Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamusia wcześniaczka

MAMUSIE WCZEŚNIAKÓW - ZAPRASZAM NA POGADUSZKI

Polecane posty

Gość czaczka wro
hej, nie śledziłam wszystkiuch wpisów...jeśli chodzi o wzmocnienie maluchów przedwczesnie urodzonych to lekarka poleciła a ja sporo doczytalam...kwasy Omega 3...a dokładnie poleciła preparat Omegamed...jest pochodzenia roślinnego nie rybiego wiec bardzo bezpieczny i czysty...jest tam tylko kwas DHA a jak same wiece w wielu preparatach dla kobiet w ciazy jest on obecny....nie bez przyczyny...wpływa na układ nerwowy sa go tam spore ilosci(kora mózgowa -odpowiada za myslenie ikojarzenie) i rozwój narzadu wzroku...lekarka wspominała ze wczesniaki szcególnie powinny przyjmowac te kwasy bo maja jeszce upośledzone te enzymy od kwasów tłuszcowych....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebilon.pepti1
Witam wszystkie mamusie mam do sprzedania hypoalergiczne mleko bebilon.pepti 1 moge wysłać za pobraniem:) 6puszek mogę sprzedać na części lub w całości 6szt...zakupiłam dużą ilość, a niestety nasze dziecko musiało zmienić mleko i nie mam co z tym zrobić...cena apteczna 22zł data ważności 6.11.2011, zainteresowanym mogę przesłac fotki prosze o kontakt na e-mail asior.82@o2.pl sprzedam cały zestaw za 50zł plus koszt przesyłki czyli cena za sztukę 8,30 koszt przesyłki pobraniowej wyniesie ok 16zł zwykłej ok 12zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam usg głowy ksawergo wyszło ok na szczęście po tym zapaleniu opon. Okulista za miesiac ostatni raz ,usg bioderek ok. Muszą mieć niestety obydwoje rehabilitacje bo się przekrzywiaja jak banan ale to nic powaznego. 21 mamy wizyte u patologa zobaczymy co powie Lekarka ich jest bardzo zadowolona bo ładnie przybierają na wadze W maju mam tez neurologa na wszelki wypadek niech ich zbada uff mam nadzieje że nic im nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam usg głowy ksawergo wyszło ok na szczęście po tym zapaleniu opon. Okulista za miesiac ostatni raz ,usg bioderek ok. Muszą mieć niestety obydwoje rehabilitacje bo się przekrzywiaja jak banan ale to nic powaznego. 21 mamy wizyte u patologa zobaczymy co powie Lekarka ich jest bardzo zadowolona bo ładnie przybierają na wadze W maju mam tez neurologa na wszelki wypadek niech ich zbada uff mam nadzieje że nic im nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diabeł wcielony
ale tu fajnie . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isiorek
witam :) mam pytanko odnośnie karmienia. córa urodziła się w 36 tyg z wagą 2430. kiepsko przybierała na wadze więc dokarmiałam ją mlekiem. później wyszła jej alergia - po wysypkach i masakrycznej kolce - i przeszłyśmy całkowicie na bebilon pepit, pierś też odstawiłam i obie jesteśmy szczęśliwe bo jemy co chcemy ;) od urodzenia córcia nie budziła się na karmienie, budziłam ją co 3 godziny a po miesiący co 4 godz w nocy a w dzień czasem sama się budzi co 2 godz a czasem nie śpi wogóle. teraz skończyła 2 miesiące i czy w nocy już pozwolić jej spać jak nie wstanie sama?? w ciągu miesiąca przybrała ponad kilo. ile max może spać bez mleczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaxyzxyz
:classic_cool:🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolka2
Hej .a ja urodziłam moich bliźniaków w 32 tyg ,leżeli ok 10 dni w inkubatorach ,ale szybko sie pozbierali .Kuba miał 2pkt,Kacper 8 pkt.Teraz mają 4 latka i nie widać po nich zeby róznili sie od swoich rówieśników ,sa bystrzy ,bardzo ładnie i wyraznie mówią .Jak macie jakieś pytania,piszcie chętnie odpowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodamama17x3
34 tydzień, bez problemów ;) chłopczyk był w miarę duży, wypuszczono nas po tygodniu do domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka_2010
mlodamama17x3 le wazyl jak sie urodził le miezył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czaczka wro
hej, wspomniałyscie o hydrolizatach...a ja zapomniałam napisac o tym wczesniej....dla maluchów od 6 miesiaca jest preparat o którym wczesniej wpomnnialm Omegamed dlan iemowlat w kapsułkach do wyciśnięcia, zawiera on bardzo potrzebny kwas DHA, a nasze hydroliztay nie posiadaja go w swoim skladzie, jest to fantastyczna alternatywa do wzbogacenia pokarmu w kwasy tłuszczowe, gdy nie karmimy piersią..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bunia4521
Witam jestem mamą wcześniaka urodziłam w 25 tygodniu ciąży dziewczynke 780g 37cm. teraz ma 17miesięcy. 7 miesięcy spędziliśmy w szpitalu. dużo prześliśmy operacje złamania wylewy dop miesiąc jak całkowicie jest odłonczona od tlenu jeszcze calkowicie sama nie siedzi. jeździmy z nią na rechabilitacje co 2 miesiące na 10 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia123455667
zgadzam się z Wami ;) serdecznie pozdrawiam i zapraszam tu też można się tu podzielić wszystkim http://sonikamalutka.gliteruje.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama1233444
zapraszam tu można pisać wiersze , zadawać pytania i nie tylko mi się podoba zapraszam panie i pozdrawiam ;) http://sonikamalutka.gliteruje.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Isiorek moje blizniaki budziłam do 3 miesiaca teraz juz nie bo fajnie przybieraja na wadze ,a nie wiadomo jak twoje dzieciatko ja bym na twym miejscu jeszcze budziła co 4 godzinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka_2010
tez nie macie oczym pisac na stronie dla dzieci wstydził bys sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pralinka34
Witajcie. Zaledwie 2 i pół tygodnia temu urodziłam przez cc wcześniaczka. Mój synek urodził się w 34 tyg i 6 dniu i ważył 2320 g i mierzył 49 cm. CC była bardzo skomplikowana i długa z powodu łożyska przodującego - miałam duzy krwotok i toczono mi krew. Synek na szczęście nie miał żadnych problemów i dostał 10 pkt. Przebywał w inkubatorze tylko jedną dobę i bardzo szybko dostałam go na oddział położniczy. Ponieważ przez 2 doby był karmiony butelką musiałam nauczyć go ssać pierś co nie było łatwe bo miałam niewiele pokarmu i bardzo się stresowałam. Mały ciągle spadał na wadze przez co nie nie mogliśmy wyjść ze sspitala. W końcu udało się i jesteśmy już w domu. Karmię Go tylko piersią co 2 godz. zarówno w dzień jak i w nocy. Jestem troche przerażona bo nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z wcześniakami. Na wypisie ze szpitala mam zalecone konsultacje; okulistyczną, usg jamy brzusznej i przezciemiączkowe oraz stawów biodrowych. Wiem, że to badania profilaktyczne zalecane takim dzieciom ale bardzo boję się badania okulistycznego. Czy któraś z Was mogłaby napisać coś na ten temat. Mój Synek ładnie je ale strasznie ulewa po kilka razy i ciągle ma czkawke. Ulewa nie tylko buzią ale również noskiem, co mu chyba bardzo przeszkadza bo zazwyczaj wtedy płacze. Kiedy to minie ? Czy jakoś mogę Mu pomóc ? No i ja również mam problem. Po tak dużej utracie krwi mam mega anemie i jestem bardzo słaba. Biorę co prawda żelazo ale pewnie troche czasu minie zanim moja morfologia się poprawi. Do tego jeszcze dopadła mnie jakaś infekcja pęcherza albo cewki moczowej bo ciągle chce mi się siusiu i odczuwam pieczenie. Od wczoraj przyjmuje ziołowy Urosept ale obawiam się, że to nie pomoże. Zastanawiam się, czy karmiąc wcześniaka można zażywac Furagin ? Szukałam w necie i widziałam na ten temat sprzeczne opinie. Zadzwoniłam nawet do szpitala, w którym rodziłam i usłyszałam , że można ale i tak się obawiam i martwię czy nie zaszkodzę mojemu Maluszkowi. Może ktoś miał podobne doświadczenia i coś mi doradzi. Pozdrawiam Mamusie i Wszystkie Wczesniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka_2010
badanie okulistyczne jest bardzo nie przyjemne dla dziecka jak i dla matki poniewaz dziecko bardzo przy tym płacze ale jest bardzo potrzebne wczesniakom gdyz trzeba sprawdzic wzrok moja mała jak byłoa pierwszy raz u okulisty to miała jeszcze nie przyklejoną siatkówke do konca a co do ulewania sie to moze twój maluszek ma refluks czyli ze ma zamały przełyk i dlatego sie cofa jedzonko mojej córci mineło jak miała 8 miesiecy dopiero a pomuc niestety nie mozna chyba ze jakis zageszczacz do mleczka ale to trzeba z lekarzem skonsultowac pozdrawiam z zdrówka zyczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Juz dawno mnie tu nie było. Wybierałam się z córeczką do logopedy lecz nasz pediatra powiedział, że nie musimy jechać bo córka bardzo ładnie już mówi. Ale ja wolę się upewnić więc poszukam jakiegoś prywatnego lekarza. Pralinka witam :) Moja córeczka (29 tc) też miała zlecone konsultacje więc spokojnie jeździj i się nie denerwuj za wczasu :) A badania okulistycznego nie masz się co bać choć dziecku może się nie spodobać. Jak wrócisz od okulisty to napisz czy Twój synek był dzielnym chłopczykiem :) Z tego co pamiętam (a moja córeczka ma już prawie 3 latka) czkawka to była norma :) Zawsze jak skończyłam karmić to kilka minut i czkawka ją łapała więc znowu brałam ją do karmienia i tak w kółko. Na szczęście przeszło jej to :) Ja na początku karmiłam małą co 3 godziny w dzień i w nocy i też ulewała ale gdy mała skończyła 6 m-cy to i ulewanie się skończyło. Warto to skonsultować z lekarzem bo to może być refluks tak jak napisała Asieńka. Co do twojej infekcji to mi kiedys pomógł wywar z pietruszki. A co do Furaginu to Ci nie podpowiem, ale jak w szpitalu powiedzieli, że można to raczej nie powinnaś się obawiać. Dla pewności zadzwoń jeszcze do jakiegoś lekarza lub położnej to Ci podpowiedzą. Życzę wszystkiego dobrego i zdrówka dla synka :) I napisz od czasu do czasu jak Ci rośnie Twój skarbek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pralinka 34
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Mój Synek jak na razie pięknie przybiera na wadze ( wypozyczyłam wage i codziennie przed kapielą się ważymy ). Zapisałam Go na wszystkie konsultacje i czekamy w kolejce. Widze, ze Wasze Skarby też ulewały i miały ciągle czkawke więc mam nadzieję, że przyjdzie dzień, ze i mojemu Maluszki to przejdzie. Póki co porozmawiam jeszcze o tym z pediatrą. Co do Furaginu to skonsultowałam się jeszcze tel. z moim ginem, który z kolei odradził jeśli nie ma wyraźnej przyczyny. Na razie zalecił ziołowy Urosept i badania moczu. I dopiero w przypadku stwierdzonego dużego stanu zapalnego Furagin. Piję więc heektolitry wody i mam nadzieję, że uda mi się uniknąć barnia tego leku. Za kilka dni zrobie chyba to badanie moczu i zobaczymy. POZDRAWIAM SERDECZNIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pralinka, z własnego doświadczenia...przy zapaleniu pęcherza...ulgę bardzo poza uroseptem dają ciepłe okłady...mianowicie..sposób babci...słoik z gorącą wodą w ręcznik i jak idziesz spać między nogi:) brzmi śmiesznie, ale łagodzi doraźnie ból...aczkolwiek jeśli masz ostry stan zapalny to nie wiadomo, czy się bez furaginu obejdzie. Przeczytaj na ulotce co jest napisane o braniu leku w czasie karmienia...powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisze do was w sprawie rehabilitacji maluchów. czy któreś z waszych dzieci wymagało ćwiczeń?? może posiadacie namiar na dobrego rehabilitanta w Warszawie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franka, sporo z naszych maluchów wymagało rehabilitacji. Jeśli twój neurolog zalecił Wam rehabilitację ( zakładam, że tak było ) i nie podał Wam ośrodka do którego możecie się udać, to poszukaj w Warszawie Ośrodków Wczesnej Interwencji i tam się udaj z maluchem. Tam są rehabilitanci, a poza tym rodzice z podobnymi problememi więc na pewno wiedzę uzyskasz. Nie wiem ile Twój maluszek teraz ma tygodni, ale teoretycznie w takim ośrodku powinnaś uzyskać pomoc szybko. Albo dowiesz się gdzie indziej jej możesz szukać. Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój ma 9,5 miesiąca, jest opóźniony o około 1,5 miesiąca. Szukałam w necie rehabilitacji ale jest tego tyle że nie wiadomo na co się zdecydować. Neurolog powiedziała że wystarczy jedno spotkanie w domu żeby mnie nauczyć jak ćwiczyć z dzieckiem. A mogę prosić o wpisywanie jaka metodą były wasze dzieci rehabilitowane???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Moja córeczka była rehabilitowana metodą Vojty. Ja jeździłam z córką do przychodni do rehabilitantki co dwa tygodnie i wtedy pokazywała mi jakie ćwiczenia wykonywać.Dodam, że co tydzień lub dwa dochodziły nowe ćwiczenia. A w domu ćwiczyłam z dzieckiem sama od dwóch do czterech razy dziennie. Jest to metoda może nieprzyjemna dla dziecka ale u nas dawała duże efekty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki :) w poniedziałek mam w domu rehabilitantkę, metoda NDT Bobath, oczywiście prywatnie bo ja zadzwoniłam do państwowego to prawie nawrzeszczeli na mnie że brak miejsc i jak ja sobie wyobrażam że ktoś prywatnie od nich przyjdzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glowa do gory wszystkie mamy wczesniakow, ja pamietam tez sie strasznie balam , ale teraz moja Olivia ma 3 latka i 4 miesiace , mowi dwoma jezykami nie mieszkamy w Polsce) , a urodzila sie w 31tyg. i 2 dni i wazyla 1.33kg mala kruszynka , karmilam 5 miesiecy tylko na moim mleku ( raczej spuszczalam mleko niz karmilam) , ale warto bylo, bo Olcia usiadla w wieku 8 miesiecy i 9 dni ( sama) , pozniej czworakowanie chyba kolo 9.5 miesiaca , poszla w 14 miesiacu pod koniec chyba , teraz buzia jej sie nie zamyka gada i gada i jest sliczna jak kazde Wasze malenstwo , my nie mielismy zadnych rehabilityacji , nikt nam o nich nie mowil tu w Irlandii , pewnie ze po dzien dzisiejszy mamy duzo wizyt u lekarzy , ale poza tym to wszystko dobrze , oczka, uszka zdrowe , Ola chodzi do przedszkola odkad skonczyla 1.4 miesiace i chyba to duzo daje , juz dawno roznica pomiedzy innymi dziecmi sie zatarla, ale wiem co czujecie , ja to na poczatku caly czas plakalam , siedzac 38 dni w szpitalu przy corci , glowa do gory bedzie dobrze , lepiej niz wam sie wydaje i nie czytajcie glupich komentarzy tak jak to ja czytalam , bo kazde malenstwo jest inne i nie mozna ich porownywac , bo to nie rzecz . Trzymajcie sie mamy wszystkich maluszkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×