czuje się dobrze z tą wagą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co to Wy dzisiaj tak szybciutko spać poszłyście? :p No i nie zrobiłam sałatki ;) zanim mężuś z pracy wrócił, poszłam sobie do teściów. Przyjechał po mnie i skoczyliśmy do mojej siostry. Obie ciężarne zasypiałyśmy, a nasze chłopy ;) we dwóch do flaszeczki się przysiedli i dopiero wróciłam do domku ;) Jeszcze im się dziecko obudziło, więc było potem co robić hehe A teraz po chłodnym prysznicu uciekam do łóżeczka, zagrzać zasypiającego męża ;) trzymajcie się, bezbolesnej nocy i miłego poranka papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heloo!!! wstal juz ktos? bo mnie wiewiorki obudzily, tlukly sie po parapecie, ale moja wina bo na balkonie rzucam im zawsze orzechy wloskie i one wlaza na 3pietro i kradna :p . Dzisiaj taka jedna ruda smieszna zrobila mi pobudke w sypialni na parapecie i przeskoczyla na balkon, gwizdnela orzeszka i uciekla:),chyba tak od rana kursuje bo z 20orzechow zostaly 2 :p. Lasagna byl maz zachwycony, zjadl pol blachy i..zasnal :p Ja za to umieralam w szkole, dostalam takich skurczy, chcialam dzwonic po meza ale zepsul (2raz w mc)komorke i musi nowa kupic. Myslalam, ze sie poplacze, ale jakos wytrzymalam, a w domu wzielam nospe, mama mi przywiozla jakby mnie bardzo bolalo, nigdy nie bralam zadnych lekow ,staralam sie unikam ale wczoraj bylo extrem, puscilo na szczescie. dzis nic nie gotuje, maz ma lasagne jeszcze pol blachy. ELMIRKA----wspolczuje przezyc z cewnikiem :/ , ja tez nie bede zwracac uwagi na wyglad przy porodzie. Narobilas mi smaka na ten barszcz :p i zrob mezusiowi salatke :D BIKM-----mieszkam w Niemczech niecale 1,5 roku, w domu rozmawia sie polsku , nie mam za duzo kontaktu z jezykiem procz szkoly i tv. Przynajmniej narazie. A gdzie Ci zyly wyszly?? ja mam strasznie slabe naczynia krwionosne , popekane na twarzy i rekach, slabe oczy i boje sie , ze mi pekna :p KASIA----------------36h rodzic!!!!!!!!!!!!!!! wspolczuje, ale 2 porod jest zawsze latwiejszy :) GOBA----------ta buzka Ci wyszla bo nacisnelas : p ale bez spacji, do wozkow to ja nie ogladam tylko pojade i ktory mi sie spodoba ten wezme :D Demilunia---- :) super, ze maz bedzie z Toba, ja nie wiem czy moj wytrzyma :p, moj tato powiedzial, ze w zyciu by nie poszedl bo by pierwszy tam padl,ale on jest boidupa straszna, SURFITKA---------a czemu nie chce? boi sie-?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też już przy śniadanku,mała w domu wiec znikam narazie bo juz czeks w koleje na gry:p:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się dzisiaj wyspałam aaaaaaaaa..... Dzisiaj chyba faktycznie zrobię tą sałatkę, bo samej mi się zachciało :p A teraz już wykąpana lecę po jakieś śniadanko bo na głodniaka ciężko się myśli :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PM fajnie musisz mieszkać skoro wiewiórki przychodzą Cie odwiedzać. Ja mieszkam w centrum miasta a tu napewno żadne żyjątko mnie nie odwiedzi. Z męzem jeździmy na urlop w bieszczady rano po domku biegają wiewiórki w nocy słychać wycie wilków i ryki jeleni coś cudownego można naprawde odpocząć i się zrelaksować. Planowaliśmy że w tym roku pojedziemy przed urodzeniem się małej ale mąż zmienił zmienił prace i lipa nie będzie w tym roku bieszczad ale za rok napewno będziemy tam w 3. A co do Twoich bóli - byłaś z tym u lekarza bo myśle że branie nospy to nie rozwiązanie a Ty się bidulko męczysz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie wrociłam od gina nawet mnie nie badal tylko wpisal w karte ciazy wyniki badac i podkreslił ze sa bardzo fobre nastepna wizyte mam za 2 tyg ,plecy bola mnie dzis mniej ale jeszcze je czuje ,zaraz chyba usne bo wstalam o 7 rano i jestem nie przytomna .Umieram na zgage lekarz polecil pic na nia mleko siadle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PM -- a te bóle Ci ustały? Bo jam myślę, że jeśli tak i więcej się nie pojawiły, to nie ma sensu tym się martwić. Ale jeśli, zaraz jak Nospa przestała działać znów się zaczęło to lepiej zadzwoń do swojego lekarza i zapytaj, czy powinnaś przyjść na badania. Ja tak za każdym razem robiłam przy różnych dziwnych bólach. Czasem wystarczyło, że mu je opisałam i od razu słyszałam, że to nie groźne i bez paniki. Przynajmniej będziesz spokojna, bo na pewno zaniepokoiła Cię ta sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja robie byki a to wszystko dla tego ze za szybko pisze a potem tego nie sprawdzam .IDE LULU POTEM NAPISZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to śpij dobrze. Ja mam sposób na szybkie pisanie. U mnie byki się podkreślają na czerwono, a że mnie to drażni, to muszę poprawiać :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK/WIEK...........MIEJSCOWOŚĆ.........PŁEĆ.....TP..... TC......IMIE przyszla mamuska/22...Wiesbaden..............syn...28.05...28...Elias karka81............Stalowa Wola.............x............01.06...27......x Ewcia24..............śląsk................synus....... ....02.06.. 27...Eryk aspira/31..........Rumia......................x......... ...03.06....19....x mierzejka/28........Nowy Dwór Maz.....córeczka....05.06..23.......x Merana/25 .........ZielonaGóra ....synek.......05.06...26..Aleksander *Melania*/27..............Jasło.......synuś......05.06.. ...27...Mikołaj Bezire/21............Warszawa................X.......... 07.06...13.....X kirysek...........Bialystok.....................x..... .......08.06.....21...x AnetkaG27.......Siedlce......córunia....10.06....24..... ..Julcia surferek78/29.......Szczecin..............córeczka...12 .06....20.....x Milka/31..............Bremen.........coreczka.......12.0 6....22.....Zosia goba1/ 26............ Poznań............ synek.......13.06......25. Kubuś Surfitka/28...........Krakow/NY.....córeczka....14. 06..26..Michalina Iza_/27............Świętochłowice.............x......... ..15.06......21..x majka81/27............Szczecin.......córeczka...... 15.06....22..Zuzia abii/32..............Chorzów.................córka...... . . .16.06.....21.x masterek28/24.....Bielsko=Biała.........syn.......18 .06.....25..Franek kasia08/27..........Dabrowa Górnicza.......X......... .18.06.....10....x kasia78/29.............łodz..............córunia.......1 9.06....23.....Julia świdniczanka/25.....Świdnik.................X.......... .19.06.......11..X gosia29.................Mainz..................syn..... ...20.06......22....X Demiluna..27..........Anglia...............syn........ ..21.06....22...Julian ilse_el/30.............Wroclaw...............syn....... ...21.06....12.....X beja1981..........Toruń.............córcia.............. .21.06............x perłakrynicy 31......Pajęczno............syn....... ..23.06....19.....Jaś Kika27/29..............Kraków.................x........ ...26.06.....14....x Monika82...............Kraków..............X.......... 27.06......17......X Shamanka08/23...... Lublin................. x .............28.06 ...20 ... x el-mir-ka/22............Brzeg..........córeczka......02. 07.......24...Kaja martusia 82/24....Kalisz/WB........X.......29.06....19...Julia,Wiktor ania p/30...............Toruń..................X.........30.06... ....9.....X Lilka / 27..............Gdynia...........córeczka......30.06......19 .....x mala_mi27/30.........Szczecin....córeczka.......0 6.07.......21....Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja właś nie się ropisałam i mi wszystko znikło aaaaaaaaaaaaaaaaniech to szlag złe chasło napisze potem ide robić pomidorówe dla męża a my krupnik od wczoraj a popołudniu jade do mamy z kuzynką na ploty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK/WIEK...........MIEJSCOWOŚĆ.........PŁEĆ.....TP..... TC......IMIE przyszla mamuska/22...Wiesbaden..............syn...28.05...28...Elias karka81............Stalowa Wola.............x............01.06...27......x Ewcia24..............śląsk................synus....... ....02.06.. 27...Eryk aspira/31..........Rumia......................x......... ...03.06....19....x mierzejka/28........Nowy Dwór Maz.....córeczka....05.06..23.......x Merana/25 .........ZielonaGóra ....synek.......05.06...26..Aleksander *Melania*/27..............Jasło.......synuś......05.06.. ...27...Mikołaj Bezire/21............Warszawa................X.......... 07.06...13.....X kirysek...........Bialystok.....................x..... .......08.06.....21...x AnetkaG27.......Siedlce......córunia....10.06....24..... ..Julcia surferek78/29.......Szczecin..............córeczka...12 .06....20.....x Milka/31..............Bremen.........coreczka.......12.0 6....22.....Zosia goba1/ 26............ Poznań............ synek.......13.06......26. Kubuś Surfitka/28...........Krakow/NY.....córeczka....14. 06..26..Michalina Iza_/27............Świętochłowice.............x......... ..15.06......21..x majka81/27............Szczecin.......córeczka...... 15.06....22..Zuzia abii/32..............Chorzów.................córka...... . . .16.06.....21.x masterek28/24.....Bielsko=Biała.........syn.......18 .06.....25..Franek kasia08/27..........Dabrowa Górnicza.......X......... .18.06.....10....x kasia78/29.............łodz..............córunia.......1 9.06....23.....Julia świdniczanka/25.....Świdnik.................X.......... .19.06.......11..X gosia29.................Mainz..................syn..... ...20.06......22....X Demiluna..27..........Anglia...............syn........ ..21.06....22...Julian ilse_el/30.............Wroclaw...............syn....... ...21.06....12.....X beja1981..........Toruń.............córcia.............. .21.06............x perłakrynicy 31......Pajęczno............syn....... ..23.06....19.....Jaś Kika27/29..............Kraków.................x........ ...26.06.....14....x Monika82...............Kraków..............X.......... 27.06......17......X Shamanka08/23...... Lublin................. x .............28.06 ...20 ... x el-mir-ka/22............Brzeg..........córeczka......02. 07.......24...Kaja martusia 82/24....Kalisz/WB........X.......29.06....19...Julia,Wiktor ania p/30...............Toruń..................X.........30.06... ....9.....X Lilka / 27..............Gdynia...........córeczka......30.06......19 .....x mala_mi27/30.........Szczecin....córeczka.......0 6.07.......21....Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×