Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

zakupiłam słoiczki bo warunków do gotowania w obecnej chwili nie mam i od przyszłego tygodnia bede wprowadzac bo Majka dopiero 20 konczy 4 miechy. Cyna wysłałam dane . Ide powiesic pranko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc kobitki! Wróciłam od szczepienia.Biduś płakał:-( dostanę opiekę więc troche mi sie wolne przedłuży.Co prawda opieka 80% płatna ale zawsze to coś. Kajtek waży 8150g więc juz teraz przybiera zdecydowanie mniej.Waga dobra-nie słyszałam,żeby pediatra mówiła cos o otyłości. Pytałam o gluten.Kazała wprowadzac jak skończy 5 mies. czyli za tydzień :-) mówiła,ze od 1-3g max na dzień na 100ml zupki bądx mleczka to juz według uznania. Co to szorstkich suchych plamek -DIETA BEZMLECZNA :-( zero serków-które tak lubię :-( No nic co sie nie robi :-) Zrobił mu sie stan zapalny napletka :-( mimo przemywania rumiankiem i dbania bardzo szczególnego ,skończyło sie na antybiotyku miejscowym.No i mam smarowac go DIPROBASE (na tą skórkę szorstką) I jeszcze dzis jedziemy do Poznania do ortopedy.Ciekawa jestem co powie,bo nasza ortopedka kazała dalej pieluchowac :-( Ugotowałam dziś pierwszy raz zupkę z ryzem-ciekawe czy będzie mu smakowac .... A mój ze spaniem w nocy to katastrofa.Od 3 budził sie srednio co 40min. :-( stękałl i płakał.Już sama nie wiem czy to te gazy czy zęby ?????? Chyba znów zacznę mu podawac cos na wzdęcia. Dzis przy karmieniu tak stękał bidulek,ze aż czerwony sie robił w końcu wystękał kupkę luźną wiec to chyba jednak gazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, mam krótką chwilkę bo Nat przycięła komara ;) Żurkowa --> No to dobry lekarz niezbędny! Kręcz paskudna sprawa, oby się dało rehabilitacją to \"załatwić\". Może spróbuj w takim razie nie do ortopedy tylko do rehabilitanta? Oni często świetnie się znają na takich rzeczach i potrafią coś sensownego doradzić. Liliankas --> No to naliczyłam nas już 5 sztuk. Brygada od Suchego Cyca - w skrócie BoSC ;) :P elunia --> Dziękujemy 😍, Twoja Wiki tez śliczna! agulcia --> Moje gardło raz lepiej raz gorzej, ale jest o niebo lepiej niż było. Może spróbuj homeopatii? AnginHeel albo Oscilococcilum czy jakoś tak. To się trzyma pod językiem do rozpuszczenia ale jest na 100% bezpieczne i w ciąży i podczas karmienia. kareczka --> Jak dobrze pójdzie to w przyszłym roku znowu będziemy mieszkać blisko siebie :) Wszystko na to wskazuje! Także rób rozeznanie, gdzie tam jest najlepsze miejsce żeby własny kąt wykupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peletka --> Wygląda na to że wcześniej Cię namierzyłam i wysłałam zaproszenie ale nie zaakceptowałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podam liste po nickach, kogo mam w tabelce. jak któraś się nie odnajdzie, to piszcie, a wieczorem roześlę tabelkę mailowo. Lista: Magmal Żurkowa Bibi Kareczka Czarna Peletka Marzenie31 Plusia Monia79 soczek37 Klaudia 447 To ja CC BajaBaja Stelka27 Gusika Kk_78 Olinkaka Zizusia 24 Sysunia Inez_82 Weronikx Liliankas Paulinek_85 Iskierka_nadziei Monia_79 Camomilla Cyna Agulcia JoannaMW Anik31 elunia83 maślakowa karolinna7 juusta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam lasencje Piszecie o wierceniu się w nocy, moja też tak miała za czasów kolki, teraz też jej się zdarza, ale bardzo rzadko i na ogół to przyczyna gazów. Jak sobie popruka to śpi spokojnie :-))) Skończyło się tak dziać od kiedy Niusia przestała budzić się w nocy na karmienie. Myślę sobie, że to może być tak bo jelitka dzieciaczków nie mogą sobie odpocząć bo nie mają kiedy i muszą cały czas pracować. Ale nie wiem czy to ma sens. Żurkowa ---> ja muszę ćwiczyć swojego brzdąca, tylko problem w tym, że ona się nie daje. Rozprostowuje nóżkę i sztywno ją trzyma. Już cuda wyprawiam, ale jak nie chce to nie ma mocnych. Robię kilka podejść dziennie aż się uda. Widać, że coś tam nie tak z bioderkiem bo ma inaczej fałdki na udkach, ale zastanawiam się czy nie będzie miała tak jak mamusia :-) Ja mam jedno bardziej wystające od drugiego i wszyscy mnie straszyli, że będę miała ogromny problem w ciąży i takie tam bla bla. Ale się mylili :-)) Wiki ma malusi katarek i używam tylko soli fizjologicznej do oczyszczania. Musimy wytrzymać jeszcze 10 dni do szczepienia, bo już raz zostało przełożone z powodu trzydniówki. Na dodatek przy próbie zmiany mleka na nie hypoalergiczne mała dostała wysypki i nadal jej nie zniknęła. Nie wiem czy to nie będzie jakimś przeciwwskazaniem do szczepienia. Jak się dziś nie zmniejszy to jutro maszerujemy do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna brakuje tu jeszcze Haris - ona też nowa, ale widzę że jakieś 2 dni jej nie ma. Ja mam na nią namiary, zaraz Ci prześlę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, i chyba ma być teraz "Mia" zamiast "Olinkaka" jeśli dobrze pamiętam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna - mozliwe bo jak nie wiem zbytnio kto jest kim to nie akceptuje zaproszen, albo moj małzonek sie dorwał i jak mnie spytał ja powiedziałam ze nie znam i on cie do koszalina wysłał. Przewaznie jak ktos pisał do mnie na Nk to wpisywał nick z kafe i wtedy było spoko.Bo tak to miałam jakies dziwne osoby które sobie tylko konto znajomymi nabijali jacys ludzie którzy nazywali sie jak ja itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my po wizycie :( Mały dostał NHA1 i po pierwszej próbie załamałam ręce - ni w ząb nie chce pić mleka :( myślałam, że nie jest głody i przystawiłam Go na próbę do piersi - wyssał calusią, czyli głodny był :( a tego sztucznego nie chciał. Possał chwilę i w ryk uderzył :( Boże jak nie będzie pił sztucznego to się zagłodzi, bo u mnie licho z pokarmem😭 waży tylko 6600 kg. Renka---ja na te szorstkie plamki na ciałku dostałam też Diprobase i powiem Ci, że guzik warta ta maść. Nam pomógł krem Nivea baby w duzym niebieskim opakowaniu. Smruję Maluszka od jakiś 2 tyg. przy każdej zmianie pieluszki - brzuszek cały i klateczkę - tam gdzie plamek było najwięcej, nózki - w zagięciach kolanek i przy stopach i oczywiście pupkę i sisiorka. I jak na chwilę obecną skróka ładnie wygojona. A diety nie zmieniałam. No chyba, że wyrasta z tego. Sama nie wiem. Jakiś dół mnie dopadł :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maślakowa --> Nat jest młodsza tylko 9 dni od Twojego Tobiego i waży 6200g wg pielęgniarki a wg mnie ok 6000g. dzieci na cycu mają prawo przybierać na wadze mniej niż butelkowe - wg WHO wystarczy 120g tygodniowo. A Tobi zachowuje się jakby był ciągle głodny czy nie? Bo jeśli nie to ja bym mu butli nie pakowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyniu---właśnie po to polazlam do lekarza, bo Tobi ciągle głodny :( i z tą Jego alergią nie chciałam sama decydowac o rodzaju mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maślakowa ---> to trochę wygląda jak u mojej Wiki kiedyś. Zaczęła się najadać dopiero modyfikowanym. Jak podałam sztuczne i zobaczyłam, że ona głodna była po prostu to nie mogłam sobie darować, że co ze mnie za matka, że własne dziecko głodziłam. I był spokój, mała najedzona i radosna, płaczu wcale nie było. A z tym, że zaczyna płakać po chwili ssania cyca to może chodzić tylko o zaspokojenie potrzeby ssania a nie jedzenia. Jak Tobiasz nie ma smoczka to proponuję - pewnie zaraz mnie zlinczujecie - ale u mnie to pomogło. Ja nie miałam problemu z modyfikowanym, moja zaakceptowała od razu. Musisz próbować, jak będzie mocno głodny to napewno zassie. Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do smaku mleka modyfikowanego to sama bym go nie piła, a muszę dziecku dawać :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renka --> my Diprobase dostaliśmy na krosteczki na buźce. Były szorstkie i mnóstwo ich. Pomogło po jakimś tygodniu stosowania ale skórka zrobiła się świecąca i taka dziwna jakaś i odstawiłam. Reszta sama zniknęła, jak zaczęłam przemywać rumiankiem. Teraz buziuchna jest piękna :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elunia*** :) Tobialontko ssie smoka ale tylko do snu:) po czym zaraz go wypluwa :) każda próba podania dziecku smoka w dzień kończy się tym, że smok ląduje na dywanie w wyniku: bądź wyjęcia rączką bądź wyplucia a raczej wystrzelenia :) Ze smakiem mleka się zgodzę - jest okrutny ;) Śpi sobie teraz koralgol jeden już godzinę:) U pani doktor był baaaardzo spokojny - co mnie zdziwniło nawet nie pisnął przy rozbieraniu i ubieraniu :) Kupiliśmy mu taki kombinezon, wygląda jak z wełny z kapturkiem. A na kapturku uszka :) no wygląda jak rasowy miś koralgol :) nie mogłam się na niego napatrzeć w tym kombinezonie. Muszę jutro na spacerze strzelić mu fociszcza. W przeciagu ostaniej godziny pocałowałam Go chyba z tysiąc razy :D Tzn. Tobiasza, nie kombinezon ... ooo i samopoczucie mi się lepsiejsze zrobiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Karola nad morzem ... ech niektórym to się farci :P a Tobialontek jeszcze śpi znikam szykowac żarełko, luby przybył :) a wieczorkiem na aero, chyba już dziś nie zajrzę do Was ... zatem miłego popołudnia i spokojnej nocy wszyćkim kobitkom i ich bejbikom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maślakowa mój jest 3 tygodnie starszy od twojego Tobiaszka i waży 7 kg, wiec chyba nie masz sie czym przejmować, ja tam sie nie przejmuje, bo na chudziaka nie wygląda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj kochane majóweczki, a ja wczoraj skakałam z radości, że wygrałam aukcję, a dziś mi przyszło że przedłużyli ją z powodu awarii technicznej Allegro o 24h- i pewnie przegram :( eh, próbowałam Julkowi dać po jednej miarce nan active na 5 nutramigenu i wysypało mu poliki plus kolka.Czyli chyba rzeczywiście miał skazę, jak mi intuicja podpowiadała...Próby chyba zakończę, chyba że to normalna reakcja na zmianę mleka...kiedyś jadł nan i nie miał wysypki,tylko kolki... znalazłam coś fajnego, to się z Wami podzielę.Jakaś kobitka pisała, że robi warzywa dla dziecka na parze,miksuje i zamraża papkę z niewielką ilością wody w pojemnikach do kostek do lodu, potem takie kostki do woreczka z opisem co to i do zamrażarki.Potem sobie wyjmujemy ze trzy inne kostki, rozmrażamy, mieszamy i jest zupka!!!! Genialne :))) mam nadzieję, że nie wyczytałam tego tutaj i się nie powtarzam ;) zakręcona jestem dzisiaj, zamierzam tak zrobić! teraz sezon na fajne warzywka, dynie, bakłażany itp i wszystko tańsze niż w zimie... pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Był śnieg 2 dni temu razem z deszczem ale tylko przez chwilke , oczywiscie w tatrach spadł- my tu przyzwyczajeni do takich anomali wiec chyba mnie juz nic nie zdziwi. Moja jest przestawiana z nan ha na bebilon ha a od dzis z bebilonu ha na zwykły, bo te ha to paskudztwa gorzkawe i żal mi dziecka tym karmic, nie wspomne ze kiedys sprobowałam mleka z piersi i to paskudztwo dopiero było. remont idzie jak burza nawet sie nie spodziewałam i za odległe terminy sobie ustaliłam , bo dzis mieli tylko skuc kafle a zdazyli jeszcze pół elektryki zrobic jutro koncza z ciagnieciem druta robimy gipsowanie dziur a okna i fliziarz to dopiero w srode przychodza wiec same widzicie. Ide sie połozyc bo jutro moja kolej opdrowadzic dziecko do przedszkola i troche jeszcze pierdół musze załatwic wykorzystujac to ze maz w domu i samochód dostepny.Do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej sie nic nie dzieje przy zmianie mleka ani kolek ani zatwardzen ani zupełnie nic dlatego tak kombinuje - wiec chyba te krostki to jednak skaza Karolinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maślakowa --> To faktycznie ciut za mało przybrał :( Mogę Ci jeszcze podpowiedzieć (choć pewnie wiesz) żeby karmić Tobiego częściej w nocy albo ściągać nocny pokarm i podawać w dzień, bo on jest tłustszy. karolinna - Super patent! A ja właśnie dziś dostałam pakę z parowarem - w końcu kupiłam i jutro testujemy :) Tylko mam jeden problem z tym zamrażaniem - mam małą lodówkę z małym zamrażalnikiem, w dodatku on czasem słabo trzyma temperaturę i się wszystko oszrania :( :( Ech, no nie wiem co zrobić, a też chciałabym coś zakombinować, bo skoro mam zacząć dokarmiać w grudniu to nie jest to sezon na dobre warzywa :( My już po \"wizytacji\".. uff, ciężko było momentami :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinna super pomysł, tylko trzeba pamiętać by nie miksować na maksa ( tak mi się wydaje) bo na zimę nasze maluchy będą miały po 7-8 miesięcy ( w grudniu) a wówczas raczej powinny już zaczynać jedzonko z grudkami. ale bardzo spodobał mi się ten pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mile Panie od czasu do czasu zagladam tu goscinnie z wizyta, mam nadzieje, ze nie przeszkadzam. Podobnie jak Wy jestem \"majówka\" mama Zosi. pozdrawiam milo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:D Dziś moja Oleńka 4 miesiące skończyła🌻🌻🌻 Sczęśliwa mama --> ja podobnie jak Ty - mam chyba grzeczne dziecko:D, z ta róznica jedynie, że jak uśnie o 20.30 to potem pobudka na karmienie dopiero o 5.30, troche długa przerwa, wiem, ale skoro się nie budzi to widocznie nie potrzebuje, a raczej do grubasków należy:P,a i mama wyspana:P dobra lecę się pakować , bo w sobotę w nocy wyjeżdżamy na Czechy, papa, miłęj nocki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinna --> u nas podobnie, tyle że my z Nan Ha na zwykłe ale tez wysypka. Ktos tam mi poradzil, zeby zostac przy Ha do konca pierwszego roku zycia. Ale jutro idziemy jednak do lekarza bo wysypka nie zniknęła. Myslalam sobie, ze zmienie mleczko bo podobno na brzuszek zwykle lzejsze, no i moja niunia nie ma stwierdzonej alergii. A tu masz babo placek....ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ten pomysl z zamrażaniem GIT. Ja też mam mały zamrażalnik ale jakoś jedną szufladkę uda mi się przeznaczyć dla Wiki. Właśnie planujemy zakup jakiegoś robota kuchennego porządnego, teraz się przyda. Karolinna --> masz rację ubranka są mega drogie. Oglądałam kombinezon dla mojej Lali, piękny, no i cena też piękna :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×