Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malamyszka

cięzarne panny młode ???????????

Polecane posty

Gość drogie normalne babki
kiedys gdy bylam duzo mlodsza, naiwna i pelna idealow, myslalam, ze wystarczy debilowu wytlumaczyc, zeby zrozumial, otoz doroslam i zrozumialam, ze debilowi sie nie wytlumaczy, bo jest debilem i tyle. szkoda naszych nerwow, osobiscie jestem zwolenniczka wolnosci wyboru, pogladow itp, mysle, ze inteligentne kobiety zrozumieja, do kogo moj post jest kierowany;) pzdr dla normalnych - niekoltunskich;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi jesli pytasz o rekcje to była ogromna radośc bardzo sie cieszyliśmy to byl prezent pod choinke ponieważ dowiedzieliiśmy sie o dziecku 20 grudnia jesli chodzi o pigułki to nie dramatyzuj bo jednym mogą zaszkodzic innym nie jak widac nauka też sie myli bo ja nie mam żadnych polam i po 3 latach pigulek zaszłam za pierwszym razem w ciaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz ok
Ty zaszłaś, miałaś to szczęście, ale można powiedzieć, że wyjątek potwierdza regułę. Wokół mnie wiele dziewczyn nie może zajść, a brały pigułki, albo zachodza po długim czasie próbowania i musza teraz leżeć w domu, aby nie poronić...to się chyba tak z powietrza nie bierze, prawda? A przecież większosc z nich to zdrowe, silne dziewczyny, nie jakieś delikatne drobinki...Praktycznie co druga ma problemy z zajściem w ciążę. Jakoś duży zbieg okoliczności, że dziewczyny, które przez wiele lat coś biora, potem nagle nie mogą zajść w ciążę wtedy, kiedy chcą...kobiecy organizm różnie reaguje i nigdy nie można przewidzieć konsekwencji brania leków, aby się ubezpładniać przez wiele lat, zwłaszcza, że jednak jest wiele przeciwskazań i ubocznych skutków, które mogą wyjść po latach dopiero. Lekarze o tych skutkach nie mówią. Ja brałam sama przez wiele lat, najpierw Dianę, bo mi lekarz przypisał na cerę, a byłam wtedy nastolatką. Teraz większośc tych tabletek jest wyprowadzona z użycia, albo wykryto ich skutki uboczne...w życiu nie zamierzam sie już niczym faszerować z żadnych powodów. Nie biorę piguł od 3 lat. Niech facet się zabezpiecza, czemu ja mam poświęcać swoje zdrowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwestia facetów
no cóż...prawda w oczy kole, Oświecone, Wyzwolone Kobietki. Dlaczego logicznie myslącą osobę, majacą swoje zdanie, wyzywa się od razu od kołtunów? Jestem facetem i wiem po prostu, jak inni faceci podchodzą do kwestii antykoncepcji i ja np. w życiu bym się na Waszym miejscu nie zgodził na coś takiego, będąc kobietą i nadal bardzo się Wam dziwię. Już nie wspomnę o tym, że każdy facet ma zero szacunku do kobiety, która z każdym chodzi do łóżka, bo jest wyzwolona i bierze pigułki i jej wolno. Puszczalska to puszczalska i tyle. Zobaczymy, czy jak będzie pigułka dla mężczyzn, czy tak chętnie po nią pobiegną do apteki Wasi narzeczeni, faceci i mężowie. :) Szczerze wątpię. Ale, oczywiście, Wasz wybór, jasne. :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdaje sobie z tego sparwa ze niektóre kobiety co biora maja problemy zpłodnością ale tez popatrz na to ile kobiet nie bierze i ma również problemy wiec nie zawsze można na tableki zwalić nigdzie nie ma tak naprawde udowodnione że to zawsze przez tabletki ok ty do tego tak podchodzisz ja inaczej wy lubicie prezerwatywy my nie .kalendarzyk to chyba najprostrza metoda by zajśc i ja własnie wybralął tabletki bo chce iec komfort seksu dla siebie i dla meża i mnie ciekawi skad zawsze w was przekonanie że jak kobieta bierze tableki to facet ja zmusza i nie sznuje SKAD ????? bo ja widze po moim meżu że mnie bardzo szanuje i rozpieszcza a tak na marginesie wszyscy trabia ze tabletki złe a moze też zastanowic sie nad spiralkami czy one są ok ?? bo onich cicho a te globulki kremy myslisz że one nie pozostawiają sladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz ok
nie stosowalam globulek, kremów itd bo to dla mnie już totalnie obrzydliwe, zeby sobie tam coś wkładać, więc się nie wypowiadam na ich temat i w życiu bym tego nie użyła. To logiczne, ze włożenie do macicy ciała obcego moze powodowac powazne skutki i nie trzeba być mędrcem, aby o wiedzieć. Wypowiadam sie na temat pigułek, bo je stosowałam i jak dla mnie to totalna pomyłka. Praktycznie każda dziewczyna, którą znam, a która stosowała pigułki ma teraz problem z zajściem w ciążę, stąd moje przypuszczenie, że to się stąd właśnie bierze. Kalendarzyk to przestarzała metoda i nikt jej już nie stosuje, podług Twojej wiadomości. Stosowana jest metoda objawowo-termiczna, a to zupełnie co innego, ale to dla kobiet wytrwałych, bo wymaga nieco wysiłku. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie z kolei
mój narzeczony bardzo kocha i szanuje i dlatego nigdy nie zgodziłby się, abym brała pigulki i sam mi o tym powiedział. I dlatego jeszcze bardziej go kocham. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w kalendarzyku tez sie mierzy temerature i oglada sluz wiec to nazwa to nowa i tak mało praktyczna jak dla mnie bo wytarczy choroba i wszytko w organizie sie zmienia ja tych dziwnych kremów tez nie stosowałm bo obrzydliwe to fakt ale skad wiesz co te twoje znajo,e stosowały ?? ze wszytkiego sie ci spowiadają ??? dlka ciebie pomylak i dla innych 10 też ale i dla innych pomocą wiem bo niektórzy ginekolodzy dają celowo tabletki bo uregulują cykl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w kalendarzyku tez sie mierzy temerature i oglada sluz wiec to nazwa to nowa i tak mało praktyczna jak dla mnie bo wytarczy choroba i wszytko w organizie sie zmienia ja tych dziwnych kremów tez nie stosowałm bo obrzydliwe to fakt ale skad wiesz co te twoje znajo,e stosowały ?? ze wszytkiego sie ci spowiadają ??? dlka ciebie pomylak i dla innych 10 też ale i dla innych pomocą wiem bo niektórzy ginekolodzy dają celowo tabletki bo uregulują cykl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sedzina
a wy sie ruchajcie, i bachory rodzcie przed slubem!:/ co za zjebana moda! ciezarnedo slubu,buahaaha diably przeklete!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tłumik.
Do tej osoby, co mi kazała ruszyc mózgiem : Czytaj uwaznie. Ja nie stosuję piguł, bo uwazam, ze źle sie odbijają na zdrowiu. Ale co inne kobiety robia, to ich sprawa. Ani ich nie popieram, ani nie potepiam. Ja UWAZAM, że się xle odbijają na zdrowiu, ale nie WIEM, bo nie jestem lekarzem, farmaceuta ani nikim takim. Ale wy tu wszyscy, rozumiem, po medycynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz nie trzeba
być po medycynie, żeby wiedzieć, że długotrwałe branie lekarstw jest szkodliwe dla organizmu. Chociażby rozwala wątrobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tłumik
Ty naprawdę przytłumiona umysłowo jesteś. Czytać umiesz? To weź sobie opakowanie pierwszych lepszych piguł, w środku jest ulotka z napisanymi wołami SKUTKAMI UBOCZNYMI i przeczytaj co tam jest napisane. Do tego nie trzeba być lekarzem ani farmaceutą, to jest info dla zwykłego śmiertelnika. Akurat te skutki uboczne u Ciebie moga nie wystąpić, ale też akurat mogą wystąpić, to taka ruletka. Są podawane na ulotce informacyjnej, czyli WYSTĘPUJĄ u niektórych pacjentek. Może nie u wszystkich, ale akurat może na mnie czy Ciebie trafić. Jednym słowem z góry informują, co bierzesz, zebyś potem nie miała do nich pretensji, jeśli dana reakcja wystąpi. Chociażby np. wzmożone występowanie grzybicy pochwy, stóp czy skóry, wypadanie czy osłabienie włosów, problemy z miesiączką po odstawieniu, zanik jajeczkowania, problemy ze skórą, zmniejszona ochota na seks, depresja, zmiany nastroju...trochę tego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tłumik.
wiesz, nie trzeba byc po medycynie, zeby wiedziec, ze ludzie moze wolą poniesć jakieś ryzyko, ale za to ładnych pare lat cieszyc się beztroskim seksem poza tym po to sie robi badania wątroby co jakis czas, zeby wybadac, czy nic sie złego nie dzieje znam w cholere par, gdzie tabletki były w robocie, a potem nie było żadnego problemu ze zrobieniem dziecka wiec potrafie zrozumiec, ze ktos bierze pigułki poza tym, jesli jestes taka pro-natura, to nie uzywaj komórki, bo fale, nie używaj telewizora, bo promieniowanie, nie używaj mikrofali, nie używaj aspiryny ani żadnych innych medykamentów, bo to chemia i psuje watrobe i żołądek; zadnych owoców ze sklepu, bo pryskane, z ogrodu owszem, ale 100 km od drogi, od cywiliacji, zeby było zdrowo kondomy oczywiscie tez odpadają, bo chemią nasączone, zeby sie nie skleiły; wszystko inne odpada, pozostaje tylko kalendarzyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tłumik.
a ty czytac umiesz ? napisałam ci, ze uwazam, że ŹLE ODBIJAJĄ SIĘ NA ZDROWIU, 2 razy co najmniej, więc chyba ni za dobrze u ciebie z tym czytaniem ALE jak ktos chce uzywac, jak wypróbował i nie ma ani depresji, ani grzybicy pochwy, ani jakichś historii z watrobą, albo jak plusy pigułek po prostu u niego przewazają nad minusami, to je będzie brac i to nie twój interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"nie stosowalam globulek, kremów itd bo to dla mnie już totalnie obrzydliwe, zeby sobie tam coś wkładać, więc się nie wypowiadam na ich temat i w życiu bym tego nie użyła. To logiczne, ze włożenie do macicy ciała obcego moze powodowac powazne skutki i nie trzeba być mędrcem, aby o wiedzieć.\" a jak Ty sobie chcesz globulki albo kremy do macicy włożyć, hę?? widzę że dyskusja się rozwija ale na zupelnie inny temat niż był w załozeniu...ale i tak nasuwa się wniosek że brak tolerancji. Jak jedna nie bierze pigułek to najeżdża na inne że biorą, dziewczyny w ciąży biora ślub to na nie najeżdżają te co w ciązy nie są. A co kogo obchodzi co robią inni?? chca łykac pigułki, zachodzić w ciążę przed slubem-ich życie, ich sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tłumik.
Zalety pigułki: najwyższa skuteczność antykoncepcyjna obniżanie częstości zachorowań na raka jajnika i trzonu macicy obniżanie częstości występowania ciąż pozamacicznych korzystny wpływ na skórę i włosy leczenie niektórych zaburzeń cyklu miesiączkowego (regulacja) przeciwdziałanie anemmi będącej wynikiem ubytku żelaza podczas obfitych miesiączek obniżanie dolegliwości zespołu napięcia przedmiesiączkowego Wady pigułki trzeba pamiętać o regularnym jej zażywaniu, bo od tego zależy skuteczność tej metody antykoncepcji jej stosowanie sprzyja infekcjom grzybiczym wykazuje działania niepożądane istnieje szereg przeciwwskazań do jej stosowania Ze względu na ostatnie dwa punkty, pigułki wydawane są wyłącznie z przepisu lekarza, a przed ich przepisaniem lekarz powinien przeprowadzić z pacjentką dokładny wywiad na temat stanu zdrowia, historii chorób w rodzinie, spraw dotyczących współżycia seksualnego i planów na przyszłość, aby doradzić najbardziej dla niej odpowiednią metodę antykoncepcji. Do rozważenia Do tej pory nie opracowano idealnego czy uniwersalnego środka antykoncepcyjne - do stosowania przez wszystkie kobiety. Są kobiety, dla których pigułki są wskazane (np. z zaburzeniami cyklu miesiączkowego) i takie, u których istnieją wyraźne przeciwwskazania (np. schorzenia wątroby, choroby zakrzepowo-zatorowe, cukrzyca i nałóg palenia tytoniu). jak widzisz, są równiez zalety, i to z punktu widzenia medycyny, a nie tylko wygody użytkownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem skad bierzecie informacje na temat tego ze tabletki powoduja nieplodnosc. niby dlaczego wielu kobietom przypisuje sie je, zeby w koncu mogly zajsc? to pierwsze i najprostsze leczenie. to raz. dwa, ze rozsadny lakrz nie powinien przypisywac tabletek dziewczynom przed 21 rokiem zycia i nie wczesniej jak 7lat od powierszej miesiaczki. dopiero wtedy one sa bezpoeczne, czesniej jest jednak jakies ryzyko. jedyny powod jak przychodzi mi do glowy, ze kobieta nie moze zajsc w ciaze po odstawieniu tabletek to zwlekanie z ciaza do 30 albo i dluzej. wtedy kazda ma problemy niewazne czy brala czy nie. mam dwie kolezanki, ktore w miesiac po odstawieniu tabsow zaszly, obie to mamusie slicznych blizniakow, co najwazniejsze calkowicie zdrowych. na koniec jeszcze jedno - pigulki to najlepiej przebadane preparaty ze wszytkich. co wiecej, nawet 20-30 lat temu kiedy pigulki zawieraly wiecej hormonow kobiety rodzily dzieci i to o wiele zdrowsze niz teraz. gdybyscie nie byly takie slepe to wszedzie mozna wyczytac ze nieplodnosc nie zalezy od tabsow ale od tryby zycia kobie i regularnie zwieksza sie odsetek kobiet, ktore zajsc w ciae nie moga lub nie moga jej donosic. zreszta w polsce tylko 6% kobiet w wieku rozrodczym stosuje antykoncepcje hormonalna a az 20% ma problem z poczciem dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tłumik.
jak to skąd ? bo ksiądz w kościele mówił albo babcia 90-letnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak bardzo bezpieczne
ŚRODKI HORMONALNE- tabletki, iniekcje, implanty podskórne, plastry -zawierają sztuczne hormony- estrogeny i progesteron w dawkach przekraczających wielokrotnie poziom hormonów wytwarzanych fizjologicznie przez organizm kobiety. Mają działanie wielokierunkowe- hamują jajeczkowanie, utrudniają przechodzenie plemników przez śluz szyjkowy oraz zagnieżdżenie się zarodka w jamie macicy. Skuteczność bardzo wysoka ( porównywalna do naturalnej metody objawowo-termicznej). Działania uboczne: Wczesne- nudności, wymioty, biegunka, przyrost masy ciała, obrzęki, dodatkowe krwawienia, upławy śluzowe, wzmożone napięcie piersi, kurcze łydek, bóle żylaków, libido (obniżenie popędu seksualnego), senność, brunatne przebarwienia na skórze (mają one charakter nieodwracalny), a w przypadku niektórych preparatów- łojotok, trądzik, męski typ owłosienia twarzy, i kończyn oraz wypadanie włosów. Dalsze-uszkodzenie lub zniszczenie płodności ( wiele kobiet ma potem poważne problemy z zajściem w ciążę), - nadciśnienie tętnicze, - wylew krwi do mózgu (tzw. udar mózgu), - choroba niedokrwienna mięśnia sercowego i zawał serca, - zakrzepica żył (ryzyko wzrasta 7,2 razy w porównaniu do kobiet nie stosujących antykoncepcji hormonalnej), - żółtaczka, uszkodzenie wątroby, - zwiększone ryzyko chorób nowotworowych, m.in. rak piersi, rak szyjki macicy, rak wątroby, gruczolak wątroby (jest to nowotwór niezłośliwy, ale może powodować śmiertelne krwotoki), rak jajnika i torbiele jajnika, - zaburzenia neurologiczne, jak np. choroba Parkinsona, - choroby psychiczne, często depresja, - pogorszenie przebiegu cukrzycy lub wcześniejsze jej ujawnienie w przypadku osób predysponowanych genetycznie, - wady wrodzone u dzieci poczętych w trakcie przyjmowania pigułek lub wkrótce po ich odstawieniu ( minimalny okres od odstawienia antykoncepcji hormonalnej a zaplanowaniem poczęcia dziecka powinien wynosić 3- 6 miesięcy, zaś powrót do równowagi hormonalnej organizmu kobiety trwa 2 lata!). Środki hormonalne są szczególnie niebezpieczne dla: - Młodych dziewcząt – z badań Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że u kobiet do 20 roku życia większość cykli jest nieprawidłowa- są to przeważnie cykle bezowulacyjne lub z krótką fazą progesteronową. Długotrwałe zablokowanie jajeczkowania u tych dziewcząt uniemożliwia osiągnięcie dojrzałości i równowagi hormonalnej ustroju, czego następstwem są m.in. problemy z zajściem w ciążę. - Kobiet palących papierosy- współczynnik ryzyka wystąpienia chorób sercowo- -naczyniowych (m.in. zawał serca, udar mózgu) zwiększa się 21- krotnie, bez względu na wiek. Uwaga! Krwawienie w przerwach zażywania pigułek nie jest prawdziwą miesiączką- jest to tzw. krwawienie z odstawienia hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie no jasne
beztroski seks jest ważniejszy niż zdrowie kobiety. Macie rację wszystkie. Seks ponad wszystko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otoz to, pigulki nie sa dla wszytkich. dobry lakrz zrobi najpierw solidny wywiad i dopiero wtedy przyîsze tabletki albo zaproponuje cos innego. u mnie lekarz przeciwwskazan nie znalazl, mialam juz 22 lata wiec tabletki mi sluza. oprocz tego ze mam dobra antykoncepcje to mam jeszcze niebolesne krwawienia, ktore trwaja najwyzej 4-5 dni a nie 7-8 kiedy lecialo ze mnie jak z kranu. to tez sie liczy. sa kobiety, ktore tabletek brac nie moga, np. - palaczki. ale jakos malo kto tu pisze, ze palenie moze powodowac problemy z zajsciem w ciaze, ze to ma wplyw na zdrowie dziecka i ze tez moze urodzic sie chore. - nie moga tez ich brac kobiety chore na cukrzyce ale one nie moga brac tez wielu innych rzeczy i cukierkow tez jesc nie moga. - osobe chore na nadcisnienie musza uwazac nawet na zwykle leki przeciwbolowe., ktore niejedna tutaj bierze bez zastanowienia podczas bolesnych miesiaczek a otem sie okazuje, ze chore jelita a wrzody. - osoby chore lub predysponowe do depresji tabtek nie powinny brac pod zadnym pozorem . tablettki same w sobie choroby nie powoduja ale moga nasilac objawy a to sprawia, ze wiele osob dowiaduje sie o depresji dopiero jak zaczyna rac tabletki anty. - ze zwiekszonym ryzykiem bede polemizowala. lekarze tez nie sa co do tego pewni. np. mowi, ze ze tabletki zwiekszaja ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy ale trzeba tez zauwazyc ze kobieta bioraca tabletki do lekarza chodzi co trzy miesiace i jesli lekarz jest dolidny to co trzy miesiace przebada jej piersi, zrobi badanie ogolne i cytologie raz na rok. a to oznacza, ze taka kobieta ma szanse na wykrycie raka w stadium gdy zadne inwazyjne metody nie sa potrzebne a wyleczalnosc jest na poziomie 90%. - gdyby byl choc jeden przypadek wad wrodzonych po tabsach anty to juz dawno nie kupiloby sie w aptece bo koncerny farmaceutyczne by pobankrutowaly od odszkodowan. w przeszlosci byly produkowane leki, ktoryhch zazywanie w ciazy lub przed powodowaly ciezkie wady wrodzone u dzieci. wszytkie zostaly wycofane a koncerny farmaceutyczne placily wysokie odszkodowania. jak dotad nie ma zadnych udkomentowanych badan nad wadami u dzieci, ktoryh mamy braly tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od razu mowie, ze odchudzanie zajelo mi rok i dieta na poczatku byla bardziej restrycyjna - udalo sie schudnac 11 kilo w 8 tygidni, glownie dzieki skakance i pilnowaniu stalych por posilkow i niepodjadaniu. ograniczenie do 1500 kcal ale za to mozna jesc prawie wszytko, jedak trzeba ograniczyc slodycze, cukier, slodkie napoje, biale pieczywo i inne produkty z bialej maki oraz zamiast ziemniakow jesc kasze ryczana lyb ryz brazowy. potem mialam ok. 4 miesiace przerwy, a od stycznia tego roku schudlam jeszcze 10 kilo wiec jak widzisz kilogram miesiecznie. jem wsdzytko, byle w rozsadnych ilosciach i staram sie cwiczyc chociaz jestem leniwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tłumik.
Co to teraz bedzie ? Jakieś przekonywanie do naturalnych metod planowania rodziny ? Jaki w ogóle jest temat dyskusji ? I co was obchodzi, czy jakas obca wam baba woli ryzykowac 10-krotna ciążę, czy woli ryzykowac nudnosci, wymioty i przyrost masy ciała ? CO was to obchodzi ? Jak nie chcecie, to nie bierzcie, boże przeciez nikt was nie zmusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tłumik.
Co to teraz bedzie ? Jakieś przekonywanie do naturalnych metod planowania rodziny ? Jaki w ogóle jest temat dyskusji ? I co was obchodzi, czy jakas obca wam baba woli ryzykowac 10-krotna ciążę, czy woli ryzykowac nudnosci, wymioty i przyrost masy ciała ? CO was to obchodzi ? Jak nie chcecie, to nie bierzcie, boże przeciez nikt was nie zmusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tłumik.
Co to teraz bedzie ? Jakieś przekonywanie do naturalnych metod planowania rodziny ? Jaki w ogóle jest temat dyskusji ? I co was obchodzi, czy jakas obca wam baba woli ryzykowac 10-krotna ciążę, czy woli ryzykowac nudnosci, wymioty i przyrost masy ciała ? CO was to obchodzi ? Jak nie chcecie, to nie bierzcie, boże przeciez nikt was nie zmusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×