Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość samurajski miecz

ile płacicie alimentów?????????????

Polecane posty

Gość Mia Farrow do Eweliny
a ile potrzebujesz? policz ile musisz wydawać na dziecko przez pół, wszystko zależ od dochodów ojca i tego co wykarzesz w sądzie jakie dziecko ma potrzeby, myślę,że w tym wieku są spore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvia ja z tych pieniędzy" odświeżyłam" pokój i kuchnię( to 2,5 tys,kupiłam wszystkie produkty na obiad,podwieczorek i kolację plus napoje i lody,kupiłam sobie garsonkę i buty,synowi cały ubiór,opłaciłam w kościele zakup kwiatów,zdjęcia,film na płycie,byłam z nim u fotografa-same zdjęcia pozowane u fotografa kosztowały prawie 400 zł te 7 tys rozpłynęło się jak woda do pani która pisze "do kawki"-ja nie miałam tego problemu-ojciec syna praktycznie nie nie ma rodziny-jego bratowa która jest matką chrzestną nie przyszła-rozumiem ciebie co do niechęci goszczenia rodziny ojca twojego dziecka-musisz sama zdecydować-nie potrafię na ten temat odpowiedzieć kiedy ja wnosiłam pozew o podwyżkę alimentów przedstawiłam wszystkie imienne rachunki które wydałam na organizację I komunii i żądałam w pozwie o zwrot połowy kosztów-sędzina nie wzięła tego pod uwagę natomiast zasądziła od ojca 800 zł miesięcznych alimentów (oczywiście ich nie dostaję gdyż tatuś uciekł na wyspy i żadne służby nie potrafią go znaleźć!!) ja tobie proponuję teraz wnieść pozew o podwyższenie alimentów i uwzględnienie przypuszczalnych kosztów związanych z wyprawieniem I komunii poza tym idź do prawnika czy też adwokata i zapytaj o roszczenia regresowe-ja po porodzie wniosłam do sądu o zwrot kosztów poniesionych przy zakupie wyprawki oraz kosztów związanych z ciążą-otrzymałam bodajże 400 zł za 3 ostatnie miesiące ciąży gdyż musiałam przyjmować leki oraz "lepiej" się odżywiać oraz zwrot 1200 zł za połowę wyprawki-posiadałam rachunki na wózek,łóżeczko,przewijak,ubranka,ubranko do chrztu, i inne potrzebne rzeczy dla noworodka nie wiem jak to jest z kosztami wyprawienia I komunii-czy wnosisz już po komunii czy jeszcze przed-dowiedz się i skorzystaj z tego podobnie rzecz ma się do jakiś nieoczekiwanych wydatków które wychodzą poza świadczenia alimentacyjne-no jakaś droga operacja-można wtedy dochodzić zwrotu połowy kosztów takiej operacji jako koszty regresowe emi28-to śmiechu warte-sądy nas zmuszają do kombinowania-czy gdybyś była sama też by sąd uwzględnił jego pożyczki zamiast twoich wydatków? mogłaś powiedzieć ,że mąż właśnie wziął kredyt 150 tys na budowę domu-ma duże raty i dlatego nie stać go na utrzymanie twojego dziecka!! ja myślę,że bym się odwoływała albo za pół roku wniosła o podwyżkę-musisz iść do prawnika chyba lepiej żyć na kocią łapę-wtedy wszędzie ma się "ulgi"-przecież równie dobrze mogę być hazardzistką.alkoholiczką lub narkomanką i zciągnąć kredyty by później tym się podpierać i uchylać od ponoszenia kosztów np za mieszkanie lub gaz czy prąd-heh mam kredyt-nie płacę!! szok!! nie wiem skąd jesteś ale chyba sędzia to ograniczony człowiek-zarobki twojego męża w tym wypadku w ogóle nie powinny być brane pod uwagę-ty wyszłaś za mąż by mieć męża -on tylko może tobie pomóc utrzymywać twojego syna ale wcale nie musi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina29-czytaj tematy-na początku jest link do kancelarii adwokackiej gdzie znajdziesz arkusze utrzymania dziecka-wejdź tam,pobierz i wypełnij-ten temat przewija się na wszystkich topikach http://www.grzybkowski-guzek.pl/tekst/id/1770 każda z nas do czego innego przywiązuje wagę-jedna więcej wydaje na książki inna inwestuje w wiedzę-musisz sama wypełnić miej też na uwadze możliwości zarobkowe ojca-nie t ile zarabia a to ile może zarabiać-myślę,że spokojnie 800 zł wystarczy no chyba,że tatuś to biznesmen i zarabia 20 tys mies-wtedy możesz wołać nawet 3 tys :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emi28-nie ma nigdzie w prawie konkretnie zaznaczone,że nie możesz nagrywać-otóż możesz nagrywać wszystkich i wszędzie bez zgody nagrywanego jednak nie możesz tego upubliczniać-jedynie sąd może ciebie do tego upoważnić-ja nagrałam panią psycholog w szkole która bez mojej zgody zrobiła mojemu dziecku test-nie mam nic do ukrycia jednak ten test zaważył na tym,że mój syn nie został przyjęty do szkoły muzycznej-pani najpierw się wypierała a później przyznała,że to dyrekcja ją do tego upoważniła (pytania w teście były np takie-czy ty się bijesz z kolegami-na co mój syn będąc pod wrażeniem książki "Mikołajek i inne chłopaki" powiedział-JASNE-za to go zdyskwalifikowano-mimo,że z muzyki miał ocenę dobrą!!!!)-kiedy w tym samym momencie wyciągnęłam dyktafon i powiedziałam,że to wykorzystam pani psycholog wybiegła strasząc mnie,że odda to w ręce policji-do dziś jest cisza!! ona nie miała prawa zrobić testu bez mojej zgody i bez mojej obecności natomiast ja miałam prawo ja nagrywać jednak nie upubliczniać tego no w radio albo w necie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uytutytut
Ja dostaję od ojca 1000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina29
Dzieki sliczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emi - czy twój ex ma prawo jazdy tylko na ciężarówkę czy an autobusy też? Jeżeli może być kierowcą autobusu, to wszystkie PKM-y z pocałowaniem ręki go przyjmą. Podzwoń i popytaj, a na sprawie możesz się tym podeprzeć, że on się wykręca od pracy, bo praca jest. Kawka, co do kosztów Komunii, to dogadaliśmy się, tylko widzę coraz to nowe pojawiające się wydatki. Stówka tu, stówka tam. Jeszcze sami rodzice się nakręcają i np. u mojej siostry płacili firmie sprzątającej za posprzatanie. :o Zupełnie tak, jakby czystość podłogi w kościele była najwazniejsza w tym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tymi kosztami w kościele to jest wszędzie inaczej-moja koleżanka została wymieniona z imienia i nazwiska na mszy przez księdza,że nie uiściła opłaty za kwiaty-kwiaty i dekoracje kościoła wzięła jedna z mam która ma dużą kwiaciarnie oraz cieplarnie w której hoduje kwiaty-słuchaj koleżanka wnet dostała piany-po mszy wparowała na zakrystię i zapytała się za co ma płacić-za posługę? oznajmiła księdzu,że NIGDY ZA NIC NIE ZAPŁACI-BO KWIATY SĄ ZAPŁACONE A TO,ŻE KSIĄDZ PROWADZI DZIECI DO KOMUNII TO RÓWNIEŻ MA KSIĄDZ ZAPŁACONE Z PODATKÓW-BIERZE W KOŃCU PENSJĘ ja mam dobrych księży więc zapłaciłam 100 zł-w tej kwocie również była opłata za pamiątkę ale myślę,że gdyby ksiądz wołał np na plastikowe okna do domu parafialnego też bym nie dała :) każdy kto wyprawia zarówno chrzciny jak i komunię wie,że to są potworne wydatki-pewnie,że można nie wyprawiać ale takie uroczystości są RAZ W ŻYCIU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mylisz się kawko
ksiądz nie ma płacone z podatków za to, że dzieci przystępują do komunii św. Ksiądz w ogóle nic nie ma płacone z podatków, ksieza utrzymują się z tacy i opłat za obrzedy. Ksiądz ma pensję, i owszem - za nauczanie religii, tak samo jak facet od wf-u, pani od historii i inni nauczyciele. A poza tym to pensję wypłaca proboszcz, pytanie skąd bierze. Wiecie skąd? Z tego co wierni dają na ofiarę. Nasze państwo księży nie utrzymuje. Więc nikt z nas nie placi podatków na księży. Za to księża płacą podatki, z których są tez i alimenty płacone w imieniu "tatusiów" którzy się uchylają od płacenia. Kawko, jak chcesz kogoś oczernić, to się najpierw zastanów czy aby słusznie. Aaaa. Byłaś obecna przy tynm, jak tą twoją znajomą wyczytano z imienia i nazwiska, czy tylko od kogoś słyszałaś? Szczekacie na księży bez sprawdzania faktów. A to nieuczciwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do "Mylisz się kawko" otóż religia jest przedmiotem-skoro jest to przedmiot to ksiądz ma za to płacone, więc za naukę mojego dziecka dostał pensję-tak czy nie tak? pensję którą wcale nie wypłaca kościół no chyba,że ta pensja od państwa przechodzi przez ręce kościoła a skoro egzaminem kończy się nauka religii w klasie II a jego zaliczenie jest jednoznaczne z przyjęciem małego katolika do pełnego uczestnictwa we mszy świętej to jasne jest dla mnie,że grosza dać nie powinnam bo jest to ciąg dalszy religii czyli przedmiotu wiesz już dość dawno zdałam sobie sprawę,że wielu rzeczy w kościele nie powinno być-np takie kwiaty-cholera te kwiaty kosztowały 4 tys zł!! czy aby Jezus gdy nauczał miał swoje "podium" wyściełane kwiatami? wiesz to forum nie dotyczy tego tematu ale nie omieszkam tobie napisać abyś walnęła się łeb!! ty albo udajesz ślepą i głucha albo nią jesteś!! tyle się mówi o majątkach księży,o kwotach jakie państwo wypłaca Kościołowi Katolickiemu a ty p*** takie brednie i uwierz chcę być katoliczką jednak to co w tej chwili się dzieje się w KK jest dla mnie po prostu nie do przyjęcia!! idąc śladami Jezusa nigdzie byś na taki przepych nie natrafiła!! i jeszcze jedno-mam w rodzinie księdza (dalszej) więc nie wyssałam sobie z palca tego co tu napisałam-kto ma księdza w rodzinie teg bieda ominie :) ksiądz nie ma płacone z podatków za to, że dzieci przystępują do komunii św.- NIE MA?!! Ksiądz w ogóle nic nie ma płacone z podatków, ksieza utrzymują się z tacy i opłat za obrzedy. JASNE BEZ WSPARCIA !!! HA HA HA Ksiądz ma pensję, i owszem - za nauczanie religii, tak samo jak facet od wf-u, pani od historii i inni nauczyciele.-WIEM,ŻE MA I TO TYLE CO WYKWALIFIKOWANY NAUCZYCIEL A poza tym to pensję wypłaca proboszcz, pytanie skąd bierze. ŻE CO?! Wiecie skąd? WIEMY SKĄD!! Z tego co wierni dają na ofiarę.NIE ZAUWAŻYŁAŚ,ŻE WIERNYCH W KOŚCIELE CORAZ MNIEJ A KSIĘŻOM WCALE STOPA SIĘ NIE OBNIŻYŁA!!! Nasze państwo księży nie utrzymuje. NIE? POCZYTAJ SOBIE!! ZAWROTNA GŁOWA!! Więc nikt z nas nie placi podatków na księży.PŁACIMY WSZYSCY ŁĄCZNIE Z ATEISTAMI I AGNOSTYKAMI Za to księża płacą podatki, z których są tez i alimenty płacone w imieniu "tatusiów" którzy się uchylają od płacenia. HAHAHA-O CO STALE WOJNA JEST-SĄ ZWALNIANI Z PODATKÓW-JEDNYM Z WIELU PRZYKŁADÓW BYŁ TEN,ŻE KSIĘŻĄ NIE PŁACILI PODATKÓW PRZYWOŻĄC AUTA Z ZAGRANICY kurcze jak mnie takie puste baby irytują na szczęście potrafię odróżnić wiarę od kleru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawkoooooooooooo
a skąd w tobie tyle zajadłości? Skąd tyle nienawiści? Oplułaś wszystkich wierzących ludzi, wszystkich księży i co, jesteś zadowolona? Wredne gadanie takich ludzi jak tygdy brak argumentów i dowodów: wszyscy wiemy, w gazetach piszą, w telewizji pokazują. A ja nie wiem, brukowych gazet nie czytuję, nie oglądam politykierów i zboczonych ludzi, ktorym się Kościół nie podoba, zaden z moich znajomych księży nie ma dzieci, żaden nie kradnie, wręcz przeciwnie, dużo pomagają innym. Za darmo. Nawet takim jak ty, co łapę wyciągają po pomoc, a za plecami to by noz wbili. Jak ktoś chce, to sobie znajduje i odpowiedną prasę, i programy zgodne ze swoją ideologią. Jeśli chce opluć i oczernić, jak ty to zrobiłaś. A ja się pytam: jakie masz dowody oprócz plotek i złośliwych opowieści takich wredot jak ty? I jaki masz w tym interes żeby obrażac i ubliżać, oczerniać i kłamać? Nie wierzysz w Boga, twoja sprawa. Tylko nie oczerniaj skoro nie masz dowodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srata tatataaaa
ojjj już się tak nie oburzaj. Jestem praktykująca od dawna a jeszcze nigdy mnie żaden ksiądz nie wspomógł, nawet duchowego indywidualnego wsparcia nie otrzymuję oprócz słowa z niedzielnych mszy i osobistych żarliwych modlitw. Za to księża namiętnie podchodzą z tacą co niedziela tudzież z coroczną wizytacją w sprawie danin więc jest chyba coś na rzeczy. Pamiętam z dzieciństwa, że przez księży to u mnie w domu były rok w rok awantury w sprawie pieniędzy. Należałam do oazy i księża robili nam zdjęcia z jakichś tam okazji, co się działo przy komunii to nie wspomnę. Potem te zdjęcia rozprowadzali za naszym pośrednictwem bo przecież dzieci chcą i namówią swoich rodziców na zakup. Więc ja przychodziłam do domu, płakałam, co wszyscy mają a ja nie mogę, tato kup mamo kup. Niby nie było obowiązku a jednak nacisk był i jak umiejętnie prowadzony. Księża to umieją biznes prowadzić, choć oczywiście są i tacy z powołania ale oni z kolei to siedzą w Afryce i krajach trzeciego świata. Bez odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srata tatataaaa
acha mnie ksiądz z imienia i nazwiska wymienił przy całej klasie w podstawówce żebym zapłaciła za zdjęcia, których nie chciałam, nie zamawiałam (robił je fotograf w kościele na zamówienie ale nie skonsultowane z moimi rodzicami) przez co rodzice mieli do mnie żal, a koledzy i koleżanki, no wiadomo jak to bywa w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Kawkoooooooooooo znowu jakaś dama nie czyta od początku tylko z kontekstu wyrywa zdanie i bezpodstawnie krytykuje coś czego nie pisałam!! Nie chcę mi się cytować ani tez tłumaczyć tobie bo i tak masz tunelowe spojrzenie na wszystko więc zbędna "dyskusja" Co do tego wyciągania łapy po pomoc-uważaj co piszesz - w tej chwili nawet nie mam możliwości tobie spojrzeć w oczy i ciebie porządnie opierdzielić ale skoro mnie zarzucasz wyciąganie łapy mimo że mnie nawet nie znasz to wyobrażam sobie co innym zarzucasz kiedy ich choć ciut znasz-oni mogą mieć inne możliwości niż ja i sięgnie się tobie i to słusznie!! Dla twojej informacji -pracuję,zasiłków nie otrzymuję,od nikogo nic nie dostaję!! ROZUMIESZ!!! Wspomniałaś o gazetach,telewizji...-ty jak Jacek Santorski-wszyscy wiedzieli,że Andrzej Samson jest pedofilem i nawet on sam o tym wspomniał a Santorski w zaparte zajadle go bronił. Podobnie Wajda i jego świta broniła niegodziwy czyn Polańskiego mimo,że czyn ten podlegał karze To nie ja pisałam o dzieciach księży czy ich wyczynach, choć o nich również wiem i wiem też,że jest to prawdą-wspomniałam jedynie o zapłacie jaką księża wołają za różne posługi, które niestety powinny być bez opłat!! To jedna z moherowych beretów próbowała podobnie jak ty wmówić świętość WSZYSTKICH księży i kapłanów. I nie mów mi,że nigdy nie słyszałaś o pazernych księżach prowadzących się niemoralnie,wyciągających od najuboższych warstw opłaty za pochówki,za chrzciny,za kolędę-mogę tobie wiele przykładów napisać w jakich parafiach co się dzieje, jednak nie mnie osądzać i wytykać błędy-sama również je popełniam Nie generalizuję-nie wszyscy księża są zepsuci i chowają się pod czarnym płaszczykiem -podkreśliłam,że w mojej parafii są dobrzy kapłani więc im zapłaciłam za kwiaty które moim zdaniem i tak były zbędne!! Wlepię tobie to o czym wspomniał Papierz Benedykt XVI nawiązując do czynów co niektórych księży pedofilii "Papież Benedykt XVI rozpoczął dziś czterodniową wizytę w Wielkiej Brytanii. Odbywa się ona w cieniu głośnych dyskusji na temat skandali pedofilskich w Kościele. Jeszcze na pokładzie samolotu, udzielając wywiadu dziennikarzom, papież wypowiedział się na ten temat. Przyznał, że Kościół nie był dość czujny i nie umiał sobie sprawnie poradzić z przejawami molestowania dzieci przez księży. Wiadomości o tym były dla mnie niezwykle szokujące i zasmucające - mówił Benedykt XVI na pokładzie papieskiego samolotu w drodze do Wielkiej Brytanii. - Trudno zrozumieć, jak mogło dojść do takiego wypaczenia kapłańskiej posługi? Pytany o kwestię nadużyć seksualnych ze strony księży, papież powiedział, że jest dla niego niezrozumiałe, jak ksiądz, który w czasie święceń przysięgał działać w imię Chrystusa, jako dobry pasterz, może "popaść w taką perwersję". a tu o innym grzechu Karolinka - tak otrzymało na imię maleństwo powite z grzesznego związku księdza Wieńczysława Ł. (45 l.) z Edytą L. (29 l.). Marta Latusińska (56 l.) a tu ksiądz o księżach Doczekaliśmy się wreszcie wyników badań Instytutu Statystyki Kościelnej na zlecenie episkopatu Polski. Hierarchowie chcieli wiedzieć, co w zachowaniach księży odstrasza ludzi od Kościoła. Badania miały odpowiedzieć, dlaczego liczba wiernych w świątyniach drastycznie spada. Główne grzechy polskich księży katolickich wymienia ksiądz biskup Andrzej Suski z Torunia : 1) pazerność i chciwość 2) rozrzutność w dysponowaniu powierzonymi pieniędzmi 3) przekładanie wartości finansowych nad duchowe 4) brak dojrzałości psychicznej: zbyt często do seminariów trafiają ludzie, którym się tylko wydaje, że mają powołanie 5) nadużywanie alkoholu 6) dążenie do sukcesu za wszelką cenę 7) bezwzględność, brak kultury osobistej 8) niewłaściwe przeżywanie własnej seksualności, prowadzenie tzw. podwójnego życia 9) brak zapału duszpasterskiego w ewangelizowaniu 10) niedbałość w sprawowaniu liturgii i sakramentów. TYLKO NIE ZAPRZECZAJ OCZYWISTYM FAKTOM PS: skończyłam temat księży i wiary-tu mowa była zupełnie o czym innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze coś-większa część katolików nie broni samej wiary a jedynie ludzi którzy są TYLKO LUDŹMI I TEŻ POPEŁNIAJĄ ZIEMSKIE GRZECHY( nie mam tu na myśli pedofilii bo to zboczenie które niestety i księży dotyka) Dajcie tym ludziom być ludźmi-nie róbmy z nich świętych za życia!! Czy w ogóle wiecie ilu jest księży alkoholików? sama znam dwóch-poznałam ich w poradni odwykowej kiedy" mój były pan mąż" podjął się leczenia-dziś ci księża są trzeźwymi alkoholikami i są najwspanialszymi alkoholikami jakich znam-szkoda,że nie macie możliwości posłuchać ich kazań-naprawdę warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No kawka to się postarałaś
Można by pogratulować wiedz, gdyby twoje starania nie wynikały ze zwykłej zaciętości i nienawiści. Co do księży - to są ludzie, tacy sami jak ty czy ja, mają prawo do słabości i uapdków. Ale się podnoszą, korzystają z możliwości poprawy swojego życia. "Wszyscy wiedzą" o nauczycielach i nauczycielkach pedofilach i zboczeńcach, jak podają "pewne" sondaze, połowa nauczecieli to zboczeńcy. Inne "badania" podają, że prawie każde dziecko było czy jest molestowane przez własnego ojca. I co, tę "prawdę" też uznasz? Widzisz, jak się chce kogoś oczernić, znajduje się odpowiednie prawdziwe czy wydumane argumenty. Ty szukasz kamienia. A co sama robisz? Żyjesz w czystości czy grzechu? Co robią te mamsuie, które oburzają się na księży, że Niby wyłudzają pieniądze, a jednocześnie same wynoszą w pracy a to długopis, a to zeszyt, a to oszukują opiekę społeczną - nazywając to nie kradzieżą a zaradnością. Nie wiem czy jesteś poinfornmowana o kosztach utrzymania choćby kościoła - budynku. Ile trzeba płacić za ogrzewania, prąd, wodę, za renowację dachu i wymianę nawierzni. Nie ma nic za darmo. Są ludzie którzy wrzeszczą, że za posługę trzeba zapłacić. A nie pomyślą, skąd biorą się pieniądze choćby na sutannnę czy buty dla księdza. Niestety, z nieba im nie spada. Aaaaa. Ktoś napisal że nie broni się wiary, tylko ludzi. Widzisz, jestem członkiem Kościoła. A Kościół to właśnie ludzie, nie da się oddzielic, kościól bez ludzi to tylko budowla. Zaś wierząć w Boga nie można odrzucać Jego księży, którzy dla nas pracują. Wielu myli wiarę w Boga z wiarą w bożków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo wiesz jak to jest
Mylisz się kawko - napisałaś/eś, że księża utrzymują się " z tacy" i z opłat za obrzędy. Pytam w takim razie - bez cienia złośliwości, a tylko gwoli wyjaśnienia - jak to się ma do ogłaszania na mszach, że "dziś zbieramy na..."- i tu jest wymieniony jakiś cel np renowacja ołtarza, zakup nowych drzwi do zakrystii itp. Poza tym, w parafii jest co najmniej dwóch księży, prawda? Jakim sposobem księży, którzy utrzymują się, według ciebie, tylko z "co łaska" stać na takie fajne samochody? Wierni tacy hojni, że wystarczy na godne utrzymanie dwóch duchownych i jeszcze na te cele co o nich mówili na mszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do "bo wiesz jak to jest"- jesli dobrze zrozumiałam-zarzucasz mi,że broniłam księży i twierdziłam,że są oni samo wystarczalni,że żyją tylko z tacy-TO JA TAK NAPISAŁAM? EJ POPATRZ DOBRZE-WŁAŚNIE MÓWIŁAM,ŻE KSIĘŻA SĄ DOTOWANI PRZEZ PAŃSTWO I ŻE NIE POWINNI "CO ŁASKA"( A ZAZWYCZAJ WOŁAJĄ TYSIĄC!!!) ŻĄDAĆ NP ZA POGRZEBY CZY CHRZCINY CZY TEŻ PRZYJĘCIA!! wiem,że nie wszyscy księżą są chciwi,że nie wszyscy widzą swój własny interes ale niestety zdarzają się tacy którzy pomylili się z powołaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do "No kawka to się postarałaś" NIE CZYTASZ ZE ZROZUMIENIEM!! ALE JUŻ DOŚĆ-CHCESZ TO WRÓĆ DO POCZĄTKU TEJ DYSKUSJI A BĘDZIESZ WIEDZIAŁA Z JAKIEGO POWODU WYTYKAŁAM KSIĘŻOM!!! już na sam koniec każdy chrześcijanin bez względu na przynależność do jakiegokolwiek kościoła POWINIEN naśladować tylko i wyłącznie JEZUSA On nie chodził w drogich sztach,On nie jeździł konno,On nie pobierał opłat za nauki,uzdrowienia i inne uczynki Nie był ani chciwy ani pyszny.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie lubie was normalnie jak czytam to co piszecie... zachowujecie się jak nadęte bufony. aż mi was szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvia-otóż uważam,że kto chce nie widzieć i nie słyszeć ten nie będzie widział i nie będzie słyszał mam od 35 lat dwie przyjaciółki ze szkoły-do dziś spotykam się z nimi dwa,trzy razy w tyg-to jedną z nich ks wyczytał z iminie i nazwiska by stawiła się na zakrystii wraz z innymi rodzicami-nazwiska wyczytał w momencie kiedy mówił o niezapłaconych składkach związanych z kosztami I komunii-nie mam powodu by jej nie wierzyć-nasza przyjaźń nie polega na rąbaniu cudzej dupy i wytykaniu (przy kawie) błędów świata -sama byłam świadkiem jak ks który prowadził mnie do bierzmowania obmacywał moja koleżankę z którą przyszłam zaliczyć modlitwy-w momencie kiedy to zrobił(objął ja ramieniem i chwycił za biust!!!) uciekłyśmy i więcej nie pojawiłyśmy się na religii-nie jestem bierzmowana!! dlatego właśnie,że brakowało mi bierzmowania nie mam ślubu kościelnego oczywiście mogłam mieć ślub kościelny w innej parafii mojego miasta-ksiądz zażądał odpowiedniej zapłaty-nie chciałam mieć "załatwianego ślubu"-przełożyliśmy tą imprezę na inny termin-niestety prędzej się rozstaliśmy aniżeli ja przystąpiłam do bierzmowania i wzięłam ślub kościelny kiedy mieszkałam wraz z mężem na innym osiedlu aniżeli mieszkam teraz należałam do stosunkowo młodej parafii-kościół wówczas był w budowie-ks na mszy powiedział abyśmy zwiększyli swoje datki gdyż on musi wykończyć jeszcze przed zimą budynek,po okresie kolędy (hucznie się nazywa "kolęda" -była to wizyta podczas której ks sprawdzał kartki od spowiedzi i zarzucał nam nie chodzenie do niej) na kolejnej mszy poinformował wiernych o małym wpływie z chodzeniu po domach więc zobowiązał wiernych do przeznaczenia kilkunastu godzin przy budowie... Moja koleżanka mieszka w Czarżu -tam ks nawołuje o datki na okna w domu parafialnym,krzyczy,żąda zawrotnych kwot za pochówek,za chrzciny-wierni w odpowiedzi przecięli w kościele sznur od dzwonnicy jednak trochę się pomylili i odcięli sznur od nagłośnienia-nie wierzysz-jedź tam i zapytaj jaki stosunek mają mieszkańcy Czarża do nowego proboszcza-ten "stary" to był super-był dobrodusznym człowiekiem-nie żądał a wspominał,nie wyciągał ręki po pomoc a jedynie swoją oferował -prawie 10 lat temu moja bratowa chowała swojego ojca-należeli do jednej z najstarszych parafii mojego miasta-kiedy załatwiała wszelkie formalności dotyczące pochówku "pani" z biura parafialnego poinformowała ją,że koszt poza pochówkiem obejmuje również koszty księdza który będzie ceremonie pogrzebowa prowadził-koszt samego księdza miał wynieść 600 zł plus dowóz tego księdza na cmentarz!! PYTAM ZA CO 600 ZŁ?!! ZA POWOŁANIE,ZA BYCIE WYSŁANNIKIEM BOGA TU NA ZIEMI? PYTAM ZA CO?!!! moja bratowa "załatwiła księdza" z innej parafii a le uwierz mi trafiłoby na mnie zażądałbym rachunku!! to skandal wzbogacać się na cudzej krzywdzie-bratowa wtedy zarabiała 1200 zł!!! co zaś tyczy samochodów-ks który prowadził mojego syna do I komunii ma terenówkę bodajże audi oraz motor hondę-być może to prezent od rodziny-nie wiem i nie chcę wiedzieć -w moim kościele za dekorację głównego ołtarza ks pobiera opłatę-znajomej syn (jeden z posłów RP) brał w tym kościele ślub ciotka tego pana młodego ma kwiaciarnie i dar do dekoracji-chciała za darmo udekorować ołtarz ,fotele pary młodej i pierwsze ławki-niestey ks się nie zgodził-kazał sobie zapłacić za jego ustrojenie nie uwierzysz-afera na 100 fajerków-ks któremu zadano pytanie KOGO JEST PARAFIA I KOMU ONA MA SŁUŻYĆ zgodził się w końcu na taką dekorację jednak zaznaczył,że ma ona zostać w i służyć innym parom nie zamierzam więcej wyliczać tobie błędów KK-poczytaj sobie biblię i historie KK a będziesz wiedziała jacy różni księżą trafiają w szeregi kleru podkreśliłam to,że w mojej parafii nie ma podobnych sytuacji o czym głośno dookoła więc na swoją parafię i księży nie mogę narzekać dziwi mnie jednak fakt zaprzeczania-wlepiłam tu to co podkreślił SAM KSIĄDZ BISKUP ANDRZEJ SUSKI Z TORUNIA A MIMO WSZYSTKO SĄ GŁOSY WĄTPLIWOŚCI czytam,słucham i uczestniczę w wielu wykładach na temat samej wiary a nie przynależności do kościołów więc pojawiło się w mojej głowie wiele pytań,wątpliwości... czytam bardzo często Biblię -ona odpowiada mi na moje wątpliwości Szymon Hołownia którego zapewne każdy zna jest młodym człowiekiem którego wiara oraz zaangażowanie może posłużyć za wzór dla wielu z nas poczytaj sobie http://nadzieja.pl/ksiazki/aby/dzien_1.html-ABY POZNAĆ BOGA lub posłuchaj audiobooku http://chomikuj.pl/Ozawa/*e2*99*b1+*e2*80*a2+Audiobooki+chrze*c5*9bcija*c5*84skie http://chomikuj.pl/Ozawa/*e2*99*b1+*e2*80*a2+Audiobooki+chrze*c5*9bcija*c5*84skie co do moich wydatków związanych z komunią-chyba nie czytałaś-miałam wiele osób zamiejscowych więc musiałam mieć i obiad i kolację,zrobiłam mały remont,kupiłam to i owo więc tyle wydałam-całe 7 tys-ale to moje pieniądze-przecież nie mówiłam o tej kwocie po to byś ty miała temat do krytykowania-to była tylko informacja!! od dawna przeznaczyłam sobie tą kwotę na kominie i wydatki z tym związane-mój syn jest niepełnosprawny,nie ma ojca,nie ma ani jednej babci,ani jednego dziadka-na co dzień ma tylko mnie i moją córkę, która jest od niego starsza o 16 lat żyjemy skromnie komunia była jedyna okazją do spotkania się całej rodziny-chciałam aby mój syn miał w tym dniu dużo przyjemności-czy zrobiłam coś złego? czy ty będziesz płaciła raty za tą ożyczkę? nie bardzo rozumiem dlaczego zaglądasz mi do kieszeni skoro nawet nie wiesz jak wyglądam dlaczego zajmujesz się moim życiem i moimi wydatkami jednocześnie zarzucając mi nie religijność a komunię syna spotkaniem do popicia? mój były mąż jest alkoholikiem-mam złe doświadczenia z osobami pijącymi-znam problem od podszewki nie zarzucaj mi proszę braku religijności bo mnie nie znasz-już pisałam- rozdziel KK od religijności,od pobożności i wiary mój syn jest od roku ministrantem-mamy częsty i stały kontakt z parafią a jeszcze częstszy z Bogiem to,że zachowania co niektórych księży mi się nie podobają i nie popieram ich występków nie jest tajemnicą i nie omieszkałam o tym powiedzieć księdzu który jest opiekunem mojego syna ale czy mam przekreślić z tego powodu wszystkich księży? nie dawaj sobie prawa do oczerniania i zarzucania komuś kogo nie znasz nieprawdy i złych zamiarów!! zastanów się-myślenie nie boli!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alvio nie pisz mi tu proszę o księżach chcesz prostego przykładu to ci dam mojego syna nie chciał ksiądz ochrzcić pomimo że mieliśmy ślub kościelny można by zapytać dlaczego. Otóż mój syn był bardzo ciężko chory w szpitalu pomimo że został w sumie zaraz po urodzeniu w szpitalu ochrzczony wodą chcieliśmy żeby chrzest był jaki być powinien tyle że ksiądz nie wykazał ochoty robić tego za małą kasę bo jej wtedy nie mieliśmy ważniejsze było dziecko na przepustce ze szpitala i jego potrzeby a nie klechy i tyle.Nie pisz mi o zrozumieniu bo to pierdoły jak wcześniej chodziłam do kościoła od tego momentu do niego nie chodzę.A syna ochrzciliśmy bez zapłaty parafię dalej a o tym że księżulo mieszkał ze swoją kochanką wiedzieli wszyscy.Tacy sami oni grzesznicy jak my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do pani A.L
Szanowna Pani. Co to znaczy "wiedzieli wszyscy" ? Skąd wiedzieli? Czyżby ksiądz to robił publicznie, przy świadkach? Lubimy oczerniać innych, prawda? Zwłaszcza gdy sami mamy dużo na sumieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczerniać a czy uważasz że nie ochrzczenie dziecka na dodatek chorego bo sie nie ma kasy jest ok? A co do kochanki to żadna tajemnica ksiądz był wcześniej kapelanem w szpitalu w którym była pielęgniarką i wcale się z tym nie kryli przechodząc na parafię zabrał ją ze sobą hehe ładne oczernianie kiedy pani pielęgniarka paruje się z księżulkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pewnych rzeczy nie pojmuję-są policjanci i policjanci,są adwokaci i adwokaci,są lekarze i lekarze,są prokuratorzy i prokuratorzy,są ludzie i ludziska jednak co niektórzy uważają ,że są tylko księża-nieskazitelnie czyści i bez grzechu już pisałam-kto chce nie widzieć ten nie zobaczy,kto chce nie słyszeć ten nie usłyszy można tu zadać pytanie: skąd wiecie,że jest Bóg-też powiecie że był tu i się ukazał dlatego jesteśmy wierzący? są rzeczy o których się po prostu wie bo wszystkie "sygnały" na to wskazują i tyle wiadomo jest,że zarówno policjant nie powinien łamać prawa,że lekarz nie powinien odmawiać pomocy i nie powinien (np podczas operacji) się pomylić,że sędziowie i sądy powinne być niezawisłe, jednak nie zawsze tak jest-jesteśmy ludźmi i to nas usprawiedliwia że jesteśmy niedoskonali i mamy prawo do pomyłek,do grzechu śmiech mnie ogarnia kiedy w około jest tyle dowodów na "nieczystość,na grzeszność,na nieuczciwość" co niektórych księży a mimo wszystko są tacy co to zawsze będą bronili uważając,że bronią "świętość której tykać nie wolno" miejmy umysły otwarte a nie ściśnięte do wielkości główki od szpilki ja oddzieliłam wiarę od księży-wiem nawet,że ten sam ksiądz który "wczoraj" zgrzeszył dziś z ambony głosi super kazanie które dla mnie może być dobrym drogowskazem-co mnie to obchodzi,że "on" wczoraj zgrzeszył-to on za to będzie odpowiadał inną rzeczą jest na przykład jeśli ksiądz niemoralnie się prowadzi a mnie nie chce ochrzcić dziecka które jest poczęte z wolnego związku i przy okazji taki ksiądz prawi mi morały-jest to chyba nie do przyjęcia prawda....(znam taki przypadek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emi28 nie wiem niestety-jest jakiś okres czasu na uprawomocnienie się wyroku skoro ty już dostałaś odpis to chyba już jest najlepiej zadzwoń do sądu lub podejdź do biura podawczego czy sekretariatu i zapytaj-tam udzielą tobie informacji pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taka Jedna Małpa
Emi, jeśli w wyroku masz czarno na białym napisane " rygor natychmiastowej wykonalności", to oznacza że od dnia zakończenia rozprawy alimentacyjnej, czyli od daty wyroku pieniądze otrzymasz. Otrzymasz je w dniu 15 grudnia. Alimenty bierzące otrzymasz w takiej wysokosci jak jest przysądzone i do tego otrzymasz alimenty zaległe, które będą najprawdopodobniej rozdzielone na raty. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości powinnaś sie udac do sekretariatu w Sądzie żeby ci wyjaśnili co i jak. Nie wiem jak to jest dokładnie teraz z komornikiem ( w razie jakby ojciec nie płacił) ale najprawdopodobniej jeśli przez 3 miesiace nie otzrzymasz alimentów od ojca, możesz złożyc wnoisek do komornika o sciągnięcie zaległości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×