Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

Gość bimba 2008
Więc po prostu badzmy dobrej myśli i zaufajmy naszym lekarzom:)jak mówią, że wszystko dobrze to tak na pewno jest!!!:) jak Wasze brzuszki?widać już coś?ja jestem w 1 tyg i na razie jak przed ciąża.....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bimba u mnie to ja mysle ze mam ogromny juz jak w 5 miesiacu conajmniej a wszyscy mówiea ze nie widac nic... za miesiac juz napewno bedzie widac :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bimba, mój brzuszek możesz zobaczyć klikając na poniższy link - jest już śliczny i bardzo go lubię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimba 2008
:):):)no bardzo ładny!gratuluję! mój na razie bez zmian...już nie mogę się doczekać aż się powiększy, bo czasami to zapominam,że jestem w ciąży..:) a już coś przytyłyście?bo ja schudłam dwa kilo na początku, a teraz przytyłam pół,więc na razie ciągle na minusie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bimba nie wiem i nie chce wiedziec :D:D jutro sie pewnie dowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak na razie tylko 1 kg. W poniedziałek idę na wizytę więc się dowiem jak to wygląda teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimba 2008
Ciekawe jak to będzie tak trochę przytyć...duży brzuszek...9 miesiąc podobno nie jest rewelacyjny...i my jeszcze latem bedziemy tachać nasze dzieciaczki w brzuchach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bimba z jednej strony koszmarnie bo goraco itd a z 2 to podobno nie bedzie upalow w lipcu/ sierpniu a w lecie nie musisz sie wciskac w plaszcze zapinac butów pod szyje itd. na spuchniete nogi wsuniesz klapki zalozyc lekka bluzke i spodnice i jest ok :) To lato ma swoje minusy ale i plusy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimba 2008
To fakt:)no i słońce pozytywnie wpływa na samopoczucie:)Będzie dobrze, damy radę!!! Boi cie się trochę tych zmian po narodzinach dziecka? U nas to będzie pierwsze dziecko, wreszcie stworzymy prawdziwą rodzinę,ale boję sie tego,ze może sie coś popsuć między nami,że nie b ędziemy mieć dla siebie czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie nie boje tego ze cos sie moze popsuc miedzy nami bo pewnie bedziemy z soba walczyc jak dwa wsciekle psy :D:D:D i na to sie nastawiam bo sie troszke znam :P Boje sie za to jak na to zareaguje moja Niunia. Czy nie poczuje sie odepchnieta itd. to mnie ciągle martwi. czy bede mialą na tyle sil zeby zając sie 2 i nie chodzi mi tu wcale o to zeby umyc nakarmic itd ale czy bede mialą na tyle sil zeby sie z mala pobawić pouczyc ją czegos isc na spacer i miedzy karmieniami móc poswiecic jej odpowiednią ilosc uwagi. zeby było tak jak teraz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie wczoraj wazyli i nic ani grama do przodu a brzucholek pokazny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj zeby to sloneczko latem jeszcze w kosc nam nie dalo :) chodziaz ja juz tesknie za ciepelkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimba 2008
A czy to normalne,że jeszcze nic nie czuję do mojego 7 cm dziecka?czasami tylko nachodza mnie chwile wzruszenia...Boję się,że mogę byc zła matka..A czasami boje sie jeszcze,ze zaczne byc zla żona,niezadowoloną i zmęczoną.. A propos słoneczka..u mnie teraz świeci pieknie za onme ,a ja w domu bo nawet nie mam z kim na spacer wyjsc..a sama jakos nie lubie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bimba powiem ci ze ja w 1 ciazy mialam tak ze cieszyłam sie itd ale nic specjalnego nie czulam i anwet do konca sobie nie wyobrazałam jak moze ten mój bobas wygladac... a jak sie urodziła i mi ja polozyli na brzuchu to nagle cos sie pojawilo. cos takiego ze ryczałam 3 godziny i nie mogli mnie uspokoić. Tak jakby to wszystko co powinnam czuc i wiedziec przezd 9 miesiecy nagle sie na mnie zwaliło w jednej chwili :) Takie cudowne cieple sloneczko... wiedziałam ze zyje w moim brzuchu ale nie sdo konca zdawalam sobie z tego sprawe... nie umiem tego wyjasnic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimba 2008
Wzruszyłaś mnie..to mnie też to czeka,nagły przypływ wielkiej miłości...Podobno nieporownywalnej z zadna inna.. Umowilam sie z kolezanka,ide na spacerek:) Do uslyszenia!!!!!MIlego dnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny żadko coś piszę bo nie ma za dużo czasu w pracy, ale staram się przeczytac pare stron wstecz. Wczoraj w pracy spotkała mnie niespodzianka. Moja szefowa zapytała mnie wprost czy jestem w ciąży, bo mnie podejrzewała. I potwiedziłam bo co miałam zrobić. Tylko szkoda że tak długo się zbierałam i sama nie zdążyłam jej o tym powiedzić. Trochę dziwnie się z tym czułam. Dzisiaj już jestem spokojniejsza i wydaje mi się, że moja szefowa chyba akceptuje moją ciąże. Mam teraz dylemat co zrobić po urlopie macierzyskim - wrócic do pracy a maleństwo zostawic z jakąś nanią, czy niestety stracic prace, ale za to zająć się moim maleństwem. Będzie to moje pierwsze dziecko, ale już teraz wiem, że ciężko mi będzie wrócic do pracy kosztem przebywania z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu pusto, wszystkie na spacer poszły czy takie zapracowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ginekolog pannnn
PRENATALNE BADANIE ULTRASONOGRAFICZNE W PIERWSZYM TRYMESTRZE CIĄŻY I. Na czym polegają prenatalne badanie ultrasonograficzne w pierwszym trymestrze ciąży? Prenatalne badanie ultrasonograficzne w pierwszym trymestrze ciąży jest badaniem przesiewowym wykonywanym między 11 a 14 tygodniem, ułatwiającym wykrycie zespołu Down’a i trisomii 18 pary chromosomów. Badanie ultrasonograficzne nie diagnozuje jednostki chorobowej, lecz określa ryzyko wystąpienia wad rozwojowych, pozwala na ocenę rozwoju płodu. W pewnych przypadkach zalecane są dalsze, bardziej szczegółowe badania np. amniopunkcja genetyczna i prenatalne badanie ultrasonograficzne między 18-24 tygodniem ciąży. II. Jakie pomiary są wykonywane w czasie prenatalnego badania ultrasonograficznego w pierwszym trymestrze ciąży? Podczas prenatalnego badania ultrasonograficznego oceniamy bardzo szczegółowo rozwój wszystkich elementów jaja płodowego oraz wczesne sonograficzne markery aberracji chromosomowych i wad rozwojowych. Głównym elementem badania jest pomiar „przejaśnienia” karkowego ( NT- Nuchal Translucency) płodu oraz ocena struktur płodu możliwych do oceny między 11-14 tygodniem ciąży. III. Co to są nieprawidłowości - aberracje chromosomowe? Zbudowane z DNA i białek chromosomy będące składnikami jądra komórkowego, niosą informację genetyczną o dziedzicznych właściwościach organizmów. Organizm ludzki posiada 23 pary chromosomów, z czego 22 z nich są identyczne u kobiet i mężczyzn [tzw. autosomy], a ostatnia para to tzw. chromosomy płci XX u kobiet i XY u mężczyzn. Każdy dodatkowy chromosom lub brak jednego lub więcej z 46 prawidłowo występujących powoduje wiele zmian w sposobie rozwoju nienarodzonego dziecka, prawie zawsze prowadząc do poważnych wad fizycznych lub opóźnienia umysłowego. IV. Co to jest zespół Down’a? Zespół Down’a jest to choroba genetyczna spowodowana nieprawidłowościami 21 pary chromosomów. Charakteryzuje się specyficznym wyglądem [skośne rozstawienie oczu z fałdą nakątną, spłaszczony nos, niski wzrost], opóźniony rozwój umysłowy i motoryczny, często występujące wrodzone wady serca. Jest to spowodowane aberracją chromosomową – trisomią 21 pary [tzn. występuje tam dodatkowy, trzeci chromosom zamiast normalnie występującej pary chromosomów]. Częstotliwość występowania tego zespołu wynosi około 1 na 800 noworodków. Wraz z wiekiem matki wzrasta ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Down’a. U kobiet powyżej 35 roku życia prawdopodobieństwo urodzenia dziecka z zespołem Down’a wynosi 1: 249, a w 40 roku życia 1:68. W rodzinach, w których wcześniej urodziło się dziecko z zespołem Down’a, ryzyko, wystąpienia w kolejnej ciąży trisomii 21 jest stosunkowo wysokie.V. Co to jest trisomia 18 pary chromosomów? Ta aberracja chromosomowa powoduje wiele defektów i głębokie upośledzenie umysłowe. Tylko niewiele noworodków dożywa wieku dziecięcego. Tak samo jak zespół Down’a chorobę te powoduje dodatkowy, 3 chromosom. Podobnie też jak w przypadku zespołu Down’a, wraz z wiekiem matki wzrasta ryzyko urodzenia dziecka z trisomią 18 pary chromosomów. VI. Co robić, gdy wyniki prenatalnego badania ultrasonograficznego wskazują na podwyższone ryzyko? Wyniki takie nie znaczą, że u płodu wykryto aberracje chromosomowe. Sugerują tylko przeprowadzenie dalszych, bardziej szczegółowych badań. Dalsza diagnostyka oparta jest na wykonaniu amniopunkcji genetycznej lub biopsji kosmówki, do specjalistycznej analizy chromosomów lub ponownego prenatalnego badania ultrasonograficznego miedzy 18-24 tygodniem ciąży. Analiza chromosomów pozwoli na rozpoznanie zespołu Down’a i szeregu innych aberracji chromosomowych. VII. Co robić, gdy wyniki prenatalnego badania ultrasonograficznego wskazują na obniżone ryzyko? Wyniki negatywny świadczy o tym, że nie ma większego niż średnie populacyjne ryzyko urodzenia dziecka z trisomią 18 lub 21 pary chromosomów. Mimo to negatywny wynik testu nie eliminuje całkowicie możliwości, że dziecko urodzi się z zespołem Down’a (czułość-90%), trisomią 18 (czułość-91%) czy inną aberracją chromosomową, z wynikiem fałszywie pozytywnym 4,5% - 8,2%. Ponadto badania przeprowadzone w pierwszym trymestrze ciąży nie wykryją defektów cewy nerwowej i innych typów defektów otwartych. Z tego powodu powinno wykonać oznaczenie poziomu alfafetoproteiny w drugim trymestrze ciąży lub test potrójny (alfafetoproteina, b-hCG, estriol) z surowicy ciężarnej. VIII. Po co przeprowadzać badania przesiewowe w pierwszym trymestrze? Im wcześniej zostaną przeprowadzone badania prenatalne, tym krótszy jest czas nerwowego oczekiwania na potwierdzenie dobrego stanu płodu. Jeśli wyniki badań prenatalnych będą świadczyły o podwyższonym ryzyku, to wczesna informacja pozwoli ze spokojem przeprowadzić kolejne testy diagnostyczne i roztoczyć nad ciężarną specjalną opiekę. IX. Kto wykonuje prenatalne badanie ultrasonograficzne w I trymestrze ciąży? Prenatalne badanie ultrasonograficzne w I trymestrze ciąży jest wykonywane przez specjalistów wykształconych w najlepszych ośrodkach Europy zachodniej, HARRIS BIRTHRIGHT RESEARCH CENTRE FOR FETAL MEDICINE – KING’S COLLEGE HOSPITAL W LONDYNIE, z certyfikatami „THE FETAL MEDICINE FOUNDATION – LONDON”. IX. W jakich krajach jest wykonywana prenatalna diagnostyka ultrasonograficzna w I trymestrze ciąży? Prenatalna diagnostyka ultrasonograficzna wykonywana jest w krajach Unii Europejskiej, Skandynawii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i wielu innych. PRENATALNE BADANIE ULTRASONOGRAFICZNE MIĘDZY 18-24 TYGODNIEM CIĄŻY I. Na czym polega prenatalne badanie ultrasonograficzne między 18-24 tygodniem ciąży? Prenatalne badanie ultrasonograficzne między 18-24 tygodniem ciąży jest jednym z najważniejszych badań w opiece perinatalnej, polegającym na dokładnej ocenie anatomii i biometrii płodu. Jest to okres najlepszej dostępności dla oceny struktur płodu w czasie życia wewnątrzmacicznego. Szczegółowa diagnostyka rozwoju wszystkich elementów jaja płodowego oraz sonograficzne markery aberracji chromosomowych i wad rozwojowych są nieodzownym elementem nowoczesnej diagnostyki ultrasonograficznej w tym okresie ciąży. W czasie badania ultrasonograficznego możemy szczegółowo ocenić struktury: • Centralnego Układu Nerwowego • Układu Moczowego, Pokarmowego, Kostnego • Serca, Kończyn, Twarzoczaszki, Łożyska i Płynu Owodniowego Jakie są pomiary wykonywane w czasie prenatalnego badania ultrasonograficznego dla oceny wzrastania płodu? Jednym z najważniejszych elementów diagnostyki ultrasonograficznej jest ocena wzrastania płodu. W tym okresie ciąży, ze względu na brak możliwości technicznych dla oceny długości płodu (wielkość i położenie płodu), wykonujemy pomiary długości kości udowej – (Femur Length - FL); wymiaru dwuciemieniowego główki płodu (Biparietal Diameter - BPD); obwodu główki płodu (Head Circumference – HC) oraz obwodu brzuszka płodu (Abdominal Circumference - AC). Na podstawie tych parametrów możemy ocenić prawidłowe wzrastanie oraz masę płodu. III. Jakie są przyczyny nieprawidłowego wzrastania płodu? Ocena prawidłowego wzrastania płodu jest nieodzownym elementem diagnostyki ultrasonograficznej. Brak prawidłowego wzrastania płodu o charakterze opóźnionego wzrostu może być spowodowany i związany z różnymi czynnikami takimi jak: wady rozwojowe płodu, wady rozwojowe narządu rodnego i nadciśnienie tętnicze u matki i inne choroby matki oraz uwarunkowania genetyczne. Nadmierny wzrost płodu może być spowodowany czynnikami genetycznymi oraz zmianami metabolicznymi związanymi z cukrzycą przedciążową, jak i ciążową u matki. IV. Co robić, gdy wyniki prenatalnego badania ultrasonograficznego wskazują na nieprawidłowe wzrastanie płodu? Pierwszym bardzo ważnym elementem oceny jest dokładna analiza struktur płodu, w którym możemy rozpoznać wady rozwojowe. Kolejnym elementem diagnostyki jest ocena dobrostanu płodu za pomocą metod biofizycznych: ocena ruchów oddechowych płodu, płynu owodniowego, napięcia mięśniowego, ruchów płodu oraz analiza dopplerowska przepływu krwi w krążeniu maciczno-łożyskowo-płodowym. W późniejszym okresie niezbędne jest również badanie kardiotokograficzne (KTG) oceniające czynność serca płodu oraz czynność skurczową macicy. Intensywny nadzór nad płodem i matką jest nieodzownym elementem opieki perinatalnej, ponieważ związany jest ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia objawów zagrożenia życia płodu w czasie życia wewnątrzmacicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, u mnie dzisiaj jakś sądny dzień, w piątek mam wydanie projektu a teraz nagle się wszyscy obudzili i zaczęli wprowadzać swoje zmiany... no i nie mam czasu się po czterech literach podrapać... ale dla odstresowania podczytuję wszystko co godzinkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień doberek! dopiero zaglądam, bo miałam trochę pracy do południa, a wogóle siedze taka zakatarzona, że szok. sandra nie obraziłam sie :) etam niech sobie kazdy liczy jak chce, ważne żeby dzieciątka były zdrowe. przykro tylko jak jakas pomarańcza się wtąca niekoniecznie miło (\"nie siej głupot\").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo huberta, dobrze, że jesteś z nami :), ja też już się martwiłam... a chamskie pomarańcze niech się bujają swoją drogą, to słowo pomarańcza od niedawna nabrało dla mnie całkiem nowego znaczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A CZY WY MAMUSKI MACIE TEZ TERAZ TAKIE DUZEE PIERSI NA MNIE JUZ MOJE BIUSTONOSZE SA ZA MAŁE A CYCKI MNIE TAK BOLA I SWEDZA ZE SZOK:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski!!! witam nowa kolezanke! ja caly czas uaktualniam fotki brzuszka :) dzis odebralam wynik tokso, 53 a powyzej 10 dodatni no ale nie moze chyba byc ujemny skoro juz w 1 ciazy mialam dodatki bo az 223 w recepcji dowiedzialam sie tylko ze to nie zaciekawie :-o co za pocieszenie jutro wizyta u gina wiec wszystkiego sie dowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TAK WOGÓLE TO FAJNIE BY BYŁO MIEC TU PANA GINEKOLOGA NA FORUM BYŁY BYSMY SPOKOJNIEJSZE TYLKO ZE NIE NADAZAŁ BY Z ODPISYWANIEM HEHE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopiero przeczytałam zaległości, przez to chorubsko oczy mnie bolą i monitor mnie razi. wczoraj nie mogłam dodzwonić sie do lekarza, te piguły w rejestracji czasami specjalnie po południu nie odbieraja telefonów, a tylko tak mozna się zapisac na kolejny dzień na wizytę :( a ja nie mam czasu zeby jechać do przychodni i siedzieć tam Bóg wie nie ile, ale chyba jutro z rana bede musiała tak zrobić, bo zasmarkam sie na całego, głowa mi pęka drugi dzień. kasinska ja się takimi pierdołami nie przejmuję, zycie jest zbyt piekne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez wlasnie czytam zaleglosci wlasnie doszlam do tego malego sporu o tygodnie ale widze ze juz same doszlyscie, ja tez juz doszlam do tego zapomnialam jak to bylo w 1 ciazy poprostu i chcialam sie upewnic mamahubera zycze zdrowka !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sandra ruchów nie czułam jeszcze, ale jednorazowo zdarzyło mi sie niedawno poczuć jakies bulgotanie jak leżałam, ale czy to było to- raczej nie bo maluszek jest dość aktywny juz w brzuchu i czułybyśmy to juz cześciej. z synkiem poczułam w ok 20 tc i od dnia w którym poczułam, czułam juz codziennie. w drugiej ciązy szybciej mozna się tego spodziewac ale piszą że ok 18 tc. co do piersi, to uwielbiam swoje teraz:) sa super, stare biustonosze sa małe, mąż głupieje na ich widok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evi to moje wyniki z toxo: pierwszy, robiłam tylko IgG- 36,6 drugi IgG-42,9 IgM-0,510 mój lekarz zinterpretował to jako stare zakażenie, i obecność przeciwciał ( bo to IgM swaidczy o aktualnym zakażeniu, a u mnie jest ujemne), kazał mi się nie przejmować i powiedział że wszystko jest ok. w internecie czytałam interpretacje i były zgodne z tym co mi powiedział lekarz, ale wyczytałam gdzieś że mozna zarazić sie dwukrotnie, a myślałam że tylko raz, bo taka opinia jest powszechna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×