Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Kareczka - właśnie przeczytałam, że w środę idziesz do szpitala, a kiedy masz wizytę u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u lekarza byłam w zeszły poniedziałek i już nie kazała mi przychodzić, tylko dała skierowanie do szpitala i powiedziała, że jakbym do 6 nie urodziła, czyli do jutra to 7.05 mam się zgłosić do szpitala, ale nie mam zamiaru tam zostać, pójdę i się zapytam co mam dalej robić, chociaż mam cichą nadzieję, że jednak urodzę do środy, ale coś mi jednak mówi, że nie, bo nawet skurcze ustąpiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia447
Hej dziewczynki!! O mnie to juz tez chyba zapomnialyscie, co? Wiem, ze malo kiedy sie odzywam, ale caly czas was podczytuje (lenia mam ostatnio do pisania). Jest mi troszkie smutno, ze tyle dziewczyn mnie wyprzedzilo mimo, iz mialy termin pozniejsz od mojego!! Ja mialam na 1 maja, ale tak jak pare dni temu pisalam, nic sie nie dzieje u mnie!!! Czopa nie widze, aby mi odchodzil, boli nie mam i wogole cicho sza!!! Rozmawialam dzis z polozna ktora prowadzila u nas szkole rodzenia i mowila ze mam sie stawic do szpitala miedzi 7-10 dniem po termninie i mam dylemat. Siodmy dzien po terminie mija we czwartek, a nie chce przelezec weekendu w szptalu czekajac az cos zaczn dzilac od nowego tygodnia, zas w poniedzialek za tydzien zacznie sie 11 dzien od terminu i dla mnie to juz za pozno!! Nie wiem kiedy mam sie stawic? Pomozcie podjac jakas sensowna decyzje!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia447
No wlasnie nie wiem, zapomnialam sie o to zapytac. Rzeczywiscie tak by bylo najlepiej prawda? Ale jak sadzisz jak pojde do szpitala na badanie to wezme w razie czego torbe nie, bo jak beda mi kazali zostac?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torbę na wszelki wypadek możesz wziąć bo jakby się coś zaczynało dziać to pewnie cię zostawią, ale jak wszystko będzie ok to powinni zrobić badania i puścić Cię do domu, chociaż w każdym szpitalu jest inaczej, ja mam zamiar iść w środę, ale jak będzie ok t nie zostaję, zostanę tylko jak powiedzą, że będą wywoływać, ale leżeć nie mam zamiaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie wiem jak jest w waszych szpitalach ale ja jak pojechałam do mojego w tą pamiętną środę żeby sprawdzili czy wszystko z małym ok, chodziło mi tylko o ktg to wyszłam stamtąd z płaczem. Wyobrażcie sobie że jak tam się zjawiłam to mi powiedzieli że jak przyjechałam to moge się kłaść na patalogie na obserwacje albo od razu na porodówke iść, że oni mi żadnego ktg nie zrobią póki się u nich nie położe bo poradnią to oni nie są...wiecie co normalnie szok przeżyłam, tak mnie potraktowali że rozpłakałam się jak głupia:(całe szcęście że akurat w poradni przyjmował mój lekarz i do niego pojechałam (ten spowrotem mnie wysłał do szpitala ale to już wiecie) Także nie wiem jak to z tymi szpitalami jest, bynajmniej u mnie zbadać mnie nie chceli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina urodziła o 10.55 przez cc chłopaka 3500 g, 57 cm ,10 pkt. Maleństwo i mama czują się dobrze. Na razie Karolina jeszcze leży, ale jest uśmiechnięta i zadowolona. Pozdrawia Was wszystkie i przeczyta Wasze posty. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia447
Ja juz nie nadazam, za kobitkami ktore dzis lub w weekend urodzily, wiec WSZYSTKIM WAM SKLADAM SERDECZNE GRATULACJE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola gratulacje !!!!!!!!!! kolejna szczęśśliwa mamusia ma już swojego synusia i jest uśmiechnięta !!!! bravo !!! kobitki to już naprawdę nas niewiele zostało.... u nas w szpitalu tez tyak jest że jak przychodzisz po terminie to cię kładą na patologię i dopiero robią szczegółowe badania typu ktg usg, na dole na izbie przyjeć to tylko lekarz robi badanie wewnętrzne żeby mieć ogólny pogląd czy coś tam sie dzieje czy nie...a jak się leżzy na patologii to z tydzien trzeba czekac aż cokolwiek zaczną wywoływac.... mnie jakos wszystko dzisiaj boli, niby nic a czuję sie jakaś taka obolała i poddenerwowana . nie wiem co jest ale nie podoba mi się to wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola, jedyna dziewczyna, która była pewna, że to dziś nastąpi ten wielki dzień, SERDECZNE GRATULACJE :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola gratulacje:):):):):):) mi ostatnio robili ktg na izbie przyjec w szpitalu, ale nie w tym w ktorym bede rodzic, a na szkole rodzenia lekarz z tego szpitala co bedziemy rodzic powiedzial, ze nie ma miejsc i przyjmuja tylko rodzace, ale nie wiem jak traktuja takie po terminie, jakies badania chyba powinni zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIECIACZKI NICK..............IMIE.......DATA UR.....WAGA..CM...GODZ.. Grzybiara.....Sebastian......08.03 ...................... ....... Coral bay.......Natalia........14.04.....3000....50........... nikitka5.........Michałek......15.04.....3800...57...... ..... Liliankas........Laura..........15.04.... 3240....53... 17:00. Mickey....Jeremy-Julien......18.04.....3030....50.... 8.48 To ja CC.........Rufin..........20.04.....3120....54....21:02 Monia............Milenka.......21.04.....3755....57..... ..... Czarna...........Kubuś.........24.04.... 3330....57....14.27 renka07..........Kajtek........24.04.....2880...54.... 01.20 Paulinek85......Szymon........29,04.....3590...51....23:30 Agulcia...........................30.04......2750.. .......14:25 Joanna...........................04.05.................. ........ KK_78 .......Marek Ludwik...05.05......3500...57...10.55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Kafeteria to fajne forum ale trochę porozwalane :/ Zapraszam więc wszystkich serdecznie na nowo powstałe forum internetowe o nazwie BOBASKOWO :) Forum to zostało stworzone przez mamy, bo to przecież mamy wiedzą najlepiej czego im trzeba i jakie tematy należy poruszyć ;) Jest nas narazie garsta, ale każdego dnia przybywa ktoś nowy i robi się coraz bardziej przytulniej ;) Każde forum zaczyna od zera - tak jak my - dlatego musimy \"walczyć\" o każdego użytkownika i będzie nam niezmiernie miło jeśli postanowicie przyłączyć się do nas :D Głównymi zaletami naszego forum jest to, że jest poukładane, przejżyste i wszystko można szybko znaleźć. Zapraszamy serdecznie na Bobaskowo - do naszej małej krainy malucha ;) Tutaj każdy miesiąc urodzin dziecka ma swoje odrębne pod-forum gdzie można tworzyć własne tematy i kategorie. Nasz adres to: www.bobaskowo.phorum.pl Zajrzyjcie w wolnej chwili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Karola, Joanna - gratulacje Ja wróciłam właśnie od lekarza. Wszystko ok. Mały waży 3 kg i główkę ma już nisko. Ilość wód płodowych w normie. No i zostaje tylko czekać - niestety. Mojego lekarza nie będzie od 14-24.05., może zdążę urodzić przed jego wyjazdem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki:) wróciłam 2w1, nie było mnie troche a tu proszę kolejna mamusia:) karola gratulacje:):):):):) zostałam tak zbadana przez gina że ledwo chodzę i od razu wzięłąm sobie nospę żeby mi się cos nie zaczeło:) gin stwierdził że szyjka jest skrócona, rozwarcia jeszcze nie mam ale szyjka już przepuszcza, mała bardzo ładnie urosła przez te 3 tyg bo ma prawie 2800, czyli prawie 1kg na plusie:) z czego się cieszę:) no ale oczywiści po zbadaniu gin stwierdził że jutro mam przyjść na cc, ale jakoś go ubłagałam na piątek i dał mi jeszcze zwolnienie na te 3 dni:) ale normalnie musiałam go okłamać bo inaczej by mi nie dał, normalnie niereformowalny ten gin. wieczorem zadzwonię do wujka i zobaczymy co będzie, ja bym w sumie wolała juz w piatek pojechać do tego krakowa i poleżeć przez weekend w szpitalu a w pon lub wtorek mieć cc, bo lepiej być na miejscu niż w śrdoku nocy jechać 200 km:) no i niby łożysko juz jest gotowe do porodu i no i w ogóle niby moge rodzić w każdej chwili:) dlatego teraz leżę jak kłoda i nic nie robię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kareczka --> w środę mam usg u Kunerta - ostatnio wyszło że mała ma pępowinę okręconą wokół szyi wiec mam zalecenie podejrzeć ją jeszcze raz jakoś na finiszu ciąży. Niby wtedy pępowina była luźno i przepływy też ok, ale trochę się przestraszyłam i tym sposobem zapadła decyzja - Matka Polka. Niedawno byłam tam na ktg (nieoficjalnie - na dyżurze mojego lekarza) i wychodzi na to że to już wkrótce. Skurcze przepowiadające się pojawiają, czasem już z tym "ćmieniem' jak na okres. Poza tym też się czuję jakbym się miała rozlecieć. najgorzej jest w nocy - spać nie moge bo wszystko mnie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka, dlaczego masz mieć tak szybko cc? Wg tabelki powinnaś urodzić 22 maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarkastyczna to widzę, że los wybrał szpital za ciebie, a prawda jest taka, że Matka Polka jaka by nie była to tam dziecku pomogą najlepiej, a to jest najważniejsze, ale może jeszcze klamka nie zapadła i maleństwo jakoś się odkręciło z tej pępowiny, napewno będzie dobrze:):):) masz takie same objawy jak ja:) no i jak my wszystkie:) czyli już pewnie niedługo przytulimy nasze maleństwa:) ja robię wszystko żeby już urodzić ale jakoś mi się nie udaje:( zaczynam się denerwować trochę, bo w sumie nie wiem co mnie czeka w tym szpitalu jak pojadę w środę, na szkole rodzenia mieliśmy wykład z Laudańskim, on jest ordynatorem w Madurowiczu i średnie zrobił na nas wrażenie, więc nie wiem czego się spodziewać a jak z pediatrą? wybrałaś już? jakoś się dziwnie czuję, mąż powiedział, że źle wyglądam hehe, coś mnie kłuje w środku, może się zbliża, ale wolę się nie nastawiać bo zaraz pewnie przejdzie i się rozczaruję://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzenie no widzisz to podejście mojego gina, który jest wychowany na przedetopowych metodach, on uważa że cc - a u mnie wskazanie ze względu na ułożenie pośladkowe - robi sie 2 tyg przed terminem i koniec gadania:( a mi się wydaje że te metody juz dawno mineły, no ale całe szczęście nie będę rodzić u niego w szpitalu tylko u wujka, który uważa że powinniśmy zaczekać jak najdłużej:) no a mój gin był mi teraz potrzebny tylko po to żeby wypisac mi zwolnienie:) no i teraz mam dylemat czy zaryzykować i pójść w patek do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o L4? tylko boje się że mi odmówi. zadzwonię za godzinkę do wujka to zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liliankas ale twój synek jest podobny do mojego nie wiem czy widziałaś mojego. Ostatnio wklejałam link do mojego profilu NK więc możesz zobaczyć. Co do kropelek na kolkę to można stosować je od 1miesiąca życia dziecka wiem bo właśnie dzisiaj byłam w aptece i chciłam kupić tak na zapas i wyszłam z herbatką koperkową Hipp bo ona jest od 1tygodnia natomiast plantex jest od 2tygodnia. Jak będę mieć więcej czasu to napisze wam coś więcej jak przeżyliśmy z mężem poród. Normalnie polecam porod z mężem jest teraz taka silna więź między nim a Szymusiem. I tak się zmienił nawet pieluchy dzisiaj prasował aż w szoku byłam. Mówi że musi mi pomóc żebym nie miała za dużo obowiązków. Ok muszę kończyć bo zaraz z mężem będziemy kąpać nasze maleństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha któś pytał gdzie rodziłam więc odpowiadam w Brzegu Dolnym. Tam ze zrobieniem sobie ktg nie ma problemu mówi się tylko położnym że na zapis się przyszło i podłączają. Płaci się 5zł. No a wiadomo jak sie jest już w szpitalu to nic się nie płaci. Jedyny minus nie robią znieczulenia przy porodzie naturalnym więc wszystkie bóle trzeba znieść dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój maz włąsnie wychodzi na trening. Kilka razy sie upewniał czy moze- mysle że tak mimo ze to 20km od domu i jeszcze zabiera auto.Obiecał byc pod telefonem. I tak minał nam magiczny poniedziałęk Karola ma juz swojego bobasa przy sobie -super.Ciekawe co z Żurkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinek co do kropli na kolki to najlepiej gdybys zapytała Peletkę. Ja wiem że Esputicon teraz można podawać już od pierwszych dni tylko ze jedna krople a jak dzidzus skonczy 28 dni to dwie krople. Ja ostatnio pytałam w aptece bo koleżance kupowałam. Nawet już w ulotce nie ma ze od miesiąca Karola gratuluję. Fajnie ze lista się powieksza. Ciekawe co z Zurkową. Powinna ię już odezwać. Mam nadzieje ze wszystko dobrze u niej i nie odzywa sie dlatego ze zajmuje sie swoim malenstwem :) Teraz na forum chyba jeden temat bedzie, poród. Kiedy kto i jak rodzi. I dobrze bo myslę ze łatwiej nam to przetrwać razem. :):):) Idę na kolację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja jutro idę do szpitala. Dzisiaj byłam u gina i stwierdził, tak jak w poprzedniej ciąży, że mam dystocję szyjki macicy. Także jutro około 15 kładę się na przedporodowy, a w środę cięcie. Będzie je robił gin, do którego chodziłam cały czas. Także w środę do południa zostanę mamusią. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. karola gratulacje bibi dziękuję, że mnie tak odmłodziłaś. :D czarna współczuję Ci tej kurczącej się macicy, bo jak sobie przypomnę, to od razu wszystko mnie boli. A kręgosłup, kiedyś może Ci przejdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka - dziwne podejście, szczerze powiem nie slyszalam o tak dziwnym podejsciu, aby robić 2 tygodnie przed terminem cięcie przy ulożeniu pośladkowym. Przeczytalam, ze waży 2800, ale jest malutka. Chyba lepiej jak mala jeszcze by posiedziala :) Ja na Twoim miejscu dowiedzialabym się z tym zwolnieniem L4 od lekarza pierwszego kontaktu. A co na Twój wujek? Do Czarnej i Paulinek - już zaczynają się pierwsze doświadczenia mlodych mam - kolki, herbatki. My jeszcze nierozpakowane - jak My Wam zazdrościmy. Ciekawe jak tam Żurkowa? Może już też jest kolejną mamą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierka - trzymam kciuki, na pewno wszystko będzie dobrze :) Myśl pozytywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie rozmawiałam z wujkiem i on stwierdził że jak chcę to przyjeżdżam w piatek i robi mi cięcie, albo w poniedziałek a za te dni to on mi wypisze L4:) no i teraz jestem już zadowolona, bo ja w sumie wolę poczekać do poniedziałku, bo mała sobie podrośnie jeszcze, tylko boję się że zacznie się wczesniej tzn w śrdoku nocy:( w każdym rzie do środy mam się zastanowić, bo w sumie do śrdoy moje samopoczucie też może sie zmienić:) w każdym razie jestem dobrej mysli że dopiero w poniedziałek pojadę do szpitala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synuś na razie jeszcze nie ma kolek ale jest na sztucznym mleku więc kupiłam w razie czego cherbatkę a może farmaceutka popatrzyła na ulotkę espumisanu i powiedziała mi że kropelki to od 1miesiąca dopiero można podawać. Jeszcze trochę i wy też będziecie tulić swoje maleństwa to tylko kwestia czasu. Pozdrowionka i nie denerwujcie się że nie chcą wychodzić one wiedzą kiedy mają wyjść. Apropo rekonwalescencji po porodzie to szybko wracam do normy. niecałe 2 godz po porodzie szłam już do wc a miałam kawałek. Położna mówiła żebym uważała jak będę wstawać bo może zakręcić mi się w głowie i musiałam najpierw usiaść potem wstałam i usiadłam pochodziłam po pokoju znowu usiadłam i doszłam do wc w końcu. A to wszystko przez to że w czasie I fazy porodu wypiłam 1,5l wody przez to oddychanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×