Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wwwwwwwwwwwwwwwww

WRZESIEŃ 2008

Polecane posty

witam mamusie:) Najpierw tabela Izabelcia78.....Sophia.....23.08.08 (21tyg)....6600 (2700).....62cm ?? Koug.........Emilka.........23.08.08 (21tyg)....7375 (3245) .......73cm asiek24........Mateusz....31.08.08(12tyg).....6200.(3000 ).........59cm karro...............Max..............01/09.........7020 (2790).....64cm MaMani......Kornelek........02.09....11 tyg........6,500 (3770)...? onyx1....Maksymilian Mikolaj....02/09 (12tyg)...6100?(2980)......60?cm Słonko_26 ......Lenka ...........02/09(18 tyg)......6680(3440).....66cm kasinska28.......Mateusz............05/09........6680(27 50).......66cm el79.............Arianna........06/09(19 tyg).....6100(3230).......62 cm mamahuberta.....Oliwia.........09/09(13 tyg)...5400(3050).......(53) ? majka28.....Amelia........10.09 ........5200 (2920)......62cm ewwa33...... Piotr Paweł ......10.09.............. 6100.............. 63cm ewunienka24.....Amira........11.09(14 tyg)...6000(3340).......62cm Dafodilek........Karolek........12.09(17 tyg)...6900(3400)........65cm kate562.....Marta.........13.09(16tyg).......7100(372 0)......66cm myszka5.........Dawid........14/09.(13tyg).....7050(4100 ).....ok 66cm eMKa31........Hania...........14/09 (12 tyg)......4750 (3450).....62 cm Brudzia......Paweł..............16/09..........6400..... ........(?) aga klee......Jakub...............16/09 ..............6700 (3170)...69 cm eryka......Blanka Roksana......18/09..............6200 (3920)......60cm sandra27....Damian Daniel.....18/09..............5625(3900)......56cm MamaNiny.....Nina Anna........19/09(7 tyg)...4970..(3760).......59cm birka87......Wiktoria Anna.....23/09(15tyg).....5300(3090)......?cm magdae.....CYRYL ANTONI.....30.09(7TYG)......5240(3500).......? brutta.....Francesco Jan.....06/10(6tyg)....5200(3500).........49cm oleniga.....Mikołaj,Marcin.....08/10....(13tyg)....6900 (4360)....62cm Born2Love..........Tim.........30/09......3m5d.....7600( 4160).....64cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy:) Dawno się nie odzywałam bo z czasem jakoś kiepsko i kilka problemów rodzinnych też było po drodze, ale już piszę co u nas słychać. Dzisiaj byliśmy z Kubusiem na szczepieniu – 2 dawka na rotawirusy. Czy wy też na to szczepicie swoje maluszki? Łącznie cena tej szczepionki wynosi 600 zł. :( Dobrze chociaż, że na pneumokoki mamy za darmo bo prezydent miasta zasponsorował wszystkim dzieciom w Kielcach (jako jedyne miasto w Polsce) :) Ze szczepionek „normalnych” braliśmy wszystkie skojarzone, więc też płatne (po 190 zł mniej więcej), a to wszystko razem zaczyna robić już jakąś kwotę. Kubuś, na szczęście ładnie znosi szczepienia, bez płaczów i gorączki. Jeśli chodzi o jedzenie to na razie nie wprowadzam mu żadnych innych pokarmów i jest tylko na cycu. Poczekam ,zgodnie z zaleceniami, do 6 miesiąca z nowościami żywieniowymi :) Mam nadzieję, że jest tu jakaś mama, która też jeszcze nic nie podała oprócz cyca i będziemy razem wymieniać się doświadczeniami za miesiąc lub dwa :) Na swoją figurę jakoś specjalnie nie narzekam bo ważę mniej niż przed ciążą tzn teraz 52-53 kg a przed jakieś 57 kg. Myslę sobie , że to karmienie piersią dało takie efekty a brzuszek dzięki temu też się ładnie wchłonął i udało się bez żadnych rozstępów. Niestety, nie obyło się bez wpływu na biust :( ... trochę sflaczał przez te ciągłe nawały pokarmu. Trudno. Nie martwię się bo Kubuś wynagradza mi wszystko:) Ostatnio tzn od 3 dni zaczęły się problemy ze spaniem. Od małego przesypiał ładnie noc budząc się dwa razy na karmienie (około 2-3 w nocy i 5-6) a teraz ma jakiś niespokojny sen i często domaga się cyca. Zobaczymy co będzie dalej...nie bardzo wiem skąd ten niepokój. W dzień jest ok czyli ręce w buzi i wszystkie zabawki też:) i ciągle uśliniony. Powoli zaczynam myśleć, że może niedługo zacznie się ząbkowanie.. zobaczymy :) Miłej i przespanej nocy życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie!! kasinska gratulujemy wagi! my sie dowiemy w środe na szczepieniu. my szczepimy na pneumokoki i rotawirusy, faktycznie w PL jesli chodzi o szczepienia to masakra finansowa. renika nie chodzi mi tyle o samo przepajanie jej teraz, bo cycus jej starcza, ale jakby z kims została to zawsze byłabym spokojniesza, że nie musze sie spieszyć, że mała cos wypije, a tak lecę zawsze na wariata:) el ma chyba rację, że może teraz wypada nadmiar tych naszych włosów, bo mi w ciazy dosłownie nic nie wypadało, a preciez norma jest zgubić do 100 włosów dziennie. Oliwia raczej dobrze reaguje na obcych, jak sie jej ktos spodoba to sie usmiecha, niektórym przypatruje się z ciekawością, raczej nie płacze. stokrotko może mała ma okres wzmozonego wzrostu i potrzebuje więcej, ja tez czasami karmię za jednym posiedzeniem z obu piersi jak mała potrzebuje. aga klee fajnego macie prezydenta:) ja niestety bulę za wszystko, u nas tez rotawirusy wychodza 600. a jak napisałas o spaniu Kubusia to u nas jest identycznie. Oliwia jak była mniejsza ładniej spała niz teraz :( wychodzi, że budzi sie co 3 godz, meczy mnie to trochę, czasami nawet nie wiem o której ja brałam na karmienie, wszystko ze zmeczenia. może ten niepokój przez zabki, nie wiem...w ciągu dnia jest spoko, stałe pory drzemek, jest pogodna ładnie sie bawi. uciekam spać, zobaczymy co przyniesie dzisiejsza nocka, zasnęła o 22. dobrej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wspolczuje ze tak musicie z kasy wyskakiwac na te szczepionki, widze ze my tu naprawde mamy luksus w takim razie Moj Maks pieknie dzis zasnal okolo 20 bez szemrania :) niestety tez czesto sie ostatnio budzi, jak byl mlodszy budzil sie na karmienie tylko 2 razy a teraz tak jak Mamahuberta nie wiem sama ile razy nie wspominajac o tym ze jak sie rano budze to spi kolo mnie :) nawet nie wiem jak to sie dzieje chyba dzialam w polsnie A ja codziennie sobie obiecuje ze pojde wczesniej spac i dupa .. siedze i rozkoszuje sie wolnoscia jak maly zasnie a potem oczy na zapalki :O dobra ide spac wpadne na poranna kawke spijcie dobrze mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry paniom i maluszkom!!! od 3 dni podaje maksowi herbatke rumiankowa, bo chce go uczyc picia z butelki, a jestem za leniwa, zeby sciagac pokarm - pozniej jest tyle zmywania!!! :D duze brawa dla mam butelkowo-cycowych, dzielne jestescie! gdybyscie mogly zobaczyc mine maksa, jak pierwszy raz pociagnal z butelki i to nie bylo mamusine mleczko... eh, szkoda gadac, aparat to powinnam miec zawsze pod reka... :) ja dalej tylko na cycusiu, herbatka raczej nie trafia malemu do zoladka tylko na buzke i spiochy, ale niech tam! dzis eksperyment z koperkowa... moze mi cos poradzicie: maks ma bardzo sucha skore na policzkach, taka szorstka w dotyku, pewnie od wody i od sliny. walcze juz z tym 2 miesiace, smaruje na przemian oliwka i kremem nawilzajacym. chcialam kupic ten krem nivea na kazda pogode, ale nie ma go w anglii, pewnie nie bylo zapotrzebowania skoro tu deszcze tylko, przynajmniej w londku. znacie jakies domowe sposoby na tak sucha skore? a z woda to tu jest masakra - kiedys nie moglam spac, bo tak mnie bolal lokiec, rano sprawdzilam, a skora schodzi, piecze, cala czerwona. posmarowalam i pieklo strasznie. a drugi lokiec ok. dopiero po paru dniach wpadlam na to, ze tamtym mierze temperature wody przed kazdym myciem pupy, czyli ze 4-5 razy dziennie! porazka! jestem zaszokowana, jak czytam o cenach szczepionek w polsce. tutaj rzeczywiscie robia to za darmo, a nawet jak zdecydowalam sie zaszczepic maksa przeciwko gruzlicy, to tez nie robili problemow, tylko przyslali list kiedy i gdzie mam sie zglosic i bylo ok. juz nie bede narzekac ze trzeba daleko jezdzic. ok, ide pic kawe i odgruzowac troche chalupe poki chlopaki spia. milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja krótko, bo niedługo idziemy na spacer: - mamohuberta - dzięki :) - nie wiem, kto o tym pisał, ale ja też chudnę ponad miarę. w pewnym momencie spadek wagi się zatrzymał, ale teraz znów ruszył i trochę mnie martwi, chyba jeszcze nigdy nie ważyłam tak mało w zimie, jeszcze niecałe 3 kg i będzie niedowaga :(. W dodatku dziś w nocy dwukrotnie wymiotowałam, najwyraźniej czymś się strułam, choć sama nie wiem czym. W każdym razie chcę na pewno zrobić sobie badania krwi. - co do rotawirusa - niby \'tylko\' biegunka, ale małe dzieci szybko się odwadniają i niestety, jak się okazuje, można go złapać nie tylko w żłobku/przedszkolu. Bliźniaki mojego brata (rok i mies.) złapały to prawdopodobnie będąc w szpitalu na zupełnie co innego, tj. chłopiec złapał, a potem już przeszło na całą rodzinę - chorowali we czworo, strasznie wychudli, chłopiec nosi piżamkę na 9-12 mies.!!! Spadam tymczasem pozdr K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JJS
Witam:) Postanowilam dolaczyc sie do forum dopiero teraz mam troche wiecej czasu zeby poczytac i popisac. Moj synek ma 16 tygodni (ur. 21.09.08), dokladnej wagi i wzrostu nie podam bo dzis bedzie wazony i mierzony po 6 tygodniach od poprzadniego razu, ale mysle ze ma okolo 5000g i 58 cm - nie jest za duzy, ale w mojej rodzinie dzieci byly zawsze male. Karmie go piersia, chcialam przejsc niedlugo na pokarm staly - tarte warzywa i owoce, ale lekarz zalecil wstrzymac sie do 6 miesiaca - tak rekomenduja tu w UK. Poza tym maly ma problemy skorne - silna egzema i jest skierowany do dermatologa i dietetyka, zeby wykluczyc alergie. Wybieram sie tez do lekarza w Polsce w lutym, moze mi cos doradzi, a przynajmniej okresli polski punkt widzenia na jego stan skory. Ogolnie dzieciaczek chowa sie dobrze. Sam ustalil sobie pory snu i jedzenia - rano wstaje o 8, je, bawi sie, gaworzy, je i idzie spac o ok. 10, budzi sie o 13, je itd itp idzie spac o 15, budzi sie na Fakty:) a potem po kapieli kolo 21 zasypia na okolo 4 godziny, potem jeszcze karmienie o 4-5 rano i dosypia sobie do 8 ,tak wiec w nocy ma 2 karmienia ,w sumie w ciagu doby je okolo 8, czasem 10 razy. Jako mama czuje sie nienajgorzej, chociaz nocki daja w kosc, a w ciagu dnia musze sobie radzic sama. Staram sie jak najwiecej robic w domu i czasem brakuje mi czasu dla siebie, ale odbijam sobie w weekendy. Jak chce gdzies wyjsc sama - zakupy, fryzjer, kosmetyczka, maly zostaje z tata. Troche mi zle z moja waga - waze 52 kg, po porodzie zeszlo mi 8 kg, ale wyjsciowo wazylam 46. nosze teraz rozmiar 10-12 spodni i 8 gory, mam zamiar schudnac, ale dopiero po odstawieniu dziecka od piersi za jakies 1,5 miesiaca. Poza tym jestem po cesarce i zbyt wczesne rozpoczecie intensywnych cwiczen nie jest wskazane. 6Weidera robie raz na rok od okolo 3 lat - cwiczenia nudne, ale skuteczne. Po powrocie z Polski w marcu zapisze sie na silownie zeby miec wieksza motywacje do cwiczen. Mam jeszcze troche brzucha, ale do wakacji zrzuce na pewno, odchudzanie nie jest rozsadne, gdy sie karmi piersia. Rozpisalam sie, ale jesli nie macie nic przeciwko bede wpadac od czasu do czasu, czytac Wasze posty i cos dodawac od siebie i od Malego:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe ile zdaze napisac nim sie maly obudzi, wlasnie wrocilismy ze spacerku i sobie jeszcze posypia w wozku JJS witaj 🖐️ widze ze urodzilas w dniu na kiedy ja mialam planowany porod ;) Tylko moj Maksio sie pospieszyl i urodzil juz 1 wrzesnia. Tak czytam co napisalas i az mi sie wierzyc nie chce - ty sie chcesz odchudzac z 52 kg ?? To ile masz wzrostu?? Bo jak dla mnie to 52 kg to malo W ogole czytam ze chudniecie jak na drozdzach :D moja waga schodzi bardzo powoli teraz ale moze tez niedlugo ruszy z kopyta ! Dzis dostalam zawiadomienie z poczty ze jest paczka wiec pognalam bo myslalam ze to moj czajnik przyszedl a tu sie okazalo ze to spozniona urodzinowa od tesciow z hameryki :) ciekawe co przyslali mam nadzieje ze nie czajnik :P a tak na marginesie to moglby juz przyjsc ten czajnik bo nie mam dosc gotowania wody w rondelku Nie moge doczekac sie wiosny, ubieranie sie na spacer zabiera tyle czasu ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie to chyba troche za wczesnie , tu sie zaleca po ukonczeniu 6 m-cy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga klee ja zamierzam wyłacznie piersia karmic do skonczenia 6go miesiaca... wiec sie powymien iamy. Mój synek jest z 29 wrzesnia mamohuberta a nie lepiej odciagać pokarm w ciągu dnia i podac zamiast herbatke? ja daje doraźnie herbatke, z reguły między karmieniami od swieta mój Bartus tez budzi sie czasami co 3 - 2 godziny i zapominam z którego cyca karmie i o ktorej ostatnio :) mój mąz mówil zebym sobie supełki wiązała na piersi :) karo ja tez wieczorami siedze długo, czasami 22-23 chodze spac zła na siebie jestem rano bo nbie wyspana jestem, młody wstaje mi 6-7 :( ale za to potem za godzinke idzie znowu spac... Born2love moze \\faktycznie ząbki? Smarujesz czymś?? Mój Bartus dopiero przewraca sie na boki, kilka razy mu sie trafioło, staram się mu pokazywac jak to robic, szczególnie na brzuszku jak jest. Ja n ie robiłam badań krwi, dziecko wygląda na zdrowe po co kłóc :) onyx ja juz dawałam herbatke jak młody miał dwa ty ze wzgledu na gazy... pomagała koperkowa ale jak jej sie da za duzo dziecko robi zielone kupy :) wtedy trzeba odstawic albo dac rumiankową a ta sucha skóra nie jest na policzkach taka swiecąca? bo to oznaka alergii a moze faktycznie to od wody? JJS witaj :) witaj w klubie wyłacznie karmiących cycem :) ,my tez damy cos po 6 miesiącach .... Mamani ja nic narazie nie daje wiec sie nie wypowiem, ale cos czytałam ze chyba to sie daje od 7go miesiaca? Poprawcie mnie jesli sie myle U nas noc w miare, co 3 godziny ale ja za czujn a jestesm jak tylko sie poruszy ja na bacznośc. i potem nie wyspana jestem, i kazde mruknięcie mnie wybudza... starszy znów wymiotował, za duzo dostał marchewki z kleikiem i go szarpnęło, dawałam małymi łyzeczkami poskutkowało, a teraz chodzi i krzyczy ze głodnny :) zjadł troche ryzu i jedna kromkę chleba i nadal prosi o wiecej... ale za to ja dzis sie kiepsko czuje, niedobrze mi ogólnie słaba jestem, bolała mnie głowa... czyzby ciąża :):) byłoby trzecie dziecko urodzone we wrzesniu ::):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja sie tez dopisuje do tego cycowego klubu 6 miesiaca! skora na policzkach nie jest swiecaca, wyglada jak po prostu przesuszona. co do wprowadzania miesa to chyba tez zalezy, co juz sie dziecku podaje, bo chyba mieso na samym koncu, po warzywach, kleikach, soczkach i owocach, nie? renika, ratujesz moja opinie, moj maz nie wierzy, ze mozna zapomniec z ktorej piersi sie karmilo... 🌼 dla ciebie! hebatke chce podawac tylko, zeby maly mial rozne smaki, on niewiele tego wypija, tylko tyle, czego nie wypchnie jezykiem. a na mojej herbatce koperkowej jest napisane, ze nie mozna pic dluzej niz 3 tygodnie, wiec tez nie chce przesadzac i sama tez juz nie pije, chyba ze maks ma problemy z brzuszkiem. karro, ja jeszcze nie zamowilam czajnika, wiec nawet nie mam zludzen jak paczka przyjdzie :D juz ten rondelek sie z nami przemeczy do marca... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karro u mnie to samo nie wiem jak to się dzieje i kiedy że budzimy się z Oliwią w łózku:D onyx suche i szorstkie policzki to najczestszy objaw skazy białkowej albo innej alergii pokarmowej- skonsultuj to lepiej z lekarzem. born2love to raczej lekarz zaleci badanie krwi jesli coś mu podpadnie. mój starszy synek w wieku niemowlęcym miał anemię, był bardzo ruchliwy i w pewnym momencie znajdował sie na samym dole siatki centylowej jesli chodzi o wagę. chudzina z niego do dziś, taka jego uroda. renika ściągniętego mleczka z butelki tez nie chce, bo tu nie chodzi o to co jest w butli, tylko o sama butlę, sztuczny, zimny, gumowy smoczek nie jest taki fajny jak cycus mamy:D ja chodze spać najszybciej po 23, ale norma jest 24 i później. sama nie wiem ja ja nadal funkcjonuję. co prawda ostatnio czuje zmęczenie i to bardzo, waga leci, musze zrobić sobie badania. aha miniona nocka nie była najgorsza. w sumie karmienie było 2 razy, ale między czasie wstałam do małej bo sie przebudziła ale nie dałam jej piersi tylko chwilke ukołysałam i z powroetem do łóżeczka, nie bylo źle:) wyszłam dziś z Oliwia na spacer o 14. po1,5 godz wróciłysmy do domu, córcia dała przez sen znać że chce się dotankować i ku mojemu zdziwieniu spała dalej do 17:45- kochana:) spadam \"odgruzować\" jak to któraś z was fajnie ujeła mieszkanie. pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skasowało!! szlag!! onyx witaj w klubie :) czasami maż mi sprawdza który cyc, waży je w rękach i mówi TEN! :) czasami klapke mam niezapieta od stanika wiec tezx pamietam ale zdarza sie ze nie pamietam który... dobrze ze dajesz mu butelke czasami to sie przyzwyczai i bedziesz miała łatwiej jak juz bedzie trzeba dawac mleko modyfikowane pozniej u nas tez nocka nie najgorsza, nad ranem tylko czesciej karmiłam naprawde nie chcecie wpasc na forum stworzyc taki topik? którys raz mnie wywaliło i nie zapisał sie post... tym bardziej widoczne byłyby suwaczki z dzieciaczkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) dzisiejszy dzień nawet nie wiem na czym przeleciał :) Wybrałam telefon (SE 890i) :) Wiki jadła dzisiaj ładnie, jabluszko i kleik, ale zrobiłam jej 60 ml i co zostalo w miseczce wylądowało na ziemi :) najwyraźniej już nie chciała :) a nie wiem właściwie ile zjadła :) ale widzę, że jej smakuje :) Jeśli chodzi o ćwiczenia to powiem Wam, że jestem na nie zbyt leniwa :) i to mówi terapeutka :) muszę się wziąć za siebie :) mięsko podaje się na samym końcu :) po 7 miesiącu Karro to pewnie przejściowe te nocki :) z Wiki też tak mam co kilka tygodni, że przez kilka dni zasypam z nią w łóżku, sama nie wiem kiedy :) a później wracamy do 2 karmień nocnych :) Onyx na mróz nie wolno smarować kremem nawilżającym, bo powoduje to przemarznięcie skóry - może stąd ten problem, oliwkę też bym odstawiła. Może Hipp do buzi i ciała byłby lepszy, albo oilatum? A moze rzczywiście to alergia, spróbuj usunąc coś co można podejrzewać o uczulanie :) mleko, jajka, kakao, czekolada, miód, orzechy??? sama nie wiem, odkąd to odstawiłam jest ok :) a jeśli to woda, to przydałby się filtr :) Witaj JJS :) Czym Ty się dziewczyno przejmujesz?? Taka waga :) zresztą nam kobietom trudno dogodzić :) jedne złe, ze chudną inne, że nie mogą :) Zapraszamy do rozmowy :) Mamo Huberta i Oliwki :) też borykam się z tym problemem butelkowym :) dlatego zaczęłam podawać kleik ryżowy i jabłuszko, zeby jakby co napchać brzuszek łyżeczką na dłużej :) a ostatnio wiki spróbowała kubeczka niekapka z nuk i jej się podobało :) wypiła sporo herbatki, choć sporo też wylądowało poza buzią :) a może smoczek nie taki :) ja też starałam się pamiętać, z któej piersi ostatnio karmiłam :) i jakoś mi to nie idzie :) Wiesz reniko :) my chyba po prostu przyzwyczaiłyśmy się, że wchodzimy na kaffe :) Ciebie chęnie zapraszamy, a i my pewnie czasem do Was zaglądniemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo huberta - zapytam lekrza, dzieki za podpowiedz! birka, tutaj nie ma mrozow :) ale ja i tak smaruje dopiero po spacerku i wieczorem, na zmiane z oliwka. oilatum dodaje do kapieli, dla dzieci nic innego nie mieli, tylko dla doroslych z egzema, ale moze poszukam jesli to nie skaza. :( oby nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Już sama nie wiem od czego zależą te niespokojne noce Kubusia bo dzisiaj spał bardzo ładnie i obudził się tylko raz na karmienie. Mamohuberta widzę że twoja córcia też dzisiaj ładnie spała:) Mój synek już śpi teraz bo tatuś pograł mu na gitarze i pośpiewał jak co wieczór :) więc mam trochę czasu dla siebie. Mały spi w łóżeczku od urodzenia ale zdarza mi się podczas karmienia nocnego usnąć z nim w łóżku i tak śpimy wtedy do rana w trójeczkę. Karro, ja tak jak Ty, staram się rozkoszować wolnym czasem wieczorem ale z reguły jest tak że około 22 już śpię..:) po prostu dłużej nie wytrzymuję ostatnio i nawet na ciekawych filmach usypiam. Born2Love, czy temperatura u twojego synka jest taka już po odjęciu 5 stopni? Nasza pediatra mówiła, że najbardziej miarodajne jest mierzenie w pupce, a potem należy odjąc 5 stopni i to daje właściwą temperaturę u maluszka. Co do ząbkowania to nie wiem czy ciągłe ślinie się i wkładanie swoich piąstek do buzi to już oznaka że idą ząbki. Jak dotykam dziąsełka to nic jeszcze nie czuję. Badań krwi też nie robiłam bo nie ma takich wskazań na razie ale może potem... Piszecie o swoich włosach...o moich szkoda pisać :( Mąż się śmieje, że nawet z Kubusia już je zbiera. Miesiąc temu ściełam długie włosy i teraz mam do ramion i grzywkę – ale najlepsze jest to jak poszłam do fryzjera :). Było to tak: poszłam z Kubusiem na spacer i po prostu wjechałam z wózkiem do zakładu fryzjerskiego (pierwszego lepszego gdzie nikogo nie było) i poprosiłam o ścięcie :) Fryzjerka cięła a ja jedną ręką bujałam wózek i udało się. Mąż jak wrócił z pracy to mnie nie poznał :) Onyx nie wiem co Ci poradzić na suchą skórę Maksia, chyba tylko to, że mogę Ci kupić Nivee i wysłać do anglii :) JJS witamy w gronie wrześniowych mamuś :) Też jestem zaskoczona że chcesz się odchudzać z 52 kg... ja tyle waże i uważam że to akurat na moje 170 wzrostu. A Ty ile mierzysz? Karro ale mnie rozbawiłaś tym przesłowieniem się o rondelku :)) renika i onyx1 cieszę się, że odnośnie jedzenia nie będę sama kombinować co dawać najpierw a co potem. My za 2 miesiące będziemy pisać że dałyśmy jabłuszko a tu niektóre dzieciaczki będą już normalne śniadanka i obiadki wcinać hehe :) „odgruzować” mieszkanie – dobre hehe, ja to nazywam „dzień gospodarczy” :) Pozdrawiam i dobrej nocy życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
birka, onyx ja smaruję Kubusiowi buzię Niveą dla niemowląt na kazdą pogodę i jest wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Mamy :) Dzisiaj było ciekawie troszke babcie Wikusia postresowala hehe rano pobudka 9 jemy do 10, babcia przybywa zaraz po ja wybywam z domku o 11 i relacja babci: Wiki zasypia o 11,30 ja prasuje krzątam się po domu co by tu porobic corce pomoc jakos w czyms hmm wiem jedzonko hmm kopytka super ziemniaczki się gotuja i nagle słyszy glos z sypialni wnuczki dochodzila 13 aha Wiki wstala jakos wczesnie no ale może tak chce oki gaworzy uśmiecha się pieknie ładnie (ja tel czy wszystko oki no i było) i zaraz minelo troszke czasu mala zaczela cos kombinowac, piszczec marudzic aha moja mama pomyślała ze zglodniala (ja nie mialam co zostawic Wiki, mleka nie naprodukowalo się :() wiec wody jej chciala dac żeby troszke oszukac dzidzie a ta Moja madralinska wyczaila co babcia chce zrobic i po kilku łyczkach w placz :) hehe no i tak płakała az ja wróciłam po 14,30 (był tel) i jak tylko weszlam Wikunia cichutka uradowana ze amciu prawdziwe dostanie a nie oszukańcze hehe i przyssala się i wyjadla swoje „przepisowe” i zadowolona, najedzona i o dziwo po kapieli tez wyjadla slicznie to co jej :) i tak mysle ze może te moje myslenie i może i stres? związane z moim wyjsciem dzisiejszym na dłużej (za tydzien caly dzien) powodowalo ze Wiki była taka niespokojna i marudna przy jedzonku i w tych dniach ja tez jednak zostanie przy karmieniu piersia do 6 mies. Myślałam ze cos podam innego ale się wstrzymam no może jabłuszko ;) tak eksperymentalnie dziewczyny najprostszy sposób to zapisywanie. Ja np. zapisuje sobie o której Wiki wstaje i o której zasypia i z której piersi je, i wtedy nie mam problemu :) sprobujcie krem na kazda pogode z Nivea baby uzywam na buziulke na te mrozki , u nas na pozcatku roku było -23 to siedziałyśmy w domku wogole jak jest nawet -10 to już nie wychodzimy renika dziekuje za zaproszenie ale jakos mi tutaj jest sympatycznie :D 🌻 dziewczyny cwiczycie? Bo ja na cwiczenia jestem za leniwa jakos obiecałam sobie ze poćwiczę ale ee to nie dla mnie wystarczy hula hop ;) odgruzowanie dobre i dzien gospodarczy tez :) pisalam tak troche nie pokolei aga odwazna decyzja, mój Shm lubi jak mam taka długość włosów, do łopatek wiec nie zetne, ale koncoweczki sciete birka ja dostalam tego probki, jeszcze nie używałyśmy, dobrego uzywania tel zycze marze o wcześniejszym zaśnięciu niż 24 :(, a to się przewracam z boku na bok to wysylam i do nastepnego napisania i poczytania 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotko :) miło się czyta Twoje posty :) a i zdjęcia Twojej Wiki świetne :) genialna piżamka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane! ja na moment wiec pewnie rozpisze sie jak zwykle :) U nas ok ale szukamy mieszkania bo to jest nieporozumienie tutaj .. Dzis jestesmy u babci w Kórniku i Nina strasznie prezwzywa to ze nie spi w domu płacze jest niespokojna :( nie wiem jak ona zniesie zmiane mieszkania :( Ja mieska małej narazie nie daje tylko zupki i deserki tzn jabłko z marchewka i zupka jarzynowa obowiazkowo z marchewka i ziemniak i tu was zaskocze z marchewka :) Nina uwielbia wszystko w czym jest marchewka :) Dzis siedziała ze mna przy stole u babci ( tak naprawde to jej prababcia :) i domagała sie zebym podzieliła sie z nia moja kolacja :) otwierała buzke i krzyczała aaaaa:) A ostatnio to mnie kompletnie zbiła z tropu jak ni z tego ni z owego wypaliła do mnie lala :) nie wiem skad jej sie to bierze ? ale myslałam ze mi sie przesłyszało ( czasami mamy tak chca cos usłyszec ze to słysza) wiec nie przywiazałam wagi ale jak mi tak pare razy wypaliła to zwatpiłam.. mhm chyba mam omamy mój D z uporem twierdzi ze ona do perfekcji opanowała przy płaczu wzywanie mamy ( mała jak płacze to wydaje z siebie dzwieki podobne do słowa mama :) . Ja jesli chodzi o wage to nie zabieram głosu bo jest mi wstyd za siebie .. Moge z powodzeniem udawac ciezarna :) sobra zmykam spac całuje was o mam nadzieje ze zajrze na dłuzej i was doczytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga klee - 52 kg przy 170 cm wzrostu, to już niedowaga (BMI 17,99, poniżej 18,50 jest niedowaga). Przy Twoim wzroście 53,5 kg ( i wyżej, nie wiem do ilu, nie sprawdzałam) to waga prawidłowa. Więc możesz sobie pofolgować jak by co i sobie troszkę podjeść smakołyków ;). W ogóle, jak chcecie wiedzieć, ile wynosi Wasze BMI, to tutaj można obliczyć: http://www.fabrykadiet.pl/Source/Diets/Calculators/Default.aspx?gclid=CNeVsKnJlZgCFUwb3god5kQomQ Mój Mateuszek zasnął już jakąś godzinę temu i śpi... Normalnie ma takie drzemki do 40 minut i to też raczej nie o tej porze, no chyba, że jesteśmy na spacerze.. W ogóle jak mi się już wydaje, że ma jakiś rytm, zachowania standardowe, to ciach i nagle się to zmienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też tak mam :) tylko coś się unormuje to fik i albo gdzieś jedziemy, albo odsypiamy :) więc rutyny brak :) jedyne \"słowa\" jakie Wiki wychodzą to \"nie nie nie\" :) zwłaszcza jak się ubieramy, albo odkładamy na łóżko :) ostatnio zdarzało nam się, że odkładałam ją do lóżeczka i zasypiała :) mam nadzieję, że teraz też tak będzie :) zjadła dzisiaj deserek :) kleik ryżowy na wodzie z przetartym jabłuszkiem oczywiście bez cukru :) smakowało :) zjadła jakąś ćwiartkę jabłka + 3 łyżeczki kleiku :) jak kupię sobie blender przyjdzie czas na marchewkę :) pytanko: kupujecie jedzonko w słoiczkach, czy same robicie? a jeśli same, to kupujecie w sklepach ze zdrową żywnością, czy np na bazarku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17,76 :/ też mam niedowagę :/ wiecie co :) powiem Wam, że chciałabym przytyć może z 3 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i piszez pracy, bo jeszcze nie mam zadnych wiedomosci na temat mojego laptopa :( tak szybko... :) krem na zime...uzywam nivea zakupione w Polsce badanie krwi....Zoska nie miala robione,ale powiem szczerze,ze pomyslalam o tym pare dni temu. zapytam sie lekarza za pare tygodni czy tak na zyczenie mozna zrobic spanie Zoski...ostatnio zasypia o 21 i budzi sie ok 5-6 rano z placzem. glodna jest na maxa. chyba ma okres zwroztu, bo zazwyczaj spi troche dluzej i budzi sie z wielkim usmiechem na twarzy. Zoska spala tylko jedna noc z nami w lozku, jak wrocilam z Polski. bo wyspala sie w samolocie i samochodzie i byla ok 2 nad ranem, my z Nickiem do spania a ona tak srednio. wiec lezala miedzy nami i na spiaco sie z nia bawilismy i nie bylo tak zle. ja pracuje wiec chodze spac o 22, najpozniej 22.30. zawsze chodzilam spac pozno,ale nauczylam sie,ze jezeli chce funkcjonowac w pracy a potemw domu, potrzebuje 7-8 godzin. i fakt,ze w pracy to jakby ktos nie wiedzial,ze mam maluszka, to by pewnie sie nie domysil, bo ani razunawet nie ziewne w pracy :) karro...a dla ciebie specjalna odpowiedz na temat czajnika, a dokladnie na temat jego braku :) ja kawy nie pije, chociaz mamy ekspress do kawy. a herbate...pije bardzo rzadko, moze raz na dwa tygodnie i to zazwyczaj jak gdzies jemy na miescie lub jestem w pracy. a w domu...w rondelku nigdy wody nie gotowalam :), tylko w mikrofalowce z szklance lub w kubku. podczytuje was troche i witam nowe dziewczyny :) jutro chrzest. na szczescie moje przygotowania to tylko kupienie sukienki itd i rezerwacja w restauracji. nawet kreacji jeszcze nie mam, ale bede musiala cos znalezc w domu, bo u nas galeri i tym podobnych nie ma,aby sie udac na zakupy. myslalam,aby wrzucic kozaczki na szpilkach,ale u nas tyle sniegu, lodu,ze bedzie niezla zabawa dla ludzi, jak bede probowala w nich jutro chodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u nas nocka jakas nerowa, młody jadł co 1,5 godziny i o 24 okazało sie ze nie jest głodny, płakał strasznie, przewinęłam go i dałam viburcol bo sie strasznie prężył i puszczał baczki - może byc od gruszki?? jadłam, a bardzo je lubie...i zasnał ale obudził sie znów 2.30, 4ta i przed 6stą jadł, na szczescie od 8-10 lezelismy (on spal) ja kimałam a starszy ogladał bajki, na szczescie juz jest wszystko ok tak myśle... czy któraś z was miała u dzieciatka klopot z zaropiałymi oczkami? podejrzewam, zatkany kanalik, od praktyvznie urodzneia, raz ropieje bardziej raz mniej, masaze okłady, byłam u okulisty dostalismy gentamycyne i zakrapiamy, zaczelo mu łzawic i dalej ropieje, troszke mniej ale jednak, starszy miał pzretykane, strasznie to wygląda ale po jednym dniu był spokój, sama nie wiem, do kontroli idziemy we srode zobaczymy.. u mnie BMI 20 wynosi wiec w normie, choc chciałabym waleczek zlikwidowac na brzuszku bo nieładnie wygląda jak mam niskie spodnie, wróciłam do wagi sprzed a nawet waze mniej... mam 173 cm, i 60kg wiec chyba nie mam powodow do narzekan dzis jadłam biały ser, no zobaczymy jak Bartus zareaguje widzę ze coraz wiecej jest mam \"chcących karmic wyłacznie piersia do 6go miesiąca\" :) stokrotko długo Ciebie nie było to malutka zgłodniała :) nie dziw sie ze woda jej nie podeszła :) ja zawsze zostawiam porcję melka tak na wszelki wypadek zeby sie nie spieszyc... zakłdając ze je co 2 godziny to mam przynajmniej 4 na załatwianie spraw :) z tym zapisywaniem to ja musze ale w nocy pisac... bo sie gubie :) MamoNiny :) witaj, jeszcze sie nie znamy :). U nas tez malutki jak nie jest u siebie to kiepsko mu sie zasypia, czesto w lezaczku albo w wózku ukolysany. Dobrze ze malutkiej smakuje marchewka, będzie miała ładne kolorki :) Kasienko u nas rytm juz był od 2go miesiąca, ale co jakis czas sie przestawia, gdzies godzinka rano ucieka gdzies godzinka ucieka po poludniu, z reguły kąpiemy około 18,15 po Brzyduli... :) dzis jednak dopiero po 19stej ... ale za to do 20 amlutki juz spi, z reguły o 20 zasypia i juz tylko na karmienia sie budzi :) a z tym rytmem... sami tez czasami mamy poprzestawiany rytm dnia, i tez mozemy chodzic poddenerwowani wiec i dziecko po swojemu reaguje :) krotsze drzemki, marudzenie itp. birko, co do gaworzenia naszych pociech zauwazyłam ze jak malemu jest źle u innych w ramionach robi podkówke i krzyszy maaamaaammaaa :) oczywiscie natychmiast sie uspokaja :) co do słoiczkow za leniwa jestem, nie wiem gdzie u nas wykopują ziemniaki zaufałam słoiczkom, sprawdzały sie u starszego... na wakacje moze cos sama upichce.. póki co same słoiczki jak tylko minie 6ty miesiąc.... izabelciu powodzenia i udanej imprezy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×