Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Karola, czym mogę smarować szyjkę małej, zrobiła się jej jakby druga szyjka i fałdki skóry nachodzą na siebie, zauważyłam, ze to miejsce jest zaczerwienione i zaczęła schodzić skóra. Poza tym nadal ma te krostki (najgorzej jest na uszkach i szyjce z tyłu głowy), przemywam jej wodą przegotowaną i smaruję kremem specjalnym Emolium, ale chyba nie pomaga. Mam jeszczeczy pytanie o szczepienie, czy spotkałaś się z taką metodą, że w 6 tygodniu szczepią tylko na żółtaczkę, a po 4 tygodniu - skojarzoną 5w1. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenie ja polecam do pielęgnacji, na krosty i odparzoną pupcię Bepanthen maść- tą samą co na brodawki- u nas działa super. Co do takiego kalendarza szczepień to po pierwsze nie słyszałam, a po drugie nie widzę podstawy takiego rozdzielania... Peletka ja chętnie przyjadę Ci poprasować :)) Czarna u mnie to nie kwestia słabego wypływu ale żarłoczności Ludwisia. On od wypisu przybrał 3000g :)) i urósł bardzo... Teraz ubranka na 3-6 miesięcy mu zakładam, body na 6 miesięcy... aż boję się myśleć co będzie dalej :)) :)) :)) Ale taka widać jego uroda :)) rośnie jeszcze szybciej niż Mati, bo Mateusz podwoił masę urodzeniową w 9 tg, mając 3,5 miecha ważył 8,5 kg, potem się zatrzymał i na rok przepisowe 10kg. Teraz myślę że będzie podobnie , tyle że 6,5 kg to już chyba mamy... no i ręce mnie bolą jak trzeba ponosić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka - nadal czekam na Twój adres, jutro idę na pocztę więc chciałabym Ci wysłać kropelki (mam nadzieję, że zaglądasz na forum częściej niż do poczty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola, pediatra u którego byłam ostatnio stwierdził, że mała ma trądzik niemowlęcy. Po jakimś czasie - dwa razy przetarłam nadmanganianem i skóra zrobiła się sucha na policzka lekko czerwona - nie ma już ropnych krostek, tylko takie zaczerwienienie - i teraz wygląda to jakby skaza białkowa...taka sucha skóra na policzkach. Chrzest niedługo i co polecasz żeby jej tę buźkę wygoić. Jak jest na powietrzu albo śpi to nie jest bardzo widoczne.Może jest coś na ten trądzik, bo ta pani pediatra to do niczego, długo by o niej pisać - muszę zmienić. Dzięki z góry :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magmal ja bym z rozpoznaniem skazy też się nie spieszyła :)) Po KMnO4 skóra ma prawo być sucha. U nas też tak było i szczerze mówiąc też myślę że mały miał trądzik. Ja smarowałam Bepanthenem w maści (tym co na brodawki) i po 2 dniach buźka była już śliczna. Polecam więc :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Karola wielkie. Tzn ja myślę, że to nie skaza, tylko chciałam zobrazować Ci, że to takie podobne...Zaopatrzę się w maść i dam Ci znać, jakie będą efekty - mam nadzieję, że równie pomyślne co u Ciebie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze dziewczyny moja mała chyba ma to samo, bo tez przemywam kalikiem i skóra jest taka wysuszona a teraz jeszcze smaruje bepantenem, zobaczymy co będzie:) a i tak dla pewności odstawiłam na razie nabiał, jak wszytko zejdzie to zrobię prowokacje i zjem coś z nabiału i zobaczymy:) i tak się zastanawiam czy to tez nie potówki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia podwójna
potwierdzam,że maś BEPANTHEN jest rewelacyjna. Używałam do popękanych brodawek i smaruje nim pupcię mojego syneczka. Na twarzy od czasu do czasu tez wychodzą mu jakies czerwone plamko- krosteczki dobrze wiedzie,ze twarz też można tym smarowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliczkaaa
Dziewczyny chcę urodzić byczka w maju 2009. Kiedy zatem trzeba zajść? Pewnie wszystko wiecie na ten temat :) Od czego to zależy żeby trafić w termin :) ? Przestałam brac tabl. anty 01.06.2008 Czy nie za pozno ta rezygnacja z tabletek żeby lada moment probowac zajsc ?:) Proszę o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliczkaaa życzę powodzenia w staraniach ale nie licz za bardzo że zajdziesz w ciążę tak na zawołanie, choć wszystko możliwe:) ja urodziłam 13 maja a ostatnią miesiączkę miałam 15 sierpnia czyli zaszłam na przełomie sierpnia i września:) a starałam sie pół roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka - nadal nie dostałam adresu, nie doszło, spóbuj jeszcze raz mi wysłać na maila: robkal07@poczta.onet.pl Czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My byliśmy znowu w odwiedzinach u bratowej, teraz coś kubuś ma problem ze zaśnięciem, co chwile mi sie budzi i popłakuje. To może przez to ze nie robił już prawie dwa dni kupki, jak do tej pory robił w każdą prawie pieluszke. także my w oczekwaniu na kupkę:p......... olinkaaa ja też bym nie liczyła na takie szybkie ucelowanie bo to może różnie być, pozatym ja się nasłuchałąm o tym że jak sie zaraz po zakończeniu brania tabletek zajdzie sie w ciąże to mogą być rózne komplikacje także ja napewo kilka cykli bym sobie odpuściła...może do nie prawda jednak ja bym nie ryzykowała. dziewczyny u nas w lidlu jest podobno promacja na pampersy jambo, kosztują 40 zł więc warto, jak któraś ma blisko do Lidla to sprawdzcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna ja tez miałam kłopot z kupkami jak nagle z dnia na dzień mała przestała robić co karmienie, a teraz robi raz na półtora dnai czasem 3 razy w jednym dniu, i na początku płakała i marudziła w tym czasie jak je robiła ale sama nie wiem czy to miało z tym związek, od kilku dni est spoko, a zaczęłam podawać dicoflor:) aa karola bo zapomniałam raz dziennie mam podawać ten dicoflor?? z tymi pampersami to bym może się skusiła, ale dostaliśmy tyle paczek pampersów że na razie poczekamy jak mi się te skończą, bo nie wiem jaki nr kupować:) my na razie kończymy 1, choć mała ma już 4 kg, (czyli w 5 tyg 1,5 kg to chyba ok?) ale trzeba zuzyć, no od przyszłego tygodnia będą 2 a ich właśnie mam pod dostatkiem:) wiem, wiem, wasze dzieciaczki to juz pewnie 3 noszą:) co do wysypki to cały dzień dzisiaj przemywam kalikiem i smaruje bepantenem i widzę super poprawę, to może jednak nie skaza:) fajnie by było bo z tego wszystkiego nie wiem co jeść:( pozatym jest coraz lepiej małe je regularnie juz co 3 godz, czasem co 2:) tylko wieczorem jest okropny krzyk i płacz między 20 a 22, nie wiem czemu czy to kolka?? ale mamy sposób jak noszenie na rękach nie pomaga...tzn wkładam ją do kołyski i włączam suszarkę:):) nawet jej nie podgrzewam ta suszarką, wystarczy sam odgłos:):)mala zasypia w przeciągu 10 min:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka ja jeszcze kończe paczke 2 ale zaraz na 3 się przerzucimy bo mój synek już tydzień temu ważył 5 kg ..a u ciebie 1,5 kg w 5 tyg to moim zdaniem super:)ani nie za dużo ani nie za mało:) mój kubuś jak tak mocno kiedyś płakał po tym jak ja sie cebuli najadłam to też tylko suszarka pomogła..super sprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis szczepiłam Michałka chyba na wszystko co mozliwe - dostał zastrzyki w uda a jedno wypil. Przed szczepieniem byl wazony .... no i myslalam ze sie przewroce z wrazenia - w ciagu tygodnia przybral 700g - teraz wazy 5720. Nie wiem czy to nie za duzo? On je na kazdy posilek okolo 150 ml ( chociaz w ubbieglym tyg mial akcje ze i 220ml potrafil zjesc :/ ). Nie jest jakis bardzo gruby tylko taki fajny okraglutki :). Mam pytanie do mam ktore juz zaszczepily dzieci - czy mialy one pozniej jakies dolegliwosci, goraczke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna u mojego synka dokładnie 4 h po szczepieniu mały obudził sie z ciężkim krzykiem, płakał tak że nic nie pomagało, szybko dałam mu czopek eferalgan i dosłownie nawet nie 5 minut i była cisza..gorączki nie miał, spory ten twój synek, ładnie ci przybrał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joanna to masz łasucha:) ja dopiero będę szczepić:) a moja mała bije dziś rekord spania jadła o 12.30 i dalej śpi:) żeby w nocy tak spała:) ale myślę że jak jeszcze trochę podrośnie to zacznie w nocy lepiej sypiać, ja to mam wrażenie że ona chciała nadrobić swoje kg, bo na początku taka mała była, a jak jej przybędzie trochę ciałka to będzie super:) zreszta z dnia na dzień widzę że jest coraz spokojniejsza, a na początku to istny diabełek był, zreszta nie zapeszam bo jak tylko mówie że jest grzeczna to ona wtedy pokazuje różki..:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna , dzieki tez mam te czopki to bede pamietac zeby w razie czego mu podac. Stelka - spi moze na te dziwna pogode... jakos tak ciezko dzis na dworze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna tylko ja dałam połówke, to zależy od wagi urodzeniowej podobno ile można dać, mi przy szczepieniu mówili żeby tylko kawałeczek odłamać, bo prawie cały mu moge dać, ale ja tylko połówke podałam i pomogło natychmiast:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie jest OK - nie widze by synkowi cos dolegalo po szczepieniu. Pisalyscie kiedys o kroplach Sab Simplex. Jutro ma mi je przywiezc znajomy - powiedzcie prosze jak je podajecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliczkaaa
Stelka dzięki za odpowiedź. Czyli jak miałaś okres 15 sierpnia to zaszłaś kiedy'? Proszę o czytelniejsze wytłumaczenie bo ja jakoś tego objąć nie mogę :) Ja dostanę okres 01.07 a drugi okres od odstawienia tabletek pewnie się opóźni bo organizm będzie fisiował więc chyba będą nici z byczka buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliczkaa jak wyliczyłam w ciążę zaszłam ok 29 sierpnia, a u ciebie w zależności od tego jakie długie masz cykle, ja miałam regularne co 28 dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliczka nie ma dowodów na to by istniało ryzyko przy poczęciu od razu po zakończeniu hormonalnej antykoncepcji. Wręcz przeciwnie, parom które starają się bezskutecznie o dziecko zaleca się środki antykoncepcyjne hormonalne na 2-3 miesiące, gdyż po odstawieniu jest większe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Ale też i poczęcia bliźniąt dwujajowych, bo często jajeczkują po przerwie oba jajniki. Jajeczkowanie jest z reguły 14 dni przed miesiączką, czyli wszystko zależy od długości cyklu. Komórka jajowa żyje 2 dni, plemniki ok 3-7dni. Czyli przy cyklu 28dniowym, jajeczkowanie wypada w 14 dniu, szansa na poczęcie więc jest od 7 do 16 dnia cyklu. Termin porodu wylicza się regułą Negellego : 1 dzień ostatniej miesiączki - 3 miesiące + 7 dni + 1 rok :)) Zakładając że następną miesiączkę będziesz mieć po 28 dniach to : jajeczkowanie ok 12 sierpnia termin porodu 29 lipiec- 3mies+7dni+1rok= 6.05.2009 Życzę powodzenia!!! Niestety tylko 25% par zachodzi w ciążę w ciągu pierwszych 4 cykli... Choć ja już 2 razy zaszłam w ciążę za pierwszym razem :)) :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola dzięki za dicoflor, kupki już są tylko żółte:) tylko mam pytanie ile razy mam podawać, bo na razie podaje jeden raz dziennie całą saszetkę? te kupki nie były całe zielone, tylko takie pasma były zielone i nie dużo ich było. i drugie pytanie nie wiem czy to zbieg okoliczności ale zauważyłam że w 80% przypadków przy robieniu kupki i troche po mała placze? o czym to może świadczyć:) dzis ogólnie była bardzo grzeczna wstała o 8.30, potem troche pogaworzyłysmy i zasnęła i w sumie cały dzień spała z przerwami na karmienie a nawet jak nie spała to była grzeczna, no i przyszła godz. 18 i się zaczęło krzyk, dałem jeść i w trakcie kupa gigant, później skończyła jeś i dalej krzyk, no to kąpiel, dalej krzyk to w końcu cyc i po pół godz mordęgi przy cycu usnęła o godz 20:)i to bez użycia suszarki:) tylko ok 18 podałam jej krople sab, może one coś zadziałały:) normalnie o tej godzinie to tatuś ją lulała do snu ale dzisiaj go nie ma, pojechał kupować auto:) w końcu:) nie będę uziemiona bo te obecne nasze to raczej dwuosobowe, fotelik wchodzi na styk a o wózki nie ma mowy, no a teraz będę miała kombiaka i wszędzie sama będę mogła jechać:):) ja nie nawiedzę być zależna od kogoś, a do tej pory to musiałam prosić męża żeby albo mnie gdzieś woził albo żeby sam coś załatwiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliczkaaa
Nie denerwujcie się, że ja nadal średnio to rozumiem... Jakoś nigdy się tym nie interesowałam i stąd moje dziwne pytania do Was doświadczonych mam lub już oświeconych przyszłych mam :) Teoretycznie jeśli cykl jest 28 dniowy i dostanę okres przykładowo 01.08.2008 to jest szansa zajścia w ciąże od 07.08 do 16.08 ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka ja proponuję 1x1/2 saszetki przez 14 dni, a potem 2-3 razy w tygodniu 1/2 saszetki. Super że pomogło :)) U nas też super dzień, z 5 godzin wędrowałam po parku :)) :)) Dziś najadłam się pysznego kapuśniaczku :p :p :p mam nadzieją że Ludwiś nie odchoruje tego. Już kilka razy jadłam kapustę, kap pekińską, fasolkę szparagową i nic nie było, więc mam nadzieję że i tym razem będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliczka tak :) :)) Ale jak pomęczysz swego pana jeszcze ze 2 dni dłużej to pewnie będzie zadowolony :)) :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×