Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Peletka ja bym chętnie popilnowała małej ale mam trochę daleko do Was :)) A może jak poprosisz Wikę żeby Ci pomogła to nie będzie tak źle... Zresztą może Maja będzie akurat spała... Czarna jak szczepiłam Mateusza to kupowałam mu Infanrix IPV Hib i nie było żadnych problemów ani działań niepożądanych... Teraz też kupować będę szczepionki bo choć to niemały wydatek to uważam że warto. Na wszelki wypadek warto mieć w domu jakiś paracetamol dla niemowląt, żeby w nocy nie szukać apteki całodobowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, mam do was pytanie.przedwczoraj odpadl nam kikutek.jak powinien wygladac pepek jak on odpadnie?to normalne ze zostal na nim czarny strupek ??caly czas jej zakraplam ten pepek ale nie widze jakos poprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camomilla sopojnie zakraplaj dalej i przecieraj, zagoi się ale to musi potrwać czasem ok tyg lub dwóch... Zobacz czy to czarne to nie jest zaschnięta niewielka ilość krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki,troche mnie uspokoilas:)przy najblizszej zmianie pieluszki postaram sie lepiej przyjzec temu strupkowi.rozumiem ze lepiej sie jeszcze wstrzymac z kapiela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj kolega tez ma jedna nerke a druga jest zasuszona czy cos takiego wyszło mu to przez przypadek jak robili mu usg jamy brzusznej przed zabiegiem bo choruje na chorobe Krona. Teraz ma 36 lat i wie o barku nerki od jakis 4.Zyje normalnie niczym sie nie ogranicza nie odczuwa wcale swojego braku nerki.Musi tylko pilnowac wagi zeby zbytnio nie obciazac organizmu- wiec sie nie martw . Ja bede szczepic Majke Infanrix -Hexa w 8 tygodniu zycia- koszt koło 200zł. Taki maluch raczej nie płacze przy szczepieniu ,moja pediatra podaje sczepionke w nózke.Pozniej smarujemy Altacetem i mamy czopki z paracetamolem jakby co,teraz te sczepionki sa bezpieczne ale człowiek zawsze sie boi. U nas nawałnice burze z opadami takimi ze droga zmieniła sie w rzeke a piaskownica w basen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iskierka nadzieji nie obawiaj się założyć sobie konto internetowe ja mam od roku albo i dłużej pko inteligo za przelewy płacę mniej bo tylko 50gr a z pko do pko za darmo. Nie ma co się martwić nikt kasy sobie z twojego konta nie przeleje bo do każdego przelewu jest inny kod a kody wysyła Ci PKO ty zdrapujesz wpisujesz na koniec jak już chcesz żeby przelew poszedł i gotowe. Jeśli już Ci ktoś wkradnie się na konto to tylko zobaczy ile masz na nim pieniędzy a i tak nic nie zrobi bez kodów. W innym banku zkolei to słyszałam że smsem kod wysyłają (chyba w Zachodnim) Kolki już są takie jak były wcześniej czyli szybko przechodzą to efekt tych czopków vibrocol Jeśli zaczepie synusia teraz infanrix Hexa to znaczy że dopiero następna będzie na świnkę odre rózyczkę czyli w 13-14miesiącu?? Trochę to dziwne tzn. że teraz dostanie potężną dawkę skoro te wszystkie szczepionki są rozłożone w różnym czasie i w kilku dawkach te państwowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iskierka nadzieji nie obawiaj się założyć sobie konto internetowe ja mam od roku albo i dłużej pko inteligo za przelewy płacę mniej bo tylko 50gr a z pko do pko za darmo. Nie ma co się martwić nikt kasy sobie z twojego konta nie przeleje bo do każdego przelewu jest inny kod a kody wysyła Ci PKO ty zdrapujesz wpisujesz na koniec jak już chcesz żeby przelew poszedł i gotowe. Jeśli już Ci ktoś wkradnie się na konto to tylko zobaczy ile masz na nim pieniędzy a i tak nic nie zrobi bez kodów. W innym banku zkolei to słyszałam że smsem kod wysyłają (chyba w Zachodnim) Kolki już są takie jak były wcześniej czyli szybko przechodzą to efekt tych czopków vibrocol Jeśli zaczepie synusia teraz infanrix Hexa to znaczy że dopiero następna będzie na świnkę odre rózyczkę czyli w 13-14miesiącu?? Trochę to dziwne tzn. że teraz dostanie potężną dawkę skoro te wszystkie szczepionki są rozłożone w różnym czasie i w kilku dawkach te państwowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iskierka nadzieji nie obawiaj się założyć sobie konto internetowe ja mam od roku albo i dłużej pko inteligo za przelewy płacę mniej bo tylko 50gr a z pko do pko za darmo. Nie ma co się martwić nikt kasy sobie z twojego konta nie przeleje bo do każdego przelewu jest inny kod a kody wysyła Ci PKO ty zdrapujesz wpisujesz na koniec jak już chcesz żeby przelew poszedł i gotowe. Jeśli już Ci ktoś wkradnie się na konto to tylko zobaczy ile masz na nim pieniędzy a i tak nic nie zrobi bez kodów. W innym banku zkolei to słyszałam że smsem kod wysyłają (chyba w Zachodnim) Kolki już są takie jak były wcześniej czyli szybko przechodzą to efekt tych czopków vibrocol Jeśli zaczepie synusia teraz infanrix Hexa to znaczy że dopiero następna będzie na świnkę odre rózyczkę czyli w 13-14miesiącu?? Trochę to dziwne tzn. że teraz dostanie potężną dawkę skoro te wszystkie szczepionki są rozłożone w różnym czasie i w kilku dawkach te państwowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sa jakies szczepionki panstwowe? Bo my tylko za darmo dostalismy zoltaczke i gruzlice w szpitalu a tak to juz nic wiecej. Nastepne szczepienie jest szybciej bo musisz jeszcze raz doszczepic zoltaczke ale kiedy dokladnie to nie wiem. Ja mam konto w pko sa i mam kody sms i zdrapki tez dostałam, jestem zadowolona z konta internetowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam konto internetowe od ładnych paru lat, wygoda jest z nim że hoho, nie ma strachu, bo mnie przychodza smsy z kodem do przelewów, jak sobie pomyśle że z każym przelewem miałabym lecieć do banku to az mnie ciary przechodza bo czasem jest tego naprawde dużo... mój maly ostatnio ma bóle brzuszka, to dziwne bo ja naprawde nie jem nic co mogłoby mu zaszkodzić, chleb z masłem i chuda wędlinką, cienkie zupy, kisielki i woda, herbata słaba, sama nie wiem, myslałam żeby za kilka dni zacząć próbować z owocami albo pomidorkiem bez skóry ale jak on bez niczego ma bolący brzuszek i sie mećzy to chyba sie jednak wstrzymam, a wy dziewczyny kiedy zaczęłyście jesc coś więcej, ile miały wasze dzieciaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o widzę że będę musiała sie zaopatrzyć w te czopki vibrocol, bo od dwóch dni mała ma wieczorem taka kolkę że normalnie się drze a nie płacze:( rano od 6 też jest niespokojna:( no i nie wiem czy nie ma dzisiaj problemu z kupą:( ach te moje biedactwo się wycierpi, tak mi jej szkoda:( a było juz tak dobrze jak zasypiała o 20-21 to noc była przespana z przerwami co 2,5h na karmienie, a teraz jak zaśnie o 20 to o 21 płacz.. nie wiem też czy powinnam sie martwić tym jej dużym pękatym brzuszkiem? jak ma kolkę to jest tak twardy że nie da sobie dotknąć nawet?:( może to wina tego leku lakcyd???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam jeszcze pytanie o krople sab simlex, zamówiłam je ale tam jest ulotka tylko po niemiecku, jak je stosować profilaktycznie tzn ile kropel na dobę? myślę że spróbujemy podawać je profilaktycznie i zobaczymy co będzie? tylko nie wiem w jakich ilościach?!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soczek co do jedzenia to mała jutro skończy miesiąc a ja dalej uważam, wolę się przemęczyć te 3 miesiące z jedzeniem niż z kolkami, które i tak są ale trochę mniejsze>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peletka dziekuje - kazdy taki przyklad ze mozna zyc z jedna nerka bardzo mnie podbudowuje. Dzis jade z synkiem na ponowne usg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!dziewczyny ja wczoraj makaron z truskawkami i wszystko ok. Bardzo sie ciesze bo lubie takie jedzonko. Za kilka dni sprobuje pomoidora. Wczoraj byłam z tymusiem u ortopedy prywatnie bo na bilansie zwrociałam uwage pediatrze na stopki tymusia. Wydaje mi sie ze moze robic mu sie płaskostopie. Pediatra nie była pewna więc poszłam. Ortopeda mnie zszokowała troche bo powiedziała ze tymus ma jakąś złozona wade nózek, tak jakby po troszku z kazdej. Nie kwalifikuje sie to jeszcze do wkładek, kazała robic bardzo proste cwiczenia i do kontroli za pól roku. Ale to nie wszytsko, cos z dwoma zebrami tez mowiła ale nie zapamietałam na to mamy robic cwiczenie z dmuchaniem. Ponoc bardzo duzo dzieci ma te wade. I na koniec powiedziała ze martwi ją jedynie zwiększone napiecie z jednej strony kręgosłupa, moze to prowadzić w przyszłości do skoliozy. Na to nic nie robimy tylko kontrolujemy. To napięcie moze byc zwiazane z tymi operacjami, które przeszedł. Tak sobie pomyślałam ze czasem warto samemu sygnalizowac cos lekazowi niz kiedys zalowac ze cos zostało przeoczone. Ale zanudzam dziewczyny. Joanna trzymam kciuki za Usg. Odezwij sie jak bedziesz po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasia będzie dobrze!!!! Paulineks- Infanrix Hexa zastępuje 6 szczepionek a nie szczepień. Jest to przebadana i bardzo dobra szczepionka od błonicy, tężca, krztuśća (acelularna), polio, H. influenzae (HiB) oza wzw t B. Szczepisz zgodnie z kalendarzem czyli początkowo co 6 tyg z tą różnicą, że zamiast 3-4 wkłuć masz tylko jedno. A co do państwowych szczepień to są darmowe, krztusiec nie jest acelularny a pełnokomurkowy i jest to kilka wkłuć... a i kiepska ponoć jest szczepionka od wzw t B, bo słabo uodparnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak się pisze jedną ręką karmiąc malucha i oglądając tv :)) To oza- to miało być oraz , no i .... pełnokomÓrkowy :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola a możesz mi napisać cos na temat tego lakcidu?? bo w sumie w ulotce niewiele jest a właściwie pisze ze stosuje sie przy antybiotykach? a na co ma działać u takiego malca? no i tam pisze żeby nie podawać jak dziecko jest uczulone na mleko krowie, a widzę że moja mala ma chyba skazę białkową, bo jem nabiał i wysyfiło ja na twarzy a jak nie jadłam to miała ladna twarzyczkę?? no i jak ma skazę to co ja mogę a czego nie jeśli chodzi o jedzenie? żadnego nabiału??? i jak długo?? czym zastąpić nabiał? no i czy po tym leku cos może się dziać bo zauważyłam że jak zaczęłam podawać ten lek to i kolki wróciły? nie wiem czy to zbieg okoliczności czy to uczulenie na mleko krowie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka, położna mi powiedziała, żeby zacząć stosować 5 kropelek sab simplexu - na ulotce jest 15, więc w razie gdyby słabo pomagało, to można co dzień zwiększać. Też czekam na te kropelki, szlag mnie trafia z tą pocztą - sortownia we Wrocku dopiero wczoraj ruszyła, więc pewnie dostanę dopiero w przyszłym tyg. paczkę z kropelkami. Moja mała też się męczy - kolka co drugi dzień, trwa 4-5 godz. Trochę suszarka ją uspokaja. Właśnie wczoraj po południu i wieczorem męka była - oboje z moim mieliśmy na dodatek tak silne bóle głowy do tego wyjąca Hanka...koszmar! Ja mam zatokowe bóle głowy - normalnie myśleć nie można, a co dopiero dziecko płaczące utulać... ale przeżyliśmy. Za to dziś od rana wymiana rur i hałas taki, że głowa pęka... , a Hania śpi w najlepsze pfff...za to po południu jedziemy na wieś do teściów, tylko posprzątam ten bajzel, jak skończą. Któraś pytała o pneumokoki - ja swoją szczepię, bo do żłobka pójdzie, więc tak będzie bezpieczniej, poza tym biorę program ekonomiczny, a rotawirusy sobie daruję. Pozdrowionka mamom i brzdącom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka jak mała ma skazę białkową to musisz wykluczyć diety wszystko !!!!!!!!! co zawiera mleko (nawet jako dodatek), serwatkę i kazeinę, wołowinę i cielęcinę. Czasem, przynajmniej na początku zaleca się wykluczyć też jaja kurze i mięso kurczaka. Ja bym proponowała poczekać z pomodorami (bardzo uczulają), kakao, orzechami i cytusami. Dietę należy trzymać bardzo ściśle przez min 6 tyg, zaleca się 3 miechy. Każde odstępstwo od diety powoduje że leczenie zaczynamy od początku :(( :(( :(( Co do lakcidu- to jest to liofilizat bakterii (pałeczek kwasu mlekowego) które stanowią prawidłową florę bakteryjną przewodu pokarmowego, dlatego zaleca się go przy biegunkach, antybiotykoterapii, dysbakteriozie p. pokarmowego oraz przy alergii. Lakcid zawiera laktozę oraz białka mleka (ślad), więc przy skazie się go nie poleca. Ja proponuję najlepiej przebadany szczep który jest w Dicoflor'ze. Dla takiego malucha to Dicoflor 30 (saszetka lub kapsułka) 1x 1/2 dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za nami ciezka noc.zaczelam karmienie wczoraj wieczorem jak zwykle ok 20.jadla bardzo ladnie, prawie nie zasypiala. skonczylysmy ok 1 w nocy wielka kupa ktora nie zmiescila sie w pieluszce:p jak tylko polozylam ja do lozeczka zaczela plakac-znow chciala jesc.proby ponawialam za kazdym razem jak zasypiala-na marne budzila sie i za kazdym razem jeszcze wiekszy placz.skonczylo sie na tym ze musialam ja wziasc do nas do lozka.byla spokojna jedynie jak miala cyca w buzi(jadla),jak wypadl znow placz i tak do 5 nad ranem.zrobila 2 razy zielona kupe://czy cos jej zaszkodzilo?wlasciwie to nic zlego nie jedlam wczoraj;jak zwykle sniadanie i kolacja sucharki z mlekiem,ew.jogurt naturalny,obiad rosol z makaronem-z kostek,jablko,no i 3 pistacje,nic poza tym.teraz juz sie uspokoila,nakarmilam,przewinelam to spi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camomilla spokojnie. takie noce się zdarzają. Co do diety- to na temat mleka są różne opinie, ale na pewno rosół z kostki to nie jest dobry pomysł!!!! TO SAMA CHEMIA!! Zero wartości odżywczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tłumaczenie ulotki SAB-SIMPLEX z niemieckiego SAB SIMPLEX: Skład Składniki lecznicze: 1 ml (ok. 25 kropli) zawiesiny do zażycia zawiera 69,19 mg Simeticonu. Pozostałe składniki: Carbomer, kwasek cytrynowy, hypromellose, benzoesan sodu, substancja słodząca (aspartam), sacharyna, kwas sorbinowy, aromat malinowy, aromat waniliowy, woda Opakowanie Butelka z dozownikiem o pojemności 30 ml zawiesiny Czteropak (4x30ml) zawiesiny Opakowania kliniczne Obszary zastosowania -do leczenia objawowego dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiarem wydzielania gazów, np. wzdęcia, uczucie przepełnienia -do przygotowania do badań w obszarze brzucha, jak np. rentgen i sonografia oraz przy przygotowaniu do gastroskopii i endoskopii -przy wzmocnionym wydzielaniu gazów po operacjach -przy zatruciach Przeciwwskazania Nie wolno stosować przy nadwrażliwości na Simeticon lub inne składniki leku. Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania podczas ciąży i okresu karmienia. Środki ostrożności dot. stosowania i wskazówki ostrzegawcze Przy świeżo powstałych i/lub występujących przez długi czas dolegliwościach brzucha powinniście Państwo udać się do lekarza, aby rozpoznać przyczynę dolegliwości i powodowaną przez nie chorobę. Interakcje z innymi lekami - nie są znane Dozowanie O ile lekarz nie zaleci inaczej, proszę stosować się do tych instrukcji, w przeciwnym razie lek może nie działać właściwie! Niemowlęta: do każdej butelki (chodzi o butelkę z mlekiem itp.) dodawać 15 kropli. Sab simplex miesza się bezproblemowo z innymi płynami, np. z mlekiem. U niemowląt karmionych piersią można zaaplikować za pomocą małej łyżeczki bezpośrednio przed karmieniem. Skutki uboczne Do tej pory nie zaobserwowano skutków ubocznych. Wzdęcia (kolki) u małych dzieci Bóle brzucha przy przyjmowaniu posiłków przez niemowlęta i małe dzieci należą do najczęstszych dolegliwości, którymi matki i pediatrzy muszą się zajmować. Regularne ataki krzyku ok. pół godziny po posiłku mogą po wykluczeniu przyczyn organicznych być przyczyną dolegliwości trawiennych. Występują przeważnie w pierwszych miesiącach życia. Te dolegliwości są dużym obciążeniem dla dzieci i rodziców. Nie są one jednak postrzegane jako choroba i nie przedstawiają żadnych zaburzeń rozwojowych. Mogą występować zarówno u dzieci karmionych butelką jak i karmionych piersią. Przyczyna tych kolek leży w pożywieniu pochodzenia mlecznego, ponieważ pożywienie to przy ruchach żołądkowo-jelitowych prowadzi do silnego wytwarzania śliny (piany??) przez wiele godzin. Zamknięte powietrze nie może się wydobyć i prowadzi do bolesnych wzdęć. 15 kropli przed karmieniem dla dzieci od 3 tyg. życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synuś 4 godziny po wczorajszym szczepieniu zaczął tak krzyczeć ze płakałam parwie z nim, to był taki krzyk jakiego jeszcze nie słyszałam. Szybko podałam mu czopek, połówke eferalganu i jak ręką odjął, przestał krzyczeć i zasnął mi na rękach, póżniej jednak sie zbudził i był niespokojny do 21... dzisiaj jest juz dobrze ładnie sie uśmiecha, tylko spać nie chce. Ja też polecam konto internetowe, mam w kredyt banku, liste haseł mam w domu, wiec wysłanie przelewu trwa dosłownie góra 2 minuty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczę a ja tak lubię nabiał o lodach nie wspomnę:( tylko jak zastąpić brak nabiału? więcej mięsa?? kurczę karola jeszcze jedno, bo ja sama już nie wiem czy moja ma kolki czy nie może zrobić kupki? dziś od rana była marudna a w końcu jak zrobiła kupę to jej przeszło i teraz śpi? dodam że kiedys robiła kupę co karmienie, a teraz max 4-5 i niektóre są gigantyczne> no i zdarzają sie takie małe tzn jak piernie to cos zawsze jej tam wyskoczy ale to dosłownie krople są? nie wiem w końcu co jej podawać czy ten lek co pisałaś czy krople sab? bo jednego i drugiego na raz chyba nie można??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny żal mi strasznie waszych dzieciaczków i was - wiem ze musicie przez to przejsc i dacie rade.Ja jem wszystko pomidory ogórki tylko nie kiszone truskawki ciasto drozdzowe oczywiscie w umiarze pije tez kawe-od samego poczatku i odpukac młodej nic nie jest .Sprawa jest indywidualna bardzo ale ciesze sie ze u mnie jest wszystko ok.Jedynie czego nie pije to alkoholu wcale ale nie zeby ze wzgledu na mała tylko mnie odrzuciło zupełnie.Trzymam za was kciuki zeby wasze diety skonczyły sie jak najszybciej i dzieciaczki przestały brzuszki bolec. Uwazajcie tez na leki ; wszystkie te kropelki czy bobotic , esputicon espumisan infacol sab simplex zawieraja simetikon czyli te sama substancje lecznicza wiec ich nie łaczcie wprawdzie wieksza ich ilosc nie zaszkodzi dziecku bo ta subsatncja nie wchłania sie z przewodu pokarmowego ale tez nie pomoze. Co do Lakcidu to ja bym odstawiła tak jak radzi KK - pamietajcie o przechowywaniu probiotyków w lodówce. Co do poczty to mnie tez wkurza czekam juz 2 tygodnie na paczke z wkładkami laktacyjnymi zdazyłam juz kupic kilka paczek na miejscu jakbym wiedziała ze to tak długo trwa to bym sie nie zdecydowała , nie wspominam juz ze paczka była priorytetem. A ja ortopede zaliczam jutro i masz racje BIBI kaze mała Wike cała obejzec nie tylko nózke która koslawi - ciekawe co mi powiedza.Na razie to jest zamieszanie bo ja mam przyjsc do przychodni miedzy 8 ,30 a 10,30 a na dzrzwiach pisze ze lekarz przyjmuje miedzy 15,00a17,00. Musze tam podejsc jak pojde do przedzszkola.A twoja Misia bardzo podobno do Majki widziałam juz fotki wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też raczej wszystko mogę jeść... oprócz wydymających, a co do alkoholu, to wypiłam sobie - jak był ten upał- żywca nisko% chyba ma 1% alkoholu i kiedyś lampkę wina... \"wszystkich grzechów nie pamiętam...\" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis jestem najszczesliwsza na swiecie :):):):):):) Usg wykazało ze Michalek ma dwie nerki, tylko jedna jest troche nizej. Wynik posiewu wyszedl jalowy. mam zdrowego synka :):):):) ( no oprocz malenkiej zoltaczki ktora sie jeszcze utrzymuje ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×