Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamusia wcześniaczka

MAMUSIE WCZEŚNIAKÓW - ZAPRASZAM NA POGADUSZKI

Polecane posty

Gość iwona zel
Pralinka, w ogole to nie powinno sie przyjmowac furaginum ot tak, tylko na zalecenie lekarza a najlepiej na podstawie badania moczu dobrane. ze srodkow bezpiecznych u nie na recepte mi zawsze pomaga prouro, nasiadowki ziolowe i ogrzewanie pecherza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja urodziłam sie jako
wcześniak w 30 tc... ważyłam 980 g i miałam 36 cm. dostałam 7 pkt ale oddychałam samodzielnie... 2,5 miesiąca leżałam w inkubatorze, dwa pierwsze tygodnie mój stan był ciężki, ale przeżyłam.... mając 5 miesięcy ważyłam 4200-tyle, co moja córka miała przy urodzeniu :) chodzić zaczęłam mając 14 miesięcy. w wieku 2 lat miałam tylko 78 cm i ważyłam 8,5 kg. jak miałam 4 lata to miałam 91 cm i 11 kg... więc pojechałam do kliniki dziecięcej-podejrzewali mikrosomię, ale okazało się, że wszystkie wyniki mam w normie. rozwijałam się ponadto prawidłowo-miałam chyba wielką chęć życia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja urodziłam sie jako
dodam, że nie miałam zleconej rehabilitacji. mama jeżdziła ze mną tylko na badania kontrolne co miesiąc. wzrok-fakt-mam wadę-ale kiedyś takich kompleksowych badań nie robili-i dopiero mama zauważyła, że źle widzę jak miałam 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem po pierwszej wizycie rehabilitantki :) pokazała jak ćwiczyć i za tydzień znów nas odwiedzi. nie jest źle ale trzeba mu wyrobić pewne nawyki które z powodu niewiedzy trochę zaniedbałam, na szczęście to nie choroba tylko za mało odpowiedniego ruchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja takze urodzilam wczesniaczka miesiecznego... mial 47cm i 2,2kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nistety...
nie ma tu nikogo:):) a szkoda.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nistety...
MIALO być ::):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nistety...
:(:LO(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. Ja urodzilam swojego maluszka 35+5dni , nagle wody mi odeszly ,dzidzia byla w dziwnej pozycji wiec zrobili mi cesarke, rodzilam w szpitalu w Londynie "St George's Hospital na Tooting" . Karolek nie mogl oddychac , to byl okropny stres , wazyl 2.5kg byl chudziutki jak maly kurczaczek, zaopiekowali sie nim wspaniale , az dwa tygodnie przetrzymali go w szpitalu, teraz co jakis czas chodzimy na badania kontrolne ale wszytko jest w porzasiu. Moj maluszek ma 7 miesiecy i wazy 9kg, ma dwa zabki i jest cudownym aniolkiem. Pozdrawiamy was serdeczie i fajnie ,ze jestescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od jakiegos czasu obserwuje mojego 7 miesiecznego syneczka i troche sie zastanawiam czy to normalne,ze gdy stawiam go na nozkach to on zawsze stoi na palcach nigdy plasko na stopach. Jak jest u waszych pociech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane pozdrawiam Was wszytskie gorąco. Co prawda sama urodziłam w terminie ale moja siostra urodziła w 27 tyg. ciąży i to nagle, gdy wszystko było jak najbardziej w porządku. Wiem ile przeszłyście i co to znaczy opieka nad wcześniakiem. Z naszym małym jest na szczęście i aż dziwne wszytko dobrze choć rozwój żeby dorównać rówieśnikom lekarze szacują na 3-4 lata, ale jestesmy dobrej nadziei i tego też wam życzę. Dużo sił dla Was i zdrówka dla Waszych Skarbów!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia urodziła się w 26 tygodniu ciąży, 1010gram, 36cm, 5 w skali Apgar........ Teraz ma 12 lat, 26 kg i 136cm wzrostu. Poza wada wzroku i chudością, całkowicie zdrowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprzedawca2222
Witam, Jestem w 5miesiacu, lekarz powiedzial ze mam nisko łożysko, przeczytalam ze moze to oznaczac ze bedzie wczesniak, czy to prawda? Moze to głupie ale juz szukam nowych rzeczy dla malucha, na novium albo zabawkiprogresywne. Pozdrawiam Elka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja urodziłam syna w 6 mie a teraz podejżewam że jestem znowu w ciąży niewiem czy mam się bać czy cieszyć wkońcu to po 5 latach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie :) młody przeszedł wiele ćwiczeń, rehabilitacja pomogła, siada pięknie, przemieszcza się czołgając, staje na czworaka ale jeszcze ma opory do chodzenie, czasem na pupie się przesuwa i bardzo lubi stać jak się go za ręce trzyma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamamama z Krakowa
Witam.Urodzilam corke na poczatku 35tc.Wazyla 2650 i miala 46cm. W skali Apgar tylko 4-nie oddychala i wiotka.Dzis ma prawie 8 miesiecy,wazy 8700 i ma 70cm.(Dr daje jej 90 centyl)Widzi i slyszy ok.Usg glowki(3 razy) ok.Rehabilitujemy ja bo byla/jest asymetria i prezenie ciala.Jest wesola,dobrze je,nawet nie choruje,uczy sie siadac i raczkowac.Niby jest ok ale bylo bardzo zle-dr nie daje gwarancji czy nie doszlo do porazenia mozgowego(ostateczna diagnoze dadza ok 2rż)Tak ja kocham i tak sie martwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj mamama z Krakowa - ja też urodziłam w 35 tyg 2600 i 53 cm wzrostu. Też miał problemy asymetrią, napięciem mięśniowym - porażenie móżgowe mięśniowe itp. ... rehabilitowany metodą Vojty i sama ie wiem jeszcze jak do około 10 miesiąca życia. Dzisiaj Syn ma prawie 9 lat. Jest dość sprawny (no może nie jest orłem z WF-u, ale jeździ na łyżwach, rolkach, pływa, biega itp.) A ponadto jest bardzo sprawny intelektualnie - ze znacznymi sukcesami gra w szachy! Tak więc muszę Ci powiedzieć, że jeśli dziecko ma dobrą opiekę rehabilitacyjną w pierwszych miesiącach życia - to będzie na pewno dobrze!!!!! Ja trafiłam na wspaniała p. dr. rehabilitacji!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są widoczne efekty :) ale my stosujemy metodę NDT-Bobath ta Vojty jest dość bolesna i drastyczna mały zaraz kończy rok i poza ociąganiem się w raczkowaniu itp rozwija się rewelacyjnie jakby ktoś potrzebował to gorąco polecam w warszawie 100 zł wizyta w domu pacjenta za około 40-60 minut (zależy jak dziecko współpracuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×