Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

:) ja wczoraj byłam na lejdis i troszke się zawiodłam. Myślałam że będzie lepszy są oczywiście scenki gdzie można się pośmiać ale jakoś ich mało. Może to dlatego że nie przepadam za tym gatunkiem filmów wole horrory. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja właśnie na len Lejdis jakoś nie chcę iść. Widziałam zwiastun i średnio mi się podobał, ale mój mąż jest zachwycony Testosteronem i oczywiście to też koniecznie musi zobaczyć. Tylko, że oglądał go z kolegami po kilku mocniejszych. Dzisiaj razem obejrzymy Testosteron i zobaczymy, czy mnie się spodoba, to pewnie jak zwykle mu ulegnę - ale ja mięczak jest no hehe Alkatraz ja horrorów nie oglądam, bo potem boję się iść siusiu w nocy, :p ale zobaczcie sobie zwiastun tego Konia Wodnego. Przepiękny film, Dzidzi też na pewno by się spodobał. :) Przyszła Mamusiu, myślę, że kino wszystkim dobrze robi :) a my nie byliśmy już chyba od września :(, bo co chcieliśmy iść, to oczywiście nie było nic, na co byliśmy zdecydowani oboje. A pójść i siedzieć w dwóch różnych salach to bez sensu, chcemy razem. Więc nie wiem, czy nie skończy się na tym, że znów sobie odpuścimy, bo żadne nie ustąpi :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Testosteron widziałam i bardziej mi się podobał a nie oglądałam go po %. Lejdis dla mnie nakręcili na siłe ale to rzecz gustu. A do łazienki mąż może Cie zaprowadzić po strasznym filmie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, no już nie raz wstawał ze mną w nocy, ale potem się wkurzał i w końcu doszliśmy do wniosku, że lepiej będzie jak nie będę oglądać tych filmów. Bo im starsza jestem tym bardziej się po nich boję :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny ale się dzisiaj rozgadałyście. ja noe pisałam bo mąż i córa wczoraj i dzisiaj cały dzień siedzą przed kompem.co do zgagi to ja nie mam. najgorsze sa te skurcze momentami poprostu mnie boli,a ból krocza teraz nie ale był taki czas ze mnie bolało. mały spokojny od wczoraj jak zwykle gdy bo wybujam.a wybujany jest bo wczoraj dużo chodziłam a dzisiaj chatka lśni-tak mnie wzięło na porządki-a potem cierpie z powodu skurczów. gosiu ja też 11 mam wizyte jestem ciekawa ile kubuś bedzie ważył bo karka ten twój dzidziuś to normalnie byk(u mnie w 24 tygodniu 551g).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK/WIEK...........MIEJSCOWOŚĆ.........PŁEĆ.....TP..... TC......IMIE przyszla mamuska/22...Wiesbaden..............syn...28.05...28...Elias karka81............Stalowa Wola.............x............01.06...27......x Ewcia24..............śląsk................synus....... ....02.06.. 27...Eryk aspira/31..........Rumia......................x......... ...03.06....19....x mierzejka/28........Nowy Dwór Maz.....córeczka....05.06..23.......x Merana/25 .........ZielonaGóra ....synek.......05.06...26..Aleksander *Melania*/27..............Jasło.......synuś......05.06.. ...27...Mikołaj Bezire/21............Warszawa................X.......... 07.06...13.....X kirysek...........Bialystok.....................x..... .......08.06.....21...x AnetkaG27.......Siedlce......córunia....10.06....24..... ..Julcia surferek78/29.......Szczecin..............córeczka...12 .06....20.....x Milka/31..............Bremen.........coreczka.......12.0 6....22.....Zosia goba1/ 26............ Poznań............ synek.......13.06......25. Kubuś Surfitka/28...........Krakow/NY.....córeczka....14. 06..26..Michalina Iza_/27............Świętochłowice.............x......... ..15.06......21..x majka81/27............Szczecin.......córeczka...... 15.06....22..Zuzia abii/32..............Chorzów.................córka...... . . .16.06.....21.x masterek28/24.....Bielsko=Biała.........syn.......18 .06.....25..Franek kasia08/27..........Dabrowa Górnicza.......X......... .18.06.....10....x kasia78/29.............łodz..............córunia.......1 9.06....23.....Julia świdniczanka/25.....Świdnik.................X.......... .19.06.......11..X gosia29.................Mainz..................syn..... ...20.06......22....X Demiluna..27..........Anglia...............syn........ ..21.06....22...Julian ilse_el/30.............Wroclaw...............syn....... ...21.06....12.....X beja1981..........Toruń.............córcia.............. .21.06............x perłakrynicy 31......Pajęczno............syn....... ..23.06....19.....Jaś Kika27/29..............Kraków.................x........ ...26.06.....14....x Monika82...............Kraków..............X.......... 27.06......17......X Shamanka08/23...... Lublin................. x .............28.06 ...20 ... x el-mir-ka/22............Brzeg..........córeczka......02. 07........22..Kaja martusia 82/24....Kalisz/WB........X.......29.06....19...Julia,Wiktor ania p/30...............Toruń..................X.........30.06... ....9.....X Lilka / 27..............Gdynia...........córeczka......30.06......19 .....x mala_mi27/30.........Szczecin....córeczka.......0 6.07.......21....Hania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jesteście dzisiaj rozmowne:)Aż miło się czyta Wasze posty. My z mężem właśnie skończyliśmy przygotowania do imprezy rodzinnej i za pol godzinki wpadaja goscie wiec musze sie zaraz robic na bóstwo!:P Nawet szybko i bezboleśnie poszło-na szczescie. Elmirko!Mój mąż widział testosteron i bardzo mu sie podobał natomiast jak poszedł na lejdis to chciał wyjść-bo tak byl zdegustowany i zniesmaczony tym co widzial na ekranie. Co prawda zostalismy do konca filmu w kinie ale mnie osobiście też się nie podobał także nie polecam. Polecam za to Pokute-nominowany do Oskara w 8 kategoriach(nie wiem czy jakąś dostał) i wydaje mi się że fajny i dla Niej i dla Niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha!Jestem bardzo ciekawa jak to z tą zgagą jest!Bo moja mama nie miala ze mną zgagi i urodziłam się łysa jak kolano:PI brzydka okropnie (na szczęście pewne rzeczy z wiekiem się zmieniły). Jeśli chodzi o mnie to moja pierwsza ciąża i w ogóle nie mam zgagi więc możliwe że Franio wda się w mamusię i też będzie łysy:p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ się rozpisałyście, zazwyczaj w weekendy było pusto, ale to pewnie z powodu okropnej pogody tak aktywnie piszecie. Ja przed chwilką wróciłam z zajęć, musiałm się zwolnić, bo ciężko już mi było wysiedzieć od rana. A do tego w sali były okropnie twarde krzesła i nie wiedziałam jak mam już siedzieć. Co do mojego ciągnięcia to dalej mi dokucza, całe szczęście, przestaje, gdy usiąde lub się położę. Koleżanka ze szkoły powiedziała mi, że też miała podobne ciągotki, lekarz jej powiedział, że to dlatego, bo czasami kobieta może mieć tzw zrosty macicy(np. po przebytych infekcjach) i nawet o nich mnie wiedzieć. Mam nadzieję, że to z tego powodu mnie ciągnie. Co do zgagi to ja wogóle niewiem co to znaczy ją mieć. Karka, ale ten twój dzidziul jest wielki. Ja byłam na usg w 25 tygodniu i moja mała ważyła ok. 750 g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my czesto chodzimy do kina, przewaznie we wtorki to w weekendy pracuje, w tygodniu w sumie jak ma na rano do roboty to mozemy sie wybrac we wt, ja w pozostale dni mam szkole wieczorami wiec tez lipa. U nas dalej zawierucha, a w Polsce nie lepiej, moj tato dzwonil i mowil , ze poszedl po cos do garazu, otworzyl drzwi i je wyrwalo!!! duze, drewniane drzwi, wydawalo sie , ze porzadne :/ i teraz jakies wzmocnienia robil i je wieszal. Ja sama jak zawsze, bo mezus na nocce, bedzie rano i ledwie zasnie to wstaje do innej roboty blee a ja dzis poszalalam na zakupach w sumie spozywczych :p nie zalowalam sobie wiec lodowa i zamrazarka pelna od rybek, frytek ,kurczaczkow , slodyczy, warzyw mniam, teraz sie sliwek objadlam i leze jak slon, na obiadek robilam pieczarkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurdr a ja umieram na zgage moja julcia jest mało aktywna w brzuszku i nie wiem dla czego a w 22tyg wazyla 430gr ciekawe ile przytyła do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówię dziewczynki, spróbujcie napić się mleka na zgagę. Mi to codziennie pomaga, bo mam ją ciągle. A Kajunia w 21 tc ważyła 381 gram, więc w sumie normalnie, bo pytałam lekarza, czy nie jest za mała, ale mówił, że jest ok. A co do wiatru, no to nieźle, jak drzwi wyrywa. Ja się dzisiaj nigdzie nie ruszałam, ale słyszę co za oknem i aż się boję nocy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karka81
hej:) ja jestem w siodmym miesiącu i wlasnie sporawdzilam karte ciazowa zeby wam dokladnie napisac: 28.01.08- 23tydz-600g 29.02.08- 27tydz- 1160g to ponad pol kilo w ciągu miesiąca, ja wiem czy tak dużo? a podobno przez te 3 ostatnie miesiące dziecko najszybciej rośnie:) Luteina narazie nie pomaga, bóle krocza dalej są, najgorsze wieczorem, w pon idę znów do gina po nowe zwolnienie do pracy,pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmirka--------mi mleko pomaga ale na chwile, ale za to sprobowalam tego sposobu taty i pomoglo, dzis nie mam zadnej zgagi ani bolu zoladka :D, a juz kinder bueno wciagnelam i inne smakolyki :) waga juz pokazuje 7,5 kg na plusie. Przez ostatni miesiac przytylam prawie 2kg. A ponoc w ostatnim trymestrze sie nie nabiera tak szybko ciala jak w 2. ..nie okaze w praktyce:p ja zaraz musze do tesciow isc :/ , moj maz w robocie odbierze mnie stamtad ok 18 ,posiedzimy jeszcze z 1h i do domku. Wiecie jakiego niusa slyszalam?? haha wczoraj dzwoni taka ciotka z polski i mowi, ze moja tesciowka dzwonila do niej i mowila, ze na wczasach w ogole nie odpoczela bo ja wydzwanialam do niej bo dostalam skurczy i boli i ona nie mogla mi pomoc i miala zrabane wakacje :D ..haha tylko, ze oni nawet telefonu nie wzieli ze soba, ale ona glupoty wymysla...boshe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki my juz po obiadku teraz wybieram sie do lozeczka poleniuchowac ale nudy w tym domku chetnie chciala bym juz czerwiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszła mamusko JAK TY MUSISZMIEC JUZ DOSC TYCH TESCIOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Brzucholki :) Coś jakoś tu dzisiaj strasznie pusto. Ja właśnie wróciłam, naciągnęłam mężusia na ten drugi film, który ja wybrałam i okazało się, że w kinie średnia wieku to było 7 lat hahaha :p:p:P ale nam było wstyd. A po filmie okazało się, że najlepiej na tym wyszliśmy, bo to wcale nie był film dla małych dzieci buuuahhahahaahaa. Dzisiaj si nawet dobrze czułam to i na zajęciach byłam, ale to pewnie dlatego, że mąż był ciągle obok, kochany jest na prawdę, i znosi te moje humorki :) Przyszła -- wiesz, ja bym już tego chyba nie wytrzymała i nawtykała teściowej. Zawsze można zwalić na ciężarne humorki ;) Nie rozumiem jak można komuś tak uprzykrzać życie, na dodatek kłamać i mieć nadzieję, że nie wyjdzie na jaw. Chyba sprawia jej to przyjemność, że się nad Tobą znęca - masakra!! a co do tycia, to wiecie co, ja nie staję na wagę, tylko jak jestem u lekarza, żeby się dodatkowo nie stresować. Na razie mam tylko kilo na plusie, ale nadal się opycham słodyczami, więc kto wie jak to się skończy hihi i tak mam nadwagę, więc dodatkowym kilosem nie będę się martwić hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo Jutro juz do pracy :( Ale przynajmniej w miare dobrze sie czuje :) Co do wagi, to zostalam zrabana przez siostre i mame ze za malo przytylam i ze urodze za male dziecko :o Bo w ciazy powinno sie tyc co miesiac, a nie zeby waga spadala ...A ja przeciez nie jestem na diecie. A jakbym przytyla kilo jak ty elmirko, to nie wiem, co by mi zrobily :o Przyszla mamusko, a co na o twoj maz? Pepowina juz odcieta? Pamietaj, ze jego matka od niego calkiem inaczej przyjmie slowa krytyki niz od ciebie. Nie pozwol sie obrazac, jak dla mnie to co sie tam ostawia to jakas dziecinada, i jest to bardzo niepowazne. Najwazniejsze, byscie wspolnie z mezem znalezli wyjscie z sytuacji i doprowadzili do jakiegos kompromisu. A tak apropo, jak bylo zle u nas wolami by mnie nie zaciagli zebym sobie posiedziala u tesciow. Takie zachowanie tesciowej trzeba zwalczac konsekwentnie. karka, a ja sadze ze twoja dzidzia dobrze wazy a ze duza to przeciez dobrze :) Ja predko nie bede miec usg i nie wiem ile wazy moja. Grunt, ze jest zdrowa :) Kiedys w koncu dzidzius musi osiagnac dobra wage urodzeniowa a ma na to zaledwie 3 miesiace :) czyli prawie kilogram na miesiac beda rosly teraz nasze dzieci :) Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jakoś nie pomyślałam żeby zapytać się lekarza o wage małej. Zawsze mówił mi tylko że wszystko jest oki i nie mam czym się martwić więc nie pytałam o to. Ale jak teraz będe szła na kontrole to zapytam tak z czystej ciekawości. Przyszła a Ty sie nie przejmuj nie warto się z koniem kopać ;) olej to co mówi uśmiechaj sie i odpowiadaj -tak oczywiście - ty będziesz miała ubaw a ona nie będzie miala pojęcia o co Ci chodzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elmirka-------Twoj maz musi Cie strasznie kochac :), my tez chodzimy czasem na bajki nawet a w wypozyczalni patrza sie na nas czasem jak na dzieci , bo wypozyczamy bajki..wszystkie jak leca, nawet dalmatynczyki :p, a krola lwa to juz znamy na pamiec :p, to masze bajki z dziecinstwa(ogladalismy je razem 10lat temu :p) . Ciesze sie, ze dobrze sie czujesz :) i gratuluje, ze tylko masz kg na plusie ,u mnie by to nie przeszlo :p . Co do tesciow to wole nie robic awantury bo ona potem dodaje 10rzeczy i opowiada mojemu mezowi jak zle zostala potraktowana. Nie trzeba nam wiecej stresow, jak nie wytrztymam to jej nawtykam. surfitka--- Twoja waga nie mowi nic o tym jak duzy maluch sie urodzi, kolezanka przytyla b.malo a dziecko bylo duze, moja tesciowka przytyla 32kg a dziecko 3200g :p . Moj maz stoi za mna, nie pozwoli, zeby na mnie zle slowo powiedzilala w jego towarzystwie, a jak nie pojde chociaz na troche tam posiedziec to sa awantura, ze ich olewam itd i jeszcze wydzwaniaja do moich rodzicow i gadaja jaka ja jestem nie dobra i ze nie mam szacunku :p ale oni nie bede mowic co robie, zeby im przykrosci nie sprawiac haha moi rodzice sie smieja. Eh szkoda gadac, ale po wczorajszym wiecej tam nie ide ;) tak postanowilam , ale dluga historia co tam sie dzialo .. heh Alkatraz... tak robie ;), daj znac ide wazy dzidzia a tak w ogole to nie spie od 5-tej tak jak maz wstaje do pracy, wlasnie mam zamiar upiec biszkopt i przelozyc go bita smietana z galaretka i truskawkami :D mniam, i mezus sobie zazyczyl lasagne :/ a ja nie mam pojecia jak to zrobic , mam mieso mielone i ten makaron ale nie wiem jaki sos????????????????????????? pomidorowy?? jest jakis specjalny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczynki :) pobudka!! u mnie po deszczowym weekendzie jest dzisiaj piękne słoneczko i nie mogłam się powstrzymać i musiałam wstać :) Poszłabym na spacer, ale mam troszkę sprzątania :( no i znów jakiegoś doła buuu :( :( :( Na dodatek Kaja wariowała całą noc i cały ranek, że spać się nie dało, tylko brzuszek podskakiwał hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła --- A co do sosu, to jak się nie spieszysz to za niedługo będę miała przepis na ten sos od siostry, bo ona to często robi to Ci napiszę. Wiem tylko, że to ma być sos beszamelowy, ale ona teraz usypia dziecko więc nie miała jak rozmawiać, obiecała, że napisze później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła --- mam już przepis!! Makaron surowy, przekładać na zmianę w kilka warstw z podsmażonym doprawionym mięsem. Sos: rozpuścić pół kostki masła z 3 łyżkami mąki, dodać pól litra mleka, pieprz, sól i ser gorgonzola około 100 gram. Rozmieszać, zagotować i odstawić. Zalać tym sosem makaron, tak żeby wszystko było w sosie i do piekarnika :) Można na wierzch położyć żółty ser. I powinno wyjść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc elmirka :D dzieki za przepis, ale beszamel to wiem ale myslalam o jakims pomidorowym , wiec juz sama nie wiem czy w ogole wyjdzie :/ . U mnie tez pogoda okropna, w domu bajzelek :p ! moj tez rozrabia :) napisze swoj przepis bo moze masz lepszy': 2lyzki masla i maki zasmazyc, wlac 0,5l mleka, doprawic galka, sola i pieprzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do sosu nie może być żółty, musi być gorgonzola, ale tarty na wierzch czemu nie. Aha no i jak nie masz gorgonzola (u nas sprzedają go w lidlu) to dodaj do sosu gałkę muszkatołową. Ten przepis jest sprawdzony ;) Bo wiesz mam jeszcze inny przepis na sos z sieci: Białą zasmażkę z masła i mąki rozprowadzić zimnym mlekiem i gotować na małym ogniu, stale mieszając, aż sos zgęstnieje (powinien mieć konsystencję bardzo gęstej śmietany). Doprawić solą. Ten delikatny sos podaje się do jaj ugotowanych na twardo, ryb, białego mięsa, warzyw z wody. Bardzo często stosuje się beszamel do potraw zapiekanych, ale wtedy przyrządza się go nieco inaczej. Oprócz podanych wyżej składników potrzebne będą również 2 żółtka, 2-3 łyżki gęstej śmietany i szczypta gałki muszkatołowej. Zasmażkę z masła i mąki rozprowadza się zimnym mlekiem, gotuje na małym ogniu, stale mieszając, pod koniec dodaje się rozkłócone ze śmietaną i solą żółtka oraz szczyptę gałki muszkatołowej Tak przygotowanym sosem zalewa się ugotowane na półtwardo warzywa lub inne produkty, posypuje utartym żółtym serem i zapieka w piekarniku. Przyrządzając ryby pod beszamelem, dobrze jest doprawić sos podstawowy pieprzem, szczyptą cukru, sokiem i otartą skórką z cytryny oraz 2-3 łyżkami posiekanej natki pietruszki. Beszamel może też stanowić podstawę do przygotowania innych sosów, np. chrzanowego, ziołowego, musztardowego. ZASADY: Ilość wagowa masła i mąki musi być jednakowa; Gorącą zasmażkę zawsze rozprowadza się zimnym płynem, a zimną gorącym; Aby uniknąć powstawania grudek, należy zdjąć zasmażkę z ognia i wlewać płyn powoli, cały czas starannie mieszając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki wielkie :* dodam galke zamiast sera bo nie mam lidla blisko. a znalazlam taki przepis: 4 łyżki masła topimy, dodajemy cztery łyżki mąki i robimy zasmażke, nastepnie po trochu dolewamy zimnego mleka, na końcu do sosu beszamelowego dodajemy ok. 100g sera żółtego . Kurcze juz nie wiem sama, moze lepiej dam ta galke co by wyszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×