Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Karola to zastanów się nad tym allegro. Napisz mi tylko za ile były by bambusowe, te co macie z polarku i takie np z flaneli żeby było czuć mokro. Jak coś podaj linki żebym mogła je obejrzeć . A te z flaneli to do otulacza czy już bez ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elunia tak sie sklada ze kurs zakonczony ale na egzamin juz kasy nie starczylo. Niby tak niewiele ale zdajemy sobie sprawde ze kilka godzin bedzie trzeba dokupic bądź kilka razy podchodzić....no chyba ze uda mu sie za pierwszym razem ale lepiej dmumach na zimne... Instruktor powiedział do niego: chłopie zmień robote!!! jak sie dowiedzial ze na egzamin nie ma :( coz takie czasy jak oboje pracowalismy to bylo lzej a i M 2x wiecej zarabial jak tu.... Elunia teraz moj M jest w Szwecji na 1,5 m-ca wyjechal tak mu sie trafilo jak slepej kurze ziarno. a tu ma bezplatny na ten czas. Ale juz w firmie jedne zwolnienia poszły teraz niuedawno i jak wróci mają byc następne wiec pewnie poleci bo jest z tych ostatnich przyjętych... u nas coraz ładniej synek je sam, uwielbia zupy i je takie gęściuchy czyli duzo warzyw mniej wody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom już nie ma co leżeć bo przecież u mnie się już 38 tydzień kończy :D:D:D A fakt ta ciąża mi służy i czuję się dobrze... jak na ten etap bym nawet powiedziała że za dobrze...:) bo wolałabym żeby synek już się do porodu zbierał a nie siedziała cicho :D A z tymi ząbkami to mam nadzieję że będzie spokój brakuje nam jeszcze 2 trójek na dole.. no i liczę na to że 5 jeszcze trochę poczekają... chociaż odpukać córcia i tak w miarę dobrze znosi to ząbkowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola u mnie tez na topie numer z 2 łyżeczkami :D ale przede wszystkim kaszkę przed snem tak jemy :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczynki :) moja niunia też już je wszystko, uwielbia warzywa i owoce, zupki itp. kaszek nie daję bo wydaje mi się, że mała i tak ma dużo nabiału...pije 900ml mleka na dobę, do tego monte albo misiowy jogurcik, lubi też te musy owocowe frutapura w tubce do wyciskania :) malinki i borówka amerykańska są the best :) co do ząbków to Karolka ma już 16 sztuk i mam wrażenie, że 5 będą szybciej niż w 3 roku życia...bo na dole ma już nieźle zapuchnięte...jak do tej pory to zęby wyszły jej bezobjawowo i chyba bez bólu bo nie było większego niż zwykle marudzenia czy płaczu...oby 5 też tak wyszły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha..u nas podwojnie lyzeczki ida w ruch rano przy platkach:P a tak to Panie w żłobku karmnią, a to trochę inaczej jak Córcia widzi jak wszyscy jedzą to też\daje sie karmić:P co do zębów u nas 5 i cisza:P a znam przypadek co ok 18 miesiąca miał już wszytkie ząbki:) bylam wczoraj na zakupach i kupiłam te krople BioGaja, strasznie drogie, no ale:P tam właściwie jest napisane że to priopiotyk i Karola mam pytanko, ja teraz do końca ciąży łykam dicoflor60, i małemy chce dawać dicoflor 30 tylko czy od pierwszych dni życia czy wystarczy po 1/2 saszetki, chce przez miesiąc dawać, a te krople nawet jak by coś z brzuszkiem sie działo to chyba nie ma sensu dawać? dopiero jak skoncze dawać\dicoflor małemu??jak by coś?? no i się zastanawiam czy np Karoli by nie dawać tych kropli teraz daję acidolac, ale moze zamiast tego te Biogaja, bo Zyrtec też dostaje aż do 17 września bo wtedy idziemy do alergologa, no i mam nadzieję że nie urodzę do tego czasu:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam was drogie mamusie :) chciałam do was dołączyć ale widze że już takie zżyte jesteście.... Ja mam dwie córeczki i jedna zaliczna sie na maj 2008 Gabrysia urodziła się 23.05.08 o godzinie 8.06, ważyła 2600 i mierzyła 50 cm, drugie maleństwo ma dopiero 6 tygodni, mogę się do was dołączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane, długo nie pisałam,ale czytam Was cały czas Michalinka ma dopiero 3 zęby-dwie dolne jedynki, i jedną górną,która właśnie się przebiła. Nadal nie chodzi sama :( Musi być trzymana za rączki, albo sama musi się czegoś trzymać :( Zaczynam się już tym martwić,i zapisałam nas do neurologa. Chodzimy co trzy miesiące na wizyty do tego specjalisty,ze względu na szybko zarośnięte ciemiączko. Ostatnio jak byliśmy to lekarka powiedziała,że jak do 16 m-ca życia Misia nie zacznie chodzić,to trzeba będzie zacząć rehabilitację i leczenie ( i tu właśnie nie wiem co miała na myśli-jakie leczenie) Poza tym wszystko oki. Jestem na etapie zachodzenia w kolejną ciążę...pewnie w moim przypadku nie będzie to łatwe :( Pozdrawiam wszystkie mamuchny i Wasze pociechy, dwupakom gratuluję i życzę łatwych i szybkich porodów, no i witam nową mamę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulcia spokojnie- dziecko ma prawo nie chodzić do końca 16m.ż, z reguły obserwuje się jeszcze 2 miesiące... Jak chce chodzić za rączkę czy przy meblach to zaraz ruszy :) Jak zrobi sama pierwsze kroczki to za tydzień jej nie dogonisz :P :P :P Co do żąbków to tak bywa... Ona nie dostaje zapewne Wit D3 przez te ciemiączką, stąd opóźnione zabkowanie. Stelka małemu łatwiej dać krople Biogai, bo po dicoflorze może mieć odruch wymiotny. Osobiście nie stosowałam tych kropli, ale badania sa przekonujące- działaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m a m a ----> witaj:) dziś wolny wieczór:D mała u moich rodziców, bo niania dziś ma wolne, więc Olcię zawiozłam rano do mamy a jutro po pracy odbiorę;), co do ząbków to u nas 11 sztuk, brakuje dolnej dwójki, nie wiem czemu i nie ma żadnych oznak, że miałaby wyjść, Ola nigdy nie chciał chodzić za rączkę, nawet jak stawiała pierwsze nieporadne kroczki, no chyba, że za jedną rączkę mamę a drugą tatę trzyma to wtedy jest ok:D, w ogóle to chodzi tam gdzie ją nogi poniosą, ale musze przyznać, ze jest bardzo ostrożnym dzieckiem, nie takim co to wszędzie na łeb na szyję leci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola moja corcfia akurat bardzo lubi acidolak:P:P:P a co do synka to co radzisz od razu podawac Biogaja zamiast dicoflor30??? no i rachunki mamy już uregulowane:P:P:P:P:P:P witaj mama, napisz cos wiecej o sobie, a szczegolnie jak radzisz sobie z dwojką maluchów ja najdalej za miesiąc tez będę miała dwójkę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka no wląsnie widę że niedługo będziesz szczęśliwą mamusią po raz drugi, czasami jest ciężko ale bywa też dobrze, wózek mma taki "rok po roku" mała sobie leży a Gabi siedzi i obserwuje wszytsko dookoła, wtedy jak małą je oiadek bo sama chce jeść (nie wązne czy połowa pod stołem piesek się ceiszy haha) wtedy karmię drugą, karmiłam piersią do 10 miesiąca potem już butelka, jak jeszcze jakies pytania to odpowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W najbliższy weekend 29-30 sierpnia na warszawskim Torwarze odbędą się targi MOJE DZIECKO - sport, edukacja, zabawa. Targi przeznaczone są dla mam oczekujących potomstwa oraz rodziców dzieci w wieku do ok. 10 lat. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i rodziców. Można tez będzie nabyć wiele produktów w promocyjnych cenach. Wśród gości targów będzie m. in. Dorota Zawadzka – popularna Superniania. Więcej informacji o targach można znaleźć na tej stronie: http://www.targimojedziecko.pl/index.php ZAPRASZAMY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj m a m a trafiłaś na bardzo przyjazne forum pełne dobrych rad w różnej kwestii od strony Karoli (porady pediatryczne) i innych sama zobaczysz. \Warszawianki ale wam dobrze korzystajcie z impezy Ja to jestem na kazdym festynie u nas i korzystam z kazdych plenerowych imprez. Juz jutro oblężenie klasztoru super efekty strzały z armat, ludzie poprzebierani na tamte czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogaia pochodzenia ludzkiego – występuje naturalnie w mleku matek. zastanawiam sie jak on te krople uzyskują. He he ale mam wyobraźnie bujną. To tak jak z tymi pieluchami bambusowymi-zastanawiałam się jak to możliwe bambus taki twardy a tu pieluchy wymyślili :) ale prosty człowiem ze mnie dziewczyny testowałyście może poduszki ortopedyczne badź jakieś inne dziwne wypełnienia. Napiscie co nieco. A może te z granulatem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj MAMA, AGULCIA - powodzenia. Podziwiam Was dziewczyny swiadomie planujace druga ciaze. Ja chcialabym i sie boje, dlatego wolalabym niespodzianke :-) Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stalka, łatwiej podać noworodkowi jedną czy dwie kropelki, niż pół saszetki... Myślę, że skoro kupiłaś Biogaię, to podawaj :) Paulinek, pochodzenia ludzkiego, znaczy że szczep uzyskany z organizmu ludzkiego, ale produkcja to rekombinacja genetyczna- jak wszystkie probiotyki zapewne - na drożdżach :P :P :P :P Juusta to ja zazdroszczę Tobie tej ostrożności... bo moi to dwa szałaputy :P Co chwilę któryś ma siniec na buzi (teraz to obaj mają po jednym sino- zielonym policzku...:P ) do tego Ludwiś wczoraj rozciął głowę i już miałam jechać na SOR, by mu zszyli, ale na szczęście znalazłam w domu Stripy (takie zewnętrzne szwy naklejane jak na amerykańskich filmach :P) i sama złapałam... blizna będzie, ale cóż ponoć dodaje to męskości :P :P :P No i wreszcie doszły te bambusowe pieluchy... a już myślałam że na cle zatrzymano paczkę :P Wyglądają ciekawie... zobaczymy w praktyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola---> o rety!!, ja jak bym zobaczyła, że moja mała ma coś rozcięte i nie daj Bożę krew się leje, to chyba bym zemdlała:P, no to faktycznie powinnam się cieszyć, że u nas ostrożność górą:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola dzięki za info,czyli ze spokojem jeszcze poczekam... może mała wreszcie się "puści" ;) podziwiam Was dziewczyny,że używacie "wielorazówek",bo ja i tak codziennie piorę dwa razy,a tak to pewnie na trzech by się nie skończyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam wczoraj na na spotkaniu organizacyjnym w żłobku we Wrocławiu...martwi mnie jedna rzecz...jak jest u Was w zlobku państwowym... dziecko ma 16 miesiecy i jest w II grupie 1. Dzieci ida spac o 12:30 i o 14:30 sa budzone...sad Maja 2 h na zaśniecie i spanie...nie wiem jak Wasze maluchy ale moj spo raz dziennie chodzi spac o 12 ale spi mi 2 h.....nieraz 2,5.....jak sie go zbudzi to placze i nie moze do siebie dojsc, potem caly dzien jest marudny, Nie dosc ze bede gobudzic rano do zlobka to potem beda go budzic panie... poza tym sa lezaczki...bardzo male...ustawione po dwa, dzieci leza na wyciagniecie reki.....nie ma szans zeby dziecko sie obrocilo z plecow na brzuch (tzn dorosly by sie obrocil bo robi to w miejscu ale maluch moj obraca sie turalajac sie - wiec nawet jak nie spadnie to sie wybudzi ze snu...)....nie wiem co o tym sadzic sad(( 2. Dzieci pija ze szklanek, moj nie umie i nawet nie chce probowac, jak nie ruszy szklanki to co, to nie bedzie pil wcale bo butli mu nie dadza?? nie piszcie ze jak bedzie sie mu chcialo pic to sie napiej bo w domu juz probowalam, nie bedzie pil caly dzien wtedy i tyle, a ze malo je to pic musi... dodam ze ten zlobek cieszy sie dobra opinia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa-tak, piorę w pralce dwa razy dziennie,codziennie kolorowe rzeczy i co drugi dzień na zmianę czarne i białe teraz to pół biedy,bo ma gdzie schnąć (balkon) ale jesienią i zimą to będzie koszmar, ale wtedy też, Misia nie będzie tyle siedziała na dworze i w piachu, poza tym moje dziecko strasznie się poci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa mój będzie w grupie I czyli najmłodszej 1 rok-2 latka, grupa II to u nas 2 latka-3latka. Mojego nauczyłam pić ze szklanki i tak będzie pił, umie też pić przez słomkę. Ale z tego co widziałam to w tej grupie dzieci mają swoje buteleczki z piciem, które stoją w ich szafkach. Ja chcąc tego uniknąć nauczyłam picia z kubka. Będzie spał prawdopodobnie na leżaczku bo mają tylko 4 łóżeczka. No chyba, że okaże się, że nie ma młodszych dzieci od niego to może załapie się na łóżeczko. Co do leżaczka to myślę, że taki maluch szybko pojmie jak ma spać. I jakoś tego nie obawiam się. ja jednego co się obawiam to chorób :( to mi spędza sen z oczu. Czy mój synek poradzi sobie w miarę z chorobami, u mnie zwolnienia lekarskie nie są mile widziane :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa to może poszukaj dochodzącej cioci lub niani jakby co... bo niestety bez chorób się zapewne nie obejdzie... Żurkowa, zdziwisz się jak dzieci się szybko przystosowują do zasad żłobkowych... Po kilku dniach przyzwyczai się i będzie spał na zawołanie, jadł kiedy trzeba i pił tak jak inne dzieci... Z tych leżaków dzieci nie spadają chyba za często, inaczej by ich nie można było stosowac :P Juusta, oj u nas już nie raz się krew lała :P wczoraj to nawet baaardzo... ale mnie jakoś stoicki spokój opanowuje w takich sytuacjach i działam "na zimno"- zero emocji tylko fachowa pomoc :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola już jedną mam zapewnioną jak na razie nianię ;) ale chyba zacznę dzieciom podawać jeszcze bioaron C, chodź już sama nie wiem, czy nie za dużo tych stymulatorów :(, bo Maciek przecież jest w trakcie tej broncho....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×