Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

cześć wszystkim Jak tam po tłustym czwartku:) Ja sie tak pączków najadłam przez cały dzień, ze wieczorkiem nie miałam siły juz nawet na kolację. Plusia ja spodziewam sie synka, jestem w 26 tyg. i nie mam zadnej kreski na brzuchu jak do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie spiochy:):) ja też dziś do 9 sobie pospałam:):) we wrocławiu byłam w askocie, kiedyś byłam też baby maxie ale tam nie ma takiego wyboru jak w askocie:) pooglądał sobie butelki laktatory wózki łóżeczka itp. spodobały mi się butelki tommee tippee:) wózków było dużo ale nie było tego co ja chciałam i kupie w opolu:)ale i tak myslę że większość rzeczy przez internet kupię bo to wygoda i ceny niższe:) i ja dziś już na l4 idę, bo niestety moja trzynastka i tak mi sie nie wliczy, no chyba żebym poszła od marca ale ja nie wytrzymam tyle w pracy:( zaczełam też wczraj się juz orientować w sprwach takich formalnych tzn jakie dokumenty do becikowego itp. bo ak myślę że wszytko przygotuję przed porodem a m tylko pójdzie i zaniesie zaraz po porodzie i kasa będzie szybciej:) w każdym razie teraz będę miał dużo czasu na wszytko i będę mogła ogarnąć trochę w domu:):) aaaai gin wczoaj powiedział że dziewczynka więc chyba jemu uwierzę, bo ma na prawdę dobry sprzęt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny zimno diś i jakoś tak nieprzyjemnie:/ ja wcczoraj sobie obiecywalam, ze zero paczkow i nie wytrzymałam, ala szczęście zgagi nie miałam, dziś na śniadanie też jednego zjadłam i jak na razie nic się nie dzieje, już nie wiem po czym miałam tą zgagę, ważne, że już mnie nie męczy:) plusia co trzeba do becikowego? i kto dostaje bo chyba nie wszyscy, tak coś słyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Plusia to i ja sie wybiore do tej hurtowni, sprawdze tylko czy w soboty pracuja i M zaciagne - moze wreszcie i ja cos juz kupie ;). Kareczka becikowe chyba kazdemu sie nalezy. Ja slyszalam ze nie kazdy odbiera becikowe ( np w Warszawie ponad polowa uprawnionych nie wziela ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja również wczoraj zaszalałam z pączkami. 3 na moim koncie. Wieczorem (w sumie w nocy bo około 23.00) miałam taką zgagę, że myślałam że mi przełyk wypali. Wracając od znajomych wstąpiliśmy do McDonalda\'s. Zjadłam sobie lody z polewą karmelkową + małe frytki ....... i zgaga przeszła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny chyba miałyście mnie na mysli:):) askot w soboty też czynny najlepiej w necie zobaczyć:) a becikowe te 1000 zł należy się każdemy, tylko trzeba wypełnić wniosek i zanieść akt urodzenia:) te drugie 1000 zł becikowego należy się jeżeli są spełnione przesłanki do przyznani zasiłku rodzinnego czyli dochód w rodzinie nie przekracza 504 zł na osobę:) a dokładnie jeśli my rodzimy w tym półroczu to bierzemy pod uwagę dochód za 2006r. i dzielimy je na tyle osób ile jest w rodzinie, jesli to nasze pierwsze dziecko to dzielimy na 3, jeżeli drugi to na 4 itp i wychodzi nam dochód, z tym że chyba chodzi o netto:) wtedy dodatkow trzeba przedłożyć zaświadczenia z Urzędu skarbowego o dochodach za 2006r. ja sie akurat załapię na te drugi 1000 zł bo w 2006 jeszcze nie pracowałam:):) no i cieszę się bo mój m też dostanie 2000 zł. czyli będziemy mieli na wyprawkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny becikowe wszystkim sie należy na 1 dziecko 1000,- zł. , a jesli dochody na 1 członka rodziny nie przekraczają 500, - coś nie pamietam dokładnie to dostaje sie nastepne 1000,- . Czyli dla najbiedniejszych 2000,- . Niedawno moja koleżanka urodziła bliźniaki i dostała 4000, - becikowego bo te dochody mieli bardzo małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli jestescie jezscze gdzieś ubezpieczone, ja np. jestem w grupowym ubezpieczeniu w pracy w PZU to tez dostane za urodzenie dziecka, to samo mój maż. Tylko kwoty zależą od rodzaju ubezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, jestem z Wrocławia i mam termin na 6 maja, czy moge do Was dołączyć ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki:) dawno mnie nie było:) stelka dobrze pisze z tymi dochodami, a tu cytat: Zasiłek rodzinny jest przyznawany na tzw. okres zasiłkowy, który trwa zawsze od 1 września do 31 sierpnia następnego roku kalendarzowego - czyli na 12 miesięcy. Podstawą ustalenia uprawnień jest dochód z roku kalendarzowego, poprzedzającego okres zasiłkowy. Tak, więc, w okresie zasiłkowym trwającym od 1 września 2006 r. do 31 września 2007 r. brany jest pod uwagę dochód z roku 2005, a w następnym okresie zasiłkowym, który będzie trwał od 1 września 2007 r. do 31 sierpnia 2008 r., będzie brany pod uwagę dochód z roku 2006. Na każdy okres zasiłkowy trzeba złożyć nowy wniosek. Wniosek o zasiłek rodzinny i odpowiednie dodatki można złożyć w dowolnym momencie okresu zasiłkowego. Przysługiwać one będą jednak nie wcześniej niż od miesiąca, w którym został złożony wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiolaj....czyli jeśli mój mąż w 2006 roku nie pracował to będzie przysługiwał mi ten drugi 1000zł??? Zaczął pracować dopiero od połowy lipca 2007...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie wiesz czy do dochodu branę są również pod uwagę nagrody albo np "13"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas becikowe dostaje sie od reki tez duzo osób nie odbiera -dziwie sie czemu, przeciez to nasze pieniadze i zawszze sie na cos przydadza.Mój kumpel który ma duza firme w tym miescie wstydzi sie isc do opieki społecznej po ten zasiłek ze sie beda smili ze bogaty a po zapomoge przychodzi i ja mysle ze duzo osob zamoznych mysli tak samo.A ja to mam gdzies jak urodze to zaraz meza wysle 1000zł piechota nie chodzi a na pieluchy zawsze sie przyda.Moj maz tez dostanie z PZU kase do tego mundurówke tez w maju to sie troche odkujemy ,może uda sie cos odłozyc i pojechac gdzies na tydzien koncem wakacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak nie pracował to zalezy jeszcze ile ty zarabiasz:) al;e pewnie ci się należy:) Co do tych dodatków to nie wiem jak to urząd skarbowy dolicza bo to z tamtąd bierzesz to zaświadczenie o dochodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobaczcie co jeszcze znalazłam, ale musze sie dowiedzieć czy to co czytam to prawda?! czy bez względu na dochody nalezy się kolejny tysiak?! Jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka. Z tytułu urodzenia się dziecka przysługuje, niezależnie od uprawnień do dodatku z tytułu urodzenia dziecka oraz od dochodu rodziny, jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka w wysokości 1000 zł na dziecko Zapomoga przysługuje: * matce lub * ojcu lub * opiekunowi prawnemu dziecka. Pisemny wniosek o jednorazową zapomogę można złożyć w urzędzie gminy lub w ośrodku pomocy społecznej (w miejscu, gdzie wypłacane są świadczenia rodzinne) w terminie trzech miesięcy od dnia narodzin dziecka. Wniosek złożony po terminie będzie pozostawiony bez rozpoznania. Do pisemnego wniosku o zapomogę powinny być dołączone następujące dokumenty: * dokument stwierdzający tożsamość osoby ubiegającej się o przyznanie jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka; * skrócony odpis aktu urodzenia dziecka lub inny dokument urzędowy potwierdzający datę urodzenia dziecka; * pisemne oświadczenie, że na dziecko nie została już pobrana jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka (np. przez drugiego z rodziców).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny! Co za dzien pada a taka wichura ze glowe urwac... Nic do ubrania na cywilny nie znalazlam :( ale zato tak na codzien fajne ubrania kupilam spodnie dzinsy za 25Euro nawet tanie i fajne bo ostatnio za 50 kupilam i strasznie leza... Dzis z cörka blysmy zeczy dla dzidzi ogladac fajne ubranka ale juz musze przestac kupowac bo tak duzo mam a tesciowa tez jeszcze chce cos kupic... Ogladalysmy luzeczka i znalazam koszyczek do spania dla malego ktury sie do sufitu przykreca, fajna sprawa moja kuzynka tez miala i byla zadowolona. Tylko z to 250Euro kosztuje wiec niewiem czy to niewyzucone pieniadze? No bo to tylko sie chyba 6 miesiecy uzywac da, potem i tak luzeczko tzeba... Co wy nato moze ktos z was tez o tym myslal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ale sie rozpisujecie wow!!! ja nawet nie jestem na biezaco, nie mam czasu ost. dniami, widze ze niektore maja juz rozstepy, ja poki co ani jednego, ale pewnie sie jakies pojawia bo mi teraz brzuch szybko rosnie, a do kiedy sie pojawiaja bo ja slyszalam ze jak sie od poczatku nie pojawia to juz potem nie, mam miec chlopca ale dziwne bo wszystko wskazuje na dziewczynke, cera brzydsza, ledwo widoczna ta kreska na brzuchu, szczerze tp prawei jej nie ma, no i wlaosy mi na nogach nie rosna, hmm zobaczymy, juz 27 tydzien:) dziewczyny prosze napiszcie czy bola was brzuszki, bo ja z trudem wstaje i siadam, ale jak sie rozchodze to ok, w ogole wszystko mnie boli jak spie, nogi mi dretwieja, lekarz mowi ze nic zlego sie nie dzieje ale czasem nospa nie pomaga, w ogole to wiekszosc czynnosci mi juz sprawia klopoty a uwas>???? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizusia mnie czasem też brzuch boli, szczególnie w nocy jak sie przekręcam na drugi bok i jak dużo chodzę, lekarz zapisał mi nospę, miałąm brać raz dziennie, ale biorę tylko jak mnie boli, z brzuchem nie mam większych kłopotów i nie przeszkadza mi jeszcze za bardzo, czasem tylko jak siedzę to mały mi po żebrach nóżkami i rekami jezdzi i to mi troche przeszkadza, niestety jeszcze się nie przekręcił, cały czas czuję, że rączki i nóżki ma w jednum miejscu:( niestety piersi chyba dalej mi rosną bo czuję, że te staniki które kupiłam z mieczką D robią się troszkę za małe, no i pojawiły się małe rozstępy, dziś może pojadę na basen trochę się poruszać:)) bo na spacer w taki wiatr nie mam ochoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny moja dzidzi też się jeszcze nie obróciła...ale mój gin powiedział, że dziecko główką w dół ma czas się obrócić do 2 tygodni przed terminem porodu...teraz nasze dzieciaczki mają jeszcze dużo miejsca i cały czas zmieniają pozycje...więc jeszcze nie ma powodów do zdenerwowania...przecież przed nami jeszcze 3 miesiące...a dziecko nie będzie tyle czasu w jednej pozycji...tylko się przemieszcza fika koziołki...i trenuje mięśnie...:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie wieczorkiem boli spojenie łonowe tzn wszystkie te kostki na tej wyskosci .Nie jest to uciazliwe ale przypomina mi ze powinnam sie oszczedzac.Rano natomiast jak wstaje to musze sie obudzic minutke polezec i dopiero wstawac bo inaczej czuje jalkby mi miesnie brzucha nietrzymały a tak jak odleze chwile napiecie miesniowe wraca do normy organizm jest przygotowany do trzymania brzucha i wtedy jest ok. Ja od dzis biore zelazo w tabletkach 1 X1tabletke pod tytułem Tardyferon fol.Lekarz mi zalecił jak mu powiedziałm ze szybko sie mecze robi mi sie duszno po wysiłku i ogolnie jakos słabo sie czuje do tego czesto łapia mnie infekcje.On stwierdził ze anemi jeszcze nie mam ale to sa objawy poczatkowego obnizenia poziomu zelaza.No i na ulotce pisze tak samo ze lek stosuje sie u kobiet w ciazy w połogu i w okresie karmienia.Zobaczymy jak odzyje hi hi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja idę się położyć...bo ten katar mnie wykańcza....i ogólnie taka słaba jestem...ale gorączki nie mam i to jest duży plus... Wczoraj byłam z moim M w hurtowni artykułów dziecięcych...prawdziwe cudeńka...ale nic nie kupiliśmy...mój M na to kupowanie przed porodem jest jeszcze bardziej wyczulony niż ja...ale w końcu kiedyś musimy zrobić te zakupy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej majówki :) Klaudia tam w mailu masz taki tekst \"Kliknij na poniższy link, jeśli nie chcesz otrzymywać więcej powiadomień z tego tematu, bądź wymazać swój mail z wątku\" i podanego linka :) Myślę, że to rozwiązuje problem zawalonej skrzynki, tylko będziesz musiała pamiętać sama o i do nas zaglądać :). Jak już wiesz to nie ja robię tabelkę. Żurkowa, dziękuję, że robisz tabelkę i ją rozsyłasz. No trochę zmądrzał ten twój chłop :). Jest takie imię Rufin (z łaciny oznacza rudzielec) i właśnie tak ma się nasz synek nazywać. W tej formie występuje w Polsce, Hiszpanii, Francji i na Bałkanach. Inna odmiana tego imienia to Rufus występuje np. w Niemczech, we Francji (patrz: Przygody Mikołajka) a w Anglii jest Ruff. Kto zajrzy w moich znajomych w naszej klasie to zobaczy mojego rudego brata, liczę że mały też może być rudy. Mąż ma rudego wuja i jest blondynem. Żurkowa, zamawiałam u jednego gościa dość tanio fajne rolety na wymiar. http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6517305 to link do jego aukcji. Są dobre bo nawet te żółte co ja mam mało prześwitują, a 4 rolety kosztowały z przesyłką 140zł. Co do wkładek laktacyjnych to mi koleżanka powiedziała, że najważniejsze żeby miały przylepiec i się nie przesuwały w staniku! Iskierka, znam jednego Lucjana ma jakieś 13 lat, stary nie jest a jest wyjątkowo bystrym gościem. Wnuk sąsiadów :). Z niespotykanych imion i super dzieci to znam Markusa. W przedszkolu interesował się kartografią. Sam potrafił zakumplować się z paralotniarzami i zaprosić ich jako ciekawych ludzi co przedszkola. To wnuk kolejnych sąsiadów :) Monia, ja już mam rozstępy na udach i pośladkach, więc nawet jakby mi wyskoczyły na brzuchu to ze stroju 2częściowego nie rezygnuję. Inaczej musiała bym pływać w krótkich spodenkach :). Arniga, ja jestem zwolenniczką kupowania używanych wózków. Po pierwsze taniej a po drugie sterty śmieci na świecie wolniej rosną! Moi teściowie też chcieli, żebyśmy kupili nowy wózek ale dali się przekonać do używanego porządnej firmy. Czarna to ty ważysz prawie tyle co ja... mi te 57kg przy 164cm na razie nie przeszkadza. Ile masz wzrostu chudzielcu, bo mi się wydaje że ty po prostu strasznym szkieletem przed ciążą byłaś? Szpitalne okropieństwa o których piszecie przyprawiają mnie o skręt jelit. Mam nadzieję, że mały mi się prawidłowo ułoży i cały szpital mnie ominie. Plusia, twoje opowieści o Szwecji to dla mnie głos normalności w sprawie porodów :). Zizusia, sen z lwami super. Mi się kiedyś śniło, że moim synem był młody border coli i moja mama się tego wstydziła :). Mickey, na pewno coś ładnego znajdziesz na ślub do ubrania. Mnie ta przyjemność cywilnego czeka też jakoś na jesieni, bo wg. przepisów jestem po prostu zaobrączkowaną panną. Dużo zdrówka, lecę na 1h spaceru żeby się Rufin obrócił chętniej. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dziś okropny dzień, wieje, pada, nie lubię takiej pogody. Normalnie jesień za oknem. Chyba rzeczywiście muszę zacząć spacerować, bo strasznie źle mi jak siedzę w domu. No ale dzisiaj to sobie odpuszcze, bo pogoda paskudna. Ja pączka zjadłam wczoraj jednego, ale za to dużo ciastek i faworków. Glukoza wyszła mi super, zmieściałm się w normie jak nic. Przed wypiciem 3,87 a po 1 ha 5,85. A tak sie bałam, bo słodkiego dość dużo ostatnio wcinałam. Zgaga też mnie ciągle męczy, czasem to tak pali że leżeć nie można. Monia ja też mam okropną ochotę na lody z McDonald\'s, szkoda że tak daleko mam do najbliższego. Nikitka pewnie ze możesz się dołączyć, pisz co tam u ciebie! Mickey gratulacje z okazji tego ślubu, życzę powodzenia z zakupami, bo teraz to ciężko na takie brzuchole coś poszukać ha ha Ja jeszcze rozstępów nie mam, mam nadzieję że to mnie ominie, chociaż trudno będzie. Smaruje się codziennie, ale zobaczymy czy to pomoże. Zizusia mnie brzuch nie boli, ogólnie dobrze się czuje. W sumie funkcjonuje normalnie, naprawdę czuje sie ok. Tylko tego powietrza mi barkuje, ale to się zmieni jak zaczne na spacerki chodzić. Peletka ja też biorę to samo żelazo co ty, chociaż wyniki miałam dobre ale wiadomo teraz hemoglobina może się obniżać a po porodzie to już wogóle będzie porażka. Cc ja jestem niska 160 cm , przed ciążą ważyłam 47 kg, teraz 7,5 kg więcej. Wszyscy mówili że chuda jestem, ale to nie prawda, miałam trochę ciałka na sobie. Mam też dość duże piersi, które mnie pogrubiały zawsze, wiec na chudzielca nigdy nie wyglądałam. Idę się położyć, pozdrowionka dla wszystkich pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czemu tak dziwnie brałas slub ze koscielny jest a cywilny dopiero we wrezsniu? Ja uwazam ze te konkordatowe sluby to spoko sprawa 2 w 1 a nie robic zamieszanie na 2 razy.Bo to znowu swiadków i ubrac sie trzeba terminu szukac itd.W szpitalu tez sie pytaja nazwisko matki nazwisko ojca a jakie nazwisko ma miec dziecko-zamieszanie sie robi.Ja to jestem zwolenniczka prostych rozwiazan.Ale nie uwazam ze inne znaczy złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczynki, troche sie uspokoilam, :) no bo niby nic ale sie o tym mysli, czemu boli itp, nospe tez biore sporadycznie bo to jednak zawsze tabletka a po niej mi strasznie niedobrze w zoladku, paletka masz to samo co ja, ze zanim wstane to wszystko jakos mnie ciagnie w brzuchu itp, a potem sie to jakos \"rozchodzi\", zle mi szybko sie zerwac itp, w ogole czuje jakby napiecie w brzuchu, ale tez staram sie chodzic na spacerki, mam psa to mam przymus:) w ogole to codziennie dzidek kopie coraz wyzej i to pewnie tez odczuwam , juz wysoko ponad pepkiem, czasem brzuch mi sie napnie chwile a potem popuszcza, a najgorzej jest z sikaniem, jak sie zachce to w momencie musze isc bo chyba bym popuscila:( a co do snow to drecza mnie koszmary , dzis mnie rano obudzilo walenie mojego serca, snilo mi sie ze uciekalam i nie moglam, obudzilam sie i kazalam mojemu dotknac jak wali mi serce, az sie przestraszyl, masakra, co z moja psychika :(:) jeszcze raz dzieki kazdej z osobna za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie była mnie pare godzin a tu tyle wpisów:) ja na szczęście czuję się dobrze tylko czasem wieczorem mam takie coś że nie mogę złapać głębokiego oddechu, a to dlatego że jak dużo zjem to żołądek mi uciska:) za chwilę lecę do gina po l4, już oficjalnie się pożegnałam w pracy i szefami też, była to bardzo miła rozmowa, w każdym razie powiedzieli że jak będę chciała wrócić do pracy to bez problemu, będą czekać na mnie, chociaż od razu zapowiedziałm że pierwszy rok będę z dzieckiem w domu:) a z tymi dochodami to jest tak że Urząd skarbowy wystawia zaświadczenie z pita jakie złożyłaś za dany rok, czyli jeżeli w zeznaniu rocznym za 2006 rok miałaś wliczane premie i 13 to sie wliczy do dochodów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc majóweczki 2008 ja jestem majówką z 2007 roku : D 👄 dla brzuszków :D :D widze ze o pieniazkach zaczynacie rozmawiac... wiec moge cos doradzic... :P ;) mozna dosta tak ja pisałyście 1000 becikowe kolejny 1000 zapomoga z pomocy społ. i jest jeszcze możliwosc 100- od miasta ale to zależy od władz... ,mmusicie sie dowiedziec... i niestety te wszystkie dokumenty nie moga byc zlozone przed porodem :( jak bedziecie mialy pytania zapraszam do Nas na topik :D pozrdawiam :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×