Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Karola dzieki, Jeśli chodzi o zagrożenie to u mnie za wesolo nie jest, pierwszą ciąze poroniłam a drugą ledwo donosiłam, takze zobaczymy co z tego wyjdzie, Mój synuś to FAN cyca wiec bedzie cieżko. Jutro zrobie test i bedzie wiadomo, ale czuje że w ciąży jestem:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna no nie, ale numer:D mam nadzieję że dołączysz to ciężarnych majówek:P myślałas o drugim więc tym bardziej mam nadzieję że test będzie pozytywny:D a swoją droga to był plan czy taka wpadka:P?? no i coś mi sie wydaje że jak miałaś problemy z ciążami to gin każe Ci odstawić cyca:( Karola to i ja mam pytanko, chodzi o Zyrtec, czy jak np mimo iz go podaje dam cos co ją alergizuje to będzie miała swoje objawy alergi jak zawsze czy Zyrtec je zminimalizuje???? kurcze bo coś mi dziecko super śpi w nocy, a z drugiej strony przeciez bez sensu podawać Zyrtec i alergeny? a wicie co wczoraj przez cały dzień ani razu nie przewinełam córci, to był pierwszy raz że mi się tak zdarzyło:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka, objawy będą mniejsze, ale będa. Po Zyrtecu spać będzie lepiej, bo działa nieco nasennie. No i jednak warto dietkę przytrzymać... A mój Mati dostał dziś swoje wymarzone PlayStation2 no i wsiąkł w Gwiezdne Wojny :P Ale żeby nie było, że siedzi przed TV- był dziś ze mną na rowerach i na Judo :) :) :) :) :) Czarna to znów na maj Ci wyjdzie???? Suuuper!!! Zrób szybko badania, bo skoro miałaś faktycznie przejścia w ciąży, to warto odstawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no faktycznie Czarna będziesz kolejny raz majówką:) Karola dietę trzymam, tylko mam mały dylemat co do banana bo sama nie wiedziałam czy uczula czy nie? a tak je na razie to samo tylko kurcze problem będzie jak będę chciała dac cos nowego:P to nie będę wiedzieć czy ja uczula czy nie! no i ona nie że spi lepiej ale rewelacyjnie, żadnych pobudek, dzisiaj w nocy nawet na butle sie nie obudziła, szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka, to na razie nie wprowadzaj za dużo nowości i wykorzystaj że mała ładnie śpi i też się wyśpij :P :P :P :P Bo niedługo nie będziesz miała już takiej szansy :P :P :P A ja wczoraj padłam z Lusiem i nie miałam siły nawet wstac by zmyć makijaż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Karola dzięki:) to na razie nie będę dawać banana, a dzisiejsza noc znowu super, pobudka o 5.30 na butle i spanko do 8.30, dzięki temy że mała ma teraz stała porę spania, a w dzień tez spi tylko raz mamy mozna powiedzieć stały plan dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Czarna i jak?????? Możemy Gratulować???? jejku, jak mi sie nie chce dziś pracować :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny tez się cieszę bo będą się razem bawić i tak jak Karola pisze nie będą się nudzić. Czarna dawaj z tym testem i pisz nam tu czy będziesz majówką!!!!!!!! A ja trochę chudnę - nie mam apetytu i szybko się najadam no i waga w dół - nie wiem czy to ok?? Tak się zastanawiam czy rzeczywiście będzie synuś bo czuję sie diametralnie inaczej jak z Wojtusiem.Karola , Stelka, Szczęśliwa mama i reszta czy miałyście różne samopoczucia zależnie od płci dzidzi?? Wczoraj była u mnie kolezanka z córką 1,5 roczku i Wojtek taki amant był że nawet całuski leciały :) ślicznie się razem bawili ale to cieszy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haris u mnie ciążę diametralnie różne, a płeć jedna... Więc to nie ma jak widać znaczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haris SUPER!!! Będziesz miała 3 "ogonki" w domu:-) :-) :-) Czarna nie trzymaj nas w niepewności, a przede wszystkim siebie;-) Karola podpowiedz co mam o tym mysleć: pytałam telefonicznie naszą pediatrę czy robić posiew kału w związku z tymi zielonymi kupkami (chociaż po ostatnio podanym Dicoflor 30 przez 10 dni pojawiły sie też brązowe) a Ona na to że trzeba poczekać aż wyjdą te ząbki, które właśnie się przebijają bo nie wiadomo czy od ząbkowanie te kupki takie nie są...wiem, że lekarze mają różne podejścia ale jakoś mnie to czekanie nie przekonuje, może ja prywatnie zrobie to badanie? tylko jak to się robi skoro u nas kupka raczej popołudniu a zanieśc pewnie trzeba rano? I nie wiem jak z tą Szymka alergia jest, bo kilka dni temu dałam mu pasztetu z kurczaka własnej roboty (jak dotąd kurczak był niedozwolony) i nie zauważyłam jakiś dolegliwości, owszem budził się często w nocy ale chyba razcej przez ząbki, chociaz nie mam pewności czy nie bolał go brzuszek, jedno co to więcej purkał...no nie wiem jak to zinterpretować...i czy mam mu cos znowu podac z listy niedozwolonej czy poczekać faktycznie jak minie to ząbkowanie, chociaż to może jeszcze sporo potrwać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny, co z tym pisaniem? :P :P Wpadłam na chwilę do kawiarenki, ale net tu ślimaczy i sprzęt masakrystyczny.. Juusta nadal się nie objawia - żyje jeszcze?? ;) Buziaki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Czarna i jak?? KAROLA - mam pytanie do Ciebie odnośnie leku Lokomotiv: jutro wracamy do domu samochodem i chce Hani podać go, ale na opakowaniu jest napisane, że od 3 roku życia 50-10ml - w takim razie ile mam jej podać, czy pół dawki będzie ok??? Muszę jej coś dać, bo będzie jazda w czasie jazdy:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki, zawiode was bo testu jeszcze nie zrobiłam, wydaje mi sie ze nie ma sensu, bo znam chyba jego wynik a pozatym podoba mi sie ta niepewność:p moge wam obiecać jednak ze dziś zrobie i dam wam wkrótce znać..... no i jeszcze pytanko jedno, jeśli chodzi o prace to mają być u nas zwolnienia...i czy jeśli ja zaniose zwolnienie lub zaswiadczenie o ciąży przed 12 tygodniem czyli np za jakieś 3 tyg to czy mogą mnie zwolnić... bo gdzieś mi sie o uszy obiło ze do 12 tg ciąży nie jest sie chronionym..... Ja juz rozważam wszystko co możliwe, ciagle o tym myśle a testu nie robie... dziewczyny termin bym na kwietnia miała, dokładnie w dwa latka Kubusia.... Stelka wstyd sie przyznać ale wpadka, używaliśmy wtedy prezerwatywy i pękła..dokładnie w jajeczkowanie chyba no ale dzień przed było bez żadnego zabezpieczenia więc w sumie różnie to mogło być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna Gratulacje!!!! Miałam właśnie pisać że na kwiecień termin a nie maj!!!! Ty masz umowę na czas nieokreślony więc nie mogą Cię raczej zwolnić.. Jeśli nawet dadzą Ci wypowiedzenie to po zaświadczeniu od gina że jesteś w ciąży muszą Cię do pracy przywrócić :)) a teraz tylko życzę Ci bezobjawowej tej ciąży :D a z karmieniem.. ja dostałam zalecenie odstawienia córci.. i Tobię radzę zrobić tak samo.. ciąża jest wystarczającym obciążeniem dla organizmu żeby jeszcze go karmieniem osłabiać.. synek duży więc nic mu nie będzie.. Laura ze 3-4 dni marudziła a potem już spokojnie było.. tzn.. pierwszego dnia był ryk i nic nie zjadła ale też nie dostała nic innego..3 godziny później dostałą znowu butlę zjadła bardzo bało tylko żeby głód zelżał.. na drugi dzień marudziła ale coś zjadała... po kilku dniach nie było problemu.:) A przy Twoich przebojach z ciążami uważam że zdecydowanie powinnaś odstawić, przy karmieniu wytwarza się oksytocyna która powoduje skurcze macicy a te mogą aczkolwiek nie muszą.. powodować poronienie.. więc jeśli w wywiadzie się zdarzyło sugerowane jest zaprzestanie karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna moje gratulacje! Ja caly czas was czytam ale przy malej mam malo czasu do nadrobienia nawet tych kilku stron!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban no to mnie nie pocieszyłaś z tym karmieniem, Kuba to jest normalnie Fan cyca, non stop mnie szarpie i sie do cycka pcha, normalnie nie mam pojecia co teraz z nim bedzie... Tak mi go szkoda że nawet tego sobie nie wyobrażacie, chyba mi serce pęknie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZARNA GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie pamiętam juz dokładnie kiedy Kuba się urodził ale terminy masz chyba bardzo zbliżone:D super:D co do odstawienia Kuby od cyca to nie martw się, dasz radę:) to przecież juz kawał chłopa, no i cos mi się wydaje że będziesz miała drugiego synka:P co do zwolnienia z pracy tgo jak masz umowę na czas nieokreślony to nic Ci nie zrobią, te 3 miesiące to chodzi o umowe na czas określony i to nie zawsze więc luz:) a u nas cos uczula chyba banan albo pasztet z kurczaka tzn on taki z kurczaka że trochę wieprzowiny w nim byłó ale trochę no ale wieprzowina u nas uczula, tylko że nie ma bólu brzuszka tylko dzisiaj chyba z 5 kup juz było:P Akinom dawaj tu ten przepis na pasztet z kurczaka:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna gwarantuję Ci że ty będziesz bardziej przeżywała odstawienie niż Kuba :D Pamiętam jak już minęło kilka dni to ja miałam kryzys i chciałam dać córci jeszcze cyca a ona już nie chciała łobuzica... po prostu musisz go więcej przytulać teraz itd.. może on po prostu w ten sposób bliskość okazywał... będzie dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haris zazdroszcze ci, bo ty mimo ze masz termin miesiac po mnie to juz wiesz jaka jest plec dziecka, a ja dowiem sie w sobote Niby to nie jest takie istotne ale ciekawosc mnie zrzera! Poki co jestem w 20 tzgodniu i czuje sie w miare dobrze jak na ten etap, od 1,5 tzgodnia czuje ruchz dziecka! Narazie malenstwo polubilo fikanie w nocz gdz ja leze juz w lozku i am nadzieje ze nie bedzie nocnzm markiem i da sie bardziej mamie wzszpiac niz jego starsza siostra! Dagmarka to juz duza panna, zajad juz tylko nasze obiadz i nic jej po nich nie jest, ostatnio zauwazylam ze nawet przybrala na masie! Tzlko ze u nas tak jak i u was ida te nieszczesne zebz, dwie gorne 4 juz sie najprawdopodobniej przebily i prawa dolna 3, ale idzie juz reszta 4 i trojek! Kupy tez cyasami sa zielone i do tego za kazdym razem smierdzace na maxa, wiec po waszch opisach stwierdzam i uspokajam sie ze to norma przy takim nawale zebow! Pozdrawiam wszstki mamuski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna GRATULACJE!!! Czułaś, że jesteś w ciąży - fajne uczucie :D :D :D :D Jak Was czytam, to wydaje mi się, że mój Adaś jest już taki "dorosły" pod względem jedzenia. Prawie wogóle nie używaliśmy słoiczków, bo ich nie lubił - wypliwał wszystko. Także musiałam sama gotować. Ale teraz to już je całkowicie wszystko. A najbardziej lubi owoce prosto z drzewa. Jak widzi gruszki to krzyczy "DAJ" "DAJ" no i jak tu nie dać. Niedawno wmuszałam mu jedzenie łyżeczką - nie chciał jeść - myślałam, że niejadek. A tu się okazało, że Zosia samosia. Odkąs sam je łyżeczką lub widelcem, to pochłanbia wszystko co lubi. Bałagan oczywiście duży, ale przy tym dziecko najedzone i buzia uśmiechnięta. :D Także najlepiej mu wychodzi wszystko "SAM". Ostatnio miałam fajną scenę z synusiami. Starszy Bartek pobrudził się jogurtem jagodowym i poszedł do pokoju przebrać spodenki. Ja za nim. W tym czasie - młodszy Adaś wskrobał się na krzesło i wziął łyżeczkę i wyjadł starszemu bratu jogurt - usmarowana buzia była, ale za to jaka wesoła. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny dla zainteresowanych znalazłam na allegro niedrogie chusty w licytacji babka sama je szyje cena od 30zł http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=717165438 już rozglądam sie za pojemnikami na zabawki bo dwa mam ale jeszcze by mi się przydały oto co znalazłam http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=694479612 http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=714292515 http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=712876629 świetne do szafy garderobianej i chyba te lekko przeroczyste się sprawdzą w szafie a całe kolorowe na zabawki. CZARNA gratuluje :) dziś dostałam od M niezbyt dobrą wiadomość ponoć w pracy zwolnili kilka osób i pracują od pon do pt jedną zmiane całą zwolnili. Kurcze co pójdzie do jakiejs pracy to wiecznie redukcje bądż firmy padają. On teraz jest na bezpłatnym do 25września bo zagranice trafił mu sie wyjazd ale już się martwimy co to będzie jak wróci.... Wiecie ja nie wiem my całe życie pod górke mamy kiedy w końcu zaczniemy z niej zjeżdżać. Mój M to złota rączka lubi majsterkować na wielu rzeczach się zna a jak nie to zaraz sam obcyka. I ciągle ma pecha ze znalezieniem porządnej pracy nigdy nie mial nawet na stałe umowy max to 5lat. No to się pożaliłam i jest mi lżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze zapomniałam jestem u mamy i wiecie mój synek wołał siku a nocnik w piwnicy wysadziłam go do naszego wc i następnym razem to nie chciał do nocniczka tylko pokazuje palcem na ubikacje. kochany musze kupic nakładkę następnym razem. Wiecie z tym sikaniem to troche problem nawet na dworze jak poczuje ze chce siku lub kupke to łapie sie za pampersa a ja mu mówi rób w pampersa. Dzisiaj przy kąpieli przejechałąm mu troche maszynką po włosach jutro zobacze moją prace. Na pewno będzie trzeba zrobić poprawkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna...gratuluję z całego serducha :) co do odstawienia to u nas było bezboleśnie, mała teraz pije bebiko 3 razy dziennie po około 250-300ml a mojej niuni wyszła już 3 trójka :) ma już 15 ząbków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sysunia wow, 15 zebów, my nadal tylko 4 mamy:P Czarna no mamy nadzieję że będziesz teraz częściej pisać:D Karola juz dawno miałam zapytać, w jakim szpitalu pracujesz? na wrześniówkach mamy [położna z białegostoku i ciekawa jestem czy się znacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sysunia a my Cię ścigamy.. mamy 14 ząbalków :D:D:D spać mi się dziś chce..i lenia mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie: Czy pracownica, która zrezygnowała z urlopu wychowaczego i wróciła do pracy, ale za zgodą pracodawcy na pół etatu - może pracować w innym miejscu pracy niż w tym, gdzie ma umowę na stałą? Chyba zamotałam.. ale napiszę tak: koleżanka wróciła z wychowawczego (wiem, że w czasie wychowawczego może pracować w innym zakładzie) i zmiejszyła sobie wymiar czasu pracy do pół etatu, ale nie dlatego, że nie ma kto opiekować się dzieckiem, tylko dlatego, że ma fuchę w innym zakłądzie pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna - serdeczne gratulacje :):):):):) Haris - a Tobie drugiego synka :):):) Mnie też się nic nie chce i jeszcze nie wiem co ugotować na obiad :( A Wy co dziś gotujecie ? Może odgapię ;) Zuza coś się w nocy wierciła , stawiam na zęby, trójki i z tyłu się okropnie "pchają" , trochę się boję bo w sobote idziemy na wesele i ma spać u rodziców, jak ją będą zęby gnębić to skończymy imprezę tak jak w tamtym roku o 20 :( Ale mam nadzieję że jak się wyszaleje na weselichu to padnie ... Rok temu z dwóch nas ściągnęła , bo dostała takich ataków płaczu, że mama z siostrą sobie nie mogły poradzić ale wtedy miała trzy miesiace, oby w sobote tak nie było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×