Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

Cześć dziewczyny. Ale paskudna pogoda. A muszę iść na zakupy. Wezmę zapakuję Mikiego w chustę i wyruszę na łowy. Podpowiedzcie mi co lepiej. Dzisiaj gotuję z torebek, co lepsze, kurczak z papryką i śmietanką, czy roladki schabowe z serem i szynką ? Mam i schab i kurczaka, także nie wiem. Bo aż wstyd, że nie gotuję ostatnio za często. Ale w sumie mąż je w pracy, ja nie jem nic. Jak w ciagu dnia zjem bułkę to jest super. Muszę się pochwalić, że mój Mikołaj od około 2 tygodni, z przerwą na dwudniową budzi się już około 5 rano :). Także zaczynamy przesypiać noce. Ale jak się budzi to na raz wcina 180 a płacz jest i wrzask taki, że szok :D. W sobote mamy wizytę teściów. Jakoś się nie cieszę na myśl o tym. Ehhhh. Szkoda gadać., Kurde no ale jaja, naprawdę. Nic się nie martw, jak wychodził przed to nie ma za bardzo obaw. Ale jak coś postinor zawsze można łyknąć. A przy okazji wymyśleć jakąś anty. A zj... to ty jemu też puść. Przecież to nie ty sobie je przekułaś. A on też mógłby się pomartwić o zabezpieczenie. MAgdulka, wiesz co ja dlatego też nie mówię tego nikomu, bo tak samo słyszałam, że przesadzam. No cóż zrobić. Miło, że dobrze ci z nami :D. Myślę, że ten okres nie wpłynie na laktacje, bo dlaczego by miał wpłynąć. Niektóre kobiety mają okres i karmią normalnie. Moja znajmowa wykarmiła bliźniaczki do 1,5 roku. Okres miała już po 3-4 miesiącach. Chimerka hehehe a ty chcesz też tak od razu Karusia, mam nadzieję, ze Pawłowi spadła gorączka. Pliszka ja własnie też planuje wspólną kąpiel :D. Hehhe fajna sprawa, szczególnie, że Mikołaj uwielbia wodę a im więcej tym lepiej. A co do kręgosłupa znam twój ból. Dręczył mnie w ciąży do około 5-6 miesiąca, nawet była mowa o cesarce z tego powodu. I teraz znowu. Boli jak cholera, szczególnie jak go noszę, a potem nie mogę z łóżkja wstać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczko--> ja właśnie weszłam z nia do wanny ze względu na kręgosłup, bo ja ja kąpie w wannie, tzn wkładam wanienke do wanny, i jakoś wczoraj schylić się i jeszcze trzymać te 5 kg to już było za wiele. Ja bym zrobiła kurczaka, wole kurczaka od schabu, a sama w lodówce mam pieczony schab:P Oglądałam wieczorem Testosteron, ale się uśmiałam, do płaczu...Nadrabiam zaległości filmowe i książkowe, bo w końcu mam na to czas.Jaja nie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pliszka, jednak zapytałam męża chce schab :D No to niech mu będzie w sumie ostatnimi czasy był drób. To niech będzie schab. A w przyszłym tygodniu zrobię leniwe pierogi albo takie naleśniki ala ruskie :D. Bo mam dużo sera, a nie chce mi się lepić piergoów, nawet nie mam miejsca. Pliszka, ja na szzęscie nie kąpie Mikołaja, czasami tylko. Kąpiel to jest czas dla taty i małego. Mąż pracuje całymi dniami, to wtedy własnie ma czas żeby spędzić z nim trochę czasu. Poza tym ja si,ę na początku bałam. A ja kręgosłup odczuwam jak go noszę. Pokazuje mu coś itd. Do tego w tej chuście jest mi ciężko. Ona była fajna jak był mały i lekki. A teraz ehhh. Do tego mam problem żeby go do niej wsadzić, jak nie mam podłoża. Chcę kupić wiązaną, jednak ona przechodzi przez plecy i lędzwie., A ta moja na ukos. Chyba że znacie jakieś fajne nosidełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coz dziewczyny, ryzykuje, nie wezme postinoru, za duza panika a przeciez juz raz malam @ po porodzoe i tych gumek tez uzywalismy. One sie wymieszaly a ze kilka bylo naszych i moj mąz wlasnie ich uzywal wiec powinno byc OK. Wywalilam wszyskie, zostawilam tylko takie w pudeleczku ktorych nie dalo sie przekluc bo by bylo widac. nie powiem zebym sie nie martwila ale brzuch mnie boli wiec te \"piekielne\" dni sa teraz. a co do kapieli to my sie juz nie bawimy w ten caly rytual z wanienka itp. Mała lubi sie kapciać wiec ostatnio namdlamy ja i splukujemy pod prysznicem ;) NIC nie pisnie dziabąg malutki tak lubi wode ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na lipiec 2008 to już za późno.... dołączam do grona mam, ktorym kręgosłupy odmawiają posłuszenstwa wczoraj byliśmy z Ivo na usg bioderek i niestety musimy się szeroko pieluchować.... a fe synek chyba za bardzo tego nie lubi Na szczęście tylko w prawym stawie coś tam jest nie tak (nawet nie zapamiętalam jak to lekarka okreslila) i to bardzo delikatna nieprawidłowość ponąć. Ale pieluchować kazała. Co mnie zdziwio, że do kontroli mamy przyjść dopiero za 6 tygodni. Nie pamiętam, która z Was musiała pieluchować podwójnie ale coś mi się wydaje, że kontrola była zdecydowanie szybciej. Mam rację czy się mylę???? Ivo śpi juz trzecią godzinkę na dworze. Ja wietrzę chatę i nasłuchuje czy się nie budzi. A ile rzeczy zrobiłam w tym czasie????? Nawet sobie brwi wyregulowałam i trzasnełam hennę. Od razu sie lepiej poczułam. W przyszłym tygodniu spróbuje komuś sprzedac synka na 2-3 godziny i może uda mi się fryzjera zaliczyć:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bromba-> ja własnie wrócilam od lekarza kręgosłupowego i notariusza ładnie się ubrałam umalowałam nawet lekko skropiłam perfumami (synek mocno zaprotestowal jak się z nim żegnałam woli mamę o zapachu mleka ;-)) i też się lepiej poczułam. A i kupiłam nosidełko bo mi lekarzpowiedział że to lepiej dla mojego kręgosłupa :-), a jest w rozsypce ;-(, troche mnie ponastawiał ale i tak boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brombabomba to ja musiałam pieluchować. Też był lekka dysplazja, w lewej nóżce. Kazał przez 2-3 tygodnie i to wystarczyło :) Ja już sama nie wiem czy to jst @ czy coś innego. Wczoraj od rana plamiłam, dziś tylko troszkę i cisza... Nic bardziej się nie rozkręca. Ból brzucha też całkiem przeszedł.Może coś tam w środku jest nie tak. Chyba powinnam wybrać się do gina. W zeszłym miesiącu też tak miałam przez jeden dzień.Myślę sobie, że to może już powrót do owulacji ale że karmię piersią to jeszcze nie ma normalnej @ tylko takie właśnie plamienie. Hmmmm.... Dziewczynki, któraś z was piasała, że jej dzidzia się ślini. Przypomniało mi się, że jak byłam na ostatniej kontroli u pediatry to ona zapytała się mnie dlaczego mała tak się ślini. Ja pamiętam, że synek też się wcześnie ślinił. Może to jest związane z tym, że mała odkryła, iż ma piąstki i ciągle je do buźki pakuje :) Albo też może to wczesny objaw ząbkowania bo np.teściowej córka miała 4 miesiące jak się pojawił pierwszy ząbek. Lekarka tak to pytanie zadała dziwnie, że poczułam jak by to był zły objaw.... :( We wtorek mamy przyjść na wizytę do dzieci zdrowych, sprawdzić ile mała waży i czy nie ma nawrotu choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dołączam się do cierpiących z powodu kręgosłupa :( U mnie problem w tym, że mała dużo waży a mi zostały jeszcze kilogramy po ciaży. Robię też błąd przy karmieniu bo zamiast wygodnie się oprzeć to ja nachylam się nad małą. Jakoś tak mi lepiej się karmi, a później się dziwię... ;O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdulka, ja karmię małą TYLKO na leżąco, bo tak nam najwygodniej i inaczej nie umiem. Czasem jak muszę na siedząco to od razu kręgosłup mi odpada i nie możemy sobie poradzić żeby mnie i Emilce było wygodnie. Oczko ja zamówiłam sobie nosidełko takie: http://www.allegro.pl/item457576475_efik1_womar_nosidelko_rain_z_daszkiem_promocja.html Takie właśnie poleciła mi lekarka z rehabilitacji gdzie chodzę z Emilką, nie konkretnie tej firmy ale powiedziała żeby była mozliwość noszenia na leżąco i pionowo i dobrze jak jest daszek bo dodatkowo trzyma główkę. Jutro idę do lekarza to zobaczę ile mała waży... 2 tyg temu ważyła 4,5kg, teraz pewnie będzie koło 5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyMia - przepraszam ze tak wcinam sie w parade ale podczytuje was sobie ( zwlaszcza oczko :P ) i nie polecam nosidla mam nosdelko i chuste (wiazaną ) i jest kolosalna róznica dla kręgosłupa ... w noisdelku czujesz wszystko tak jak bys nosila ciezki plecak a w chuscie cięzar sie rozklada bo nie ma jednego punktu cięzkosci ( jak w przypadku szelek ) pozdrawiam serdecznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moja sie tak slini.Ona nie chce smoka i pcha rece do buzi wiec moze dlatego.Chociaz jak nie ma palców w buzi tez puszcza banki ze sliny. ja mam takie nosidło tyle ze czerwono-popielate ale nie dam rady jej długo nosic bo tez mnie wtedy plery bola.Za wielka jest juz chyba.A poza tym moja miska sie złosci .To jest typ społeczniary która musi wszystko widziec:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to mąż ma bardziej nosić niż ja:) może da radę. A dla mnie to nie wiem co lepsze czy nosidło czy ręce, bo Emilka cały czas chce być na rękach i to pionowo a nie na leżąco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini a powiedz mi nie ma problemu z wiązaniem. Albo np. jak wyciągniesz małą a potem ją wsadzić? Bo ja się tego boję, bo w swojej kieszonce to ciężko coś kombinować. Nie mówiąc już o pozycjach żeby coś widział. Jakiej firmy masz chustę, elastyczną czy nie? I długo uczyłaś się wiązania? I ile zapłaciłaś jeśli mogę spytać. Zastanawiałam się też nad uszyciem chusty ale to chyba wyższa szkoła jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie tego typu niosidła nie chcę, bo wiem, że plecy odmówią posłuszeństwa. Bardziej bym jak już wolała takie które ma jeszcze zapinanie na pasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam takie nosidło http://mamaija.pl/index.php?ProducentNAME=baby%20bjorn&ProductID=2663 i jeśli chodzi o wygode i problemy z kręgosłupem to w porównaiu z chustą uważam że jest dla mnie duzo wygodniejsze no i ma specjalne podparcie na plecach dzieki czemu ciężaru dziecka prawie wogóle nie czuć :-) w przeciwieństwie do chusty, Maksowi chyba tez pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczko-->moje jest jeszcze zapinane w pasie ale mi to nic nie daje bo ten górny pasek trzyma cały środek ciężkości dziecka i instynktownie schylasz głowę żeby to wyrównać.Przy ponad 7 kg na szyi to wyglądałabym za niedługo jak quasimodo,a jak jeszcze zacznie się złoscić i wierzgać to pomiana. Może faktycznie ta chusta lepsza. Moja też ostatnio zrobiła się rozpieszczona i nic tylko na rękach.To była moja wina,brałam ją na ręce jak tylko zastękała a potem kombinowałam jak się ze wszystkim wyrobić na czas.Od niedzieli powiedziałam dość i było tak:spanie,przewijanie,jedzenie ,zabawa ze mną i do łozka albo do bujaczka.Jak był ryk (a był) to robiłam swoje,prasowałam czy coś ale tak żeby mnie widziała,jak wyła ciszej to do niej mówiłam albo jej śpiewałam a jak głośniej to nie przekrzykiwałam jej.Jak się zmęczyła to zasypiała i potem jak wstała to znowu ten sam rytuał.Jest środa a ona sama zasypia bez płaczu.Oczywiście pomarudzi ale nie tak jak wcześniej że jest cały czas na rękach.Sama sobie zrobiłam krzywdę i ją rozpieściłam,bo jakos mi żal ze już nie będę miała małego dzidziusia-dopiero wnuki:-)Ale sytuacja juz opanowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwykla bobietka
Dziewczyny, po ilu dniach znikają pleśniawki. Smaruję od dziś aphtinem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwykła bobietko u mojego syna wystarczyło kilka dni pędzlowania i było po problemie :) no własnie Majka też wkłada piąstki do buźki i ja to właśnie z tym wiążę ślinienie.Nie wiem o co chodzi lekarce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! powiedzicie, jakich teraz uzywacie pieluch? nadal tych od 3 do 6 kg czy juz wiekszych?wieksze to jakie? ps. kupilam dzis pierwszy raz w zyciu prezerwatwy, musialam sie jakos zrehabilitowac po tych jajach..zagrozil mi ze si ejuz kochac ze mna nie bedzie ;( do tego brzuhc mnie boli tak jakby na @ ale to dopiero 19 dzien cyklu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ___chimerka___
Kurde no - jak najbardziej. Mam 3 dychy na karku, maz tez i nie mamy na co czekac:) Pliszka - stukalam Ci na mejla link do mojego profilu, ale chyba nie dotarl, wiec wyslij teraz Ty do mnie: alicj@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danka21-88
czy moge zajść w ciąży jeżeli moj facet nie robi tego do środka ? a miesiączka spóżnia mi się 9 dni? czy powinnam wybrać się do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danka21-88
piszcie na mojego meila ok,bo ja już muszę stąd iść proszę niech mi ktoś odpowie na powyższe pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja używam pieluch od 4-9kg i zapinam je po samych końcach.Taki pulpet mi się trafił.A wiecie co?Kupiłam z ciekawości pampersy Cafefur za 33 zł 68sztuk i są świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×