Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Kobietki, co powiedziałybyście na tabelkę, w której wpisywałybyśmy wiek, wzrost, wagę, ew. sposób karmienia naszych dzieci? Wiem, że każde dziecko rozwija się we własnym tempie i ma do tego święte prawo ale miałybyśmy taki "podgląd" co słychać u innych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry Wieczór! M. wpatrzony w kultowe Gwiezdne Wojny, a ja walczę z mega przeziębieniem, gdy jutro na wesele jedziemy w góry!!! Cyna, dziękuję Ci najpiękniej za przepisy! skorzystam!! może zastąpię jedno karmienie mleczkiem, albo będę dawać do popicia, Julek dzisiaj darł się jak opętany i nie dał odłożyć, wyginał na bok, jakby chciał się odwrócić na brzuszek. To akurat dobry objaw,tylko dlaczego ten straszny płacz?uspokajał się tylko na rękach ( a waży ponad 7kg..) nie wiem o co chodzi i się martwię nieco, on naprawdę płacze tylko jak coś jest nie tak...pospał i było to samo od nowa... ale marchewę wcina! dziś pół słoiczka prawie i do tego wydoił 160ml mleka! Szczęśliwa mama- trzymam kciuki za dzieciulka... hmmm, obcięłam włosy i ścieniowałam, bo wypadały garściami...Mam bardzo gęste i były już prawie do pasa, bo nie miałam czasu się nimi zajmować...teraz są do ramiom i mi tak lekko kręcić szyją, :) szukam też płaszcza przeciwdeszczowego,postanowiłam ambitnie spacerować w deszczu jak Wy!! pozdrowienia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha, na grilla poszła "lepsza" połowa, bo ja wg jego słów nic nie robię w domu więc stwierdziłam, że pokażę mu jak wygląda "nicnierobienie" , od dziś pranie, gotowanie, zakupy, sprzątanie i to takie, żeby w domu był błysk, jaki był do tej pory, dzieci etc.etc. na głowie Pana. Ja tylko będę karmić Córcię bo pierś poda tylko matka, chyba, że woli zacząć karmić Zofię butelką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ:) szczęslia mama trzymaj sie dzielnie i na p[ewno bedzie ok:) a mieliśmy dzis pojechałyśmy na szczepienie którego wcale nie było i tu mam pytanie do Was dziewczyny które szczepią hexa, mieliśmy miec dzis trzecia dawke hexa, ale wg kalendarza szczepień było by za duzo szczepień na WZW, no i jak by za rok powtarzac tez hexa to już w ogóle było by 5 dawek WZW a to niby za dużo i na razie ustaliłam z Panią doktor że mała zaszczepimy tą hexą jak skończy pół roku, bo ta dawka WZW która miałaby byc teraz to właściwie powinna byc powtórzona dopiera jak dziecko ma pół roku, no i nie wiem czy dobrze zrobiłam, bo jak na razie miałyśmy tylko 2 razy szczepienie a trzecie dopiero za ok 2 miesiace?? mam nadzieje że jakos logicznie i zrozumiale to napisałam:P:P no więc dziewczyny które szczepicie hexa jak jest u Was??? szkoda że karola na wakacjach to bi mi pewnie powoedziała:) no i mala wazy6750, więc jest raczej z tych drobniejszych:) co do pieluch to my używamy wyłącznie pampersów i u nas się sprawdzają, bez uczuleń, i husteczki tez pampersa i nie wycieram pupy do sucha, bo jak dla mnie jest ok:) a o co chodziło z tym mlekiem migdałowym, żeby dawać dziecku?? a wiecie co mi dzis mąż zaproponował...żebyśmy już postarali sie o drugie dziecko :P:p bo stwierdził że za dwa lata będzie juz za stary :p :P i powiem Wam, że może i bym chciała się zacząć starać o drugie ale najwcześniej od grudnia i w sumie przeraża mnie to że będę sama dwójką takich maluchów, chociaż jak by tak wyszło to jak by się urodziło drugie to karolinka miałaby już 1,5 roku i była by juz samodzielna:) o boże co ja [piszę i dziwie sie że w ogóle to rozważam :p:p:p ale się rozpisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka wieczorkiem! Szczęśliwa trzymajcie się - będzie dobrze. Potwierdzam cieszmy sie że dzieci sa zdrowe. Karolina mój M podszedł przeczytal że Twoj M ogląda Gwiezdne Wojny i zaraz do pilota dopadł i mówi \"jezu to jest prawie online\" (że nasze cafe) hihi Cynka no to swietnie ze już lepiej- szybka reakcja jednak skutkuje. Wojtak mi cos ostatnio wybudza się z takim płaczem tak się drze że tylko cyc go uspokaja ;/ nie wiem co jest mam nadzieję ze mu przejdzie bo miserducho pęka. Nauczyłam go że jak sobie leżymy na łóżku i sie bawimy rączkami i patrzy mi tak w oczy i przytulamy się i on mnie obejmuje za szyje jedną ręką.wymiękam jak on tak robi - kochaniutki skarbuś. Wiecie co fajnie jest byc mamą, ja to czuje tak na serio od niedawana jak Wojtek juz jest taki bardziej rozumny.Super jest jak sie przytula i tylko do mnie uśmiecha najpiękniej.Myślę że z czasem bedzie jeszcze fajniej jak bedzie mowil mama i w ogóle. Jak to jest to pewnie moga powiedzieć koleżanki z dwójką pociech. eh..... gotowaniu sloiczków z sokiem z marchewki nie wiem ale chyba nie mże to być białe szkło bo najlepiej w ciemnym się przechowuja soki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka_____ia szczepię penta ale wiem, ze maksymalny odstęp między szczepieniami może wynosić od miesiąca do dwóch, więc jeśli pediatra mówi ,że tak będzie dobrze to ok. Moja córcia waży sześć kilo a ma niecałe 5 miesięcy i też się nie martwię bo dzieci podwajają wagę urodzeniową w 6 miesiącu a moja Zofia ważyła po urodzeniu 3 kilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa mama - trzymam kciuki,i mam nadzieje że to nic groźnego.. a szczęścia mamy ogromnie dużo że mamy zdrowe dzieciątka... Stelka to może będziemy mieć dzieciaczki w podobnym wieku ;-)) Jakaś padnięta dziś jestem chyba spać idę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ :) Mam nadzieje ze mnie jeszcze pamietacie. Nie bylo mnie bo sie komp popsul, ale sie napisalyscie i nie nadrobie tego bo za duzo a za malo mam czasu. U mnie jakos leci bylam z malym u lekarza i maly mial krecz szyji jakis lewostronny lekarze kazli podchodzic do niego z prawej i wszytsko robci z prawej wiec tez tak robilam i teraz kurcze mam wrazenie ze skreca w druga strone, cwicze z nim troche vojty, tzn nie jest tak zle z nim ale jednak ciut trzeba popracowac, ma tez troche wzmozone napiecie miesni, ale teraz bedziemy szli do specjalistow neurologow i dowiem sie wiecej. poza tym te nasze kanalili....trzeba chyba bedzie plukac, ale boje sie strasznie mimo ze Karoloa pisze ze to nic takiego ale jakl poczytam jak to sie robi to az mnie... tym bardziej ze moj tak zaciska oczko ze nie moge mu wytrzec a co dopiero igle tam wprowadzic w ogole on caly czas prawie jest na czworka, a na kolanach na calych rekach i sie kiwa, lekarz mowi ze to troche szybko i zaczyna go stopowac ale jak? jak on sam tam robi, w tyl chodzi i wiecznie na calych rekacg prostych chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mystere w sumie pediatra sama nie wiedziała co robić, a to było najlepszym wyjściem, bo nie można podawać tylu dawek na wzw, a przy mnie dzwoniła do tej firmy ale oczywiści nikt z miejsca nie umiała odpowiedzieć na to pytanie i niby maja oddzwonić w poniedziałek. umówiłyśmy sie tak, że jak nikt do mnie nie zadzwoni to przyjdziemy jak mała będzie miala pół roku skończone:) czarna to witaj w klubie tzn moja karolinka tez ostatnio częściej sie budzi w nocy na żarełko :P tylko z racji tego że ja karmie butlą to mąż mnie odciąża w nocy tzn jak mam jakąś noc bardzo nie przespaną, albo po prostu widzi że jestem zmęczona i potrzebuję się wyspać, albo jak go o to poproszę to on spi z małą i ja karmi w nocy itp. i ja niby mam nic dla siebie ale wiecie jak to jest, jak tylko słyszę że mała się obudziła to i tak wstaje i idę zobaczyć czy wszytko ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żurkowa penie że pamietamy:) a czynm objawia się to wzmożone napięcie mięśniowe?? no i w ogole na zdjęciach widać że TWój Nikodem rozwija się najszybciej z naszych dzieciaczków:) jak będzie miał 7 -8 miesięcy to pewnie będzie już stał:) a umie juz sam siedzieć? u nas Karola jest na etapie siadania tzn bardzo chce sama, jak jest w pozycji pół siedzącej to główke tak podnosi i widać że całym ciałem już próbuje sie podnosic, a jak ja trzymam za rączki to sobie ładnie siedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i czy moge podawac wapno tak profilaktycznie, bo coś mi sie wydaje że mała za czesto pokaszluje, nawet w nocy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem Ci ze nie wiem czy umie sam siedziec bo go nie sadzam, ale sam do siadu jeszcze nie wstaje oczywiscie ale fakt szybko mu to idzie i pierwszy zabek tez ju idzie jak stukam metalowa lyzeczka to stuja i pod palcem juz kluje:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamy Jakubów dziwię się że w urzędzie bnie pozwolono dać imienia KUBUŚ bo teraz to można różnie nazywać dzieci 0nie bez przesady moja koleżanka nazwała swojego syncia Rafael i nikt nie mówił że to ma być jakiś Rafał bo o takim imieniu nie słyszeli teraz są tak dziwaczne imiona a chociażby Andżelika lub Anżelika mogli by powiedzieć że jest tylko jedno poprawne imię a spotkałam się z obydwoma. Byliśmy na kontroli u lekarza bo weekend się zbliża i lekarza wtedy nie ma CUD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nic synusiowi pani nie przepisała powiedziałam co daje i mamy nadal to stosować nic mu nie charczy w oskrzelach jest bardzo ładnie. Rada p. dr ostrożnie z wyjściem na dwór jak pogoda nie ciekawa. Pierwszy raz poszłam do lekarza i wyszłam bez recepty........normalnie SZOK Synuś dobrze się czuje już kaszelek jakby ustawał dzisiaj rzadko kaszlał może ze 3 razy od poniedziałku zaczynam kurs jednak idę. Na męża głowie wiele obowiązków bo w tyg musi zadz umówić syncia na usg bioderek, jechać do pediatry na wizytę- dodatkowy pediatra który bada co miesiąc dwa naszego syncia i iść na szczepienie 3 dawka hexa (zaczynamy hexa i wszystkie 4 dawki mają być hexa, dzwoniłam do producenta kiedyś bo też miałam wątpliwości bo oprócz wzw to jeszcze ipv jest więcej niż w kalendarzu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa wysłałam do Ciebie zaproszenie na NK.Jak masz ochote to mnie dodaj. :) Szybki ten Twój Nikoś w rozwoju.Mój lubi prawą strone tzn wygina sie głównie na prawo robi takiego banana i sama nie wiem czy to coś znaczy.Ty doświadczona jesteś napisz czy tak czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka --> My szczepiliśmy Hexą za pierwszym razem i też myślałam że cały czas będzie Hexa, chociaż tego WZW mi za dużo wychodziło. No i teraz za drugim razem dali nam jednak Pentę. Musze się zastanowić i ew. dopytać lekarza jak to dalej pójdzie, żeby w odpowiednim momencie dać Hexę zamiast dodatkowo osobno WZW pakować. A u nas szczepienia są równo co 8 tygodni. Mleko migdałowe i te inne to jest po prostu dobra i zdrowa mleczna alternatywa dla skazowców. A poza tym normalnie też można przecież w ramach dodawania nowych smaków. Szczerze mówiąc sama chętnie spróbuję tego migdałowego :P mystere --> A da radę to ogarnąć tak na forum? Bo to trzeba będzie ciągle aktualizować chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny słyszałyście kiedyś że można mieć 4 gruczoły mleczne tzn swoje 2 i dwa pod pachami które nie mają ujścia i jak wytwarza się mleko to one nie ma jak z tych pach wyjść i gromadzi się tam mleko. Miałam taki przypadek i nie mam pojęcia do jakiego lekarza się udać czy onkologa czy chirurga lekarz ogólny u nas też nie wie gdzie mnie skierować bo nigdy o czymś takim nie słyszał :( jakiś wybryk natury jestem... Dlatego nie mogłam karmić piersią od 3 doby Ostatnio coś mi się węzły powiększyły i nie mam pojęcia gdzie szukać pomocy na dodatek wyskoczyła mi jakaś wysypka na klatce piersiowej czerwone lekko wypukłe plamy wielkości małego paznokcia swędzi mnie to, na brzuchu i piersiach też mam ale tam są takie małe równomierne kropeczki czerwone. Dermatologie mam na kursie dopiero za tydzień. wapno na razie biorę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co ja bym poszla do lekarza bo moj wlasnie robil to samo, lezal wiecznie nie symetrycznie glowa na jedna strone, ja bym poszla do neurologa na Twoim miejsciu albo zeby go dobry rehabilitant zobaczyl ale to musze byc dobrzy lekarze nie z pzrypadku. moze to byc asymtyeria, moze tez miec ciut napiecie wzmozone przez to tak lezec nie wiem lekarzem nie jestem ale sie naczytam i radze Ci pojsc sie upewniec czy jest ok, uwazam ze lepiej jedna wizyta za duzo niz za malo ja paulinek gdzies o tym czytalam kiedy w necie...wiec poszperaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zurkowa bo ja po porodzie wam pisałam o tym to może to czytałaś wtedy bo w necie nic na ten temat nie mogę znaleźć. Napisałam bo mamy nowe dziewczyny może one coś słyszały moze w rodzinie ktoś coś takiego miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeeejjjj mnie to juz na pewno nie pamietacie :(:(:( widze nowe mamusie, witam serdecznie u mnie nic ciekawego, dalej jestem zaganiana, to maly to babcia ale sie ciesze ze babcia w ogole zyje po takim zawale, nie jest klopotliwa ale ja chyba jestem przewrazliwiona i ciagle sie martwie Eryk zdrowy i kochany, chociaz tez zaczal sie budzic w nocy na jedzenie ... ale za to spimy do 11 :) no chyba ze babcia zastuka hehe ze musze isc do niej, chyba go juz bardzo dziaselka swedza bo lapczywie wszystko do buzi wklada i pociera dzis wysprzatalam caly dom, bo moja matula jakos sie nie rwie, nigdy tez nie gotuje z dnia na dzien, a popoludnia ma wolne i zero obowiazkow,moglyby pajeczyny wisiec do podlogi a ona nie sprzatnie:( ale coz nie ma lekko maly dopiero teraz podnosi glowe na brzuchu, bylismy na usg bioder i super, jadl zupke marchewkowa ateraz nie je...soczkami pluje lubi tylko wode z glukoza i herbatke rumiankowa, dziewczyny blagam napiszcie mi czy lekko splaszczona glowka kiedys sie wyprostuje...........:( jak zawsze na prawo lezal to teraz upodobal sie na lewy bok, zreszta juz sie tak przekreca i na brzuch i na boki ze strach od niego odejsc :) buziale i przy okazji jakbyscie mogly napisac bo nie mam sie kogo poradzic jak po 5 miesiacu wprwoadzac inne pokarmy, ile razy mleko a ile np zupki itp dzieki z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulinek ---> ty zapierdzielaj do lekarza. Ja mialam taki gruczol pod koniec ciazy. Moj gin powiedzial ze to gruczol sie przygotowuje do produkcji mleka. Uznalam to za normalne bo nic nie kazala z tym robic. Kilka dni po porodzie zauwazylam ze go nie ma. Karmilam piersia. Goraczka. Cycka momentalnie twarda i bolaca. Rozmasowywanie, kapusta i nic. Zastoj jak ameryka. Nie dało sie rozmasowac juz. Ropień. Zabieg. No ale ja karmilam. Z kolei kilka lat temu tez mialam i pod ta sama pacha, twardy guz. Okazało sie ze to zapchane pory potowe. I jakby nie przeszlo samo (zadnych antyperspirantow, tylko woda z mydlem) to bylby zabieg naciecia. O rany co ja sie z tym mialam. Jakis wybitny przypadek jestem :-p :-p :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elunia to podaję Ci rękę ja od razu dostałam na 3 cią dobę antybiotyk dożylnie. Pachy miałam nakłówane żeby sprawdzić czy tam na pewno coś jest i okazało się że mleko chodziłam jak bym miała telewizor po pachami zaklejone bo po nakłóciu coś jeszcze leciało. Ja myślałam że mam stan zapalny piersi i że aż mi gruczoły potowe objęło i myślałam że jak częściej będę przystawiać lub laktatorem ściągać to zejdzie.... A jaki lekarz się tobą wtedy zajmował?? Miałaś ten gruczoł całkiem usunięty?? Bo jak będę mieć drugie dziecko to historia się powtórzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulinek ---> pierwszym razem (tzn jak powiedzieli ze to gruczoł potowy) to byłam na izbie przyjęć (weekend był akurat) i tylko mnie zbadali i nic nie robili, kazali czekać. A jakby się coś działo to do gina swojego od razu. No i że zniknęło to olałam to sobie i całkiem o tym fakcie zapomniałam. A za drugim razem to pokazałam dla swojej ginekolog prowadzącej ciążę-bardzo dobrej zresztą. Dla mnie tego gruczołu nie usunęli i teraz muszę uważać. Jak się ropień zrobił to nacięli pierś (moja gin, bo ona na oddziale z-ca ordynatora) i wyssali tylko tą ropę. Teraz w piersi mam zrosty i to nie przyjemne jak ją dotykam :-((( A gruczoł czuję, daje mi się we znaki i tak jakby rwie-kręci. Byłam znowu u gina ale ona mówi, że nic się nie dzieje, a takie uczucie jest bo laktacja została nienaturalnie przerwana. Na dodatek położna środowiskowa mnie zmyliła bo powiedziała że to się wielu zdarza i że dziecko mi to ściągnie ( a ja już gorączkę miałam). Suma sumarum mam jaką blokadę jeśli chodzi o dotykanie piersi i strasznie się boję (już na zapas) jak to będzie z karmieniem drugiego dziecka :-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, no i denerwuje mnie jak stare baby mówią "ja pięcioro wykarmiłam". Ja też wykarmię....butelką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze moje maleństwo chore, 38,5 temp, kaszelek i ogromny zielony katar :( muszę sie cofnąć kilka stron żeby dokładnie poczytac co dajecie maluchom na przeziębienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka27, wapno- sanosvit, witc-Juvit, na katar krople Nasivin,maść majerankowa,woda morska Sterimar baby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję wszystkim za słowa otuchy. jak na razie z synkiem wszystko ok, myślałam, że po szpitalu będzie trochę w domu kiepsko spał, ale spał super. jak zasnął o 19.30 tak obudził się o 5 na mleczko, a później zasnął i spadł do 7:) zdrówka życzę wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×