Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość magdaaaaaaaa

ksiakzi pod choinke

Polecane posty

Gość magdaaaaaaaa

jaka ksiazka pod choinke dla 17-latki, jakas zeby sie fajnie czytala, zeby byla wciagajaca itd. poleccie mmi cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisa See \" Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz \" Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Mogę polecić ja z czystym sumieniem. http://store.escapi.net/covers/54/51969_o.jpg Opowieść o dwóch dziewczętach, a potem żonach i matkach, żyjących w kraju, gdzie świętuje się tylko narodziny chłopca i wszystko jest podporządkowane mężczyznom, snuje osiemdziesięcioletnia Lilia. Lilia, która zbliżając się do kresu swego życia, wraca do świata swojej młodości, analizuje całe swoje życie i próbuje naprawić błędy, które oddaliły ją od osoby, którą najbardziej kochała. Urodziła się w biednej rodzinie jako trzecie dziecko i druga z kolei dziewczynka - bezużyteczna gałązka w rodzinnym drzewie genealogicznym. Jako sześciolatka zawarła związek przyjaźni zwany laotong z Kwiatem Śniegu, dziewczynką z bogatszego rodu. Przez lata dziewczynki przesyłały sobie wachlarz, na którym w sekretnym, znanym tylko kobietom języku Nu shu zapisywały swoje przemyślenia, zwierzały się ze swoich tajemnic, pocieszały i radowały. W ich życiu wiele się zmienia, wychodzą za mąż, zmienia się ich status społeczny i materialny. W pewnym momencie jednak dochodzi między nimi do nieporozumienia, narastają resentymenty, które przyniosły obu przyjaciółkom wiele cierpienia. Pasjonująca historia, pełna przygód, tajemnic i dziejowych burz, jest także frapującą lekcją wschodnich tradycji, opisanych przez autorkę tak, jakby sama żyła w osobliwym świecie. Kwiat śniegu i sekretny wachlarz to opowieść o przyjaźni dwóch kobiet. O przyjaźni zaaranżowanej, narzuconej, ale która stała się prawdziwą, choć nie pozbawioną goryczy, rozczarowania, w której zadaną krzywdę trudno jest naprawić. Jest to przyjaźń, której istotę nieco trudniej jest zrozumieć kobiecie wychowanej w kulturze zachodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam \"Tajemniczy ogień królowej Loany\" Umberto Eco, przeczytałam tę książkę ze 2 lata temu chyba, mam 18 lat. Wciągająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyznania gejszy - arthur golden pamietnik narkomanki - barbara rosiek (pod warunkiem ze solenizant\\ka nie jest narkomanka :P bo mogloby ja to urazic :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×