Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Witam KK bardzo dziekuje za opowiedz troszke mi wyjasnilas. Moja corcia na szczescie nie jada w nocy ostatni posilek, mleko z butli wypija o 19.30 a nastepna butle pije o k 7.00 - 8.00 jedno dobre. Tylko nie wiem co z tym piciem, poniewaz malej nie ladnie pachniala pieluszka jak zrobila siku i poci sie na ciemno, tzn mam wszystkie reczniki ciemne od wycierania jej po kapieli i czapki sa ciemne na czole i na szyjce. Powiedz prosze ile takie maluchy powinny pic wody dziennie. Staram sie jej troszke podawac herbatki bo soczki odstawione od 4 m-ca. Co do zabkow to Lenka ma 2 jedynki na dole w sumie dopiero rosna i to wszystko. Mam nadziej ze nie bedzie miala zabkow za mna, bo moje nie sa zbyt mocne. Pozdrawiam goraco. A i mam pytanko o Nutricion. Pisalyscie cos ze maja go wycofywac ale nie wiem na czym stanelo. W aptekach nie mozna go dostac podobno w hurtowniach nie ma od poczatku grudnia. Coz musimy zageszczac kleikiem ryzowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochanieńkie! Nie zaglądałam znów przez chwilę i trudno nadrobić Was :( Co do Nurofenu to ja nie wiem jak to jest ale ostatnio daję Michalnce na noc bo inaczej by nie przespała godziny. Dzisiaj zauważyłam że ten pierwszy zą bek już w całości sie przebił więc może znów będzie lżej. Póki co w nocy płacz.:):) No i śpę z nią bo nie miała bym siły wstawać kilka razy w ciągu nocy. Co do siedzenia to już siedzi sama coraz dłużej. Wydaje mi się ze to kwestia lenistwa. KK co do moczu Michalinki to po ostatnim braniu bactrimu zrobiłam b.ogólne i było O.K. I wczoraj znów zrobiłam (minął kolejny tydzień) i znów wynik był dobry. Dzwoniłam do tej Pani dr. i powiedziała żeby powtarzać badanie raz w miesiącu przez pół roku. Chyba wybior się do innego pediatry, może on zaleci wizytę u specjalisty. Ale zaczęłam być dobrej myśli skoro drugi wynik wyszedł dobrze :):) No i kochane Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Nadrobilam zaleglosci,ze juz mnie oczy bola:) U mnie @ dalej nie ma,pokarmu dalej mam od groma ale od 2 lutego wracam do pracy wiec pomalu bede chciala ograniczac to cycowanie Bartus juz zasuwa w chodziku pieknie a prowadzony za raczki momentami chce sie samemu wypuszczac Zabkow jeszcze nie ma ale wcina juz duzo rzeczy nie tylko sloiczkowe--oczywiscie w malych ilosciach bo wszystko musi popic cycyniem Buleczke rano z domowym pasztetem,rosolek ktory my jemy,zupke pomidorowa z lanymi kluseczkami a nawet sosik na zoladkach z ziemniakami--buzie caly czas otwiera tak mu wszystko smakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LILIANKAS ogromne GRATULACJE!!! Wszystkim Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku Spelnienia Marzen i Realizacji Planow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia Nutriton jest znów w produkcji i w sprzedaży. Z tym potem to bardzo ciemny???? Musze pomyśleć... a czy mocz też ciemnieje w pieluszce???? I brzydki zapach moczu tzn jaki???? Gnilny??? mysi??? amoniak??? czy zwykłą uryną???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zurkowa moj malo powiedziane ze piszczy, ta sa dzwieki nie z tej ziemi, a dzis na okraglo tatata, tala, nana, a od pisku to uszy więdna hihi agnes listopadowko chyba sie spoznilas z tymi zyczeniami o porod....jakbys poczytala to bys wiedziala ze my juz mamy dzieci z maja 2008 no ja tez czytalam sklad zupek, teraz znowu sama gotuje moj juz taki ciezki ze nie wiem co to bedzie zanim zacznie chodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o zapach moczu to taki bardziej intensywny podobny do moczu doroslego ktory malo pije plynow i mocztez jest ciwemniejszy w pieluszce. Jesli chodzi o pot to tak jak pisalam wszystkie reczniki ktorymi wycierama mala po kapieli sa ciemniejsze w okolicach glowy i plecow. Najbardziej widac to na bialym. Zaczelam podawac jej wiecej plynow i mocz zrobil sie jasnniejszy i nie ma tak intesywnego zapachu. Plyn rowna sie z ulewaniem niestety. Mala ma troszke wyszczypana brudke od tego ulewania dlatego sadze iz tresci zoladkowe zrobily sie bardziej kwasne. Mala miala tez podwyzszone proby watarobowe. - badania byly robione pod koniec wrzesnia i wynik byl taki: aminotransferaza asparaginowa w surowicy : 75 IU/l aminotransferaza alaninowa w surowicy : 86 IU/l bialko C reaktywne w surowicy: 10 mg/l Jutro ide po skierowanie na ponowne badanie krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie wiem czy zauważyłscie, te ktore używaja tych pampersów 4+ ze np z nocy to tak capi z nich jakby byla kupka, juz nieraz sie nabrałam ze eryk ma kupe a to siuśki tak smierdza, a dzien raczej nie, tylko z nocy a i tak go 2 razy przebieram dla komfortu, ale z tych pieluch tak dziwnie pachnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zizusia, z 3 jest identyko - jak nasiusiała moja w nocy pełniutkiego pampka, to myślałam że kupka też jest na bank, a się nie raz już pomyliłam - mnie niezbyt odpowiada ich zapach, jak są świeże, ale są bardzo chłonne i rzadko się zdaży, że przeciekają, prawie nigdy, dlatego ich używamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm...ja na noc uzywam tzn Niki:) pampersow 4+ i mi nic nie \"capi\" :)) rano.. a kupke od razu czuje... Karola odp na moje pytanie jak bys miala chwilke, na poprzedniej stronie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kochaniutkie:00 Napiszcie mi proszę ile wasze dzieciaczki jedzą dziennie mleka? bo mój je chyba za mało. Rano zjada ok 210 samego mleka, potem 180 z kaszką, potem dostaje deserek, obiadek 190 i dopiero na wieczór zjada Sinlac ale bez mleka bo nie wolno, więc chyba za mało tego mleka, ale żeby mu dać więcej to musiałabym zrezygnować z innego posiłku bo jak mu daję tak jak wyżej i chcę mu dać dodatkowe mleko to nie ruszy:((( na wadze przybiera dobrze. Napiszcie jak u was z mlekiem:)))) Paulinusia dobrze, że mąż się opamiętał, widać potrzebna mu byłą taka lekcja, mojemu też by się przydała ale ja nie mam jak się wyprowadzić niestety:( od jutra zaczynam pracę i trochę mam stresa bo niewiem czy w jakies g***** się nie wpakowałam no ale okaże się już wkrótce:)) na razie mam mało godzin i może tak zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Jakis czas nie zagladalam,ale nadrobilam zaleglosci.Tak sie zaczytalam,ze o malo co nie zjadlam plesni w dopiero co otworzonym serku wiejskim😠 U nas wszystko ok,mala by tylko jadla i jadla,nie chce nawet myslec ile moze teraz wazyc:o z brzuszka zrobila sie pilka.Nie w glowie jej raczkowanie narazie,ani tym bardziej siadanie,jak posadze to siedzi sama,ale zeby sam to nie;za to co do wydawania sylab i dzwiekow to buzia sie nie zamyka,lubi jak sie za nia powtarza,jak tak zaczniemy to mozemy w nieskonczonosc:)Co do pieluszek rano to u nas dokladnie to samo,wiele razy sie nabralam ze to kupa,a to tylko siuski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa to może Linomag a może dalej alergia :( Ja bym i tak do alergologa lub dermatologa poszła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola - jeszcze ja z tym nurofenem. Ile można go stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maślakowa na stronie producenta jest wzmianka żeby nie robić z mlekiem, to jest pełnowartościowy posiłek na wodzie i jak dodać do tego jeszcze mleko, które samo jest pełnowartościowym posiłkiem to już za dużo się robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlam odpowiedź na jakims forum. Kobieta pisze, że ponizszy cytat który zarutko wkleje pochodzi od samego producenta. Voila: 'Sinlac jest pelnowartosciowym posilkiem po przygotowaniu na samej wodzie tzn. zawiera juz odpowiednia ilosc bialka, tluszczow, weglowodanow oraz witamin i skladnikow mineralnych. Przygotwanie Silnlacu na innym produkcie, ktory rowniez charateryzuje sie okreslona wartoscia odzywcza (np. mleko) moze spowodowac ze gotowy produkt bedzie zbyt energetyczny a jednoczesnie podwoii sie zawartosc bialka i wapnia, co przy dlugotrwalym podawaniu moze znacznie obciazyc nerki.' Fajnie, że bylam niedoinformowana i czasem serwowałam Tobiaszowi Sinlac na mleku:o Dupa ze mnie podwójna:o nie złozyłam Wam życzeń noworocznych, otóż, zyczę Wam i waszym bliskim słońca latem, śniegu zimą, trafnych decyzji i prostych scieżek PLUS końskiego zdrowia i pokerowej passy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze strony producenta: * Uwaga! Do odmierzania mleka używaj zawsze miarki z danego opakowania * przy przygotowywaniu nie dodawac mleka ani preparatów mlekozastepczych dziwne, że na mleku tego nie piszą, a może piszą.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie karola jak to jest z tymi przeciwbólowymi bo widzę że więcej z nas ma problem:P ja przez jakis czas tez używałam pampersów 4+ ale na noc, bo myślałam że są chłonniejsze, ale szło mi ich tyle samo tzn i tak trzeba było nad ranem zmienić pieluchę więc sobie darowałam,a co do zapachu to mi nic nie śmierdziało:P:P:P:P co do jedzonka, Kareczka to u nas też tak było jak u Ciebie, a teraz jest różnie tzn dwa posiłki to typowe mleko raz butla na noc i kaszka na śniadanie, jeden obiadek i ten piąty posiłek to niby owoc ale też z dodatkiem kaszki, albo sinlac, no ale ja tez nie mam wyjścia bo u mnie butla tylko o 22 na spanie, a tak to kaszki no a ileż mogę jej dawać samej kaszki ryżowej, dlatego daję sinlac, czasami się zdarza że jest 6 posiłek nad ranem tzn butla, ale nie zawsze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KK my tez jednak jedziemy do lekarza, cos nie tak dalej szorstkie poliki :( i broda tez, co to moze byc u licha? 3eba to sprawdzic, w czwartek albo piatek bo babka jest popoludniu ehc jak nie urok to sr...a a co wy na to? moj je w dzien max 200 mleka !!!! a w nocy w sumie 300 to chyba za malo ale widac taki jego urok na my te pampersy 4 + i taki rano zapach kupkowy :P nie doradze o tych lekach wam bo my aktualnie nic przeciwbolowego itp nie jemy :P no i moj sie wyspal od 20.30 do 21.30 .....i zabawa trwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój pije mleko 2 razy dziennie /choć ostatnio bunt był na pokładzie/ po 210 ml, a teraz w czasie choroby troszkę mniejsze porcje pije, do tego je kaszkę mleczno-ryżową z 150 ml lub deser owocowy z jogurtem 190 g i to koniec jego posiłków mlecznych. ja i tak mam problem z dawaniem mu jedzenia bo on wstaje około 8 teraz, pije mleko i czasami jak zaśnie około 10.30 to śpi do 13 a to pora już obiadu a nie drugiego śniadania ;). o 10.30 uważam, że za wcześnie mu dawać posiłek skoro wypił na śniadanie naprzykład 210 ml. a idzie spać ok. 20. w nocy nie je nic. ja nie daję przeciwbólowych żadnych, więc nic nie poradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ŻXurkowa
My tez teraz nie jemy nic przeciwbolowego a jesli chodzi o mleko to moj nie odpusci.... rano zjada 240 mleka z kleikiem (okol 4 lyzeczki) potem kasza, mleka 160 ml + 25 g kaszy i na wieczor 240 mleka z kleikiem wiec jakies 650 ml mleka dziennie On jak widzi butle z mlekiem albo jak robie kasze to od razu krzyczy, buzia otwarta i czeka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizusia25
boze kiedy moj zasnie o normalnej porze buuuuuu teraz glupawka szczesliwa to moj tez tak malo je mleka kk linomag mozna na twarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola pojde do arelgoroga ale jak bedzie kolejna wyspka teraz pisze co je dokladnie codziennie. a mam pytanie... czy Wasze malce tak robia? Tzn. podkurczaja paluszki u stop i krzywia stopki na boki, np. Niki jak raczkuje to jedna stopa idzie cala na zwentarz...kat prosty.... Karola to zle prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wlasnie Karola...co do masci cholersterolowej...bylam dzis u lekarki mojej ona jest tez pediarta ale nie wiedziala jaki sklad ma na recepcie napisac.... jak bys mogla podpowiedziec... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa u nas tez była taka wysypka, wyeliminowałam wszystkie możliwe alergeny i teraz jest ok, nie wiem co to było bo mała dostawała dużo różnych rzeczy teraz uważam co jej daję i jest ok, ja podejrzewałam po prostu mleczne rzeczy... co do przeciwbólowych to u nas dziś w nocy nie trzeba było, mała spała jak aniołek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×