Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

Moniś27->jak sie brzuch obniza to jest takie uczucie to normalne ale dla pewnosci zapytaj swojego lekarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie! i Ciebie Betty też:D Ja mieszkam niecałe 5 km od Krakowa i u mnie wczoraj tylko pogrzmiało i popadał deszcz, ale mama dzwoniła, bo akurat wracała autobusem z cmentarza i mówiła ze masakra, autobus nie mógł jechać... A dziś znów duchota. Tak sobie właśnie uświadomiłam że za chwilę po kolei będziemy mieć info o urodzinkach. Ja to pewnie będę na końcu, bo dużo z Was ma termin na koniec lipca/początek sierpnia. A mój mąż to codziennie pyta kiedy ta nasza Emilka już się urodzi... tak się nie może doczekać. A tu jeszcze 2 miesiące... Buźka dla wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe no ja też witam nowe sierpnióweczki - na samą końcóweczke sie dokulałyście :p :p ;) pozdrawiam u mnie duchota i upał znów - wole jak pada deszcz ... :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skopiuje to co pisalam na ogolnym wody to nie byly, tylko jakas wydzielina z pochwy bo znowu mam bakterie. w szpitalu przyjeli mnie bardzo milo, sprawdzili czy mam skurcze, podlaczyli i przez pol godz sprawdzali serce dziecka. byla przy mnie caly czas asystentka ktora przyniosla sok do picia i wlaczyla tv zebym sie nie nudzila. akurat sale maja tam 1 osobowe :) spr moja temp, cisnienie. Pozniej przyszedl ginekolog i zrobil usg i zbadal wewnetrznie. Wszystko z dzieckiem dobrze, wody w normie, dostalam tabletki na noc i puscili do domu :) mam wizyte za 2 tyg znowu bo maly dalej lezy posladkowo :o i nie widac, zeby mial ochote sie obracac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spakowalam dzis torbe do szpitala-w sumie mam tylko zabrac kilka par majtek, koszule, szlafrok i kapcie. no i dla mnie jakies kosmetyki. dla dziecka nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po prostu Julka--->chyba każda z nas panikuje tuż przed ale to z drugiej strony normalne,bo każda nie chce niczego zaniedbać.Lepiej sprawdzić niż potem żałować oczko---.to ty już tylko czekasz!!A co do Krakowskiej wczorajszej aury to na prawdę się przestraszyłam jak zobaczyłam,że do samochodów stojących na ulicy wlewa się woda.A przed blokiem miałam całkiem spore jezioro. któraś się pytała o nacisk na krocze--->to normalne bo maluch całkiem sporą już główką uciska szyjkę macicy,a więzadła które też tam są uległy już rozluźnieniu i dlatego takie jest wrażenie.Spróbuj sie przejść elegancko stawiając nogi blisko siebie-zobaczysz ,że to nie możliwe na wskutek rozluźnienia właśnie tych więzadeł. betty--->jeszcze raz witam w naszym gronie.Widzę ,że się już dopisałaś do tabelki.Ja też czekam na córkę(a w domku mam już synka i córkę).Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny 🖐️ eudaiomonia--> Mi drętwieją tylko dłonie, palce u stóp i prawe przedramię... koleżanka mi mówiła, że jej taż tak się robiło i to nawet po porodzie - do tego stopnia, że nie mogła dziecka utrzymać w rękach. Po ok. 3 tyg. po porodzie jej przeszło. Życzę ci pozytywnych wyników badań i gratuluje chlopaka :-D Byłam w piątek na usg i nastawiałam się na fajne zdjęcia 3d a tu się okazało, że mała cały czas zasłaniała się rączkami i na dodatek gin miał popsute nagrywanie i nie mam nawet płytki. Dobrze, że mąż był ze mną to chociaż sobie razem zobaczyliśmy dzidzię na monitorze. Natalka jest ułożona podłużnie, główkowo, postawa I waży w 30 tyg. 1500 i wszystkie inne parametry ma dobre -) Mam wody płodowe w górnej granicy normy AFI=20 i pewnie dlatego mój brzuch jest stale napięty. Polecił mi mniej pić. Poza tym w macicy pojawiło sie kilka małych mięśniaków. Ponoć po ciąży się zmniejszą lub wchłoną. Trzeba to jednak kontrolować. Jutro idę do mojej gin i mam nadzieję, że zmieni mi leki bo te, co biorę prawdopodobnie zwiększają mi jeszcze obrzęki. Ostatnio byłam u koleżanki z wizytą i zdjęłam buty...po 2 godzinach nie mogłam ich założyć - stopa wchodziła mi tylko do połowy :-( dodam, że są to klapki i tylko je mogę aktualnie nosić. Widzę, że wczoraj sporo z was prało ciuszki dla dzieci :-D ja też wszystko wczoraj wyprałam a dziś planuje wyprasować. Pozdrawiam was cieplutko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtajcie dziewczny! Eudaiomonia-> ale niespodzianka z tym Twoim synkiem! Super, gratulacje! Julka-> dobrze, ze to tylko falszywy alarm. Oko-> gratulacje zdanego egzaminu! Teraz mozesz zrobic sie na bostwo! U mnie upal i duchota. Nie mam sily na nic. A tu jutro do pracy... Buuu, ja nie chce wracac do pracy! Dziewczyny, stresuje sie, ze mam tak malo ubranek dla Victora. Myslalam, ze bedzie ich sporo, ale po wyjeciu z pudelek, torebek, opakowan okazalo sie, ze mam ich cztery na krzyz, z czego dwoch body nie bede uzywac, bo maja zatrzaski po wewnetrznej stronie. Juz postanowilam, ze jak zaczna sie wyprzedaze (1 lipca) wszystko dokupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naturalna blondynka-> mnie sie ten wozek bardzo podoba, przypomina mi Boogaboo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane, bylam dzis rano na ktg a potem w odwiedzinach u siostry i przyjaciolki.. u mnie dzis tez duchota... dobrze ze jezdze juz autem bo w autobusie juz chyba nie dalabym rady.. dzis znowu pralam i troche poprasuje zostaly mi jeszcze 2 wklady ale to juz jutro na jutro zaplanowalam gruntone sprzetniecie domu tak zebym juz przed samym porodem mogla tylko oprzatac juz bez mycia szafek w srodku czy okien. JA tez miewam takie parcie jak pochodze, doslownie tak jakby ktos wkladal mi reke do srodka i mnie ciagnal w brzucjh ale to jak najbardziej naturalne podobno w ciazy no i te skurcze w nocy.. lydki i uda to norma ale odtatnio dretwieja mi palce u rak juz 2 raz sie obudzilam z doslownie wykreconymi dloniami i palcami jak w jakims hororze ale dlatego tez ze pije codzien kawe i to po tureku a zsami dopijam sobie jeszcze cienka rozpuszczalana w ciagu dnia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie wyszlam spod prysznica. Niby nic dziwnego, ale powiem Wam ze mialam ogromny problem zeby sie ogolic na dole. Masakra. Pierwszy raz tak mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gimelka - ja sie gole na pamięć :p naserio nie wiem jak to robie ale mój mąż mówi że dobrze sie gole zawsze nic nie zostawiam ;) wiem jestem coooool :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahah ja tez jade na pamiec, a szczerze mowiac ostatnio tylko tak delikatnie bez zadnych \"fryzur\" ja tam tego nie widze wiec mnie to nie razi a maz tez nie ma nic przeciwko bo szanuje moj stan i wie ze nie jest tak latwo choc sie czasami z tego smiejemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pinkole - ja próbowałam z lusterkiem ale mi nie wychodzi :o hehe ale powaga jade na pamięć ale nie umiem sie doczekać jak w końcu zobacze swoją pipke :p hehe w sumie nie umiem sie doczekać aż sie urodzi mały Miki :-) zjadłam dziś 1 kg czereśni a teraz zabieram sie za truskawki a jutro arbuz całe 4 kg :p ale mam apetyt - brzuszek mi zszedł na dół i już nie uciska mi żółądka i nie wymiotuje - uch ale ulga ... ale że zszeł na dół to znak że niedługo już będe rodzić - moja mama mówi że miała tak samo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola8509,naturalna blondynka,izulka81 -dziewczyny w ktorym szpitalu bedziecie rodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuski, pozdrawiam wszyskie was serdecznie,ciesze,sie,ze u was wszytsko w porzadku,u mnie tez.JUZ SIE NIE MOZEMY DOCZEKAC!!!!! zakupy prawie wszystkie juz zrobiłam,w przyszłym tygodniu planuje pranie i prasowanie. postanowiłam,ze bede rodziła razem z mama.mama ma juz doswiadczenie w tym \"histerycznym\"temacie,rodziła 3 lata temu z moja młodsza siostra.tak wiec chyba da rade mojej panice:0 karusia,moi synowie tez sportowcy/od pierwszej klasy do dzis chodza do klas sportowych-wioslarz i piłkarz/ i tak samo jak ty uwazam,ze sport to lek na wszytsko,nie ma to jak nastraszyc ich trenerem:).chcialabym aby moja zosia tez dostała sie do jakies klasy sportowej,moze pływackiej???? zmykam,zycze miłego dnia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babki :-) mam pyt. czy wam sie też obnizył brzuszek ? moja mam twierdzi że już niedługo pochodze bo jak jej sie obnizył to po 2 tyg urodziła . :o hmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eudoimonia mi sie nic jeszcze nie obnizyl :) ale tez slyszalam, ze jak sie obnizy to porod bedzie szybciej. ale przeciez Ty masz jeszcze troche czasu co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym chyba tez zalezy jak sie dziecko uklada, moze to takie zludzenie to obnizenie brzucha? bo moj maly czasami lezy bardzo wysoko i mam az zgage pol dnia :o a czasami powedruje sobie w dol brzucha i mnie kopie az mnie boli :o i brzuch tez inaczej sie uklada od takeigo wedrowania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja juz tez mam wszystko poprane tylko zostalo mi prasowanie tego co sie suszy i spakowanie walizki do szpitala haha eudaiomonia mi sie tez zdaje ze brzuszek obniza sie tak ok 2 tyg przed porodem. Tez mi sie zdaje ze urodzisz w terminie liczonym od miesiaczki -kezeli mialas regularne cykle bo wiesz z wymiarow maluszka nie zawsze mozna wiarygodnie ustalic termin choc technika jest baaardzo w przodzie potrafi tez zawodzic, usg czasami doaje gramow maluchowi.. no nic ja ci zycze zebys urodzila wtedy kiedy mikolaj bedzie gotowy :-) ja od rana pomylam okna i powiesilam firanki zaraz biore sie za kurze, odkurzanie, mycie zewn. szafek kuchennych i kafli na scianach w lazience.. w piatek i sobote jade jeszcze na ostatni zjazd na uczelnie, wszystkie przedmioty mam do przodu praktyki tez tylko zostanie mi seminarium i obrona pracy ale to sobie zostawilam na jesien, zime albo i nawet wiosne zobaczymy jak mala mi pozwoli dokonczyc pisanie :-)no i zostaje u siostry, w niedziele przyjezdza moja mama (od lat mieszka w niemczech) iw pon mam ktg a potem zabieram mame odrazu do siebie na troche :-) choc dzwoniemy do siebie nawet i kilka razy dziennie i jestesmy na biezaco teskniemy za soba tymbardziej mama za swoja ciezarna mlodsza corka no i dodam, ze to jej pierwsza wnuczka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oko :p hehe z miesiączki ? ale by było co Ty nie wytrzymam do połowy sierpnia ... termin z ost miesiączki mam 25 sierpnia a z USG ( z pomiarów ) pierwszy tydzień sierpnia nawet , poza tym moja gin i ja tak twierdzimy że ta moja ostatnia miesiączka była inna ... była krótsza i mniej krwi więc mogłam być już w ciązy , nic nie mówie ale brzuszek mi sie znacznie obnizył i nie mam zgagi nie wymiotuje i czuje sie super więc może to już najwyższy czas sie ograniczać ruchowo :p leżeć musiałabym itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha spoko eudoiomonia, a co na to twoja gin, na ten obnizony brzusek i na to ze mozesz urodzic lada chwila?? a pozatym wkleilabys jakies swoje fotki na naszego maila bo gadamy juz od dobrych parych miesiecy a ja nawet nie wiem jak wygladasz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Wczoraj byłam u fryzjera, obcięłam sobie włosy, tak króciutko :D No nie aż tak bardzo, ale w końcu poczułam ulgę, a i do tego mam taką fryzjerkę, że tak ścina włosy, że potem nie trzeba nad nimi stać i układać. Wystarczy odrobina pasty albo innego specyfiku i już :). Byłam też u ginekologa. MOJE MALEŃSTWO SIĘ ODWRÓCIŁO :D hehehe, waży 2455 :), smokiem nie jest :D. Lekarz mówi, że raczej dojdzie do 3500. ale nie więcej :P. Oczywiście nie chciał się dać zbadać, machał nóżkami tak, że nic nie było widać na usg, więc pomiar był niedokładny. Potem pan doktor chciał sprawdzić przepływy krwi w mózgu, widać było normalnie, ale tak się Niuniu wiercił, że wychodziły jakieś bzdury. No i na KTG tak przyszalał, ze zamiast pół godziny trwało godzinę, bo uciekał i zapis się cały czas zatrzymywał. Łobuziak mały. Ale wszystko jest w porządku. Zrobiłam wczoraj resztę zakupów, teraz zostały mi już takie ostatki, butelki dla mnie do szpitala rzeczy i tyle. Pieluszki mam, tak jak pisałyście w Tesco za Giga pack 108 pieluszek zapłaciłam 51 zł, za chusteczki 4 pak pampers sensitive 24, ale są johnsona po 6 za 28 :). Tesco widzę, ma najtańsze te produkty. Mały przyszalał w nocy, budził mnie, rozpychał się, brzuch mnie bolał, myślałam, że to już. Ale stwierdziłam, że to nie ten ból :). Ten był już znany :D. No a dzisiaj rozpoczęłam pranie :D W końcu, będe pakować wszystko i mieć gotowe :). Muszę zabrać się jeszcze za pisanie pracy magisterskiej i uzupełnienie wpisów do pamiętnika mamy oczekującej dziecka. Już niedługo zacznę uzupełniać \"moje pierwsze 5 lat życia\" jejku strasznie czas leci. No i zdjęcia mam zrobione, będe męża tylko męczyć, żeby obrobił mi dzisiaj jutro i w końcu wyślę wam na maila :D. Po prostu Julka, to super, że się nic nie dzieje no i opiekę medyczną już sprawdziłaś :P. Widzę, że ty tak jak ja, do szpitala dla dziecka nic nie mam brać, bo szpital wszystko zapewnia. Tylko dla mnie. Naturalna blondynka, wózek moim zdaniem prezentuje się bardzo ładnie, cena też nie jest jakaś baardzo wysoka :). Mi się podoba, a poza tym słyszałam o tych wózkach a dokładnie o ABC design dużo dobrych opinii. Ewitap wyprzedaże już się zaczęły :). Także możesz spokojnie kupować :) A duża ilość ubranek, ehh ja np. wiem, że nawet połowy tego nie założę Małemu. Sama dużo nakupiłam, bo nie liczyłam, że coś dostanę, no ale dostałam i jest tego ogrom. Gimelka, ja ostatnio załamana i zażenowana poprosilam męża o pomoc, bo niestety już nie dałam rady. Ja ogólnie przycinam włoski, bo jak golę to mam straszne uczulenie, tak że przez 2-3 dni cierpię. Ale nawet podciąć sobie na krótko nie dałam rady. Eudaimonia, brzuch się obniża mniej więcej 4 tygodnie przed porodem, około 36 tygodnia. Ale prawda taka, ze możesz urodzić za dwa tygodnie, a możesz też z tym obniżonym brzuszkiem przenosić malucha :) Także nic się nie stresuj, urodzisz w terminie. Poza tym u mnie raz wyżej raz niżej, zależy jak ten mój Bąbel się położy :D Mmała3 witaj, dawno cię nie było :). Pocieszyłaś mnie faktem, że będziesz rodzić z mamą, bo jakoś się tak głupokowato wszyscy na mnie patrzyli jak o tym mówiłam :). Moja mama rodziła z siostrą swoją, przy wielu porodach asystowała i nie wyobrażam sobie rodzić z kimś innym. Nawet wczoraj z położną się zgadała, i ta też mówiła, że w jej rodzinie nikt nie rodzi z mężem tylko wszyscy z nią :). Anabanana gratuluję serdecznie zdania wszystkich egzaminów, ja jeszcze teraz jestem na etapie pisania pracy, a raczej tworzenia narzędzia badawczego. Muszę je wymodzić na piątek :). Hehhe koleżanki oddadzą za mnie, także muszę, bo potem nie wiem jak się z maluchem wyzbieram, szczególnie z przeprowadzeniem badań. Pozdrawiam was wszystkie serdecznie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! Byłam dziś u gina na ostatnie badania przed porodem(owa,hbs) i też mi mówił ,że jak bym teraz zaczęła rodzić to dziecko jest już gotowe.Ale ja rodzę dzieci mniej więcej w terminie więc czekam sobie cierpliwie. dzieciaki latają i marudzą na upał,a co ja mam powiedzieć;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×