Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziabong

Niedoczynność tarczycy - grupa wsparcia

Polecane posty

Witajcie, kolejny temat o niedoczynności tarczycy. Szukam miejsca gdzie będę mogła pogadać z osobami chorującymi na tą przypadlość, jakie macie wyniki, jak Was leczą jaką stosujecie dietę by móc odzyskac dobry wygląd... Jest ktoś chętny>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To przeciez nic strasznego , lyka sie jedna tabletke dziennie i juz :) moze trudniej zajsc w ciaze no ale przeciez zyje sie normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loki - masz rację - jedna tabletka rano i po krzyku a co robić gdy wyniki dobre a dolegliwości nadal są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciągle te same... zimne rece/stopy... waga ciagle w górę mimo diet i ćwiczeń, senność, suchość... a wyniki dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile masz lat i jaki wynik, mlode kobiety 18-22 powinny miec ponize 2 albo ledwo ponad 2 a wiekszosc lekarzy stosuje dla nich zwykla norme, moze dlatego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co sie dzieje tuitaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym na Twoim miejscu poszla do lekarza i sie spytala czy mozna minimalnie zwiekszyc dawke, moze to cos da. Ale cudow nie oczekuj, ja mam 2,09 ale lokcie zawsze suche nogi zimne, tego sie chyba nie da zmienic. Co do wagi to powiem tak - ja mialam szczescie bo od momentu gdy zaczelam brac leki schudlam 5kg ale niestety na wiekszosc to nie dziala - bo te tabletki powoduja puchniecie ciala, po prostu woda sie gromadzi w nadmiarze i ciezka ja zbic, wiec z jednej strony stymuluja przemiane materii ale z drugiej powoduja gromadzenie wody co moze byc powodem przyrostu masy. Jezeli czujesz sie napompowana to idz do apteki po jakies ziolka na zbicie wody (tylko uwazaj czy nie beda np szkodzic innym lekom np antykonceptom) A poza tym ruch... niestety w naszym przypadku przy chorej tarczycy diety niewiele daja rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziabong a jakie masz objawy w ogóle? bo wyniki faktycznie nie wskazują na niedoczynność... ja 5 lat temu miałam TSH 5 i \"mądra\" lekarka powiedziała mi ze absolutnie nie trzeba leczyć!! a teraz mam 3.8 i dowiedziałam sie teraz ze teoretyczna norma jest od 1-4 ale własnie młode kobiety powinny mieć 2. Kur... powinnam jej teraz podziekowac za 5 lat męczarni: przytyłam 15 -17 kilo (mimo tego iz bardzo ograniczam jedzenie, regularnie cwiczę), ciągle jest mi zimno, wypadła mi autentycznie!!!! połowa włosów, mam bardzo suchą skórę no i wieczną depresję. Znajomi się na mnie wściekają bo wyciągnąć mnie z domu to prawie niemożliwość - najchętniej tylko przewracałabym się z kanapy na kanapę - i to na pewno nie jest lenistwo, wczesniej taka nie byłam, po prostu nie mam na nic chęci i siły. Wybieram się teraz do znanego w Wawce endokrynologa, oczywiscie prywatnie bo nie chce czekac na wizyte u lekarza 3 miesiące. FAkt troche to przekracza moje mozliwosci finansowe no ale trudno...nie mam już siły się męczyć, kto ma niedoczynnosc wie o czym mówię:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co sie dzieje tuitaj
Ktos pisze a nic nie widac, co sie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lecze sie ponad 2 lata i niestety objawy sa te same i tez jestem wiecznie zmeczona i wlosy wypadaja na plus jest jedynie to ze mi teraz jest latwo zbic wage i swiadomosc ze jak biore te leki bedzie mi latwiej zajsc w ciaze. Musicie prac piguly i reakcja na nie jest indywidualna ale cudow nie oczekujcie, jedynie lekka poprawe :/ przynajmniej tak jest u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loki - bylam u lekarza prywatnie (pierwszy powiedzial to samo) - nie ma co zwiększać dawki leków jak na razie - planuje zajść w ciążę za jakiś czas to wtedy mi podwyższy ze względów oczywistych. Okres mam bardzo nieregularnie od 28 do 36 dni... zależy jak wyjdzie... powinnam na dniach dostać i potem idę do ginekologa z tym - też już prywatnie. Martwię się.... niby wyniki ok a jednak się martwię - myślałam, że wróci do normy jakoś ale nie sądzę.... Co z alkoholem i papierosami? Nie piję czasem drinka w weekend i to wszystko ale niesttey jestem biernym palaczem przez 8 h dziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak masz takie problemy z okresem i tarczyca to powinni Ci zrobic badania na prolaktyne - standart + 1h po MTC - jak bedziesz u gina to go popros o to, bo mozesz miec hiperprolaktynemie a dlaczego jestes biernym palaczem - u Ciebie w pracy mozna palic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokki - z tym paleniem to tak - w pracy palą - wiem przepisy kodeksu pracy - ale to długa historia i nic na razie zrobić nie mogę... A co to chodzi z tym 1h + coś tam? nie kumam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolaktyne mierzy sie tak: 1. normaly pobor krwi 2. po normalnym pobraniu krwi podaje sie tabletke ktora ma stymulowac wydzielanie prolaktyny tzw MTC i po 1h ponownie sie pobiera krew i patrzy na wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze mozesz poszukac nowej pracy zamiast sie truc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A przy okazji mialas kiedys robione przeciwciala na tarczyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytałam troszkę - no i kolejny dół... nie wiem co robić poczekam pare dni na okres i do lekarza zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw sie nie Ty jedna to masz, wszyscy walczymy i jakos to idzie :) oby sie tylko pozniej udalo miec zdrowe dzieci a reszta nie jest tak wazna. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak :( ale ostatnio mi sie poprawia wiec zaczynam miec nadzieje ze nie bede musiala brac wiecej tabletek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a okresy miewałaś czy w ogóle nic? i ciesze się że już wracasz do zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam nieregularne i dlugie przerwy 32-40 dni a raz sie nawet zdazylo 60 i wlasciwie dlatego zaczeli mi robic te wszystkie badania hormonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie przerwy to i ja miałam .... i miałam badanie hormonalne ale powiedział ze wszystko ok... ehh sama nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw sie na zapas ale jak bedziesz u gina to mu zasugeruj to badanie :) jezeli mialas juz badania na hormony kobiece i wszystko wyszlo ok to nie mam pomyslu na nic innego, czemu takie nieregularnosci u Ciebie, bo poziom TSH masz juz wyrownany. Naprawde sprobuj zrobic test na prolaktyne, przynajmniej bedziesz wiedziec i glowa do gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za rady - na pewno zasugeruje...idę w piatek do lekarza ogólnego - po kompleks badań wiec moze jemu powiem a co do ginekologa to poczekam czy dostane.... ja zawsze miałam - nierugularne ale miałam, w wakacje mi sie zatrzymal (wtedy już wyniki TSH też mialam OK) dostalam progesteron w zastrzyku i na drugi okres luteina - wtedy badai hormonalne i wyszło ok potem znow nie miaąłm kilka tygodni i luteinę... potem dostalam jakieś tabletki przez 5 dni ... i wsyztsko wrócilo do normy.... okres jaki byl taki był.... a laktację mialaś? ja nic takiego nie mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie mam mleka w piersi a niestety prolaktyny za duzo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×